star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o SuperGrosz

Opinie o SuperGrosz

Jak bardzo ekscytująca jest oferta Super Grosz? Czy pożyczone pieniądze łatwo oddać, ponieważ warunki zawarcia umowy są przyjazne klientowi? Do tych kilku wybranych zagadnień postaramy się odnieść w poniższym zestawieniu mocnych i słabych stron tej firmy.

Super Grosz nie jest samodzielnym podmiotem, ponieważ za tą firmą stoi polska spółka Aiqlabs, która funkcjonuje na rynku od 2015 roku. Jak się okazuje, ojczyste pochodzenie to wcale nie tak częsty przypadek. Na polskim podwórku zadomowiło się bardzo dużo firm mających korzenie w krajach bałtyckich (Łotwa, Litwa, Estonia). Wprawdzie pieniądze narodowości nie mają, ale z pewnością dla pewnej grupy osób, skorzystanie z oferty Super Grosza może być kolejnym przejawem patriotyzmu.

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 15000 zł
Okres 24 mies.
od 4 do 50 mies.
Rata 409,08 zł/mies.
Koszt 4 785,78
RRSO: 107,51%

Czy pożyczanie w Super Grosz jest bezpieczne?

Firma funkcjonuje od 2015 roku, więc z pewnością nie jest weteranem polskiego rynku pożyczkodawców. Jej ogromną słabością jest brak członkostwa w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych, który zrzesza podmioty oferujące np. zobowiązania krótkoterminowe. Choć obecność w tym gronie nie gwarantuje uczciwości, to jednak jest to dla klientów bardzo poważny argument podczas wstępnego rekonesansu.

Na korzyść Super Grosza przemawia za to uznanie branży. W 2018 roku firma otrzymała wyróżnienie Kryształ Jakości na gali Loan Awards. Pożyczkodawcę doceniono za wdrażanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań oraz skrócenie procesu weryfikacji. Udało się to osiągnąć m.in. dzięki pełnej cyfryzacji procedur.

Nic zatem wyraźnie nie wskazuje na to, aby działania polskiej marki miałyby okazać się niebezpieczne. Jak to bywa zazwyczaj, warto jednak dokładnie zapoznać się z każdym zapisem w umowie, wysokością oprocentowania i dodatkowymi kosztami. Podjęte środki ostrożności sprawią, że w trakcie okresu kredytowania będzie można spać spokojnie.

Wady i zalety pożyczki w Super Grosz

Analizując tę ofertę sprawdziliśmy między innymi okres kredytowania, warunki umowy czy przedział kwotowy pożyczki. Oto rezultaty naszej pracy.

Zalety pożyczki w SuperGrosz

  1. Wysoka kwota pożyczki – Na zainteresowanych ofertą Super Grosza czeka aż 10 000 złotych, które można pożyczyć od razu.
  2. Długi okres spłaty – To atut nieco związany z poprzednim podpunktem. Gdy przychodzi potrzeba uregulowania większego zobowiązania, trzeba mieć odpowiednio sporo czasu na zwrot pieniędzy. Tak właśnie jest w tym przypadku, ponieważ istnieje możliwość rozłożenia spłaty aż na 48 rat.
  3. Przejrzystość oferty – Wszystkie informacje są podane na stronie w zrozumiały sposób. Wyraźnie widać dbałość o to, aby klient dysponował pełną wiedzą o pożyczce jeszcze przed złożeniem podpisu.
  4. Imponujący limit dla stałych klient – Kieszeń jest naprawdę głęboka, ponieważ maksymalna kwota zobowiązania to aż 15 tysięcy złotych.
  5. Pożyczka bez konta w banku – To furtka dla tych, którzy nie chcą afiszować się z dodatkowymi pieniędzmi lub po prostu nie posiadają rachunku bankowego. Dzięki podjęciu współpracy z Pocztą Polską i Bankiem Pocztowym, Super Grosz może zweryfikować tożsamość i wypłacić gotówkę za pomocą czeku GIRO.

Więcej o SuperGrosz

baner reklamowy Super Grosz

Wady pożyczki w SuperGrosz

  1. Ograniczenia wiekowe – Super Grosz ustalił wyłącznie dolny limit, który wynosi 21 lat, ale to i tak więcej niż w przypadku niektórych konkurencyjnych podmiotów.
  2. Weryfikacja w bazach dłużników – Działanie standardowe w przypadku firm udzielających pożyczek, lecz mimo wszystko zmniejsza szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku.
  3. Irytująca strona – Po wejściu na witrynę klient jest bombardowany wyskakującymi okienkami, które zachęcają do kontaktu z konsultantem Super Grosza. Można poczytywać to jako bardzo sympatyczny gest ze strony właścicieli portalu, ale złe zaprojektowanie udogodnienia sprawia, że nie sposób zapoznać się z ofertą.
  4. Wysoka kwota minimalna – Oferta Super Grosza jest przeznaczona dla osób o dużych potrzebach finansowych. Minimalna kwota pożyczki wynosi tutaj dopiero 1000 złotych.

Jak pożyczyć w SuperGrosz?

Opinia Sowy Finansowej o Super Groszu

Jak widać, bilans mocnych i słabych stron zdecydowanie przemawia na korzyść Super Grosza. Firma stale się rozwija i stawia na nowe rozwiązania. Wszystko po to, aby usprawnić proces pozyskiwania dodatkowych funduszy przez osoby prywatne. Tylko rosnąca konkurencja na rynku sprawia, że ten pożyczkodawca nie zdążył się wybić na tle rodzimej branży. Niemniej jednak, naszym zdaniem warto zainteresować się ofertą Super Grosza.

Pożyczasz 5 000
od 1000 zł do 15000 zł
Okres 24 mies.
od 4 do 50 mies.
Rata 409,08 zł/mies.
Koszt 4 785,78
RRSO: 107,51%

Ocena: 4.18 (6615 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
38 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Judyta
Judyta
5 miesięcy temu

Nie polecam nikomu tej firmy oszukują na każdym kroku. Prowizja z kosmosu. Spłaca się trzy razy więcej niz sie pozycza. Po splaconej wczesniej pozyczce przed terminem nie mozna się doprosic o zwrot nadplaconej kwoty za kazdym razem jest jakis problem ciagnie sie to 6 miesiąc. Pracuja tam ludzie niedouczeni, ktorzy nie potrafia nawet pomoc klientowi kazda rozmowa konczy sie tym samym ze ktos sie odezwie po tym cisza. Najgorsza firma pozyczkowa! Odradzam

Marek
Marek
5 miesięcy temu

Absolutnie nie polecam

Izabella
Izabella
7 miesięcy temu

Najgorsza firma jaka może być, weryfikacja gorsza niż w bankach. Przy dwóch spłaconych kredytach w terminie dzwonią do pracodawcy. Od pół roku nie mogę się doprosić zwrotu nadpłaty za wcześniej spłacony kredyt co chwilę coś wymyślają a pani z działu z którą pisałam e-mail nie ma zielonego pojęcia o swoje j pracy. Już nie mówiąc o prowizji i odsetkach jakie biorą.

klak
klak
1 rok temu

3 dni dzwonie i nic

tom
tom
1 rok temu

nie mozna się z nimi skontaktować -parodia

Kris
Kris
1 rok temu

Dużo pytają o dane drażliwe, z kim żyje , gdzie żyje jak nazywa się przełożony …
Do czego te nade są im potrzebne … W sumie do dzisiaj nie uzyskałem odpowiedzi

Osobiście nie polecam

Cris
Cris
1 rok temu

Kontakt z firmą ograniczony, o wszystko trzeba się upominać a tylko straszą firma windykacyjna Choć sami mają problemy z zaksięgowanie wpłaty. System nie księguje wpłat , a zaraz straszą firma windykacyjna .

Nie polecam

ola
ola
1 rok temu

Dobre promocje dla stałych klientów. Warto tu pożyczać!

Władek
Władek
1 rok temu

Super Grosz to jedyna firma w której spotkałem się z możliwością pożyczenia pieniędzy jeszcze przed spłatą pożyczki. Oczywiście trzeba do tego spełnić okreslone warunki, ale dobrze, że na coś takiego w ogole pozwalają.

Aśka_1
Aśka_1
1 rok temu

1000zł na dziewięc rat kosztował mnie ponad 155 zł. Dla jednych dużo dla innych mało, ale wazne że się udało cokolwiek pożyczyć

zasana
zasana
1 rok temu

Może być, aczkolwiek zanim dostaniesz kase trzeba wypelnić długi i nudny formularz.

Arson345
Arson345
1 rok temu

Pożyczka została wypłacona w dniu w którym wysłałem wniosek. Polecam

daraaa
daraaa
1 rok temu

zazdroszcze..ja czekalam na dezcyzje dwa dni a i kase dostałam dopiero po trzech dniach. wiec nie zawsze jest tak rozowo jak u ciebie

anjala
anjala
1 rok temu

Wypłata pożyczki na poczcie to super sprawa!! Mam z mężem wspólne konto i nigdzie z tego powodu nie chcieli mi dać pożyczki. W Super Groszu dało się odebrać pieniądze na poczcie – wystarczy mieć dowód osobisty i tyle!

kasztelan
kasztelan
1 rok temu

Dobra pożyczka nie ma się czego obawiać!

jacek_89
jacek_89
1 rok temu

ja jestem bardzo zadowolony!!! Decyzja i pieniądze były po dwóch godzinach

maryśka
maryśka
1 rok temu

skorzystałam z opcji wcześniejszej spłaty pożyczki i zapłaciłam mniej niż zakładałam. Polecam!

Monia
Monia
1 rok temu

Tylko problem maja z księgowanie wplat

Daniel
Daniel
1 rok temu

Witam, a czy zwrot pani dostała za wcześniejszą spłatę

zadowolony
zadowolony
1 rok temu

Polecam! Brak wymagan co do zaświadczeń, wszystko szybko i bez formalności!!

matka
matka
1 rok temu

Chciałam pożyczkę z niską ratą, gdzies do 100 zł miesięcznie maks. W Super groszu miałam ratę 70 zł. Polecam!

Weronika
Weronika
1 rok temu

Wbrew zapisom własnej umowy o możliwości spłaty zarówno częściowej jak i całkowitej otrzymałam taką informację: „Informujemy, iż w przypadku dokonania nadpłaty na pożyczce, która nie zamyka pożyczki w całości, kwota wpłaty zostaje zaksięgowana kolejno na poszczególne raty zgodnie z harmonogramem rat. Informujemy, iż nie przeliczamy ponownie harmonogramu. (…) Jednocześnie informujemy, iż § 6 Umowy pozyczki ratalnej odnosi się do wcześniejszej całkowitej spłaty pozyczki.”

Wcześniejsza częściowa spłata kapitału to wcześniejsza częściowa spłata kapitału a nie wcześniejsza spłata przyszłych rat i w takiej sytuacji należy koszty rozliczyć – ale w tej firmie chyba brakuje wyedukowanej kadry i prawnika skoro własnej umowy nie rozumieją…

Wiktor
Wiktor
1 rok temu

Pożyczałam już w 5 innych firmach i ta jest zdecydowanie najlepsza!!!! Krótko, bez ceregieli i nierealnych wymagań. Jeśli masz zdolność, wypłacą kasę od ręki!!!!

zaneta
zaneta
1 rok temu

Warto jeszcze dodać, że przy pożyczce na 36 rat mają fajną promocję – rrso 55% zamiast 78%.

Dalia
Dalia
1 rok temu

Zanim cokolwiek zrobisz na ich stroni, musisz pozamykać masę reklam!!!! Nie polecam wniskować na smartfonie, szkoda nerwów!!!

kolka_234
kolka_234
2 lat temu

Wybrałam wypłatę czekiem i na pozyczke musialam czekać trzy dni. Myslalam, że wypalce pieniadze jeszcze tego samego dnia albo maksymalnie dzien pozniej. Jednak lepiej bylo zrobic przelew, byloby zdecydowanie szybciej!

toma
toma
2 lat temu

Super Grosz pozwala także wypłacać pozyczkę w formie czeku GIRO.

dama
dama
2 lat temu

Ogromne koszty!! 10 000 zł na trzy lata to ponad 500 zł miesięcznej raty i aż 8 000 zł więcej do spłaty!!

Joanna
Joanna
2 lat temu

to była jednyna firma, w której dawali mi pieniadze na cztery lata

maria
maria
2 lat temu

Bardzo sobie chwalę mozliwość wypłaty pieniędzy na poczcie. Pokazałam tylko kod sms i odebrałam pożyczke u siebie w urzędzie.

Michał
Michał
2 lat temu

Oferta spoko, nie chcieli żadnych zaświadczeń

Marek_34
Marek_34
2 lat temu

Wniosek o pożyczkę złożyłem wczoraj o 15.00 i pieniądze miałem o 18. Całkiem sprawnie to poszło, polecam!

az
az
2 lat temu

trochę mało dają jak na pożyczkę ratalną

Kita_09
Kita_09
2 lat temu

obiecuja szybką wypłatę gotówki a ja czekałam prawie dwa dni!!!

Sabina
Sabina
2 lat temu

ja podobnie, tylko że składałam wniosek w sobotę. Pieniądze były dopiero we wtorek.

Sarka
Sarka
2 lat temu

Fajną promocję teraz mają! Pożyczas 2000 zł na 6 miesięcy a jak oddasz po 1 miesiącu to masz za darmo!!!

darka
darka
2 lat temu

Podoba mi się ich strona – jest przyjazna dla oka i wszystko wyraznie napisane, nie trzeba szukać niewiadomo gdzie.

SuperBezGrosza
SuperBezGrosza
5 lat temu

Pierwsza pozyczka według s.grosz wynosi 1000zł,po wypełnieniu połowy ze 100 rubryk pojawił się komunikat,że tylko 500zł,po wypełnieniu całości i zalogowaniu się na moim koncie przez s.grosz-odmowa.Udostępniłem wiele wrażliwych danych osobowych i dostałem odmowę.Ostrzegam i nie polecam superGrosza.Strata czasu…

38
0
()
x