star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Wymarzone konto osobiste – wszystko za 0 zł w Raiffeisen Polbank?

Wymarzone konto osobiste – wszystko za 0 zł w Raiffeisen Polbank?

Planujesz założyć konto osobiste, a może chcesz zmienić swój bank? Warto wziąć pod uwagę promocję Raiffeisen Polbank i ich Wymarzone Konto Osobiste reklamowane hasłem „Przesiądź się na konto za 0 zł na zawsze”. Taka alternatywna do opłat wprowadzanych przez inne banki brzmi kusząco. Czy faktycznie za posiadanie konta w Raiffeisen nic się na zapłaci?

Gwarancja darmowych opłat – co dostajemy za darmo?

Bank zapewnia nas, że zakładające Wymarzone Konto Osobiste – adekwatnie do swojej nazwy – możemy liczyć na same korzyści. Od momentu założenia rachunku otrzymujemy na stałe szereg darmowych usług. Nic nie będziemy płacić za:

 • prowadzenie konta,
 • wypłaty z bankomatów na terenie całej Polski,
 • przelewy internetowe,
 • stałe polecenia zapłaty (ani za ich tworzenie, realizowanie, edytowanie czy usuwanie),
 • wpłaty gotówki w bankomacie oraz w kasach bankowych Raiffeisen Polbank.

Jednak nie do końca wszystko jest tak za 0 zł – bo co prawda jedyną, ale zawsze – opłatą, jaką będziemy ponosić jest 3 zł za kartę debetową dostępną z pakietem ubezpieczeń (w ramach ubezpieczenia „Pomoc medyczna, Pomoc domowa, Pomoc drogowa” Europ Assistance S.A. można liczyć na podstawowe usługi Assistance medycznego, domowego i drogowego na terenie całego kraju, a pakiet „Podróż bez zmartwień” UNIQA TU S.A. to gwarancja ubezpieczenia podróżnego za granicą).

Dodatkowe korzyści – oprocentowanie wszystkich środków na rachunku i otwarte konto oszczędnościowe

W ramach Wymarzonego Konta Osobistego wszystkie środki dostępne na rachunku są oprocentowane już od 1 grosza. Oprocentowanie zależne jest od zmiennej stopy referencyjnej NBP i stałego mnożnika banku. Im wyższe saldo, tym wyższe oprocentowanie. Zakładając rachunek w Raiffeisen Polbank, można otworzyć również konto oszczędnościowe Wymarzony Cel 1,5% + 0,5% Bonusa przeznaczone dla wszystkich, którzy regularnie będą odkładać środki w dowolnej kwocie. Otwarcie i prowadzenie konta, wpłaty gotówkowe, pierwszy przelew wewnętrzny, zewnętrzny lub wypłatę w kasie banku w miesiącu są oferowane za darmo. Kolejne przelewy i wypłaty to koszt 20 zł.

Oprocentowanie rachunku wynosi 1,5%, ale po spełnieniu określonych w umowie warunków (w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym miesiąc naliczenia oprocentowania bonusowego musi zostać dokonana wpłata gotówkowa lub inne zlecenie płatnicze na minimum 1 zł i w tym samym miesiącu nie będzie też żadnych wypłat z konta) bank nalicza także bonus, który wynosi 0,5% posiadanych środków.

Co jeszcze oferuje Raiffeisen Polbank?

Poza dodatkami do konta Wymarzonego Konta Osobistego bank zapewnia wiele ułatwień, choćby takich jak:

 • bankowość mobilna,
 • bankowość internetowa,
 • powiadomienia SMS,
 • lokata mobilna,
 • wideo-doradca,
 • platforma do wymiany walut.

Jak założyć konto w Raiffeisen Polbank?

Wymarzone Konto Osobiste można założyć na cztery sposoby. Najszybciej można je otworzyć online – wypełniająlogo_raiffeisen polbankc wniosek przez internet i dokonując przelewu weryfikacyjnego – po jego zatwierdzeniu otrzyma się dane do logowania w bankowości elektronicznej, a na adres korespondencyjny zostanie wysłana karta płatnicza z instrukcją aktywacji. Nieco dłużej potrwa założenie konta online w ten sam sposób, ale z weryfikacją telefoniczną zamiast przelewu oraz dostarczeniem umowy poprzez kuriera. Konto można otworzyć również w siedzibie oddziału banku lub telefonicznie z pomocą konsultanta.

Otwórz Wymarzone Konto Osobiste

Konto naprawdę takie wymarzone?

W rankingach kont bankowych Wymarzone Konto Osobiste jest naprawdę na wysokiej pozycji. Faktycznie, większość usług za 0 zł (bo jedyną opłatą jest 3 zł miesięcznie za kartę debetową), pakiet ubezpieczeń, oprocentowane wszystkie środki na rachunku i możliwość otwarcia konta oszczędnościowego to naprawdę kusząca propozycja. Nie da się ukryć, że Raiffeisen Polbank przygotował ciekawą ofertę, dzięki której może zyskać wiele nowych klientów, zwłaszcza gdy inne banki podwyższają opłaty.

 

Ocena: 4.98 (52 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KrystianJ
KrystianJ
7 lat temu

Fajna oferta, byłem kilka lat temu w Raiffeisen, ale niestety nie mieli jakiejś super oferty. Trzeba pomyśleć o szybkim powrocie.