star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Wydłużenie spłaty

Wydłużenie spłaty polega na odroczeniu pierwotnie ustalonego terminu zwrotu zobowiązania i wyznaczeniu kolejnego.

  • O wydłużenie czasu spłaty możesz wnioskować wtedy, gdy nie jesteś w stanie spłacić pożyczki w dniu ustalonym umową – musisz jednak zgłosić ten fakt przed upłynięciem właściwego czasu spłaty.
  • Wydłużenie spłaty pożyczki jest dodatkowo płatne. Zwykle pomaga jednak uniknąć konsekwencji związanych z ewentualnym niedotrzymaniem terminu spłaty.

Przykład praktyczny:

Rafał pożyczył 400 zł na 15 dni. Ten czas okazał się jednak dla niego niewystarczający na spłatę długu. Na szczęście, firma od której pożyczył pieniądze, miała w swojej ofercie usługę wydłużenia spłaty. Rafał musiał tylko wpłacić na konto pożyczkodawcy opłatę za przedłużenie. Dzięki temu udało mu się przesunąć spłatę długu o prawie miesiąc.

Alternatywą dla wydłużenia spłaty pożyczki jest obecnie jej refinansowanie. O tym, jak działa ta usługa piszemy w artykule “Na czym polega refinansowanie pożyczki?”.

Udało nam się pomóc?
Ocena: 3.91 (11 głosów)

Inne wpisy z tej kategorii

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
trackback

[…] daje możliwość przedłużenia terminu spłaty – o 7, 14 lub 30 dni, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami (wynoszą one 28,5% […]