star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

SMS Kredyt – pożyczaj na raty do 5000 zł

Firma pożyczkowa

SMS Kredyt to znana polska firma pozabankowa specjalizująca się w pożyczkach ratalnych. Cieszy się popularnością wśród pożyczkodawców – ze względu na jasne i rzetelne warunki i atrakcyjną ofertę. SMS Kredyt udziela pożyczek zarówno stacjonarnie, jak i online. Przyjrzeliśmy się tej firmie oraz ofercie pożyczek na raty dostępnych przez internet.

Podstawowe informacje na temat firmy

Dane adresowe:

SMS KREDYT SP. Z O.O

Św. Mikołaja 8-11

50-125 Wrocław

Dane kontaktowe:

tel.: 71 719 33 03

fax: 71 719 33 79

e-mail: smskredyt@smskredyt.pl

Godziny pracy:

poniedziałek-piątek

08.00-18.00

Pozostałe informacje:

NIP: 8971731029

REGON: 020558301

KRS: 0000426286

Historia firmy SMS Kredyt

SMS Kredyt jest firmą z polskim kapitałem działającą już od 10 lat na naszym rynku finansowym. Udziela tylko pożyczek ratalnych, za to robi to na trzy sposoby. Można pożyczać stacjonarnie w placówkach firmy lub w firmach współpracujących z SMS Kredyt. Dostępna jest też pożyczka online, telefonicznie lub za pomocą SMS-a – jak zresztą sama nazwa wskazuje. SMS Kredyt otrzymał Certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy.

Warunki pożyczania w SMS Kredyt

Tak jak każda inna firma pożyczka, również i SMS Kredyt udziela pożyczki na określonych zasadach. Nie są one specjalnie restrykcyjne, jednak warto zapoznać się z nimi jeszcze przed złożeniem wniosku – aby sprawdzić, czy w ogóle mamy szansę na otrzymanie gotówki. Zatem jakie warunki trzeba spełnić, by dostać pożyczkę w SMS Kredyt?

Dla kogo SMS Kredyt, czyli kto może pożyczyć w tej firmie

Pożyczkobiorca idealny według SMS Kredyt musi spełnić kilka warunków, które jednak w porównaniu z wymaganiami banków czy chociażby innych firm pożyczkowych nie są specjalnie restrykcyjne. Zatem o pożyczkę w SMS Kredyt mogą wnioskować osoby:

 • w wieku od 20 do 80 lat,
 • posiadające numer PESEL,
 • wykazujące stałe źródło dochodu,
 • wyróżniające się pozytywną historią kredytową w bazach kredytowych,
 • stale zamieszkałe na terenie Polski.

Otrzymanie pożyczki w tej firmie wiąże się również ze spełnianiem warunków odnośnie akceptowalnej przez pożyczkodawcę zdolności kredytowej.

Parametry i koszty pożyczki w SMS Kredyt

Parametry pożyczki w SMS Kredyt różnią się w zależności od tego, w jaki sposób wnioskuje się o gotówkę. Składając wniosek online, można otrzymać od 1000 zł do maksymalnie 5000 zł na okres od 3 do 30 miesięcy. Telefonicznie i stacjonarnie można wnioskować o gotówkę w wysokości 15 000 zł. Są to oczywiście pożyczki płatne – ich koszt zależy od kwoty oraz okresu kredytowego. Przykładowo, koszt pożyczki dla kwoty 2000 zł na 24 miesiące to 1700 zł, co daje RRSO na poziomie 106,89%. Szacowany koszt swojej pożyczki można sprawdzić w kalkulatorze znajdującym się na stronie SMS Kredyt.

Dodatkowe informacje na temat SMS Kredyt

Po złożeniu wniosku firma kontaktuje się z pożyczkobiorcą telefonicznie – w celu weryfikacji danych i kontynuacji składania wniosku – od razu zostanie się też poinformowanym o decyzji. Umowa do podpisania jest wysłana do klienta kurierem. SMS Kredyt pozwala na wybór sposobu odbioru gotówki: można zdecydować się na przelew na konto (najszybsza opcja, do 15 minut do maksymalnie jednego dnia roboczego, w zależności od tego, w jakim banku posiada się konto), odbiór w placówce Poczty Polskiej lub odbiór w placówce banku Pekao S.A. SMS Kredyt weryfikuje swoich klientów w BIK, KRD i BIG.

Jak wziąć pożyczkę online w SMS Kredyt?

Zapoznałeś się ze szczegółami oferty SMS Kredyt. Znasz jej wady i zalety i jesteś przekonany o atrakcyjności takiej pożyczki na raty. Zanim złożysz wniosek, zobacz jak to zrobić. Podpowiemy, jak krok po kroku wziąć pożyczkę w SMS Kredyt za pomocą internetu.

1. Określ parametry pożyczki

Aby móc przejść do złożenia wniosku w SMS Kredyt, na samym początku musimy jasno określić, ile chcemy pożyczyć i na jak długo. Za pomocą suwaka możemy zaznaczyć wybraną kwotę (od 1000 zł do maksymalnie 5000 zł) i okres kredytowy (od trzech do trzydziestu miesięcy). Od razu zapoznamy się też z dodatkowymi informacjami i szacowanymi kosztami (RRSO, wysokość odsetek, wysokość opłaty operacyjnej, kwota do spłaty, wysokość raty, data pierwszej raty i data ostatniej raty). Następnie możemy przejść do kolejnego kroku, którym będzie złożenie wniosku pożyczkowego.

2. Wypełnij wniosek pożyczkowy

Wniosek pożyczkowy w SMS Kredyt składa się z trzech kroków. Na samym początku musimy podać nasze dane osobowe:

 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres e-mail.

W kolejnym kroku musimy już uzupełnić szczegółowe informacje o sobie, o swoich dochodach oraz na temat sytuacji finansowej. Jesteśmy proszeni o podanie następujących danych:

 • kwota o pożyczki, o którą wnioskujemy,
 • interesujący nas okres kredytowy,
 • sposób odbioru gotówki (przelew na konto, wypłata na poczcie – GIRO, wypłata w banku Pekao – Transpay),
 • źródło dochodu (dochód z gospodarstwa rolnego, emerytura, renta na czas określony, renta na czas nieokreślony, umowa na zastępstwo, umowa o dzieło, umowa o pracę na czas określony, umowa o pracę na czas nieokreślony, umowa-zlecenie, własna działalność gospodarcza),
 • kwota dochodu netto,
 • miesięczne obciążenia dochodu (inne kredyty i pożyczki),
 • stan cywilny (zamężny/zamężna, kawaler/panna/wolny, rozwiedziony/-a, wdowiec/wdowa),
 • liczba osób na utrzymaniu,
 • numer dowodu osobistego,
 • obecna forma zamieszkania (dom własnościowy, mieszkanie własnościowe, u rodziny, spółdzielcze, służbowe, najemca, komunalne, inne),
 • ile mieszkasz w bieżącym miejscu,
 • ulica, numer domu, numer lokalu, kod pocztowy, miasto,
 • adres do korespondencji/zamieszkania – o ile jest inny niż zameldowania.

Trzecim etapem składania wniosku są dokładne informacje na temat miejsca pracy i szczegóły zatrudnienia. SMS Kredyt prosi nas o podanie takich danych, jak:

 • nazwa zakładu pracy,
 • adres zakładu pracy (ulica, numer budynku, numer lokalu, kod pocztowy, miejscowość),
 • telefon do zakładu pracy, stanowisko,
 • dzień wypłaty wynagrodzenia
 • data od kiedy otrzymujesz dochód z bieżącego źródła.

Na koniec musimy jeszcze wyraź zgodę na kontakt pożyczkodawcy z naszym miejscem pracy. Konieczne będzie także potwierdzenie pozostałych zgód administracyjnych, marketingowych oraz zgody na weryfikację historii kredytowej w konkretnych bazach.

3. Oczekuj na kontakt z pożyczkodawcą

Po złożeniu wniosku pozostaje Ci oczekiwać na decyzję – informację otrzymasz za pomocą SMS-a. Jeśli pożyczka została Ci przyznana, to SMS Kredyt skontaktuje się z Tobą telefonicznie, by zweryfikować Twoje dane i poinformować Cię o dalszych formalnościach.

4. Oczekuj na kuriera i odbierz gotówkę

Kurier dostarczy Ci dokumenty do podpisania. Dopiero po ich zatwierdzeniu swoim podpisem, możesz spodziewać się gotówki. SMS Kredyt pozwala ją odebrać na trzy sposoby:

 • przelewem na konto,
 • czekiem GIRO w placówce pocztowej,
 • w placówce banku Pekao S.A.

Szczegóły przekaże Ci konsultant SMS Kredyt podczas rozmowy telefonicznej.

Pożyczaj na raty w SMS Kredyt i spłacaj w terminie

Jak widać otrzymanie pożyczki w SMS Kredyt nie jest skomplikowane. Z racji weryfikacji telefonicznej i umowy przekazywanej przez kuriera zajmuje trochę czasu, ale wszystko jest rzetelne i w 100% bezpieczne. Można się cieszyć gotówkę i spłacać ją wygodnie w ratach. Nie można jednak zapomnieć o terminowości – każde opóźnienie będzie wiązało się z naliczeniem odsetek i dodatkowych opłat. Lepiej tego uniknąć!

Opinie o SMS Kredyt

SMS Kredyt działa na rynku pożyczek pozabankowych od ponad 12 lat. Właścicielem marki jest SMS Kredyt Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Firma bazuje przede wszystkim na wieloletnim doświadczeniu – na przestrzeni czasu udoskonalała zarówno sam proces wnioskowania, jak i rozpatrywania wniosków pożyczkowych. Nie jest powiązana z żadnym zagranicznym podmiotem i korzysta wyłącznie z polskiego kapitału.

Czy pożyczanie w SMS Kredyt jest bezpieczne?

Firma nie jest członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, współpracuje jednak ze Związkiem Przedsiębiorstw Finansowych i na podstawie audytu przeprowadzonego przez ten organ otrzymała Certyfikat Etyczny potwierdzający przestrzeganie Zasad Dobrych Praktyk. SMS Kredyt posiada także Certyfikat „Odpowiedzialny Pożyczkodawca” przyznany w 2016 roku przez Loan-Magazine.

Wady i zalety pożyczki w SMS Kredyt

SMS Kredyt to jedna z kilkudziesięciu firm specjalizujących się w udzielaniu szybkich pożyczek pozabankowych. Czy jest coś, co wyróżnia ją na tle konkurencji? A może w ofercie znajdziemy jakiś haczyk? Przyjrzeliśmy się m.in. okresowi spłaty, całkowitym kosztom pożyczki, czasowi rozpatrywania wniosku i prześwietlaniu przez pożyczkodawcę rejestrów dłużników w celu oceny historii kredytowej klienta. Podsumowanie znajdziesz poniżej.

Zalety pożyczki w SMS Kredyt

 • Długi okres kredytowania – na spłatę zobowiązania w SMS Kredyt masz od 3 do 30 miesięcy.
 • Maksymalna RRSO to 538,05% – to oczywiście niemało, ale u wielu pożyczkodawców liczba ta jest o wiele większa.
 • Decyzja o przyznaniu (lub nieprzyznaniu) pożyczki zostaje podjęta automatycznie – znacznie ogranicza to czas rozpatrywania wniosku, a dzięki temu cały proces trwa zaledwie kilka minut.
 • Przedterminowa spłata obniża koszty pożyczki – jeśli uda Ci się uregulować zobowiązanie przed terminem zawartym w umowie, poniesiesz koszty jedynie za okres od zaciągnięcia pożyczki do momentu jej spłaty.
 • Możliwość odstąpienia od pożyczki w terminie 14 dni od jej udzielenia – w tym celu wystarczy wysłać do pożyczkodawcy oświadczenie o odstąpieniu od udzielonej pożyczki pocztą tradycyjną lub mailowo.
 • Kilka opcji odebrania przyznanej pożyczki – pieniądze można odebrać w placówce Banku Pocztowego lub Poczty Polskiej (czek GIRO), oddziale banku Pekao S.A. (gotówka) lub otrzymać je przelewem na własne konto bankowe.

Wady pożyczki w SMS Kredyt

 • Pożyczka w SMS Kredyt jest przeznaczona dla osób posiadających stałe źródło dochodu – jeśli jesteś osobą bezrobotną lub utrzymujesz się z zasiłków, renty socjalnej, alimentów, środków z programu „500+” albo stypendium, prawdopodobnie nie otrzymasz dodatkowej gotówki z SMS Kredyt.
 • Pożyczkodawca sprawdza historię kredytową potencjalnych klientów w BIG i BIK – negatywne wpisy w tych rejestrach mogą sprawić, że Twój wniosek nie zostanie pozytywnie rozpatrzony.
 • Do wniosku o pożyczkę trzeba dołączyć oświadczenie o uzyskiwanych dochodach – jeśli tego nie zrobisz, decyzja zapewne będzie negatywna.
 • Biuro Obsługi Klienta czynne wyłącznie w dni robocze – jeśli potrzebujesz pożyczki w weekend, musisz złożyć wniosek gdzie indziej.

Opinie Sowy Finansowej o SMS Kredyt

SMS Kredyt to firma z doświadczeniem w branży, która oferuje swoim klientom zautomatyzowany proces rozpatrywania wniosku pożyczkowego i długi okres kredytowania (co może być szczególne przydatne przy skomplikowanej sytuacji finansowej).

Dla wielu osób kryterium dyskwalifikującym będzie konieczność dołączenia do wniosku dokumentu potwierdzającego regularne otrzymywanie wynagrodzenia oraz sprawdzanie historii kredytowej w rejestrach dłużników na etapie weryfikacji wniosku, jednak takie podejście jest zbieżne z deklaracjami pożyczkodawcy, który podkreśla, że zależy mu na tym, by udzielać wsparcia finansowego osobom, które są w stanie terminowo regulować swoje zobowiązania.

Ocena: 4.03 (96 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników