star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o SMS Kredyt

Firma pożyczkowa

Większość chwilówek online trzeba spłacić w ciągu 30 dni. Wiele firm oferuje jednak pozabankowe pożyczki ratalne ze zdecydowanie dłuższym terminem spłaty. Jedną z nich jest SMS Kredyt. Czy warto złożyć wniosek właśnie tam?  

SMS Kredyt działa na rynku pożyczek pozabankowych od ponad 12 lat. Właścicielem marki jest SMS Kredyt Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Firma bazuje przede wszystkim na wieloletnim doświadczeniu – na przestrzeni czasu udoskonalała zarówno sam proces wnioskowania, jak i rozpatrywania wniosków pożyczkowych. Nie jest powiązana z żadnym zagranicznym podmiotem i korzysta wyłącznie z polskiego kapitału.

Czy pożyczanie w SMS Kredyt jest bezpieczne?

Firma nie jest członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, współpracuje jednak ze Związkiem Przedsiębiorstw Finansowych i na podstawie audytu przeprowadzonego przez ten organ otrzymała Certyfikat Etyczny potwierdzający przestrzeganie Zasad Dobrych Praktyk. SMS Kredyt posiada także Certyfikat „Odpowiedzialny Pożyczkodawca” przyznany w 2016 roku przez Loan-Magazine.

Więcej o SMS Kredyt

Wady i zalety pożyczki w SMS Kredyt

SMS Kredyt to jedna z kilkudziesięciu firm specjalizujących się w udzielaniu szybkich pożyczek pozabankowych. Czy jest coś, co wyróżnia ją na tle konkurencji? A może w ofercie znajdziemy jakiś haczyk? Przyjrzeliśmy się m.in. okresowi spłaty, całkowitym kosztom pożyczki, czasowi rozpatrywania wniosku i prześwietlaniu przez pożyczkodawcę rejestrów dłużników w celu oceny historii kredytowej klienta. Podsumowanie znajdziesz poniżej.

Zalety pożyczki w SMS Kredyt

  • Długi okres kredytowania – na spłatę zobowiązania w SMS Kredyt masz od 3 do 30 miesięcy.
  • Maksymalna RRSO to 538,05% – to oczywiście niemało, ale u wielu pożyczkodawców liczba ta jest o wiele większa.
  • Decyzja o przyznaniu (lub nieprzyznaniu) pożyczki zostaje podjęta automatycznie – znacznie ogranicza to czas rozpatrywania wniosku, a dzięki temu cały proces trwa zaledwie kilka minut.
  • Przedterminowa spłata obniża koszty pożyczki – jeśli uda Ci się uregulować zobowiązanie przed terminem zawartym w umowie, poniesiesz koszty jedynie za okres od zaciągnięcia pożyczki do momentu jej spłaty.
  • Możliwość odstąpienia od pożyczki w terminie 14 dni od jej udzielenia – w tym celu wystarczy wysłać do pożyczkodawcy oświadczenie o odstąpieniu od udzielonej pożyczki pocztą tradycyjną lub mailowo.
  • Kilka opcji odebrania przyznanej pożyczki – pieniądze można odebrać w placówce Banku Pocztowego lub Poczty Polskiej (czek GIRO), oddziale banku Pekao S.A. (gotówka) lub otrzymać je przelewem na własne konto bankowe.

Wady pożyczki w SMS Kredyt

  • Pożyczka w SMS Kredyt jest przeznaczona dla osób posiadających stałe źródło dochodu – jeśli jesteś osobą bezrobotną lub utrzymujesz się z zasiłków, renty socjalnej, alimentów, środków z programu „500+” albo stypendium, prawdopodobnie nie otrzymasz dodatkowej gotówki z SMS Kredyt.
  • Pożyczkodawca sprawdza historię kredytową potencjalnych klientów w BIG i BIK – negatywne wpisy w tych rejestrach mogą sprawić, że Twój wniosek nie zostanie pozytywnie rozpatrzony.
  • Do wniosku o pożyczkę trzeba dołączyć oświadczenie o uzyskiwanych dochodach – jeśli tego nie zrobisz, decyzja zapewne będzie negatywna.
  • Biuro Obsługi Klienta czynne wyłącznie w dni robocze – jeśli potrzebujesz pożyczki w weekend, musisz złożyć wniosek gdzie indziej.

Opinie Sowy Finansowej o SMS Kredyt

SMS Kredyt to firma z doświadczeniem w branży, która oferuje swoim klientom zautomatyzowany proces rozpatrywania wniosku pożyczkowego i długi okres kredytowania (co może być szczególne przydatne przy skomplikowanej sytuacji finansowej).

Dla wielu osób kryterium dyskwalifikującym będzie konieczność dołączenia do wniosku dokumentu potwierdzającego regularne otrzymywanie wynagrodzenia oraz sprawdzanie historii kredytowej w rejestrach dłużników na etapie weryfikacji wniosku, jednak takie podejście jest zbieżne z deklaracjami pożyczkodawcy, który podkreśla, że zależy mu na tym, by udzielać wsparcia finansowego osobom, które są w stanie terminowo regulować swoje zobowiązania.

Jeśli interesuje Cię pożyczka w SMS Kredyt, kliknij w link poniżej i zobacz jak o nią wnioskować:

Jak wziąć pożyczkę w SMS Kredyt?

Ocena: 4.01 (94 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy