star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o TAKTO

logo takto finanse

W życiu nawet najbardziej oszczędnego człowieka może zdarzyć się sytuacja, przez którą nagle będzie potrzebował dodatkowej gotówki. Warto wówczas skorzystać ze wsparcia finansowego sprawdzonego pożyczkodawcy. Czy Takto Finanse zapewnia bezpieczeństwo finansowe? Zbieramy opinie i wydajemy werdykt.

Takto Finanse to firma z wrocławskim rodowodem. To dość unikalne, ponieważ większość pożyczkodawców na polskim rynku ma siedzibę w stolicy kraju. Trudno jednak mówić o przypadku, ponieważ z miasta nad Odrą pochodzi także właściciel Takto, czyli grupa ULTIMO. W profilu tej firmy znajduje się ściąganie wierzytelności od dłużników i prowadzenie windykacji.

Zaciągając pożyczkę w Takto Finanse warto zatem pamiętać o regularnej spłacie, ponieważ w przypadku problemów trzeba mieć świadomość, że ma się do czynienia ze specjalistami w odzyskiwaniu pieniędzy.

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 10000 zł
Okres 40 mies.
od 40 do 40 mies.
Rata 282 zł/mies.
Koszt 6 278
RRSO: 74,75%

Czy pożyczanie w Takto Finanse jest bezpieczne?

Pierwszą kwestią, którą należy podjąć, jest członkostwo w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych. Niestety, Takto Finanse nie widnieje na liście podmiotów rekomendowanych przez tę organizację.. Nie oznacza to jednak, że firmę tę trzeba już na wstępie skreślać.

Marka istnieje od 2012 roku, więc posiada spore doświadczenie finansowe. Równie ważną zaletą jest posiadanie wsparcia firmy windykatorskiej. Jeśli taki podmiot jest uznawany za rzetelne przedsiębiorstwo, to istnieje duża szansa, że spółka-córka będzie równie solidna pod względem wywiązywania się z postanowień umowy.

Wady i zalety pożyczki w Takto Finanse

Przygotowując listę “za” i “przeciw”, pod uwagę wzięliśmy zarówno kwotę pożyczki, wysokość oprocentowania, liczbę rat, jak i kwestie niezwiązane bezpośrednio z ofertą pożyczkową. Prezentujemy, co należy pochwalić w ofercie Takto Finanse, a co niekoniecznie.

 1. Wysokie kwoty pożyczki – Takto Finanse pod tym względem o głowę wyprzedza większość konkurencyjnych podmiotów. Maksymalna kwota pożyczki wynosi aż 25 tysięcy złotych.
 2. Długi okres spłaty – Kolejny atut, który może imponować. Pożyczając nawet 1 000 złotych, można oddawać pieniądze przez 3 lata. Wówczas miesięczny wydatek 52 złotych na pewno nie będzie obciążający dla żadnego budżetu.
 3. Niska stopa oprocentowania – Niezależnie od kwoty zobowiązania, oprocentowanie wynosi zawsze 3%, czyli znacznie mniej niż wskazuje limit określony przez ustawę antylichwiarską.
 4. Jasne zasady – Propozycja pożyczkodawcy jest tak opisana, że od razu wiadomo, ile wyniesie miesięczna rata. To informacja bardzo ważna dla osób zastanawiających się nad zaciągnięciem zobowiązania, ponieważ nie muszą przeliczać oprocentowania lub uwzględniać RRSO.
 5. Brak dolnego limitu wieku – Sporo firm zabezpiecza swoje interesy poprzez nieudzielanie pożyczek osobom zbyt młodym lub seniorom. Takto Finanse stosuje tylko górny próg, który wynosi 75 lat. Pozostałe osoby muszą jedynie potwierdzić, że są pełnoletnie.
 6. Atrakcyjny wygląd strony – Oprócz wskazania atutów oferty Takto Finanse należy podkreślić jeszcze, że firma posiada bardzo przejrzystą stronę internetową. Estetyczny wygląd szaty graficznej sprawia, że łatwo jest odnaleźć poszczególne informacje, a poruszanie się po responsywnej witrynie jest przyjemne.
 7. Dwie osobne linie – Kolejną zaletą niedotyczącą bezpośrednio oferty jest fakt, że pożyczkodawca udostępnia dwie linie telefoniczne – do ogólnej obsługi klienta i dla osób spłacających pożyczkę. Gdy pojawia się potrzeba nagłego kontaktu, nie trzeba czekać w kolejce na połączenie.

Jak pożyczyć w Takto Finanse?
baner reklamowy Takto

Wady pożyczki w TAKTO

 1. Wymóg podania minimalnej kwoty dochodu – Wprawdzie wykazanie miesięcznego dochodu na poziomie 500 złotych netto nie jest zbyt problematyczne, to dla niektórych klientów może to być pewnym ograniczeniem.
 2. Weryfikacja w bazach – Takto Finanse sprawdza, czy potencjalny klient nie figuruje w bazie BIK i BIG.
 3. Dodatkowe koszty prowizyjne – Firma, oprócz oprocentowania, pobiera od klientów dodatkową opłatę. Jej wysokość uzależniona jest od okresu kredytowania i wielkości pożyczki.
 4. Brak kontaktu w soboty – Takto Finanse pracuje od poniedziałku do piątku od 8.00 do 21.00, czyli znacznie dłużej niż konkurencyjne firmy. Jednak brak możliwości skonsultowania się w sprawie pożyczki w sobotę jest pewnym mankamentem

Więcej o Takto Finanse

Opinia Sowy Finansowej o Takto Finanse

Pożyczkodawca wyraźnie wyróżnia się na tle konkurencji. Daje wiele możliwości swoim klientom, zwłaszcza w odniesieniu do kwoty zobowiązania, jak i okresu spłaty. Mamy nadzieję, że właśnie te cechy zostaną wkrótce docenione przez Polski Związek Instytucji Pożyczkowych i już niedługo Takto Finanse dołączy do tego elitarnego grona podmiotów udzielających pożyczek.

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 10000 zł
Okres 40 mies.
od 40 do 40 mies.
Rata 282 zł/mies.
Koszt 6 278
RRSO: 74,75%

Ocena: 4.22 (7987 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
KONKURS!
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Katarzyna
Katarzyna
11 miesięcy temu

Takto to najgorsza firma udzielająca pożyczek, pożyczyłam 20000 zł a musiałam oddać 42000 banda złodziei . Nie polecam nie róbcie tego.

Adrew_New67
Adrew_New67
1 rok temu

Lepiej kontaktować się z nimi w dni robocze, bo wypełniając wniosek w weekend trzeba czekac do poniedziałku. Ale spoko, ważne, że sie udało szybko i ucziciwe.

dan_05
dan_05
1 rok temu

Takto to trzecia firma pożyczkowa z której korzystam i moge powiedziec że do tej pory najlpesza. Formalności faktycznie minimum, żadnych szczegółowych pytań (za wyjątkiem pytania o dochód), szybka decyzja i szybka wypłata. Myślę,że moge ich smiało polecić!

Marcin
Marcin
1 rok temu

Miałem wpis w BIk i dostałem 5000 zł bez problemu. Musiałem tylko źródło dochodu potwierdzić

Miśka
Miśka
1 rok temu

Czy ktoś wie jakie bazy sprawdza takto? Nigdzie nie ma takiego info

Marcin
Marcin
1 rok temu

Mnie sprawdzali w BIK i we wszystkich BIGach

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

Pieniądze otrzymałem dzień po złożeniu wniosku. Dla jednych to długo, ale dla mnie to dosyć szybko. Nie mam zastrzeżeń do tej firmy

walerka
walerka
1 rok temu

Wszystko zgodne z umową pożyczki, żadnych haczyków, drobnych druczków i zaskoczeń:) Polecam!

MAREK
MAREK
6 lat temu

TAKTO działa bardzo taktownie – czyżby stąd ta nazwa?? – moja historia kredytowa jest niemal tak tragiczna jak historia Titanica, a mimo to pomogli w potrzebie, więc moja opinia o tej firmie jest jak najbardziej pozytywna