star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Zaplo

Firma pożyczkowa

Niespodziewane wydatki zdarzają się każdemu, a nie zawsze mamy na nie odłożone oszczędności na koncie. Wtedy warto skorzystać z pożyczek pozabankowych, które gwarantują minimum formalności i szybki przelew środków na konto. Czy w przypadkach, gdy potrzebujemy dodatkowej gotówki, warto zaciągnąć pożyczkę w Zaplo?

Zaplo, z siedzibą w Warszawie, jest częścią międzynarodowego holdingu kapitałowego “4finance Group”, który udziela pożyczki na terenie siedemnastu krajów. Do grupy tej należą najwięksi pożyczkodawcy pozabankowi, którzy rocznie udzielają ponad siedem milionów kredytów. To na pewno zwiększa wiarygodność pożyczki Zaplo.

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 10000 zł
Okres 6 mies.
od 3 do 6 mies.
Rata 1 180 zł/mies.
Koszt 2 080
RRSO: 247,80%

Czy pożyczanie w Zaplo jest bezpieczne?

Wielu pożyczkobiorców sprawdza daną firmę, zanim zaciągnie z niej pożyczkę. Często taki rekonesans odbywa się za pośrednictwem strony Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, w której warto szukać danej firmy. Zaplo jest członkiem PZIP, co znacznie zwiększa jej wiarygodność oraz wpływa na poczucie bezpieczeństwa klienta.

Przynależność do międzynarodowego holdingu “4finance Group”, którego częścią się inni, sprawdzeni pożyczkodawcy pozabankowi oraz obecność w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych sprawia, że zaciąganie kredytu za pośrednictwem Zaplo można uznać za bezpieczne.

Wady i zalety pożyczki w Zaplo

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, warto przeanalizować plusy i minusy danej firmy pozabankowe. Poniżej dokonaliśmy analizy Zaplo pod względem zarówno mocnych, jak i słabszych stron.

Zalety pożyczki w Zaplo

 1. Wysoka kwota pożyczki – w Zaplo można otrzymać pożyczkę do kwoty 10 000 złotych.
 2. Długi okres spłaty – Zaplo oferuje jeden z najdłuższych, maksymalnych okresów spłaty pożyczki, który sięga aż 36 miesięcy.
 3. Minimum formalności – przy pożyczce do kwoty 5000 złotych nie trzeba przedstawiać zaświadczenia o dochodach, co znacznie przyspiesza proces zaciągania kredytu.
 4. Przynależność do międzynarodowego holdingu – jest to zdecydowana zaleta, która wpływa na wiarygodność firmy. Prestiżowe grono, w którym znajduje się Zaplo, wpływa na pozytywny odbiór tego pożyczkodawcy.
 5. Jasne warunki – Zaplo posiada bardzo przejrzystą i intuicyjną stronę internetową, przez którą wypełnia się wniosek o pożyczkę.
 6. Kalkulator pożyczki – na stronie głównej www firmy Zaplo znajduje się kalkulator, który w jasny sposób określa kwotę pożyczki, jaką trzeba spłacić. Zdecydowanie ułatwia to rozeznanie się w warunkach kredytowych.
 7. Wakacje od spłaty – Zaplo swoim klientom daje możliwość tak zwanych wakacji od spłaty raty. W praktyce oznacza to, że każdy pożyczkobiorca, który spłacał raty w terminie, może mieć przesunięty termin zwrotu pożyczki o jeden miesiąc.
 8. Proces online – wszelkie formalności załatwiane są drogą internetową, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces zaciągania pożyczki. Ponadto, Zaplo zakłada tzw. Profil Klienta, w którym znajdują się najważniejsze informacje o pożyczce. Dodatkowo, przed zbliżającą się spłatą raty, Zaplo wysyła do klienta przypomnienie.

Wady pożyczki w Zaplo

 1. Weryfikacja – przed zaciągnięciem pożyczki w Zaplo trzeba wypełnić wniosek, który jest weryfikowany. Ponadto Zaplo sprawdza zaświadczenia o dochodach, gdy kwota pożyczki przekracza 5 tysięcy złotych.
 2. Baza dłużników – Zaplo weryfikuje pożyczkobiorcę za pośrednictwem baz dłużników, takich jak: Krajowy Rejestr Dłużników, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej, Rejestr Dłużników ERIF, Biuro Informacji Kredytowej, Rejestr Związków Banków Polskich. Pożyczki nie otrzyma ten, kto już jest zadłużony i figuruje w którejś z powyższych baz.
 3. Ograniczenie wiekowe – pożyczkę od Zaplo mogą wziąć osoby, które ukończyły  dwadzieścia jeden lat i nie przekroczyły siedemdziesięciu.
 4. Długi czas oczekiwania na pieniądze – w Zaplo pieniądze nie trafiają do klienta po kilkunastu minutach. Na pożyczkę – jeśli przejdzie się pozytywnie weryfikację – trzeba czekać nawet do trzech dni.
 5. Zameldowanie – aby zaciągnąć pożyczkę w Zaplo musimy przedstawić aktualny adres zameldowania.

Więcej o Zaplo

Opinia Sowy Finansowej o Zaplo

Pożyczkę w Zaplo na pewno powinna wybrać osoba, która szuka wiarygodnej firmy pozabankowej. Zaplo wchodzi w skład dużej, międzynarodowej grupy, do której należą prestiżowe firmy. Zaplo jest więc stabilną i bezpieczną marką, w której warto zaciągnąć pożyczkę. Firma oferuje jasne i przejrzyste warunki spłaty, a także możliwość wcześniejszego spłacenia rat, po których można wnioskować o kolejną pożyczkę.

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 10000 zł
Okres 6 mies.
od 3 do 6 mies.
Rata 1 180 zł/mies.
Koszt 2 080
RRSO: 247,80%

Ocena: 4.15 (4913 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
33 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
melancholia
melancholia
3 lat temu

Fachowa obsługa, która potrtafi dobrze dopasować kredyt i słucha klienta, anie tak jak często w bankach, że chcą coś sprzedać na siłę!!

Irek W
Irek W
3 lat temu

Pozyczyłam 3 000 zł na 10 miesięcy, rata wyniosła mnie 500 zł a sam koszt pożyczki to ponad 1600 zł. Nie chcieli żadnych zaświadczeń o dochodach, wystarczyło to co podałem we wniosku. Potwierdzenie tożsamości praktycznie natychmiastowe, od razu informacja o przelewie środków na moje konto. Myślę, że oferta jest godna polecenia!

Ytra
Ytra
3 lat temu

Pożyczka godna polecenia

witka
witka
3 lat temu

Pożyczałam w tej firmie już dwa raz i szczerze mówiąc brakuje mi jakiegoś programu lojalnościowego w tej firmie, czegoś co zachęcałoby do kolejnego skorzystania z oferty. Niby firma bezpieczna więc warto się jej trzymać, ale z drugiej nie ma też co przepłacać jeśli gdzieś indziej pożyczy się taniej.

nowak
nowak
3 lat temu

Pozyczyłem 15 000 zł na 12 miesięcy a oddałem po 10. Zpalo nie robiło żadnych problemów z tego tytułu i nawet nieco obniżyli mi koszty. Polecam!

janka
janka
3 lat temu

Albo na czacie nikt nie pracuje albo mają spore obłożenie klientami, bo czekałam 15 min na dołaczenie konsultanta do rozmowy. W koncu zadzwoniłam na infolinie bo już nie chciało mi się czekać i tam już nie było problemów z dostepnością konsultanta.

naja
naja
4 lat temu

Zero problemów z wzięciem pożyczki, wszystko można dogadać

Tomisław
Tomisław
4 lat temu

Zaplo to marka Vivusa tylko trochę mniej znana i z ofertą pożyczek ratalnych a nie chwilówek. Standardy obsługi takie same, mozna im zaufać

Zbyszek
Zbyszek
3 lat temu

Polecam Zaplo bo jest uczciwie i bez zbędnych formalności a kasa faktycznie przychodzi szybko

Zbyszek
Zbyszek
3 lat temu

jasne i proste zasady bez drobnych druczków

alina
alina
3 lat temu

Duży plus za czat na stronie. Lubię tę formę kontaktu bo zawsze mam jakieś pytania czy wątpliwości, które potrzebuje rozwiązać. Ceny pożyczki raczej standardowe, tak samo warunki.

Sonka
Sonka
3 lat temu

Nie trzeba żadnych zaswiadczen ani poręczen. Pożyczka bez problemu na dowód osobisty!!

ola
ola
3 lat temu

Obiecują pożyczkę w kilkanaście minut a pieniądze dochodza dopiero następnego dnia!!

mirka_78
mirka_78
3 lat temu

Skorzystałam z wakacji kredytowych i spłaciłam pożyczkę miesiąc później niż było trzeba. Firma sama zaproponowała mi te opcję i nie było to nawet takie kosztowne więc się zdecydowałam. Polecam wszystkim niezdecydowanym.

nina
nina
4 lat temu

a ile dokładnie zapłaciłaś za wakacje kredytowe? Na stronie nie podają zadnych opłat za taka usługe a chciałabym się rozeznać przed złożeniem wniosku…

tokan
tokan
3 lat temu

Zaplo sprawdza wszystkie możliwe bazy, więc o pożyczkę wcale nie jest tak łatwo – zwłaszcza jak się ma jakieś zaległości

Alka
Alka
3 lat temu

Spodziewłam się, że trzeba dostarczyć jakieś poświadczenie dochodów bo to w końcu pożyczka ratalna. Nic takiego jednak ode mnie nie chciano. Wystarczył sam dowód osobisty a wszystkie formalności przebiegły sprawnie.

maja
maja
4 lat temu

Podobno w skrajnych przypadkach wymagają od klienta potwierdzenia dochodu,ale to wtedy, gdy są jakies watpliwości co do wypłacalności

qopa
qopa
3 lat temu

Do potwierdzenia tożsamości używa się instantora,więc wszystko przebiega szybko

ilivia
ilivia
3 lat temu

Polecam! Wypełnienie wniosku zajmuje 4 minuty a decyzja zaplo przychodzi niemal od razu

han
han
3 lat temu

Dobra pożyczka z niskim rrso

Nail
Nail
2 lat temu

gotówka na koncie była następnego dnia ale to i tak szybko jak na pożyczkę ratalną

oN
oN
2 lat temu

Wszystko ok

Marek
Marek
2 lat temu

Pożyczka na uczciwych zasadach bez ukrytych opłat. Polecam!

ida
ida
2 lat temu

łatwo u nich pożyczyć, ale trzeba słono zapłacić

dona
dona
2 lat temu

Za1000 zł pożyczki zapłaciłam 226 zł, więc nie tak drogo. W innych firmach tyle kosztuja chwilówki na miesiąc a tu było aż na 3

Er ka
Er ka
1 rok temu

Za 10000 zaciągnięte w 2017 zapłaciłam 1600 odsetek i 10000 prowizji, rzeczywiście nie najtaniej, ale drożej się nie da ani o złotówkę bo ustawa o kredytach na to nie pozwala.

maska
maska
2 lat temu

Nienajgorsza ta pożyczka

tormund
tormund
2 lat temu

za 7000 zł pożyczki zapłaciłam przeszło 4000 zł. Drogo, ale za to pożyczkę idzie zdobyć łatwiej niż w banku. Nie chcą żadnych zaświadczeń i pytają tylko o podstawowe dane, jakieś wydatki itp.

Er ka
Er ka
1 rok temu

I pomagają tym samym we wpadnięciu w spirale zadłużenia mniej zorientowanym pozyczobiorcą

ulka
ulka
2 lat temu

Polecam! krótki wniosek, a forsa na koncie była w tym samym dniu.

macko
macko
2 lat temu

Na stronie jest wszystko napisane tak jak wygląda w rzeczywistosci.

Aśka
Aśka
2 lat temu

Dużo formalności, musiałam dostarczyć zaświadczenie o dochodach. Pożyczkę dostałam, ale przez cały dzień byłam w zawieszeniu bo nie wiedziałam czy czekać czy szukać gdzie indziej.