star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o SMS365

firma pożyczkowa

Niewiele jest na rynku pozabankowym pożyczkodawców, którzy mogą pochwalić się tak długą historią, co SMS365. Zastanawiasz się, czy zaufać firmie SMS365 i nie pożyczyć nieco gotówki? Decyzja należy wyłącznie do Ciebie, ale mamy nadzieję, że nasza opinia pomoże w analizie wszystkich “za” i “przeciw”.

Właściciele SMS365 zbierają doświadczenie już od 2009 roku. To właśnie wtedy łotewscy inwestorzy z Midway Invest postanowili wejść na polski rynek. Po dokładnym wczytaniu się w szczegóły oferty okazuje się jednak, że SMS365 tak naprawdę nie jest pożyczkodawcą, a jedynie się pośrednikiem pożyczkowym.

Czy pożyczanie w SMS365 jest bezpieczne?

Przez lata działalności, marka SMS365 osiągała dobre wyniki i cieszyła się popularnością w segmencie pożyczek krótkoterminowych. W 2012 roku otrzymała nawet nominację do nagrody Przyjazna Pożyczka. Profil działalności uległ zmianie pod koniec 2018 roku. Mimo to, SMS365 nadal pozostaje członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych.

Wady i zalety pożyczki w SMS365

Analizując tę ofertę sprawdziliśmy między innymi okres kredytowania, warunki umowy czy przedział kwotowy pożyczki. Oto rezultaty naszej pracy.

Zalety pożyczki w SMS365:

  1. Małe kwoty dostępne od ręki – Wedle informacji dostępnych na portalu internetowym, zawarcie umowy z SMS365 może pomóc w pozyskaniu kapitału w wysokości od 200 do 3000 złotych. To niewiele, ale pozwala szybko podreperować budżet.
  2. Wygodny sposób złożenia wniosku – Dopełnienie formalności trwa zaledwie kilka minut.
  3. Długie godziny pracy – Konsultanci pracują od poniedziałku do soboty i udzielają informacji nawet w godzinach popołudniowych.
  4. Szczegółowe zakładki – Podstrona z najczęstszymi pytaniami jest bardzo czytelna i konkretna

Jak pożyczyć w SMS365?

Wady chwilówki w SMS365:

baner reklamowy Sms365

  1. Mało przejrzysta strona – Komunikaty podane na stronie są nieczytelne dla osoby niemającej wprawy w sprawach finansowych. Limit na kredyt? Opłata za kartę główną? Bardzo łatwo jest się pogubić.
  2. Ograniczenia wiekowe – Pożyczki mogą wziąć tylko osoby w przedziale 20-75 lat. To utrudnia zaciągnięcie zobowiązania młodym ludziom, którzy coraz wcześniej się usamodzielniają i potrafią dysponować własnymi funduszami w odpowiedzialny sposób.
  3. Kontrola w bazach dłużników –  Przyszli pożyczkobiorcy nie mogą figurować w rejestrze BIG InfoMonitor oraz KBIG.
  4. Wielostopniowy proces weryfikacji – Dla jednych mocna, dla innych słaba strona. Niemniej jednak, pożyczkobiorcy oczekują większej łatwości w dostępie do środków pieniężnych, czego SMS365 nie zapewnia.
  5. Brak aktualizacji danych – Wielkim minusem są nieścisłości w informacjach dostępnych na stronie. SMS365 chwali się, że dysponuje certyfikatem “Rzetelna Firma” oraz “Firma Wiarygodna Finansowo” przyznawanym przez BIG Monitor. Jednak po kliknięciu w baner okazuje się, że spółka-matka Midway Invest już nie uczestniczy w obu programach.

Więcej o SMS365

Opinia Sowy Finansowej o SMS365

Skomplikowane zasady udzielenia wsparcia finansowego przemawiają na niekorzyść podmiotu z łotewskimi korzeniami. Propozycje SMS365 nie cieszą się na naszej porównywarce wysokim zainteresowaniem klientów, którzy przyzwyczajeni są do tradycyjnych rozwiązań. Ale kto wie – może po kilku udoskonaleniach, SMS365 odzyska zaufanie pożyczkobiorców, a wykorzystanie kart kredytowych okaże się rewolucyjne? Czas pokaże.

Ocena: 4.19 (1420 głosów)
avatar
HIT!
1 000
od 100 zł do 3000 zł
30 dni
od 5 dni do 45 dni
0
RRSO: 0%
1 000
od 100 zł do 3000 zł
30 dni
od 5 dni do 45 dni
0
RRSO: 0%
1 000
od 500 zł do 2000 zł
30 dni
od 7 dni do 30 dni
0
RRSO: 0%

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
uka
Gość
uka

Nieprzyjazna strona, dziwny kalkulator i w ogóle dziwna oferta, gdzie składasz wniosek nie o pozyczkę a o jakąs kartę. Trzeba się dużo naszukać infromacji, żeby zrozumiec o co chodzi!!

aśka
Gość
aśka

Porażka…3 razy wypelnialam wniosek i za każdym razem wyrzucało mnie z formularza!!!!

roma
Gość
roma

wersja na mobile kompletnie się rozsypuje!!

aneta
Gość
aneta

Kiepska infolinia – chciałam się dowiedziec o warunki pożyczki, bo z ich strony nic nie wiadomo i nikt mi nie potrafił nic powiedzieć…!!!1

Karol
Gość
Karol

Pożyczka w firmie kart może budzić niechęć. Ale ogólnie sie sprawdza, więc polecam spróbowac

Asia
Gość
Asia

Dostałam u nich niespodziewanie rabat na drugą pożyczkę i bardzo miło mnie to zaskoczyło:) Plus za takie neispodzianki dla klientów!

Jola_38
Gość
Jola_38

Mało przejrzysta oferta

sandra
Gość
sandra

Średnia ta pożyczka

rejek_op
Gość
rejek_op

Niw iem co trzeba zrobic ,żeby u nich pożyczyć!! Juz dwa razy odrzucili mój wniosek bez konkretnego powodu!!!

Jasiek
Gość
Jasiek

Wszystko ok, polecam!

wit
Gość
wit

Tylko 600 zł za darmo? Strasznie mało..

katir
Gość
katir

dziwna oferta

Lukasz
Gość
Lukasz

Na początku chciałbym wszystkich PRZESTRZEC przed tą firmą, dawną Regita, SMS 365 czy MIDWAY INVEST. Jakkolwiek by się nie nazywała to ta sama firma złodziejstwa i oszustwa. W 2015 zaciągnąłem u nich pożyczkę i spłaciłem choć z opóźnieniem. Zgodnie z wysyłanymi pismami kwota albo była do spłaty albo przedłużenie. Spłaciłem bez przedłużenia a firma zaksięgowała sobie jako przedłużenie, mimo że żadnej informacji w tytule przelewu nie było. Mało to firma nie odpowiada na pisma z kancelarii prawnej, sprzedaje już spłacony dług firmie windykacyjnej, wpisuje do BIG infomonitor nie istniejący dług ( i tu jest się bezradnym), a pracownicy firmy kłamią… Czytaj więcej »

Dominik
Gość
Dominik

Najdroższa oferta na rynku

Agnieszka Nosecka
Gość
Agnieszka Nosecka

Polecam pożyczki w SMS365- profesjonalna obsługa, korzystne warunki, bardzo szybko pozytywnie rozpatrzyli mój wniosek.

Dagmara
Gość
Dagmara

Nie mam żadnych zastrzeżeń. bardzo łatwy proces zaciągania pożyczki- mila profesjonalna obsluga.

ewa
Gość
ewa

nie podoba mi się to, ze można pożyczyć tylko ustalone przez nich kwoty, ale tak poza tym to bez zarzutu