star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Super Rata – pożyczaj na raty

Firma pożyczkowa

Super Rata to marka należąca do dobrze znanego nam pożyczkodawcy SuperGrosz sp. z o.o. Tym razem firma postawiła na pożyczki ratalne – można wnioskować o kwotę w wysokości od 1000 zł do 5000 zł na okres od 8 do 30 miesięcy. Planujesz pożyczyć w Super Rata? Specjalnie dla Ciebie przyjrzeliśmy się tej firmie oraz jej ofercie!

Podstawowe informacje na temat Super Rata

Dane adresowe:

Super Rata należy do firmy SuperGrosz Sp. z o.o.

ul. Czerniowiecka 6B

02-705 Warszawa

Dane kontaktowe:

tel. 22 102 16 00

e-mail: kontakt@superrata.pl

Godziny pracy:

poniedziałek-piątek: 8.00-20.00

sobota: 09.00-17.00

niedziela: nie pracuje

Pozostałe informacje:

NIP: 5252607460

REGON: 360301004

KRS: 551150

Historia firmy

Super Rata udziela tylko i wyłącznie pożyczek ratalnych – można więc powiedzieć, że Super Grosz rozwinął swoją ofertę o nowy produkt promowany pod oddzielaną marką. Zasady pożyczki udzielanej przez tę firmę są jasne i proste, a formalności nie zajmują wiele czasu – nawet w przypadku tego typu rozwiązania, jakim jest pożyczka ratalna rozbita na mniejsze kwoty do spłaty miesięcznej.

Warunki pożyczania w Super Rata

Super Rata jest alternatywą dla kredytów bankowych – pozwala na pożyczenie niewielkiej co prawda gotówki, ale za to rozłożonej na wygodne raty – co dla klientów wielu pozabankowych firm pożyczkowych jest korzystniejszym rozwiązaniem – bo umożliwia spłatę nieobciążającą dla domowego budżetu. Nie oznacza to jednak, że każdy otrzyma pożyczkę w Super Rata z automatu. Sprawdziliśmy, kto i w jaki sposób może pożyczyć w tej firmie oraz ile za to zapłaci.

Portret pożyczkobiorcy, czyli kto może pożyczyć w Super Rata?

Super Rata jasno określa wymagania dotyczące tego, jakim wymaganiom musi sprostać ich potencjalny pożyczkobiorca. Aby móc wnioskować i otrzymać pożyczkę ratalną w tej firmie musisz:

 • mieć ukończone 18 lat,
 • posiadać PESEL,
 • posiadać stałe źródło dochodu,
 • stale zamieszkiwać na ternie Polski,
 • wyróżniać się pozytywną historią kredytową,
 • spełnić zdolność kredytową określoną przez Super Rata.

Nie są to restrykcyjne warunki – większość z nich każdy przeciętny Polak jest w stanie spełnić. Jeśli jednak decyzja pożyczkodawcy będzie negatywna, otrzymamy stosowaną informację od firmy, a kolejny wniosek będzie mogli złożyć po upływie 30 dni.

Ile, za ile i na ile – parametry i koszty pożyczki w Super Rata

W Super Rata można wnioskować o pożyczkę w wysokości od 1000 zł do maksymalnie 5000 zł. Okres kredytowy wynosi od 8 do 30 miesięcy. Jest to oczywiście pożyczka płatna. Firma nalicza sobie prowizję od 48%, a oprocentowanie jest zmienne i wynosi 10% w skali roku. Ostateczny koszt pożyczki tak naprawdę zależy od wybranej kwoty i okresu kredytowego. Ze wstępnymi kosztami można zapoznać się już na etapie określania parametrów za pomocą kalkulatora umieszczonego na stronie Super Rata. Poznamy tam takie informacje, jak:

 • kwota pożyczki,
 • koszt pożyczki,
 • całkowita kwota do spłaty,
 • wysokość raty,
 • liczna rat,
 • data spłaty.

Dodatkowe informacje na temat Super Rata

Super Rata sprawdza historię swoich klientów w bazach kredytowych i rejestrach dłużników. Osoby składające wniosek są więc weryfikowane w BIK-u, BIG i InfoMonitor oraz w KRD. Każdy pożyczkobiorca musi potwierdzić swoją tożsamość za pomocą aplikacji Kontomatik. Przelew z gotówką może dotrzeć nawet w ciągu 15 minut – za płatności odpowiada Blue Media. Do złożenia wniosku wymagane jest posiadanie dowodu osobistego, telefonu komórkowego, konta bankowego oraz zaświadczenia o dochodach.

Jak wziąć pożyczkę w Super Rata?

Poznałeś wady i zalety oferty pożyczki w Super Rata. Wiesz już wszystko na temat tej firmy. Czas na złożenie wniosku. Nie wiesz od czego zacząć? Pomożemy Ci – usiądź wygodnie, przygotuj dokumenty i przejdź z nami krok po kroku proces wnioskowania o pożyczkę w Super Rata.

1. Określ parametry pożyczki

Od tego musimy zacząć – za pomocą suwaka określamy, jaka kwota i jaki okres kredytowy nas interesuje. Możemy wnioskować o pożyczkę w wysokości od 1000 zł do 5000 zł rozłożoną na raty – w przedziale od 8 do 30 miesięcy.

Od razu też będziemy mogli zapoznać się z kosztami pożyczki. Poznamy wysokość raty, ostateczny termin spłaty, koszty pożyczki i całkowitą sumę do spłaty.

Jeśli wszystko nam odpowiada, możemy przejść do złożenia wniosku.

2. Wypełnij wniosek pożyczkowy

Najpierw musimy utworzyć konto w serwisie Super Rata. Konieczne będzie podanie naszego adresu e-mail oraz utworzenie hasła – za ich pomocą będziemy się logować do systemu. Następnie wniosek został podzielony na kilka części. Kolejno musimy w nich podać:

 • dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, seria i numer dowodu osobistego, numer telefonu komórkowego),
 • adres zamieszkania (ulica, numer domu i mieszkania, miejscowość, kod pocztowy),
 • sytuację życiową (stan cywilny – kawaler/panna, żonaty/mężatka, rozwiedziony/rozwiedziona, wdowiec/wdowa; liczba osób na utrzymaniu; status zawodowy – umowa o pracę na czas nieokreślony, umowa o pracę na czas określony, umowa zlecenie/o dzieło, działalność gospodarcza, student, amryt, rencista, bezrobotny/bezrobotna, gospodyni domowa, inne; wysokość dochodu miesięcznego na rękę; ewentualnie nazwę, adres i numer telefonu pracodawcy).

Musimy także wyrazić zgody marketingowe i administracyjne oraz pozwolić pożyczkodawcy na weryfikację naszego profilu w bazach kredytowych. Dopiero wówczas możemy przejść dalej.

3. Przejdź weryfikację telefoniczną

Po wysłaniu wniosku – aby przejść do kolejnego etapu, jakim jest weryfikacja tożsamości – należy wpisać otrzymany w wiadomości SMS (na podany we wniosku numer telefonu) czterocyfrowy kod.

4. Zweryfikuj swoją tożsamość

Super Rata wymaga, abyśmy potwierdzili swoją tożsamość – możemy to zrobić za pomocą aplikacji Kontomatik. Wystarczy, że wybierzmy z list bank, w którym posiadamy rachunek osobisty.

Następnie musimy się zalogować do naszej bankowości internetowej – za pomocą używanego loginu oraz hasła. Aplikacja jest w 100% bezpieczna – loguje się do naszego konta tylko na kilka sekund, by potwierdzić, czy nasze dane podane we wniosku są prawdziwe i zgadzają się z tymi, które zostały umieszczone na wniosku.

5. Oczekuj na decyzję i przelew

Jeśli wszystko się zgadza, zostaje nam czekać na decyzję Super Rata. Pożyczkodawca sprawdza właśnie naszą historię kredytową oraz analizuje naszą zdolność kredytową. Jeśli odpowiadamy jego wymaganiom, natychmiast zostaniemy powiadomieni o decyzji, a wciągu kolejnych 15 minut na nasze konto otrzymamy przelew z gotówką.

Pożyczaj na raty w Super Rata

Jak widać – złożeniu wniosku w Super Rata i otrzymanie gotówki nie jest wcale takie trudne i zajmuje dosłownie chwilę. Cieszmy się dodatkowymi środkami finansowymi, ale pamiętajmy o terminowej spłacie raty każdego miesiąca. Nieterminowość będzie wiązała się z naliczeniem odsetek oraz dodatkowymi kosztami, a zaprzestanie zwracania zobowiązania może skończyć się zadłużeniem i wizytą komornika. Lepiej tego uniknąć i co miesiąc punktualnie oddawać raty w Super Rata!

Opinie o Super Rata

Wiele podmiotów obecnych na rynku pożyczkowym jest powiązanych z większymi firmami. Tak też jest w przypadku Super Raty, która jest częścią spółki Super Grosz (działa od 2015 roku). Zbieżność nazw nie jest zatem przypadkowa. Co więcej, właściwym pożyczkodawcą dla obu podmiotów jest firma Aiqlabs. Portal wyróżnia się przejrzystą szatą graficzną, a sama oferta – możliwością wzięcia pożyczki ratalnej opiewającej na sumę kilku tysięcy złotych.

Czy pożyczanie w Super Racie jest bezpieczne?

Zazwyczaj przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie zaciągnięcia zobowiązania wobec firmy pożyczkowej powinno się sprawdzić jej wiarygodność. Jednym ze sposobów jest przejrzenie listy członków Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, który zrzesza podmioty wyróżniające się wiernością standardom biznesowym i etycznym. Ani Super Rata, ani spółka-matka, czyli Super Grosz do owego grona nie należą. Co jednak wydaje się godne podkreślenia, marka współpracuje z programem Firma Wiarygodna Finansowo.

Wady i zalety pożyczki w Super Racie

Przy analizie propozycji pożyczkodawcy, warto wziąć pod lupę takie pozycje umowy jak: zakres kwotowy, okres kredytowania czy inne warunki, jakie trzeba spełnić, aby uzyskać finansowanie. Poniżej znajduje się zestawienie największych atutów i słabości tej oferty.

Zalety pożyczki w Super Racie:

 1. Dogodny przedział dostępnych kwot – Z propozycji marki Super Rata mogą skorzystać osoby o większych potrzebach finansowych. Próg zaczyna się od kwoty 1000 złotych, a maksymalna wartość wynosi 6000 złotych.
 2. Długi okres spłaty – W Super Racie klient ma aż 30 miesięcy na spłatę zobowiązania. Z kolei minimalny okres wynosi 12 miesięcy.
 3. Brak konieczności poręczeń i zastawów – Zasady udzielenia pożyczki są przejrzyste. Nie trzeba zatem posiadać dodatkowego zabezpieczenia, które zagwarantuje firmie Super Rata, że jest się solidnym pożyczkobiorcą.
 4. Możliwość wzięcia kolejnej pożyczki – Nawet jeśli pierwsze zobowiązanie nie zostało w całości uregulowane, po upływie 130 dni klient ma prawo do złożenia następnego wniosku o pożyczkę z realną szansą na jej otrzymanie.
 5. Elastyczne godziny pracy – Kontakt z Super Ratą można nawiązać nie tylko w dni robocze. Pracownicy firmy pracują także w soboty od 9 do 17.

Wady pożyczki w Super Racie:

 1. Weryfikacja w bazach dłużników – Wprawdzie to standardowe działanie pożyczkodawców, to jednak z perspektywy klienta owo wymaganie należy ocenić jako wadę. Super Rata przy rozpatrywaniu wniosku weryfikuje potencjalnych pożyczkobiorców w BIK, BIG InfoMonitorze, Krajowym Rejestrze Długów oraz Biurze Informacji Kredytowej.
 2. Dodatkowe obostrzenia – Nie tylko historia zadłużenia może wpłynąć na negatywne rozpatrzenie wniosku. Super Rata ocenia zdolność kredytową na podstawie m.in. dochodu dyspozycyjnego i realnych możliwości spłaty zobowiązania.
 3. Ograniczenia wiekowe – Aby uzyskać wsparcie tej instytucji należy mieć 21 lat lub więcej. To słabość, ponieważ wiele młodych i samodzielnych finansowo osób także od czasu do czasu potrzebuje dodatkowego zastrzyku gotówki.
 4. Brak możliwości przedłużenia terminu spłaty – Kto wziął pożyczkę w firmie Super Rata powinien mieć świadomość, że musi spłacić ją w terminie określonym w umowie. W przeciwieństwie do niektórych instytucji pożyczkowych, opisywany podmiot nie uwzględnia możliwości przedłużenia tego okresu. Warto jednak skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, gdy tylko pojawią się wątpliwości, czy uda się w danym miesiącu uregulować płatności.

Opinia Sowy Finansowej o Super Racie

Pomimo braku przynależności do grona zaufanych pożyczkodawców, Super Rata wydaje się być ciekawą alternatywą dla innych instytucji z branży. Oferta daje możliwość pozyskania z zewnętrznego źródła solidnego wsparcia finansowego. Co więcej, warunki umowy są skonstruowane z myślą o wygodzie klienta.

Ocena: 4.04 (77 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników