star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Szybka Gotówka - opinie klientów i recenzja

szybkagotówka logo
Maks. pierwsza pożyczka 5.000 zł
Weryfikacja w bazach: TAK
Konieczność weryfikacji dowodem: TAK
Złóż wniosek w Szybka Gotówka
Ocena użytkowników
Ocena: 4.23 (7838 głosów)
Zobacz opinie użytkowników

Wymagania:

Adres zamieszkania Adres zamieszkania
Adres e-mail Adres e-mail
Status osoby fizycznej Status osoby fizycznej
Konto w banku Konto w banku
Telefon komórkowy Telefon komórkowy
Obywatelstwo polskie Obywatelstwo polskie
Zamieszkanie w Polsce Zamieszkanie w Polsce
szybkagotówka logo

Wszystko to, czego klient chciałby się dowiedzieć na początku

Kwota 400 - 15.000 zł
Pierwsza pożyczka gratis Tak
Okres spłaty Od 30 do 65 dni
Oprocentowanie 20,5%
Prowizja b.d.
RRSO 389%
Maks. pierwsza pożyczka 5.000 zł
Maks. kolejna pożyczka 15.000 zł
Wiek pożyczkobiorcy Od 18 lat
Sposób weryfikacji Szybki przelew Blue Media lub standardowy przelew bankowy
Czas wypłaty 15 min.
Metoda wypłaty Przelew na konto
Wymagane konto bankowe Tak
Godziny pracy Zamknięte, niedziele: Zamknięte
W przypadku pożyczki w wysokości 10 000 zł na okres 65 dni RRSO wynosi 389%, stopa oprocentowania 20,5% rocznie, a prowizja 2 900,30 zł. Całkowita kwota do zapłaty to 13 265,60 zł.

Zalety i wady firmy Szybka Gotówka

Zalety
 • Darmowa pożyczka dla nowych klientów
 • Bonusy i konkursy dla klientów, którzy korzystali już z oferty
 • Strefa Klienta z aktualnymi informacjami dotyczącymi promocji i rabatów
 • Możliwość wzięcia pożyczki na dłuższy termin (65 dni)
 • Błyskawiczna decyzja pożyczkowa (nawet w ciągu 1 minuty od zweryfikowania konta)
 • Możliwość refinansowania zobowiązania
 • Aplikacja mobilna do obsługi pożyczki
Wady
 • Brak możliwości weryfikacji za pośrednictwem aplikacji
 • Pożyczka na 65 dni tylko dla niektórych klientów
 • Wypłata środków wyłącznie w formie przelewu

Dane firmy

Adres: TAMGACOM LLC z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wpisana do Rejestru Spółek (Registrar of Corporations) Office 10, Level 1, Sharjah Media City, Sharjah, UAE

Registrar of Corporate Affairs numer 1803608
Kapitał zakładowy:
KRS:
NIP:
REGON:

Dane kontaktowe

E-mail: info@szybkagotowka.pl
Strona: https://szybkagotowka.pl/

Obecna na rynku pożyczek pozabankowych od 6 lat Szybka Gotówka to platforma, której twórcy postawili sobie za cel wprowadzania rozwiązań, „dzięki którym popularne chwilówki zyskują zupełnie nową jakość”. I rzeczywiście, chociaż trzon jej oferty stanowią pożyczki na krótki termin (30 dni), niektórzy klienci mogą liczyć na wyjątek od tej reguły.

Z usług platformy Szybka Gotówka skorzystało do tej pory ponad milion klientów, a ponad połowa z nich zdecydowała się ponownie pożyczyć tu środki.  

Ile mogę pożyczyć w Szybka Gotówka? 

Na platformie Szybka Pożyczka obowiązują dwa limity kwot – dla nowych i stałych klientów. Ci pierwsi mogą pożyczyć do 5.000 zł, drudzy – nawet 15 .000 zł. 

Dodatkowo klienci mają możliwość refinansowania swojego zobowiązania na 7 lub 30 dni w razie gdyby pojawiły się nieoczekiwane problemy ze spłatą.

Na jak długo mogę pożyczyć w Szybka Gotówka? 

Szybka Gotówka udziela pożyczek na 30 lub 65 dni, jednak ten drugi wariant jest dostępny wyłącznie dla niektórych stałych klientów. Ocenę tego, na jak długo można pożyczyć środki danej osobie przeprowadza system, a informacje dotyczące maksymalnego dostępnego terminu spłaty są dostępne po zalogowaniu na konto. 

Jakie są koszty pożyczki w Szybka Gotówka? 

Nowi klienci mogą pożyczyć tutaj do 5.000 zł zupełnie za darmo. Jest jednak jeden warunek: aby otrzymać taki rabat, muszą spłacić zobowiązanie bez żadnych opóźnień. 

Pierwsza pożyczka w Szybka Gotówka na 5.000 zł (w przypadku terminowej spłaty) 

 • Kwota pożyczki: 5.000 zł 
 • Termin spłaty: 30 dni 
 • Odsetki: 0 zł 
 • Prowizja: 0 zł 
 • RRSO: 0% 
 • Całkowita kwota do spłaty: 5.000 zł 

Pierwsza pożyczka w Szybka Gotówka na 5.000 zł (warunki standardowe) 

 • Kwota pożyczki: 5.000 zł 
 • Termin spłaty: 30 dni 
 • Odsetki: 82,20 zł 
 • Prowizja: 1.350 zł 
 • RRSO: 2042% 
 • Całkowita kwota do spłaty: 6.432,20 zł 

Kolejna pożyczka w Szybka Gotówka na 7.500 zł 

 • Kwota pożyczki: 7.500 zł 
 • Termin spłaty: 30 dni 
 • Odsetki: 123,30 zł 
 • Prowizja: 2.025 zł 
 • RRSO: 2042% 
 • Całkowita kwota do spłaty: 9.648,30 zł 

Kalkulację przeprowadziliśmy 16 września 2022 roku, korzystając z kalkulatora zamieszczonego na stronie pożyczkodawcy. 

Warto w tym miejscu podkreślić, że Szybka Gotówka organizuje dla klientów cykliczne promocje z kodami promocyjnymi. Obejmują one m.in. gwarantowane zniżki na pożyczki. 

Warunki otrzymania pożyczki w Szybka Gotówka

Podstawowe wymagania względem pożyczkobiorców są następujące: 

 • Ukończone 18 lat 
 • Ważny dowód osobisty 
 • Posiadanie własnego konta w jednym z banków działających w Polsce 
 • Aktywny numer telefonu komórkowego 
 • Adres poczty elektronicznej 
 • Brak zaległości w spłacie innych zobowiązań 
 • Stały dochód 

Dokumenty wymagane do otrzymania pożyczki 

Do wnioskowania o finansowe wsparcie w Szybka Gotówka wystarczy ważny dowód osobisty (informacje takie jak numer dokumentu tożsamości i numer PESEL będzie trzeba wpisać w formularzu online). Nie są potrzebne żadne inne dokumenty.  

Formy zatrudnienia 

Firmy pozabankowe, poza niezwykle uproszczonym procesem ubiegania się o środki finansowe w porównaniu z bankami, akceptują również o wiele więcej źródeł dochodów potencjalnych klientów. Oprócz umowy o pracę i przychodów z własnej działalności mogą być to m.in. umowa o dzieło, umowa zlecenie, emerytura, renta, a nawet mniej oczywiste wpływy, takie jak otrzymywane zasiłki i inne świadczenia oraz stypendia. 

Weryfikacja w bazie dłużników 

Pomimo, że firmy z sektora pozabankowego udzielają finansowania na o wiele mniej restrykcyjnych zasadach niż banki, na mocy obowiązujących przepisów również są zobowiązane do sprawdzania historii kredytowej klienta i oceny jego zdolności do terminowej spłaty zadłużenia. Nie muszą co prawda robić tego tak drobiazgowo jak instytucje bankowe, ale każda z nich sprawdza wybrane rejestry dłużników, aby upewnić się, że podpisuje umowę z osobą, która nie straciła płynności finansowej. 

Szybka Gotówka weryfikuje informacje dotyczące klienta w: BIK i KRD. 

Czy Szybka Gotówka udziela pożyczek bez sprawdzania BIK? 

Nie. Platforma współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej, zatem trzeba liczyć się z weryfikacją w BIK.  

Czy Szybka Gotówka udziela pożyczek dla zadłużonych? 

Samo posiadanie zadłużenia nie powoduje, że nie można ubiegać się o pożyczkę na platformie Szybka Gotówka. Kluczowe jest to, czy nie ma żadnych zaległości w jego spłacie. Jeżeli pożyczkodawca na etapie weryfikacji wniosku oceni, że kolejne zobowiązanie nie jest obciążone zbyt dużym ryzykiem niewywiązania się klienta z umowy, udzieli mu finansowania. 

Czy w Szybka Gotówka można wziąć pożyczkę z komornikiem? 

Przeterminowane zadłużenie w innym miejscu to jeden z powodów odrzucenia wniosku w Szybka Gotówka. Jeśli dłużnik nie jest w stanie spłacać swoich zobowiązań na czas, a oprócz tego jego majątek zajął komornik, nie ma w zasadzie żadnych szans na otrzymanie środków z jakiejkolwiek firmy pozabankowej. 

Jak wziąć pożyczkę w Szybka Gotówka? 

Ubieganie się o pożyczkę online w Szybka Gotówka przebiega bardzo szybko i sprawnie bez względu na to, czy jest się stałym klientem, czy wypełnia wniosek po raz pierwszy. Oto, co dokładnie trzeba zrobić: 

Krok 1 Wybierz kwotę pożyczki i okres spłaty 

Pierwszym krokiem niezbędnym do rozpoczęcia całego procesu pożyczkowego jest wybór konkretnej kwoty pożyczki i terminu spłaty (pożyczkodawca udostępnia na wirtualnym kalkulatorze dwie opcje: 30 i 65 dni, jednak druga z nich nie jest dostępna dla wszystkich klientów; na pewno też nie będą mogły skorzystać z niej osoby ubiegające się o pożyczkę na platformie Szybka Gotówka po raz pierwszy). Następnie należy kliknąć przycisk „Weź swoją pożyczkę”. 

Krok 2 Podanie niezbędnych danych osobowych 

Po kliknięciu przycisku „Weź swoją pożyczkę” nastąpi automatyczne przeniesienie na podstronę, na której trzeba będzie podać dane osobowe i zaakceptować treść polityki prywatności. Co ważne, na tym etapie można jeszcze zmienić kwotę pożyczki. 

Oto, jakie dane należy podać: 

Podanie tych informacji jest niezbędne na etapie tworzenia konta na platformie Szybka Gotówka. Klienci, którzy już je założyli, muszą po prostu zalogować się na swój profil. 

Krok 3 Wypełnij wniosek pożyczkowy 

W kolejnym kroku przechodzi się już bezpośrednio do wypełnienia wniosku. Poza podstawowymi informacjami takimi jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, numer rachunku bankowego, dane z dowodu osobistego, pożyczkodawca będzie chciał również dowiedzieć się nieco więcej o sytuacji finansowej klienta (źródło dochodu, liczba osób zamieszkujących gospodarstwo domowe itp.). Wniosek potwierdza się za pomocą kodu SMS, który zostanie wysłany na podany numer. 

Krok 4 Dokonaj weryfikacji konta bankowego 

Do potwierdzenia danych podanych we wniosku niezbędne będzie dokonanie weryfikacji konta bankowego. Można zrobić to na dwa sposoby: korzystając z szybkiego przelewu Blue Media lub typowego przelewu bankowego. 

Ważne: Przelew weryfikacyjny wykonuje się tylko raz, jako nowy klient. Kiedy ponownie korzysta się z oferty platformy Szybka Gotówka, nie ma już takiej potrzeby. 

Krok 5 Poczekaj na decyzję pożyczkodawcy 

Na stronie internetowej Szybka Gotówka można znaleźć informację, że decyzja o przyznaniu pożyczki/odrzuceniu wniosku zapada w ciągu 1 minuty. Może jednak przedłużyć się do kilkunastu minut. Jeśli jest pozytywna, środki zostają wypłacone od razu.  

Spłata pożyczki w Szybka Gotówka  

Termin uregulowania zadłużenia jest wskazany w umowie pożyczkowej. Spłata w postaci jednej raty powinna zostać przelana na konto bankowe wskazane przez pożyczkodawcę. W tytule przelewu należy wpisać „Spłata pożyczki nr [wpisać numer formularza informacyjnego]”. 

Czy możliwa jest spłata pożyczki przed terminem? 

Mimo że w umowie zawartej z pożyczkodawcą widnieje określony termin spłaty, nic nie stoi na przeszkodzie, by uregulować zobowiązanie wcześniej, jeśli ma się taką możliwość. Można to zrobić w dowolnym momencie obowiązywania umowy pożyczkowej. 

Wydłużenie terminu spłaty 

Jeżeli, z różnych powodów, terminowa spłata okaże się niemożliwa, najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z opcji refinansowania. Szybka Gotówka udostępnia klientom taką możliwość na 7 lub 30 dni. Szczegółowe informacje i warunki, na jakich udzielane jest refinansowanie, można znaleźć w profilu klienta. 

Brak spłaty – co, jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas? 

Niespłacenie zadłużenia w wyznaczonym terminie wiąże się z konsekwencjami, choćby takimi jak naliczenie ustawowych odsetek za opóźnienie. Na dalszym etapie może też doprowadzić do windykacji, a – w wyjątkowo trudnych przypadkach – nawet do zajęcia komorniczego. 

Windykacja w Szybka Gotówka 

W przypadku braku terminowej spłaty pożyczkodawca na pewno od razu upomni się o uregulowanie należności. Na początku prawdopodobnie podejmie próby wyjścia z sytuacji w postaci zaoferowania refinansowania lub rozłożenia płatności na więcej rat, tak żeby ułatwić dłużnikowi spłatę należności. 

Jednak w razie gdyby kontakt z dłużnikiem był niemożliwy lub utrudniony (nie wykazywałby on chęci współpracy z pożyczkodawcą w celu znalezienia rozwiązania pozwalającego odzyskać wierzytelność), kolejnym krokiem będzie przekazanie sprawy firmie windykacyjnej, która wykorzysta w tym celu przysługujące jej środki zarówno miękkiej, jak i twardej windykacji. 

Ostatnim etapem windykacji jest zgłoszenie wierzytelności do sądu i uzyskanie wyroku z klauzulą wykonalności, na mocy którego można wszcząć postępowanie komornicze skutkujące zajęciem składników majątku nierzetelnego dłużnika. 

W tym miejscu koniecznie trzeba dodać, że pożyczkodawcy zawsze zależy na jak najszybszym i przede wszystkim polubownym rozwiązaniu problemu. Kolejne kroki związane z windykacją – oprócz tego, że z pewnością są coraz bardziej stresujące dla dłużnika – wydłużają czas oczekiwania na spłatę, a tego nie chce żadna strona. Dlatego zawsze warto otwarcie mówić, o pojawiających się problemów ze spłatą zobowiązania. 

Kolejna pożyczka w Szybka Gotówka 

Kiedy chce się wziąć kolejną pożyczkę w Szybka Gotówka, można złożyć wniosek o maksymalnie 15.000 zł. Wzrost górnego limitu to niejedyna korzyść, jakiej mogą spodziewać się powracający klienci. Z czasem, po kolejnych terminowych spłatach zaciąganych zobowiązań, dostają również możliwość pożyczenia środków na dłuższy termin wynoszący 65 dni. Dodatkowo warto na bieżąco śledzić aktualną ofertę – na platformie często pojawiają się promocje w postaci kodów rabatowych lub nagród pieniężnych. 

Szybka Gotówka okiem Sowy Finansowej 

Szybka Gotówka to innowacyjna platforma, na której można nie tylko pożyczyć pieniądze, ale też zapoznać się z materiałami dotyczącymi oszczędzania, mądrego pożyczania czy zwiększania zarobków, a nawet… skorzystać z cashbacku za zakupy internetowe w najpopularniejszych sklepach w Polsce. Bez wątpienia nie jest to typowa strona pożyczkodawcy z sektora pozabankowego, a jej zawartość wskazuje kierunek, w jakim będą w przyszłości podążać przedstawiciele tej, przecież ciągle rozwijającej się, branży. 

Sama platforma jest bardzo intuicyjna i przyjazna użytkownikom. Wnioskowanie o pożyczkę przebiega szybko, a każdy krok jest dokładnie wyjaśniony. Na uwagę zasługują też liczne rabaty i promocje dla stałych klientów, co raczej (niestety) nie jest regułą w branży firm pozabankowych. Wiele osób skorzysta na pewno z aplikacji mobilnej, za pośrednictwem której można zaciągnąć pożyczkę oraz mieć stały dostęp do panelu klienta. Szybka Gotówka zdecydowanie idzie z duchem czasu.

avatar

Zobacz podobne firmy i porównaj oferty

Opinie o Szybka Gotówka

Zostaw swoją ocenę i opinię!
Ocena: 4.23 (7838 głosów)
guest
21 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
NataliaWu
NataliaWu
3 lat temu

Pożyczyłam 5 tys. zł na 60 dni. Tak, żeby mieć troche czasu na spłate i dało się… bez problemów. Także wszytsko na plus!

Romek94
Romek94
3 lat temu

Najpierw sam pożyczyłem (kilka miesięcy temu), a teraz poleciłem bratu i jeszcze dostałem 40 zł zniżki na kolejną pożyczkę (za polecenie) :D :D także… jak dla mnie naprawdę ok!

Slawek
Slawek
3 lat temu

Skorzystałem z ich chwilówki i zostałem bardzo zadowolony, polecam!

Ala
Ala
3 lat temu

Można śmiało korzystać! Firma sprawdzona i bardzo bezpieczna. Polecam!

Ewelina
Ewelina
3 lat temu

Pierwsza darmowa pożyczka to nawet 6 000 złotych, a każda kolejna 15 tys. Rewelacja!

Jan
Jan
3 lat temu

Można u nich pożyczać nawet do 15 000 (dla stałych klientów), lub 6 000 za pierwszym razem, i to całkowicie za darmo – pierwsza i każda piąta.

gaade_9o
gaade_9o
3 lat temu

Szybka gotówka wcale nie taka szybka bo nie dość że rozpatrywali mój wniosek prawie dwa dni, to pieniądze dostałem dopiero na trzeci dzień

Urszula
Urszula
3 lat temu

Jestem zadowolona z obslugi w tej firmie

Polek
Polek
3 lat temu

Dobrze że w szybkiej gotówce można pożyczyć na 60 kilka dni bo te 30 mnie zupełnie nie urządza a wszyscy tylko tyle dają na spłate

daro
daro
3 lat temu

Pierwsza i druga pożyczka wzięta bez problemu, przy trzeciej dostałem odmowę. Na infolini nikt nie potrafi mi poiwedzieć dlaczego, mówią, że pewnie zła zdolnośc kredytowa. Bazy u mnie czyste, mam stale zatrudnienie wiec takie argumenty nie mają sensu. Pora isc do konkurencji

Issska
Issska
3 lat temu

dziś spłaciłam pożyczkę zaciągniętą na święta. Nie zapłaciłam nic za te pieniądze. Polecam!

Anita
Anita
3 lat temu

Polecam! pożyczkę zaciągnęłam błyskawicznie szybko. Cały proces mi zajął około 15 minut.

AdamP
AdamP
3 lat temu

Teraz można u nich pożyczyć nawet do 15 000 złotych! A 6 000 udzielają za darmo, nowym klientom. Polecam z całego serca!

Marcin
Marcin
3 lat temu

Polecam jak najbardziej. Mają świetne promocje – zawsze można zgarnąć jakąś większą zniżkę czy bonus. Na Instagramie co jakiś czas zamieszczają kody promocyjne nawet do 90%.

Michał
Michał
3 lat temu

Polecam z całego serca! Wczoraj wziąłem u nich po raz pierwszy pożyczkę i otrzymałem świetny bonus – 50 złotych. Ze względu na to, że pierwsza chwilówka jest darmowa, to de facto zwrócę mniej, niż otrzymałem:)

Piotr
Piotr
4 lat temu

Ja uwielbiam tą firmę! Wzięłam swoją pierwszą pożyczkę i nie tylko udzieli mi za darmo, ale jeszcze przesłali 50 złotych w bonusie, jako nowemu klientowi. Nie mam pojęcie do kiedy jest ta promocja, ja trafiłam przez przypadek i polecam wszystkim 

Marta
Marta
4 lat temu

Najlepsza firma pożyczkowa w naszym kraju! Szybkie wypłaty, brak zbędnych formalności, wszystko załatwione w domu i za pomocą smartfonu. Poza tym skorzystałem z kodu promocyjnego KREDY08 i zaciągnąłem chwilówkę ze zniżką 10%.

Aneta
Aneta
4 lat temu

Szybka Gotówka jako jedna z niewielu firm pożyczkowych na polskim rynku jest naprawdę bardzo uczciwa wobec swoich klientów. Mają miłą obsługę telefoniczną, która zawsze podpowie i pomoże Ci złożyć wniosek o chwilówkę. Z kolei, jeżeli nie jesteś w stanie zwrócić kasę w terminie zaoferują Ci refinansowanie. Polecam!

Adam
Adam
4 lat temu

Moim zdaniem Szybka Gotówka to najlepsza firma pożyczkowa w tym kraju – polecam z całego serca wszystkim, kto potrzebuje szybkich pieniędzy. Pierwsza pożyczka za darmo, ja wziąłem 2500 złotych i nie poniosłem żadnych kosztów dodatkowych.

Marek
Marek
4 lat temu

Szybka Gotówka stała się dla mnie świetnym rozwiązaniem w trudnej sytuacji życiowej. Za pierwszym razem udało się wziąć 3 tys, ale wiem, że niektórzy znajomi z pozytywną historią kredytową zaciągają chwilówki aż do 10 tyś. Naprawdę nie każda firma jest w stanie zaproponować takie kwoty.

Bogdan
Bogdan
4 lat temu

Polecam firmę!!! Za pierwszym razem dostałem 3000 zł jeszcze w żadnej firmie na wstępie nie uzyskałem takiej kwoty i to za darmo!

Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników