star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Via SMS – do 1 500 zł darmowej pożyczki dla nowych klientów

firma pożyczkowa

Łotewska firma Via SMS udziela krótkoterminowych pożyczek do 4 000 zł. Nowy klient ma możliwość uzyskania do 1 500 zł na 7 do 30 dni. Czy oferta jest konkurencyjna? Sprawdziliśmy to.

Via SMS to rozwijająca się od 2009 roku grupa finansowa, która działa na terenie 7 europejskich krajów. Angażuje się w działalność charytatywną i sponsoring sportowy. A jaką dokładnie ofertę finansową marka Via Sms przygotowała dla polskich klientów?

Ile mogę pożyczyć?

Nowy klient może pożyczyć od 100 zł do 1 500 zł za darmo. Po spłacie pierwszego zobowiązania pożyczkobiorca może ponownie otrzymać pożyczkę.

Limit pożyczki dla stałych klientów wynosi 4 000 zł. W zależności od tego, która to pożyczka, ich możliwości są zwiększane stopniowo. Limity pożyczkowe zmieniają się po siedmiu dniach od momentu spłaty. Oznacza to, że klient, który oddał terminowo pożyczkę, odczekał 7 dni i zawnioskował ponownie o pożyczkę, podwyższył swój limit o 500 zł.

 • Druga pożyczka: 2 000 zł
 • Trzecia pożyczka: 2 500 zł
 • Czwarta pożyczka: 3 000 zł
 • Piąta pożyczka: 4 000 zł

Via SMS daje swoim klientom także narzędzie do zarabiania dodatkowych pieniędzy. „Zaproś znajomych!” to program, dzięki któremu można otrzymać 50 zł za sprowadzenie nowego klienta. Jest dedykowany osobom, które spłaciły przynajmniej jedno zobowiązanie i mają aktywną pożyczkę.

Jak to działa?

 1. Wypełnij formularz w sekcji „Zaproś znajomych!” (dostępny po zalogowaniu do panelu klienta)
 2. Zaproś 10 znajomych na raz
 3. Maksymalnie można wysłać 30 zaproszeń na dzień

Na jak długo mogę wziąć pożyczkę?

Pożyczkodawcy często ustalają sztywne terminy spłaty pożyczki, np. 5, 10, 15 dni. W Via SMS klient sam wybiera, na ile dni chce zaciągnąć  zobowiązanie finansowe. Minimalnie jest to 7 dni, maksymalnie 30 – zarówno dla nowych, jak i stałych klientów.

Pożyczkodawca nie przewiduje możliwości refinansowania. Jeśli więc klient zalega ze spłatą pożyczki, powinien niezwłocznie skontaktować się z działem windykacji, aby spróbować znaleźć rozwiązanie.

Koszty pożyczki w Via SMS

Przed wprowadzeniem ustawy z 2016 roku podmioty rynku pozabankowego mogły swobodnie wyceniać swoje usługi. Aktualnie są zobligowane do korzystania z jednego wzorca naliczania kosztów. Ile zatem kosztuje pożyczka w Via SMS i co wchodzi w koszty?

Co wchodzi w skład pożyczki?

 • jednorazowa opłata rejestracyjna: 0,01 zł
 • opłata za udzielenie pożyczki
 • odsetki kapitałowe: 10% w skali roku
 • odsetki karne (w przypadku opóźnienia w spłacie): 14% w skali roku

Via SMS przygotowała dla nowych klientów promocję „Redukcja Opłat”, która ma obniżać koszt pierwszej pożyczki do 0 zł. Udzielenie pierwszej pożyczki najlepiej jest omówić na przykładzie.

Przykład pierwszej pożyczki 1000 zł na 30 dni

Bartosz potrzebował szybkiej pożyczki na wydatki w bieżącym miesiącu. Postanowił skorzystać z oferty Via SMS. Zarejestrował konto w serwisie pożyczkodawcy i wysłał wniosek opiewający na kwotę 1000 zł na 30 dni. Otrzymał informację, że jako nowy klient, w przypadku terminowej spłaty skorzysta z promocji „Redukcja Opłat”, co spowoduje, że nie zapłaci za pożyczkę ani złotówki. Tym samym odda wyłącznie pożyczoną kwotę. Na dokładną informację trafił w Umowie:

 • Okres Pożyczki – 30 dni,
 • Kwota Pożyczki do Wypłaty – 1000.00 zł,
 • Opłata za Udzielenie Pożyczki – 0.00 zł,
 • RRSO – 0.00%.
 • Całkowity Koszt Pożyczki – 0.00 zł,

Kwota pierwszej pożyczki do spłaty to równe 1000.00 zł.

Druga i kolejne pożyczki w Via SMS są przyznawane na standardowych warunkach. Zobaczmy to na przykładzie.

Przykład drugiej pożyczki – 1 500 zł na 20 dni

Bartosz nabrał zaufania do Via SMS i postanowił drugi raz pożyczyć pieniądze w tej firmie. Zalogował się na swoje konto użytkownika i wysłał wniosek tak jak poprzednio. Tym razem potrzebował 1500 zł na 20 dni. Ponownie zajrzał do Umowy, gdzie sprawdził dokładne koszty swojej pożyczki.

 • Okres Pożyczki – 20 dni
 • Kwota Pożyczki do Wypłaty – 1500.00 zł,
 • Opłata za Udzielenie Pożyczki – 305.00 zł,
 • Całkowity Koszt Pożyczki – 313.22 zł,
 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) – 3085%,
 • Kwota odsetek za Okres Pożyczki w stosunku dziennym – 0.41 zł;

Kwota do spłaty w przypadku drugiej pożyczki wynosi 1813.22 zł.

Jak dostać pożyczkę w Via SMS?

Aby skorzystać z pożyczki w Via SMS, należy na stronie internetowej pożyczkodawcy wybrać kwotę i preferowany termin spłaty. Następnie klient musi założyć konto użytkownika w serwisie.

Wymagany wiek: 20 – 72 lata

Wymagane dokumenty: dowód osobisty, numer telefonu komórkowego, osobisty rachunek bankowy

Sprawdzane bazy:

 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
 • Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A.
 • Rejestr dłużników ERIF Biura Informacji Gospodarczej S.A.
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.

Formy weryfikacji tożsamości: przelew weryfikacyjny

Dane kontaktowe

VIA SMS Sp.z.o.o
Al. Jerozolimskie 123A
02-017 Warszawa

KRS: 0000367773
NIP: 899-27-04-871
REGON: 021370663

Infolinia: 22 483 53 88

E-mail: info@viasms.pl

Godziny pracy:

pon. – pt.: 08:00 – 21:00
sob.: 08:00 – 16:00
ndz.: 08:00 – 18:00

Jak wziąć pożyczkę w Via Sms?

Szybka pożyczka to antidotum na różnorakie potrzeby finansowe. Pieniądze na święta, na wakacje czy na naprawę auta można oczywiście zaoszczędzić – ale co wtedy, gdy potrzebujemy ich natychmiast? W takich momentach warto skorzystać z rozwiązania jakim jest pożyczka w Via SMS. Jakie etapy trzeba przejść, żeby otrzymać pieniądze w tej firmie? Z czego składa się procedura wnioskowania o pożyczkę? Prześwietlamy ten proces.

Weź pożyczkę w Via SMS

1. Wybierz kwotę i okres na jaki chcesz pożyczyć pieniądze

W pierwszej kolejności należy wskazać, jak wysokiej kwoty potrzebujemy i na jak długi czas chcemy pożyczyć pieniądze. Można to zrobić za pomocą specjalnych suwaków zamieszczonych na stronie internetowej Via SMS. Pierwszą pożyczkę do 1500 złotych uzyskamy całkowicie za darmo. Do spłaty będzie więc dokładnie taka sama kwota, jaką pożyczyliśmy – bez odsetek i prowizji. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie powoduje ono dodatkowego obciążenia kosztami. Pieniądze można z kolei pożyczyć na okres od 7 do 30 dni. A kiedy już wybierzemy interesujące nas parametry, wystarczy kliknąć w przycisk „Weź pożyczkę”.

Pierwsza strona formularza w Via Sms

2. Podaj dane osobowe

W kolejnym kroku system prosi nas o podanie ogólnych danych osobowych. W formularzu należy zatem podać takie dane jak:

 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • seria i numer dowodu osobistego,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres mailowy,
 • obywatelstwo,
 • nazwa banku, w którym prowadzimy konto

Dodatkowo, konieczne będzie także dwukrotne wpisanie hasła, które posłuży nam do logowania się w panelu klienta na stronie pożyczkodawcy. Powtórne wprowadzenie hasła jest konieczne, by uniknąć ewentualnego błędu.

Druga strona formularza w Via Sms

3. Podaj dane adresowe

W dalszej części formularza trzeba będzie podać swoje dane adresowe. System prosi o wpisanie kodu pocztowego, nazwy miasta, nazwy ulicy, numeru domu bądź mieszkania. Trzeba też ujawnić, czy ten adres jest jednocześnie adresem zamieszkania. Jeżeli tak, zaznaczamy odpowiedni kwadracik na formularzu. Jeżeli to są dwa różne adresy, naszym oczom ukażą się pola do wpisania także i adresu do korespondencji.

Trzecia strona formularza pożyczkowego w Via Sms

4. Zaznacz wymagane zgody

W kolejnych etapach wnioskowania pożyczkodawca poprosi nas o zaznaczenie wszystkich niezbędnych zgód i oświadczeń. Mają one potwierdzić, że zapoznaliśmy się z regulaminem świadczonych usług i umową pożyczki, a także że wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przesyłanie informacji handlowych i na sprawdzenie naszych danych w rejestrze BIK S.A. Po zaznaczeniu wszystkich kwadracików można kliknąć przycisk „Wyślij”.

Czwarta strona formularza pożyczkowego w Via Sms

5. Podaj otrzymany smsem kod

Na podany przez nas we wniosku numer telefonu zostaje przesłany specjalny kod, który należy wykorzystać właśnie w tym momencie formularza. Jeżeli dodatkowo dysponujemy kodem rabatowym, również może go podać. Pozwoli on na ponowne przeliczenie oferty i zaproponowanie np. korzystniejszych warunków.

6. Wykonaj przelew weryfikacyjny

Po wprowadzeniu kodu trzeba jeszcze potwierdzić dane podane we wniosku. W tym celu musimy przesłać 1 grosz na wskazany przez pożyczkodawcę numer konta. W tytule przelewu wpisujemy następujące oświadczenie „Potwierdzam upoważnienie VIASMS PL do zapytań w bazach informacji gospodarczych, ID [Twój numer Klienta]”  – jest to konieczne dla prawidłowej weryfikacji naszej tożsamości. Po zaksięgowaniu przelewu dane z wniosku i dane z przelewu są porównywane – jeśli okażą się zgodne, wniosek trafi do rozpatrzenia.

7. Czekaj na decyzje i pieniądze

Decyzja jest przekazywana klientowi niezwłocznie po jej podjęciu. Odpowiedź pożyczkodawcy otrzymamy za pomocą smsa oraz na podany w formularzu adres mailowy. Jeżeli jest pozytywna, pieniądze zostaną natychmiast przelane na nasz rachunek.

Czy pożyczanie w Via SMS jest bezpieczne?

Jeśli chcesz zawrzeć umowę pożyczkową, zawsze powinieneś sprawdzić, czy warto w ogóle współpracować z daną firmą. Via SMS stara się dla swoich klientów być pożyczkodawcą etycznym, który postępuje zgodnie z najwyższymi standardami biznesowymi. Świadczą o tym przede wszystkim przynależność do Związku Firm Pożyczkowych (Via SMS jest jednym z założycieli tej instytucji), nagroda „Symbol 2012” w kategorii „Przyjazna Pożyczka” oraz darmowa pierwsza pożyczka.

Najważniejszy jest oczywiście ostatni argument, czyli pierwsza pożyczka bez ponoszenia kosztów. Dlaczego? Ponieważ daje Ci możliwość przetestowania wszystkich elementów współpracy z pożyczkodawcą.

Wady i zalety pożyczki w Via SMS

Jeśli chcesz sprawdzić ofertę pożyczkową i przekonać się, czy warto z niej korzystać, warto znaleźć punkt odniesienia. W tym artykule pożyczki oferowane przez Via SMS porównywaliśmy do innych, podobnych. Na poniższej liście znajdziesz rzetelną informację, która pomoże ci podjąć właściwą decyzję. Sprawdź plusy i minusy wzięcia chwilówki przez Via SMS.

Zalety pożyczek w ViaSMS

 • Pierwsza darmowa chwilówka do 1 500 zł – jak już wcześniej powiedzieliśmy, to duży atut tego pożyczkodawcy; pozwoli ci bowiem sprawdzić warunki na jakich odbywa się współpraca z Via SMS
 • Program lojalnościowy – jest skierowany do stałych klientów, a wszystkie rabaty są naliczane automatycznie
 • Długie godziny pracy – w tygodniu firma pracuje do 22:00, a w weekendy do 18:00 i 16:00
 • Szybka wypłata środków – jeśli posiadasz konto bankowe w popularnych bankach, pieniądze dostaniesz niezwłocznie po zaakceptowaniu twojego wniosku pożyczkowego

Wady pożyczek w ViaSMS

 1. Limity pożyczkowe – za pierwszym razem pożyczysz do 1 500 zł, następnie twoje możliwości wzrastają kolejno o 500 zł do czwartej pożyczki i o pełną kwotę 4 000 zł możesz wnioskować dopiero za piątym razem. Wiele konkurencyjnych firm nie stawia takich ograniczeń
 2. Limit wiekowy – minimum 20 i maksymalnie 72 lata; wymagania, jakie stawia pożyczkodawca mogą powodować utratę zainteresowania wielu klientów
 3. Brak przedłużenia terminu spłaty – jeśli nie oddasz pieniędzy w wyznaczonym terminie, nie masz możliwości „wykupienia” dodatkowego czasu na spłatę
 4. Wysokie koszty kolejnej pożyczki – jeśli chcesz pożyczyć 4 000 zł na 30 dni, zapłacisz za to ponad 1 100 zł; w niektórych konkurencyjnych firmach taka pożyczka będzie kosztować prawie dwa razy mniej
 5. Jedna opcja na potwierdzenie danych – aby dokończyć proces wnioskowania o pożyczkę, niezbędna jest weryfikacja twoich danych. W Via SMS masz tylko jedną możliwość – skorzystać z usługi Instantor

Opinia Sowy Finansowej o Via SMS

Biorąc pod uwagę, że Via SMS w Polsce to część grupy finansowej, mamy pewność, że to sprawdzony pożyczkodawca. Klienci firmy mogą liczyć na darmową pierwszą pożyczkę, wysoką dostępność konsultantów oraz program lojalnościowy (dla stałych klientów), który obniża koszty pożyczki.

Warto przypomnieć także, że Via SMS należy do Związku Firm Pożyczkowych i przestrzega norm etycznych branży.

W naszej opinii Via SMS powinna jednak pochylić się nad limitami pożyczkowymi, ponieważ konkurencyjne firmy oferują klientom znacznie atrakcyjniejsze warunki pożyczania. Również możliwość przedłużenia terminu spłaty byłaby ułatwieniem dla tych, którzy potrzebują zaledwie kilku dni więcej na oddanie chwilówki. Jednym z najważniejszych czynników dla klientów jest również koszt pożyczki. VIA SMS niestety nie jest tanią firmą pożyczkową.

Ocena: 4.20 (7247 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 14 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Julia
Julia
2 lat temu

W mojej sytuacji lepiej się sprawdziła Szybka Gotówka – pożyczkę otrzymałam błyskawicznie szybko.

patrycja
patrycja
4 lat temu

Wszystko ok, polecam!!

Frania778
Frania778
4 lat temu

Pożyczka na klarownych warunkach. Jedyny minus to długi czas oczekiania na wypłatę

Snajper
Snajper
4 lat temu

Polecam Via Sms

Nadia
Nadia
4 lat temu

Bezpieczna firma. Nie miałam żadnych problemów

Joifre
Joifre
4 lat temu

tożsamość można potwierdzić też za pomocą instantor

Bernadetta
Bernadetta
4 lat temu

Spokojnie się z nimi dogadałam w celu zmiany terminu spłaty chwilówki.

katarzyna
katarzyna
4 lat temu

owszem, dają kasę za polecenie znajomego, ale nikt już nie mówi o tym, że trzeba od tego odprowadzić podatek. Ja się dowiedziałam jak zapytali o nazwę mojego Urzędu Skarbowego.

Ignac
Ignac
4 lat temu

Sprawdzają wszystkie bazy więc o pożyczkę wcale nie jest tak łatwo

gawęda
gawęda
4 lat temu

Via Sms przeprowadza też weryfikacje telefoniczną! Lepiej odbierajcie telefony, bo jak się nie dodzownuią to mogą odrzucić wniosek!!!

szymon33
szymon33
4 lat temu

Rozpatrzenie wniosku trwa chwilę a informacja przychodzi i mailem i smsem

Adeal
Adeal
4 lat temu

Musiałam im dostarczyć dokument potwierdzający dochód z ostatnich trzech miesięcy!!!

gosia_89
gosia_89
4 lat temu

Nie mają ani refinansowania ani przedłużenia. Co zatem proponują ludziom, którzy z różnych przyczyn musza przesunąć termin spłaty pożyczki?

dominika
dominika
4 lat temu

Ja dostałam pożyczkę dopiero po trzech dniach, ale w sumie ostrzegali mnie że tak będzie. Niemniej jednak, jak komuś zależy na szybkiej kasie, to niech się zastanowi dobrze

Weronika
Weronika
4 lat temu

Via sms oceniam bardzo dobrze, zarówno pod kątem obsługi samej pożyczki, jak i konsultantów. Daje im jednak tylko 4 gwiazdki bo pożyczka wcale nie trafiła do mnie tak szybko jak zapewniają.

Ewa Kowalczuk
Ewa Kowalczuk
4 lat temu

Wniosek wypełniłam w jakieś 5 minut. Chcieli tylko dane z dowodu i namiary kontaktowe. Decyzja była może po dwóch trzech minutach. Wszystko naprawdę szybko i sprawnie!! Polecam!

mieek
mieek
4 lat temu

O większą pożyczkę w viasms można wnioskować dopiero po siedmiu dniach od spłaty wcześniejszej

lolo888
lolo888
4 lat temu

Infolinia czynna w niedziele a nikt nie odebrał mimo że dzwoniłam pięć razy!!!!

Macia
Macia
4 lat temu

Pożyczkę dostaniesz na konto, ale tylko wtedy jaak masz konto w wybranych bankach czyli tych co via sms

Bingooo
Bingooo
4 lat temu

Zeby potwierdzić wniosek trzeba przepisać kilku cyfrowy kod… Ciekawe jak mam to zrobić wypełniając wniosek na smartfonie…

Arek
Arek
4 lat temu

Przy wypełnianiu wniosku na telefonie mocno przeszkadza to wyskakujące okienko z czatu! nie da się nic z tym zrobić

tom
tom
3 lat temu

Nie czekałem długo na pieniądze, jakieś dwie godziny chyba

jermiop
jermiop
3 lat temu

Krótki wniosek, trzeba podać tylko dane z dowodu i jakieś namiary kontaktowe na siebie

bobek444
bobek444
3 lat temu

Decyzja może i szybka, ale pieniądze dostałem dopiero następnego dnia

ania
ania
3 lat temu

Dobra oferta, polecam!

aldi
aldi
3 lat temu

Wypełnienie wniosku zajmuje jakieś 5 min

rabka
rabka
3 lat temu

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki to już nie 800 zł, ale 1 500 zł.

Tomek
Tomek
2 lat temu
Reply to  rabka

W Szybkiej Gotówce , ja za pierwszym razem zaciągnąłem 3000 całkowicie za darmo ( w ramach aktualnej promocji). Więc z całego serca polecam tą firmę. 

Nadia_00
Nadia_00
3 lat temu

Niby wniosek rozpatrują od razu a ja czekałam do wieczora. Pieniądze były dopiero następnego dnia co mnie trochę wkurzyło. Do reszty nie mam obiekcji, ale wcale pozyczka nie jest tak szybka jak mowia.

msp
msp
6 lat temu

Niestety nie mogę się zgodzić z pozytywnymi opiniami o firmie VIA SMS. Warunki umowy uległy zmianie, zostałam poinformowana 3 dni przed spłatą że nie ma możliwości przedłużenia spłaty ponieważ „procedury” uległy zmianie. Mimo że wpłaciłam ponad 60% kwoty, nie było możliwości odroczenia spłaty o kilka dni. Zaczęto mi grozić windykacją terenową za zadłużenie w wysokości ok. 100 zł… Pani która zajmowała się moją sprawą … zero profesjonalizmu, sformułowania jakimi się posługiwała były obraźliwe i sarkastyczne. Coś okropnego… swoją drogą, ciekawe jak wygląda windykacja terenowa w sprawie zadłużenia w wysokości 100 zł bez wyroku sądowego i z kosztami windykacji przekraczającymi kwotę zadłużenia.

natalia
natalia
6 lat temu

jestem zadowolona, mogę polecić ViaSMS innym

Damian
Damian
7 lat temu

W zasadzie wszystko było ok, szybko i sprawnie, ale za niska kwota pierwszej pożyczki. Mogliby podniesc na przyszlość dla innych klientów

mariola
mariola
7 lat temu

Opinia o viaSMS jak najbardziej pozytywna – jeżeli zdążycie ze zwrotem pożyczki w wyznaczonym terminie to nie płacicie odsetek!!! Polecam!!!