star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Smartney – do 60 000 zł pożyczki ratalnej

W niemal każdym budżecie domowym pojawiają się czasami nieprzewidziane wydatki, które potrafią zepsuć płynność finansową. W takich chwilach z pomocą przychodzą pożyczkodawcy internetowi. Jedną z tego typu firm jest Smartney.

Smartney należy do francuskiej grupy finansowej Oney Bank, która funkcjonuje już od 35 lat, działa na 11 rynkach i obsługuje 7,6 milionów klientów na całym świecie. Dzięki temu doświadczeniu ich nowa marka Smartney cechuje się przejrzystością swoich działań i szacunkiem wobec klienta. Co potwierdza także obecność tej firmy w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez KNF.

Pożyczasz 5 000
od 3000 zł do 60000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 96 mies.
Rata 289,20 zł/mies.
Koszt 1 944,12
RRSO: 39,36%

Ile mogę pożyczyć?

W Smartney można otrzymać naprawdę wysoką pożyczkę – są to kwoty często niedostępne w konkurencyjnych firmach. Najmniejsza możliwa pożyczka wynosi 1000 złotych, zaś najwyższa aż 60 000 złotych. Smartney udostępnia swoje usługi nie tylko klientom indywidualnym, ale także firmom, które dzięki kwocie powyżej 50 tysięcy złotych mogą rozwinąć swoją działalność. Ten pożyczkodawca nie dyskryminuje nowych klientów dając im możliwość wzięcia już za pierwszym razem najwyższej możliwej pożyczki.

Na jak długo mogę wziąć pożyczkę?

Na spłatę pożyczki w Smartney klient ma od 12 do 60 miesięcy. Ta firma daje jednak możliwość spłacenie całej pożyczki lub określonych rat wcześniej, niż jest to ustalone w umowie.

Koszty pożyczki w Smartney

Koszty pożyczki w Smartney bardzo łatwo sprawdzić, dzięki wykorzystaniu prostego i klarownego kalkulatora umieszczonego na stronie tego pożyczkodawcy. Decydując się na przykład na pożyczkę w wysokości 10 tysięcy złotych na okres 60 miesięcy, rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wyniesie 14,69%, zaś oprocentowanie w skali roku 10%. Całkowita kwota do zapłaty w takim przypadku będzie równa kwocie 13 898,23 zł, a koszt kredytu będzie składał się z odsetek (2998,23 zł) oraz prowizji (900 zł). Pojedyncza rata wyniesie za to 231,59 zł. Biorąc kredyt na krótsze okresy, RRSO automatycznie się zwiększy – przy pożyczce na 12 miesięcy będzie to 30,1%.

Jak dostać pożyczkę w Smartney?

Pożyczka w Smartney jest możliwa do uzyskania tylko wtedy, gdy spełnia się pewne określone warunki:

 • pozytywna historia kredytowa we wszystkich bazach dłużników oraz zdolność do terminowej spłaty pożyczki,
 • wiek pomiędzy 25 a 70 rokiem życia,
 • polskie obywatelstwo,
 • dowód osobisty,
 • adres zamieszkania na terenie Polski,
 • aktywny numer telefonu komórkowego,
 • działający w naszym kraju rachunek bankowy.

Pożyczasz 5 000
od 3000 zł do 60000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 96 mies.
Rata 289,20 zł/mies.
Koszt 1 944,12
RRSO: 39,36%

Dane firmy

Smartney Sp. z o.o.

Krakowiaków 46

02-255 Warszawa

kontakt@smartney.pl

 

Numer infolinii: 22 528 88 88

Infolinia dostępna jest w godzinach:

Poniedziałek – Piątek: 8.00 – 21.00

Sobota – Niedziela: 9.00 – 16.00

Czy pożyczanie w Smartney jest bezpieczne?

Smartney to pożyczkodawca, który stawia dopiero pierwsze kroki na polskim rynku, stąd nie jest jeszcze członkiem Polskiego Związku Instytucji Finansowych. Przynależność do PZIP to zawsze dobry znak, wskazujący na to, że ma się do czynienia z bezpieczną firmą. Za rzetelnością Smartney przemawia jednak obecność tej firmy w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, prowadzonym przez KNF. Równie ważne jest wieloletnie doświadczenie grupy Oney Bank, do której należy Smartney. Ta spółka działa na wielu rynkach i przestrzega ścisłych zasad oraz zawsze w transparentny sposób przedstawia swoje działania.

Zalety i wady pożyczki w Smartney

Chcąc dokonać odpowiedniej oceny Smartney, rozpisaliśmy wady i zalety tej firmy, biorąc pod uwagę kwestię formalności potrzebnych do spełnienia, aby otrzymać pieniądze, wysokość kwoty potencjalnej pożyczki czy możliwą długość jej spłaty.

Zalety pożyczki w Smartney:

 1. Wysoka kwota pożyczki – w tej firmie dostępne są pożyczki od 1 000 do 60 000 złotych.
 2. Bardzo długi okres spłaty – w Smartney zobowiązania rozbijane są na wygodne raty, które można spłacać od 12 do 60 miesięcy.
 3. Prosty system wnioskowania i minimum formalności – proces wnioskowania o pożyczkę w Smartney jest bardzo prosty i klarowny. Odbywa się on w całości on-line, a przy użyciu nowoczesnych technologii sprawdzenie możliwości finansowych klienta oraz jego historii kredytowej jest bardzo sprawne.
 4. Ekspresowa wpłata pieniędzy – Smartney przekazuje pieniądze pożyczkobiorcom przy pomocy systemu szybkich przelewów DotPay. Dzięki temu rozwiązaniu pieniądze na koncie mogą pojawić się w ciągu 30 minut.
 5. Możliwość szybszej spłaty – ten pożyczkodawca daje możliwość szybszej spłaty zobowiązań, dzięki czemu można zmniejszyć kwotę swoich odsetek.
 6. Wygodny panel klienta – klienci, którzy zdecydowali się na współpracę ze Smartney, mają dostęp do bardzo wygodnego i zaawansowanego technicznie panelu klienta, w którym mogą sprawdzić wszystkie kwestie związane ze stanem spłaty swojej pożyczki.

Wady pożyczki w Smartney:

 1. Sprawdzanie klienta we wszystkich bazach dłużników – firma Smartney bardzo poważnie podchodzi do weryfikacji swoich klientów, korzystając z wielu baz dłużników (BIK, BIG, ERIF, KRD), co naturalnie dyskwalifikuje osoby z kłopotliwą historią kredytową.
 2. Pożyczki niedostępne dla młodych ludzi – Smartney dopuszcza tylko klientów, którzy mają co najmniej 25 lat.

Opinia  Sowy Finansowej o Smartney

Smartney to całkowicie nowa jakość na polskim rynku. Usługi pożyczkowe tej firmy mają charakter hybrydowy, ponieważ łączą w sobie niewielką ilość formalności oraz cechy kredytu bankowego. Dzięki temu rozwiązaniu klienci Smartney mają dostęp do bardzo wysokich kwot pożyczek, które można spłacać aż przez 5 lat. Za to brak przynależności tej firmy do PZIP rekompensowany jest wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem spółki, która stworzyła markę Smartney. Biorąc te kwestie pod uwagę, trzeba uznać tego pożyczkodawcę za jednego z najlepszych w branży, mimo krótkiej działalności na terenie Polski oraz braku opcji kredytowych dla osób poniżej 25 roku życia.

Ocena: 4.09 (2606 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 14 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Wioleta
Wioleta
1 rok temu

Szybka pożyczka, w 30min na koncie, bez problemu z decyzją (mam pozytywny bik). Długo im zajmuje odpisanie na maile, lepiej dzwonic na infolinie w razie pytan.

piotr
piotr
1 rok temu

to pośrednik, więc uważajcie

Eliza
Eliza
1 rok temu

Ja nie miałam żadnych problemów z pożyczką. Poszło zaskakująco szybko i bez problemów. Na prawdę polecam. Względnie tania pożyczka, bez formalności i bez konieczności wizyty w oddziale.

Filipek
Filipek
1 rok temu

Polecam, jeśli ktoś potrzebuje większej gotowki na szybko i chce ją splacic w ratach… Super alternatywa dla bankow. Szybszy proces i nie trzeba iść do oddziału.

Maciek
Maciek
1 rok temu

totalna porażka!!!!wniosek złożony w środę-brak odpowiedzi w czwartek i piątek – po zalogowaniu na konto klienta – wciąż informacja o weryfikacji i brak ponownego wykonania przelewu i skorzystania z weryfikacji poprzez kontomatik…..
szybko ? ale nie u nich nawet po kontakcie telefonicznym zero reakcji usłyszałem tylko” oddzwonimy”

Marta
Marta
2 lat temu

Myślałam, że jak to jest pożyczka pozabankowa i oczywiście jest droższa od kredytu w banku to będzie łatwiej a okazało się tak samo z tym że drożej