star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

TAKTO Finanse – do 25 000 zł pożyczki dla nowych klientów

logo takto finanse

To jedna z najwyższych ofert na rynku. W TAKTO Finanse możesz pożyczyć nawet 25 000 zł bez wychodzenia z domu. Pieniądze oddasz w 36 niskich ratach. Co jeszcze wyjątkowego oferuje ta firma?

TAKTO Finanse sp. z o.o. jest tworzona od 2012 roku przez zespół 40 osób z Wrocławia. Stara się edukować internautów w kwestii finansów, prowadząc portal zamalozarabiam.pl. Pożyczkodawca chwali się przynależnością do Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych oraz Certyfikatem Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Spółka przynależy do norweskiego holdingu B2Holding, zajmującego się branżą finansową (pożyczki, windykacja, informacja kredytowa, skup pożyczek). Czy ty jako klient, faktycznie możesz zaufać TAKTO? Sprawdziliśmy to!

Ile mogę pożyczyć?

Firma udziela pożyczek od kwoty minimum 1 000 zł aż do 25 000 zł. To jedna z najwyższych ofert na rynku. Klient może wnioskować o kwotę dowolną między tymi wartościami, zwiększaną co 100 zł (1 000 zł, 1 100 zł, 1 200 zł itd.).

 • Minimalna pożyczka: 1 000 zł
 • Maksymalna pożyczka: 25 000 zł

Co wyjątkowego może zaoferować ci ta firma? W TAKTO Finanse możesz jednocześnie mieć dwie pożyczki. Aby móc wnioskować o kolejną, musisz jednak mieć spłacone terminowo minimum 6 rat pierwszego zobowiązania.

Na jak długo mogę wziąć pożyczkę?

Jako klient TAKTO Finanse, sam określasz, w jak szybko chcesz spłacić swoją pożyczkę. Firma umożliwia spłaty ratalne – minimum 6 rat (pół roku), maksimum 36 rat (3 lata).

 • Minimalny okres spłaty: 6 rat
 • Maksymalny okres spłaty: 36 rat

Co warto jeszcze wiedzieć? Pożyczkodawca robi ukłon w stronę klientów, którzy chcą nadpłacać raty i szybciej zwrócić pieniądze. Innymi słowy, możesz bez dodatkowych kosztów wcześniej uregulować zobowiązanie. Warto korzystać z tej możliwości, ponieważ obniża to koszt całej pożyczki.

Koszty pożyczki w TAKTO Finanse

Pożyczkodawca nalicza opłaty za swoje usługi. Prowizja, odsetki, opłata za udzielenie pożyczki oraz ewentualne odsetki karne to jednak niejedyne koszty, jakie poniesie klient. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

 • Odsetki kapitałowe: 10%
 • Prowizja: uzależniona od wysokości i długości trwania pożyczki (od 150 zł do 13 750 zł)
 • Opłata za udzielenie pożyczki: uzależniona od wysokości i długości trwania pożyczki (od 250 zł do 6 250 zł)
 • Odsetki karne za opóźnienie w spłacie: 14%
 • Porozumienie/Aneks do umowy pożyczki: 20 zł
 • Opłata za przygotowanie, sporządzenie i przekazanie informacji o rozliczeniu i spłacie pożyczki: 20 zł

Pamiętaj, że pożyczkodawca ma obowiązek poinformować cię o kosztach twojego zobowiązania. Sprawdźmy na przykładzie klienta, ile faktycznie płaci się za pożyczki w TAKTO Finanse.

Przykładowy koszt pożyczki 1 000 zł na 6 rat

Janusz chciał pożyczyć pieniądze na naprawę swojego motocykla. Kilka lat wcześniej rozmawiał ze swoją sąsiadką, która chwaliła sobie usługi TAKTO. Przypomniał sobie o tej marce i wysłał wniosek przez internet. Podał wysokość swojego dochodu oraz przesłał skan wyciągu bankowego za ostatnie 30 dni z konta osobistego, ponieważ prowadzi swoją działalność gospodarczą.

Po godzinie otrzymał SMS z informacją, że ocena zdolności kredytowej jest pozytywna i pożyczkodawca zgadza się pożyczyć Januszowi 1 000 zł na 6 rat. Jaką kwotę Janusz będzie zwracał? Zobaczmy!

 • Pożyczka: 1 000 zł
 • Okres kredytowania: 6 miesięcy
 • Rata miesięczna: 235 zł
 • Całkowity koszt pożyczki: 412 zł
  • W tym prowizja: 150 zł, opłata za udzielenie pożyczki: 250 zł, odsetki: 12 zł
 • Całkowita kwota do oddania: 1 412 zł

sposoby udokumentowania dochodu w TAKTO

Jak dostać pożyczkę w TAKTO Finanse?

TAKTO Finanse realizuje swoją ofertę przez internet lub przez telefon. Oznacza to, że klient złoży wniosek przez stronę internetową, lub telefonicznie. Umowa jest zawierana przez telefon lub przez kuriera (dostarcza dokumenty do podpisania do domu klienta).

Wymagany wiek: minimum 18 lat

Wymagane dokumenty: dowód osobisty, adres e-mail, telefoniczny numer kontaktowy, konto bankowe oraz dodatkowe dokumenty potwierdzające dochody klienta (dokładną listę pożyczkodawca zamieścił na podstronie Dokumenty)

Sprawdzane bazy:

 • BIG
 • BIK
 • ERIF
 • KRD
 • KBIG

Formy weryfikacji tożsamości: przelew bankowy na 1 grosz lub usługa Kontomatik

Dane kontaktowe:

TAKTO Sp. z.o.o Sp. J.
ul. Szczytnicka 11, 50-382 Wrocław

NIP: 8951852770
KRS: 0000496101

e-mail: info@taktofinanse.pl
infolinia: 801 006 206, 22 456 3000

godziny pracy:
pon-pt: 8:00-21:00

Jak wziąć pożyczkę w TAKTO?

Schemat wnioskowania o pożyczkę w TAKTO odbiega nieco od procedur stosowanych przez innych pożyczkodawców. Dużą rolę odgrywa tutaj kontakt z pracownikami Contact Center. Takie zasady działania potwierdzają tylko misje firmy, w której najważniejszy jest klient. TAKTO dba więc o to, aby w procesie ubiegania się o pożyczkę, każdy potencjalny pożyczkobiorca mógł liczyć na stałe wsparcie konsultanta.

Aby wnioskować o pożyczkę w TAKTO musisz zatem skontaktować się z pracownikiem Contact Center. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na bezpośrednim kontakcie telefonicznym. Numery telefonu do CC TAKO to 801 006 206 oraz 22 456 30 00. Innym sposobem nawiązania kontaktu z TAKTO jest pozostawienie swoich danych w formularzu dostępnym na stronie internetowym firmy. Formularz ten możesz zobaczyć poniżej. Po jego wypełnieniu pracownik Contact Center skontaktuje się z Tobą w ciągu dwudziestu czterech godzin.

formularz wnioskowania o pożyczkę w Takto
źródło: taktofinanse.pl

Jeżeli przeglądałeś już oferty konkurencji, z pewnością zgodzisz się z tym, że formularz w TAKTO został maksymalnie uproszczony. Dzięki temu wypełnienie tego dokumentu zajmuje około dwóch minut, a Ty nie tracisz czasu na wpisywanie wielu szczegółowych danych. Po wysłaniu formularza, konsultant TAKTO niezwłocznie skontaktuje się z Tobą, dokona weryfikacji Twoich danych z dowodu osobistego (pesel, numer i seria dowodu oraz data jego ważności) oraz odbierze od Ciebie stosowne zgody na sprawdzenie twoich danych w bazach danych. Dzięki temu od razu będzie także wiedział, w jakich bazach figurujesz i czy TAKTO będzie mogło udzielić Ci pożyczki. Jeśli decyzja będzie pozytywna, a Ty wyrazisz chęć pożyczenia pieniędzy od TAKTO, Twój wniosek trafi do działu akceptacji kredytów.

W dziale akredytacji kredytów zapadnie ostateczna decyzja o przyznaniu pożyczki. Pożyczkodawca podejmie ją na podstawie dokumentów, które będziesz musiał mu dostarczyć, np. dokumentów potwierdzających Twój dochód. Potwierdzeniem może natomiast być np. druk umowy o pracę, potwierdzenie wpływu wynagrodzenia za ostatnie trzy miesiące, ostatnia waloryzacja świadczenie emerytalnego, a także zaświadczenie o korzystaniu z zasiłku lub pobieraniu alimentów itp.

Pożyczkodawca ten umożliwia także przedstawienie innych dokumentów poprawiających Twoją zdolność kredytową. Należą do nich głównie opłacone rachunki i faktury. Tabelę przedstawiającą dodatkowe elementy poprawiające zdolność kredytową możesz zobaczyć poniżej:

dokumenty potwierdzające zdolność kredytową

Po otrzymaniu pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki oraz dopełnieniu wszystkich formalności, możesz wybrać następujące formy sporządzenia umowy oraz otrzymania gotówki:

 • podpisać umowę telefonicznie oraz wybrać opcję przelewu gotówki na konto – wszystkie niezbędne dokumentu przesyłasz skanem, e-mailem bądź MMS’em na adres mailowy pożyczkodawcy, a umowę pożyczki otrzymujesz pocztą. Aby TAKTO mogło przelać pieniądze na Twoje konto, niezbędna będzie weryfikacja w postaci przelewu na konto pożyczkodawcy 1 grosza. W ten sposób firma pożyczkowa będzie wiedziała na jaki rachunek przelać Twoją pożyczkę. Pamiętaj więc, aby przelewu weryfikacyjnego dokonywać tylko ze swojego konta!
 • podpisać umowę telefonicznie, a pożyczkę wypłacić na poczcie za pomocą usługi GIRO – w tym wypadku również obowiązuje przedstawiona wyżej forma przekazu dokumentów oraz przelew weryfikacyjny. Pieniądze jednak klient otrzymuje na poczcie. Aby odebrać gotówkę, należy na poczcie pokazać dowód osobisty. oraz informacje, które TAKTO przekazało wcześniej klientowi za pomocą smsa. Należą do nich m.in. kod klienta, kod transakcji i kwota wypłaty.
 • podpisać umowę w obecności kuriera oraz wybrać opcję przelewu gotówki na konto – po wybraniu takiej opcji, TAKTO wyśle do nas kuriera z umową, którego zadaniem jest także odebranie od nas kompletu dokumentów i dostarczenie ich do pożyczkodawcy. Kurier potwierdzi naszą tożsamość za pomocą dowodu osobistego. Wybierając taką formę, możesz wskazać dowolny rachunek bankowy, na który TAKTO przeleje potem Twoją pożyczkę.
 • podpisać umowę w obecności kuriera a pieniądze otrzymać na poczcie dzięki usłudze GIRO – podpisanie umowy oraz odbiór dokumentów przez kuriera odbywa się w taki sam sposób jak powyżej. Aby odebrać pieniądze, klient musi natomiast udać się na pocztę, potwierdzić swoją tożsamość za pomocą dowodu osobistego oraz przekazać otrzymane za pomocą smsa od TAKTO informacje.

Odbierając pieniądze na poczcie, pamiętaj, że musisz zrobić to osobiście. Nie ma możliwości odbioru gotówki przez osoby trzecie, ani doręczenia jej przez listonosza. Na odbiór pieniędzy masz 10 dni. Po upływie tego okresu, gotówka zostanie zwrócona do TAKTO. Umowa jednak wciąż jest ważna, dlatego powinieneś jak najszybciej skontaktować się z firmą i ustalić nowe warunki wypłaty środków.

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 10000 zł
Okres 40 mies.
od 40 do 40 mies.
Rata 282 zł/mies.
Koszt 6 278
RRSO: 74,75%

Czy pożyczanie w Takto Finanse jest bezpieczne?

Pierwszą kwestią, którą należy podjąć, jest członkostwo w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych. Niestety, Takto Finanse nie widnieje na liście podmiotów rekomendowanych przez tę organizację.. Nie oznacza to jednak, że firmę tę trzeba już na wstępie skreślać.

Marka istnieje od 2012 roku, więc posiada spore doświadczenie finansowe. Równie ważną zaletą jest posiadanie wsparcia firmy windykatorskiej. Jeśli taki podmiot jest uznawany za rzetelne przedsiębiorstwo, to istnieje duża szansa, że spółka-córka będzie równie solidna pod względem wywiązywania się z postanowień umowy.

Wady i zalety pożyczki w Takto Finanse

Przygotowując listę “za” i “przeciw”, pod uwagę wzięliśmy zarówno kwotę pożyczki, wysokość oprocentowania, liczbę rat, jak i kwestie niezwiązane bezpośrednio z ofertą pożyczkową. Prezentujemy, co należy pochwalić w ofercie Takto Finanse, a co niekoniecznie.

 1. Wysokie kwoty pożyczki – Takto Finanse pod tym względem o głowę wyprzedza większość konkurencyjnych podmiotów. Maksymalna kwota pożyczki wynosi aż 25 tysięcy złotych.
 2. Długi okres spłaty – Kolejny atut, który może imponować. Pożyczając nawet 1 000 złotych, można oddawać pieniądze przez 3 lata. Wówczas miesięczny wydatek 52 złotych na pewno nie będzie obciążający dla żadnego budżetu.
 3. Niska stopa oprocentowania – Niezależnie od kwoty zobowiązania, oprocentowanie wynosi zawsze 3%, czyli znacznie mniej niż wskazuje limit określony przez ustawę antylichwiarską.
 4. Jasne zasady – Propozycja pożyczkodawcy jest tak opisana, że od razu wiadomo, ile wyniesie miesięczna rata. To informacja bardzo ważna dla osób zastanawiających się nad zaciągnięciem zobowiązania, ponieważ nie muszą przeliczać oprocentowania lub uwzględniać RRSO.
 5. Brak dolnego limitu wieku – Sporo firm zabezpiecza swoje interesy poprzez nieudzielanie pożyczek osobom zbyt młodym lub seniorom. Takto Finanse stosuje tylko górny próg, który wynosi 75 lat. Pozostałe osoby muszą jedynie potwierdzić, że są pełnoletnie.
 6. Atrakcyjny wygląd strony – Oprócz wskazania atutów oferty Takto Finanse należy podkreślić jeszcze, że firma posiada bardzo przejrzystą stronę internetową. Estetyczny wygląd szaty graficznej sprawia, że łatwo jest odnaleźć poszczególne informacje, a poruszanie się po responsywnej witrynie jest przyjemne.
 7. Dwie osobne linie – Kolejną zaletą niedotyczącą bezpośrednio oferty jest fakt, że pożyczkodawca udostępnia dwie linie telefoniczne – do ogólnej obsługi klienta i dla osób spłacających pożyczkę. Gdy pojawia się potrzeba nagłego kontaktu, nie trzeba czekać w kolejce na połączenie.

Wady pożyczki w TAKTO

 1. Wymóg podania minimalnej kwoty dochodu – Wprawdzie wykazanie miesięcznego dochodu na poziomie 500 złotych netto nie jest zbyt problematyczne, to dla niektórych klientów może to być pewnym ograniczeniem.
 2. Weryfikacja w bazach – Takto Finanse sprawdza, czy potencjalny klient nie figuruje w bazie BIK i BIG.
 3. Dodatkowe koszty prowizyjne – Firma, oprócz oprocentowania, pobiera od klientów dodatkową opłatę. Jej wysokość uzależniona jest od okresu kredytowania i wielkości pożyczki.
 4. Brak kontaktu w soboty – Takto Finanse pracuje od poniedziałku do piątku od 8.00 do 21.00, czyli znacznie dłużej niż konkurencyjne firmy. Jednak brak możliwości skonsultowania się w sprawie pożyczki w sobotę jest pewnym mankamentem

Opinia Sowy Finansowej o Takto Finanse

Pożyczkodawca wyraźnie wyróżnia się na tle konkurencji. Daje wiele możliwości swoim klientom, zwłaszcza w odniesieniu do kwoty zobowiązania, jak i okresu spłaty. Mamy nadzieję, że właśnie te cechy zostaną wkrótce docenione przez Polski Związek Instytucji Pożyczkowych i już niedługo Takto Finanse dołączy do tego elitarnego grona podmiotów udzielających pożyczek.

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 10000 zł
Okres 40 mies.
od 40 do 40 mies.
Rata 282 zł/mies.
Koszt 6 278
RRSO: 74,75%

Ocena: 4.22 (8385 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 14 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Takto to najgorsza firma udzielająca pożyczek, pożyczyłam 20000 zł a musiałam oddać 42000 banda złodziei . Nie polecam nie róbcie tego.

Adrew_New67
Adrew_New67
2 lat temu

Lepiej kontaktować się z nimi w dni robocze, bo wypełniając wniosek w weekend trzeba czekac do poniedziałku. Ale spoko, ważne, że sie udało szybko i ucziciwe.

dan_05
dan_05
2 lat temu

Takto to trzecia firma pożyczkowa z której korzystam i moge powiedziec że do tej pory najlpesza. Formalności faktycznie minimum, żadnych szczegółowych pytań (za wyjątkiem pytania o dochód), szybka decyzja i szybka wypłata. Myślę,że moge ich smiało polecić!

Marcin
Marcin
2 lat temu

Miałem wpis w BIk i dostałem 5000 zł bez problemu. Musiałem tylko źródło dochodu potwierdzić

Miśka
Miśka
2 lat temu

Czy ktoś wie jakie bazy sprawdza takto? Nigdzie nie ma takiego info

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  Miśka

Mnie sprawdzali w BIK i we wszystkich BIGach

Grzegorz
Grzegorz
2 lat temu

Pieniądze otrzymałem dzień po złożeniu wniosku. Dla jednych to długo, ale dla mnie to dosyć szybko. Nie mam zastrzeżeń do tej firmy

walerka
walerka
2 lat temu

Wszystko zgodne z umową pożyczki, żadnych haczyków, drobnych druczków i zaskoczeń:) Polecam!

MAREK
MAREK
7 lat temu

TAKTO działa bardzo taktownie – czyżby stąd ta nazwa?? – moja historia kredytowa jest niemal tak tragiczna jak historia Titanica, a mimo to pomogli w potrzebie, więc moja opinia o tej firmie jest jak najbardziej pozytywna