star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Smartney

logo marki Smartney

Kłopoty ze zdrowiem, zepsuty sprzęt czy samochód lub nagły remont? Każde z  tych wydarzeń niesie ze sobą ryzyko destabilizacji domowego budżetu. Aby tego uniknąć, warto sięgnąć po szybką pożyczkę pozabankową. Dzisiaj zajmiemy się oceną kolejnego pożyczkodawcy, a mianowicie firmą Smartney.

Smartney to najnowsza marka francuskiej grupy Oney Bank, która może pochwalić się aż 35 latami doświadczenia, działaniem na 11 rynkach i obsługą prawie 8 milionów klientów na całym świecie. Idea twórców Smartney opiera się na kompletnie nowatorskim rozwiązaniu na polskim rynku, czyli połączeniu elementów tradycyjnej bankowości z systemem uproszczonych formalności. Skutkuje to bardzo wysokimi kwotami pożyczek (do 60 tysięcy), które można otrzymać w naprawdę ekspresowym tempie. Jest to rozwiązanie, którego próżno szukać u konkurencji.

Czy pożyczanie w Smartney jest bezpieczne?

Smartney to pożyczkodawca, który stawia dopiero pierwsze kroki na polskim rynku, stąd nie jest jeszcze członkiem Polskiego Związku Instytucji Finansowych. Przynależność do PZIP to zawsze dobry znak, wskazujący na to, że ma się do czynienia z bezpieczną firmą. Za rzetelnością Smartney przemawia jednak obecność tej firmy w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, prowadzonym przez KNF. Równie ważne jest wieloletnie doświadczenie grupy Oney Bank, do której należy Smartney. Ta spółka działa na wielu rynkach i przestrzega ścisłych zasad oraz zawsze w transparentny sposób przedstawia swoje działania.

Więcej o Smartney

Zalety i wady pożyczki w Smartney

Chcąc dokonać odpowiedniej oceny Smartney, rozpisaliśmy wady i zalety tej firmy, biorąc pod uwagę kwestię formalności potrzebnych do spełnienia, aby otrzymać pieniądze, wysokość kwoty potencjalnej pożyczki czy możliwą długość jej spłaty.

Zalety pożyczki w Smartney:

  1. Wysoka kwota pożyczki – w tej firmie dostępne są pożyczki od 1 000 do 60 000 złotych.
  2. Bardzo długi okres spłaty – w Smartney zobowiązania rozbijane są na wygodne raty, które można spłacać od 12 do 60 miesięcy.
  3. Prosty system wnioskowania i minimum formalności – proces wnioskowania o pożyczkę w Smartney jest bardzo prosty i klarowny. Odbywa się on w całości on-line, a przy użyciu nowoczesnych technologii sprawdzenie możliwości finansowych klienta oraz jego historii kredytowej jest bardzo sprawne.
  4. Ekspresowa wpłata pieniędzy – Smartney przekazuje pieniądze pożyczkobiorcom przy pomocy systemu szybkich przelewów DotPay. Dzięki temu rozwiązaniu pieniądze na koncie mogą pojawić się w ciągu 30 minut.
  5. Możliwość szybszej spłaty – ten pożyczkodawca daje możliwość szybszej spłaty zobowiązań, dzięki czemu można zmniejszyć kwotę swoich odsetek.
  6. Wygodny panel klienta – klienci, którzy zdecydowali się na współpracę ze Smartney, mają dostęp do bardzo wygodnego i zaawansowanego technicznie panelu klienta, w którym mogą sprawdzić wszystkie kwestie związane ze stanem spłaty swojej pożyczki.

Wady pożyczki w Smartney:

  1. Sprawdzanie klienta we wszystkich bazach dłużników – firma Smartney bardzo poważnie podchodzi do weryfikacji swoich klientów, korzystając z wielu baz dłużników (BIK, BIG, ERIF, KRD), co naturalnie dyskwalifikuje osoby z kłopotliwą historią kredytową.
  2. Pożyczki niedostępne dla młodych ludzi – Smartney dopuszcza tylko klientów, którzy mają co najmniej 25 lat.

Opinia  Sowy Finansowej o Smartney

Smartney to całkowicie nowa jakość na polskim rynku. Usługi pożyczkowe tej firmy mają charakter hybrydowy, ponieważ łączą w sobie niewielką ilość formalności oraz cechy kredytu bankowego. Dzięki temu rozwiązaniu klienci Smartney mają dostęp do bardzo wysokich kwot pożyczek, które można spłacać aż przez 5 lat. Za to brak przynależności tej firmy do PZIP rekompensowany jest wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem spółki, która stworzyła markę Smartney. Biorąc te kwestie pod uwagę, trzeba uznać tego pożyczkodawcę za jednego z najlepszych w branży, mimo krótkiej działalności na terenie Polski oraz braku opcji kredytowych dla osób poniżej 25 roku życia.

Ocena: 4.04 (152 głosy)
avatar
HIT!
1 000
od 100 zł do 3000 zł
30 dni
od 5 dni do 45 dni
0
RRSO: 0%
1 000
od 100 zł do 3000 zł
30 dni
od 5 dni do 45 dni
0
RRSO: 0%
1 000
od 500 zł do 2000 zł
30 dni
od 7 dni do 30 dni
0
RRSO: 0%

Dodaj komentarz

avatar