star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Smartney

logo marki Smartney

Kłopoty ze zdrowiem, zepsuty sprzęt czy samochód lub nagły remont? Każde z  tych wydarzeń niesie ze sobą ryzyko destabilizacji domowego budżetu. Aby tego uniknąć, warto sięgnąć po szybką pożyczkę pozabankową. Dzisiaj zajmiemy się oceną kolejnego pożyczkodawcy, a mianowicie firmą Smartney.

Smartney to najnowsza marka francuskiej grupy Oney Bank, która może pochwalić się aż 35 latami doświadczenia, działaniem na 11 rynkach i obsługą prawie 8 milionów klientów na całym świecie. Idea twórców Smartney opiera się na kompletnie nowatorskim rozwiązaniu na polskim rynku, czyli połączeniu elementów tradycyjnej bankowości z systemem uproszczonych formalności. Skutkuje to bardzo wysokimi kwotami pożyczek (do 60 tysięcy), które można otrzymać w naprawdę ekspresowym tempie. Jest to rozwiązanie, którego próżno szukać u konkurencji.

Czy pożyczanie w Smartney jest bezpieczne?

Smartney to pożyczkodawca, który stawia dopiero pierwsze kroki na polskim rynku, stąd nie jest jeszcze członkiem Polskiego Związku Instytucji Finansowych. Przynależność do PZIP to zawsze dobry znak, wskazujący na to, że ma się do czynienia z bezpieczną firmą. Za rzetelnością Smartney przemawia jednak obecność tej firmy w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, prowadzonym przez KNF. Równie ważne jest wieloletnie doświadczenie grupy Oney Bank, do której należy Smartney. Ta spółka działa na wielu rynkach i przestrzega ścisłych zasad oraz zawsze w transparentny sposób przedstawia swoje działania.

Więcej o Smartney

Zalety i wady pożyczki w Smartney

Chcąc dokonać odpowiedniej oceny Smartney, rozpisaliśmy wady i zalety tej firmy, biorąc pod uwagę kwestię formalności potrzebnych do spełnienia, aby otrzymać pieniądze, wysokość kwoty potencjalnej pożyczki czy możliwą długość jej spłaty.

Zalety pożyczki w Smartney:

  1. Wysoka kwota pożyczki – w tej firmie dostępne są pożyczki od 1 000 do 60 000 złotych.
  2. Bardzo długi okres spłaty – w Smartney zobowiązania rozbijane są na wygodne raty, które można spłacać od 12 do 60 miesięcy.
  3. Prosty system wnioskowania i minimum formalności – proces wnioskowania o pożyczkę w Smartney jest bardzo prosty i klarowny. Odbywa się on w całości on-line, a przy użyciu nowoczesnych technologii sprawdzenie możliwości finansowych klienta oraz jego historii kredytowej jest bardzo sprawne.
  4. Ekspresowa wpłata pieniędzy – Smartney przekazuje pieniądze pożyczkobiorcom przy pomocy systemu szybkich przelewów DotPay. Dzięki temu rozwiązaniu pieniądze na koncie mogą pojawić się w ciągu 30 minut.
  5. Możliwość szybszej spłaty – ten pożyczkodawca daje możliwość szybszej spłaty zobowiązań, dzięki czemu można zmniejszyć kwotę swoich odsetek.
  6. Wygodny panel klienta – klienci, którzy zdecydowali się na współpracę ze Smartney, mają dostęp do bardzo wygodnego i zaawansowanego technicznie panelu klienta, w którym mogą sprawdzić wszystkie kwestie związane ze stanem spłaty swojej pożyczki.

Wady pożyczki w Smartney:

  1. Sprawdzanie klienta we wszystkich bazach dłużników – firma Smartney bardzo poważnie podchodzi do weryfikacji swoich klientów, korzystając z wielu baz dłużników (BIK, BIG, ERIF, KRD), co naturalnie dyskwalifikuje osoby z kłopotliwą historią kredytową.
  2. Pożyczki niedostępne dla młodych ludzi – Smartney dopuszcza tylko klientów, którzy mają co najmniej 25 lat.

Opinia  Sowy Finansowej o Smartney

Smartney to całkowicie nowa jakość na polskim rynku. Usługi pożyczkowe tej firmy mają charakter hybrydowy, ponieważ łączą w sobie niewielką ilość formalności oraz cechy kredytu bankowego. Dzięki temu rozwiązaniu klienci Smartney mają dostęp do bardzo wysokich kwot pożyczek, które można spłacać aż przez 5 lat. Za to brak przynależności tej firmy do PZIP rekompensowany jest wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem spółki, która stworzyła markę Smartney. Biorąc te kwestie pod uwagę, trzeba uznać tego pożyczkodawcę za jednego z najlepszych w branży, mimo krótkiej działalności na terenie Polski oraz braku opcji kredytowych dla osób poniżej 25 roku życia.

Ocena: 4.07 (2105 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Wioleta
Wioleta
8 miesięcy temu

Szybka pożyczka, w 30min na koncie, bez problemu z decyzją (mam pozytywny bik). Długo im zajmuje odpisanie na maile, lepiej dzwonic na infolinie w razie pytan.

Eliza
Eliza
11 miesięcy temu

Ja nie miałam żadnych problemów z pożyczką. Poszło zaskakująco szybko i bez problemów. Na prawdę polecam. Względnie tania pożyczka, bez formalności i bez konieczności wizyty w oddziale.

Filipek
Filipek
1 rok temu

Polecam, jeśli ktoś potrzebuje większej gotowki na szybko i chce ją splacic w ratach… Super alternatywa dla bankow. Szybszy proces i nie trzeba iść do oddziału.

Maciek
Maciek
1 rok temu

totalna porażka!!!!wniosek złożony w środę-brak odpowiedzi w czwartek i piątek – po zalogowaniu na konto klienta – wciąż informacja o weryfikacji i brak ponownego wykonania przelewu i skorzystania z weryfikacji poprzez kontomatik…..
szybko ? ale nie u nich nawet po kontakcie telefonicznym zero reakcji usłyszałem tylko” oddzwonimy”

Marta
Marta
1 rok temu

Myślałam, że jak to jest pożyczka pozabankowa i oczywiście jest droższa od kredytu w banku to będzie łatwiej a okazało się tak samo z tym że drożej

5
0
()
x