star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Super Rata

Firma pożyczkowa

Zbliża się wyjazd do egzotycznego kraju? A może komputer odmówił posłuszeństwa i pora go wymienić? W takich sytuacjach pomocna może okazać się pożyczka pozabankowa. Co proponuje pod tym względem Super Rata? Oto zestawienie najważniejszych informacji.

Wiele podmiotów obecnych na rynku pożyczkowym jest powiązanych z większymi firmami. Tak też jest w przypadku Super Raty, która jest częścią spółki Super Grosz (działa od 2015 roku). Zbieżność nazw nie jest zatem przypadkowa. Co więcej, właściwym pożyczkodawcą dla obu podmiotów jest firma Aiqlabs. Portal wyróżnia się przejrzystą szatą graficzną, a sama oferta – możliwością wzięcia pożyczki ratalnej opiewającej na sumę kilku tysięcy złotych.

Czy pożyczanie w Super Racie jest bezpieczne?

Zazwyczaj przed podjęciem ostatecznej decyzji w sprawie zaciągnięcia zobowiązania wobec firmy pożyczkowej powinno się sprawdzić jej wiarygodność. Jednym ze sposobów jest przejrzenie listy członków Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, który zrzesza podmioty wyróżniające się wiernością standardom biznesowym i etycznym. Ani Super Rata, ani spółka-matka, czyli Super Grosz do owego grona nie należą. Co jednak wydaje się godne podkreślenia, marka współpracuje z programem Firma Wiarygodna Finansowo.

Więcej o Super Rata

Wady i zalety pożyczki w Super Racie

Przy analizie propozycji pożyczkodawcy, warto wziąć pod lupę takie pozycje umowy jak: zakres kwotowy, okres kredytowania czy inne warunki, jakie trzeba spełnić, aby uzyskać finansowanie. Poniżej znajduje się zestawienie największych atutów i słabości tej oferty.

Zalety pożyczki w Super Racie:

  1. Dogodny przedział dostępnych kwot – Z propozycji marki Super Rata mogą skorzystać osoby o większych potrzebach finansowych. Próg zaczyna się od kwoty 1000 złotych, a maksymalna wartość wynosi 6000 złotych.
  2. Długi okres spłaty – W Super Racie klient ma aż 30 miesięcy na spłatę zobowiązania. Z kolei minimalny okres wynosi 12 miesięcy.
  3. Brak konieczności poręczeń i zastawów – Zasady udzielenia pożyczki są przejrzyste. Nie trzeba zatem posiadać dodatkowego zabezpieczenia, które zagwarantuje firmie Super Rata, że jest się solidnym pożyczkobiorcą.
  4. Możliwość wzięcia kolejnej pożyczki – Nawet jeśli pierwsze zobowiązanie nie zostało w całości uregulowane, po upływie 130 dni klient ma prawo do złożenia następnego wniosku o pożyczkę z realną szansą na jej otrzymanie.
  5. Elastyczne godziny pracy – Kontakt z Super Ratą można nawiązać nie tylko w dni robocze. Pracownicy firmy pracują także w soboty od 9 do 17.

Wady pożyczki w Super Racie:

  1. Weryfikacja w bazach dłużników – Wprawdzie to standardowe działanie pożyczkodawców, to jednak z perspektywy klienta owo wymaganie należy ocenić jako wadę. Super Rata przy rozpatrywaniu wniosku weryfikuje potencjalnych pożyczkobiorców w BIK, BIG InfoMonitorze, Krajowym Rejestrze Długów oraz Biurze Informacji Kredytowej.
  2. Dodatkowe obostrzenia – Nie tylko historia zadłużenia może wpłynąć na negatywne rozpatrzenie wniosku. Super Rata ocenia zdolność kredytową na podstawie m.in. dochodu dyspozycyjnego i realnych możliwości spłaty zobowiązania.
  3. Ograniczenia wiekowe – Aby uzyskać wsparcie tej instytucji należy mieć 21 lat lub więcej. To słabość, ponieważ wiele młodych i samodzielnych finansowo osób także od czasu do czasu potrzebuje dodatkowego zastrzyku gotówki.
  4. Brak możliwości przedłużenia terminu spłaty – Kto wziął pożyczkę w firmie Super Rata powinien mieć świadomość, że musi spłacić ją w terminie określonym w umowie. W przeciwieństwie do niektórych instytucji pożyczkowych, opisywany podmiot nie uwzględnia możliwości przedłużenia tego okresu. Warto jednak skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, gdy tylko pojawią się wątpliwości, czy uda się w danym miesiącu uregulować płatności.

Jak wziąć pożyczkę w Super Rata?

Opinia Sowy Finansowej o Super Racie

Pomimo braku przynależności do grona zaufanych pożyczkodawców, Super Rata wydaje się być ciekawą alternatywą dla innych instytucji z branży. Oferta daje możliwość pozyskania z zewnętrznego źródła solidnego wsparcia finansowego. Co więcej, warunki umowy są skonstruowane z myślą o wygodzie klienta.

Ocena: 4.12 (74 głosy)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x