star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Całkowita kwota do zapłaty

Całkowity kwota do zapłaty (zwany także całkowitą kwotą do zwrotu) to suma  pożyczonego przez ciebie kapitału oraz poniesionych w związku z tym kosztów. Całkowity koszt do zapłaty określa zatem dokładną kwotę, którą musisz zwrócić pożyczkodawcy w ustalonym umową terminie.

Przykład praktyczny:

Sabina wzięła pożyczkę w wysokości 1000 zł na 30 dni w jednej z firm pozabankowych. Koszt takiego zobowiązania wyniósł ją 280 zł. W koszty te wliczono prowizję oraz odsetki. Sabina po upływie miesiąca zgodnie z umową będzie musiała zwrócić dokładnie 1280 zł. Kwota ta w przypadku Sabiny stanowi całkowity koszt do zapłaty.

Więcej informacji dotyczących kosztów pożyczek znajdziesz w artykule “Chwilówki będą tańsze? Gra idzie o miliardy złotych.”

Udało nam się pomóc?
Ocena: 4.07 (59 głosów)

Inne wpisy z tej kategorii

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
trackback

[…] Po prawej stronie witryny znajdziesz suwaki za pomocą których możesz ustawić interesującą cię kwotę oraz okres spłaty pożyczki. Wybierając te parametry od razu poznasz koszty związane z pożyczeniem pieniędzy. Dowiesz się ile wynosi RRSO, całkowity koszt pożyczki oraz ostateczna kwota do spłaty […]