star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ratkomat – do 10 000 zł pożyczki na 24 miesiące!

Firma pożyczkowa

Choć pożyczka do 10 000 zł nie jest niczym nowym na rynku pozabankowym, w tej firmie można jednak z niej korzystać nawet przez dwa lata! Zobacz, co jeszcze może zaoferować ci Ratkomat i sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z usług tego pożyczkodawcy.

Ratkomat – co to za pożyczkodawca?

Za pośrednictwem marki Ratkomat pożyczek udziela spółka Aasa Polska.

KRS: 0000411939

NIP: 5252528111,

Regon: 146017266

Kapitał zakładowy: 42 000 000 zł (wpłacony w całości)

Adres pośrednika:

ul. Raciborska 35 A

44 – 200 Rybnik

Kontakt:

Infolinia: 793 884 510

Mail: kontakt@ratkomat.pl

Możliwość kontaktu także za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej.

Godziny pracy:

pon. – czw..: 8.00 – 19.00

pt.: 8.00 – 16.00

Historia marki Ratkomat

Za marką Ratkomat stoi spółka Aasa Polska, będąca częścią skandynawskiej grupy finansowej Aasa Global. Na rynku międzynarodowym instytucja ta działa od roku 2010. W Polsce pojawiła się natomiast w 2012 roku. Od początku swojego istnienia Aasa Global kieruje się zasadami stworzonymi przez Europejską Koalicję na rzecz Odpowiedzialnych Kredytów (ECRC) oraz zasadą fair lending oznaczającą odpowiedzialne pożyczanie.

W Polsce pożyczkodawca ten znany jest już dzięki takim markom pożyczkowym jak Aasa, Gotówka Natychmiast czy Ratka.pl, za pomocą których klienci mogą skorzystać z długoterminowego wsparcia finansowego. Obecnie spółka Aasa wypuściła na rynek nową markę – Ratkomat –  dzięki której pożyczkobiorcy zyskają kolejne miejsce umożliwiające bezpieczne zaciąganie pożyczek na raty.

O pożyczkach w Ratkomat – co warto wiedzieć?

Kto może zostać klientem Ratkomat?

Z oferty Ratkomatu mogą skorzystać wszystkie osoby, które:

 • mają nie mniej niż 20 i nie więcej niż 80 lat
 • mieszkają na stałe w Polsce
 • posiadają stałe dochody i mogą je udokumentować
 • korzystają z maila i telefonu komórkowego
 • nie zostały odnotowane w bazach BIG (Infomonitor, ERIF czy KRD)

Ratkomat nie widzi problemu w udzieleniu pożyczki osobom, które mają już aktywne zobowiązania finansowe w innych instytucjach – pod warunkiem, że są one opłacane terminowo. Każda zaległość odnotowana przez rejestry dłużników może być zatem powodem odrzucenia wniosku pożyczkowego w tej firmie.

Wymienione wyżej rejestry to jednak nie jedyne miejsca, w których Ratkomat zapyta o twoją historię finansową. Pożyczkodawca ten sprawdza także informacje przechowywane np. przez Związek Banków Polskich. Jednak wyłącznie negatywne wpisy w bazach BIG sprawiają, że wzięcie pożyczki w tej firmie staje się niemożliwe.

Warunkiem korzystania z oferty Ratkomatu jest posiadanie stałego i udokumentowanego dochodu. Pożyczkodawca może zatem poprosić o potwierdzenie takiego stanu rzeczy w formie wyciągu z konta bankowego (gdzie zobaczy regularność wpływów wynagrodzenia od pracodawcy), zaświadczenia o zatrudnieniu klienta w danym miejscu lub też innego dokumentu na podstawie którego można ocenić regularność dochodów.

Ogólne warunki pożyczek w Ratkomat

Każdy klient, który spełnia powyższe warunki i posiada odpowiednią zdolność kredytową może liczyć na przychylne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę. Sam wniosek należy natomiast złożyć online na stronie pożyczkodawcy.

Zobacz, jak wziąć pożyczkę w Ratkomat

Ratkomat udziela pożyczek na okres od 6 do 24 miesięcy. Kwotą, jaką możemy pożyczyć, zamyka się natomiast w przedziale od 1 000 zł do 10 000 zł. Wnioski o pożyczkę w tej firmie można składać przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Ich rozpatrzenie nastąpi jednak dopiero w godzinach pracy biura, czyli w dni robocze od 8.00 do 19.00 (piątek od 8.00 do 16.00).

Każdy potencjalny klient Ratkomatu powinien spodziewać się kontaktu telefonicznego ze strony pożyczkodawcy w celu potwierdzenia ostatecznych ustaleń pożyczkowych. Warto więc sprawdzić, czy we wniosku podaliśmy poprawny numer komórkowy. Następnie Ratkomat prześle klientowi na maila dokument umowy. Dzięki temu można na spokojnie zapoznać się z jego treścią. Ostateczne podpisanie umowy odbędzie się natomiast w obecności kuriera. Jak tylko dokument ten trafi z powrotem do pożyczkodawcy, nastąpi przelew gotówki na rachunek pożyczkobiorcy podany we wniosku. Cały proces wypłaty środków może więc zająć około jednego dnia roboczego.

W większości firm pozabankowych klient może ubiegać się o kolejną pożyczkę dopiero po spłacie aktualnego zobowiązania. Ratkomat pozwala na zaciągnięcie kolejnej pożyczki nawet jeśli nie spłaciliśmy jeszcze poprzedniej. Warunek jest jednak jeden: trzeba spłacić chociaż połowę pożyczonego kapitału.

Spłata zobowiązania odbywa się według harmonogramu przesłanego przez pożyczkodawcę. W umowie pożyczki znajdziesz natomiast numer konta, na jaki należy dokonać przelewu. Jest to indywidualny rachunek przypisany danemu klientowi. Każdą pożyczkę od Ratkomatu można oczywiście spłacić wcześniej. W takim przypadku należy jednak skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta i potwierdzić dokładną kwotę.

Ratkomat pozwala także na wprowadzenie zmian do ustalonego harmonogramu spłaty rat. Takie ustalenia również wymagają kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

Koszty pożyczek w Ratkomat

Za każdą pożyczkę w Ratkomat naliczana jest odpowiednia opłata. W skład tych kosztów wchodzą odsetki (10%), a także opłata administracyjna i przygotowawcza. Oprocentowanie pożyczki jest stałe. Pozostałe opłaty zmieniają się w zależności od pożyczonego kapitału. Wysokość opłaty przygotowawczej dla konkretnej kwoty pożyczki wygląda następująco:

 • od 1000 do 1499 zł – 390 zł
 • od 1500 do 1999 zł – 590 zł
 • od 2000 do 2499 zł – 890 zł
 • od 2500 do 2999 zł – 1090 zł
 • od 3000 do 3499 zł – 1390 zł
 • od 3500 do 3999 zł – 1590 zł
 • od 4000 do 4999 zł – 1790 zł
 • od 5000 zł do 5900 zł – 2490 zł
 • od 6000 zł do 6900 zł – 2990 zł
 • od 7000 zł do 7900 zł – 3490 zł
 • od 8000 zł do 8900 zł – 3990 zł
 • od 9000 zł do 9900 zł – 4490 zł
 • 10000 zł – 5990 zł

Opłata administracyjna (pobierana każdego miesiąca trwania umowy) wynosi od 0 zł do 35 zł. Jej wysokość dla poszczególnych sum pożyczki przedstawia się w następujący sposób:

 • dla kwoty od 1 000 zł do 1 499 zł – 0 zł
 • dla kwoty do 1 500 zł do 2499 zł – 15 zł
 • dla kwoty od 2 500 zł do 5 900 zł – 25 zł
 • dla kwoty od 6 000 zł do 10 000 zł – 35 zł

Dla przykładu, za pożyczkę w wysokości 1 500 zł na 12 miesięcy zapłacisz 850,68 zł. W kosztach tych zawarta została opłata przygotowawcza w wysokości 590 zł, opłata administracyjna (15 zł miesięcznie) oraz odsetki w kwocie 80,68 zł. Cena ta jest identyczna dla wszystkich marek należących do Aasa. W konkurencyjnych firmach natomiast identyczną pożyczkę można znaleźć niekiedy nawet 100 zł taniej. W większości przypadków ceny są jednak dużo wyższe.

Przedłużenie pożyczki w Ratkomat

W przypadku problemów ze spłatą pożyczki na czas, firma prosi o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Choć pożyczkodawca ten nie posiada w swojej ofercie usługi przedłużenia terminu spłaty, zapewnia, że postara się znaleźć najlepsze rozwiązanie w zaistniałej sytuacji, satysfakcjonujące obie strony umowy pożyczki.

Spłata pożyczki w Ratkomat po terminie

W przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki, klient Ratkomatu musi liczyć się z koniecznością naliczenia odsetek karnych za każdy dzień zwłoki. Aktualnie wynoszą one 14% w skali roku.

Jak wziąć pożyczkę w Ratkomat?

Zainteresowała cię oferta Ratkomat i chcesz pożyczyć pieniądze właśnie w tej firmie? Zobacz, jak wygląda proces składania wniosku o pożyczkę w Ratkomat. Pokażemy ci krok po kroku jakie działania musisz wykonać, aby skorzystać z usług tego pożyczkodawcy.

Ratkomat to instytucja działająca wyłącznie online. W związku z tym jedynym sposobem wnioskowania o pożyczkę w tej firmie jest wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie internetowej. Jeśli więc chcesz pożyczyć pieniądze od Ratkomat, kliknij w poniższy link i przejdź do serwisu internetowego tego pożyczkodawcy.

Kiedy znajdziesz się na stronie głównej Ratkomat, postępuj według następujących wskazówek:

1. Określ kwotę pożyczki oraz okres spłaty

Po prawej stronie witryny znajdziesz suwaki za pomocą których możesz ustawić interesującą cię kwotę oraz okres spłaty pożyczki. Wybierając te parametry od razu poznasz koszty związane z pożyczeniem pieniędzy. Dowiesz się ile wynosi RRSO, całkowity koszt pożyczki oraz ostateczna kwota do spłaty

. Co więcej, zobaczysz także jak wysokie będą opłata administracyjna i przygotowawcza naliczane przez firmę oraz miesięczna rata twojego zobowiązania. Jeśli akceptujesz koszty takiego zobowiązania, kliknij przycisk “Złóż wniosek” i przejdź do dalszej części wniosku pożyczkowego.

strona główna ratkomat

2. Podaj najważniejsze dane osobowe i kontaktowe

Na kolejnej stronie formularza będziesz musiał podać jedynie cztery informacje: swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres mailowy. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić czy podałeś poprawne dane kontaktowe. Na maila otrzymasz bowiem umowę pożyczki do wglądu, a numer telefonu komórkowego będzie potrzebny konsultantowi firmy, aby ustalić z tobą ostateczne warunki pożyczki. Podając dane kontaktowe, podawaj więc te numery i adresy, z których korzystasz najczęściej. Po wypełnieniu wszystkich pól, kliknij przycisk “Zapisz i przejdź do kolejnego kroku”.

pierwsza strona wniosku pożyczkowego w Ratkomat

3. Uzupełnij dane personalne

Następna część formularza zawiera kilka pytań dotyczących twojej osoby. W tym miejscu należy więc podać takie informacje jak pesel czy numer dowodu osobistego. Dodatkowo, będziesz musiał także ujawnić swój stan cywilny oraz wykształcenie. Co ciekawe, Ratkomat zapyta cię także o rodzaj zobowiązania jakie posiadasz wobec swojego operatora telefonii komórkowej. Innymi słowy, należy tutaj wskazać czy posiadasz telefon na abonament, na kartę czy też mix.

Na tym etapie formularza pojawią się także pytania o cel twojej pożyczki. Spośród dostępnych opcji wskaż powód, dla którego pożyczasz pieniądze. Jeśli twojego celu nie ma na liście, wystarczy zaznaczyć opcję “inne”.

Kolejne pytanie będzie dotyczyło sposobu wypłaty gotówki. Do wyboru masz trzy możliwości: przelew pożyczki na konto (bezpłatny), wypłata czekiem GIRO na Poczcie Polskiej (13 zł), przelew ekspresowy (pożyczka dojdzie na konto w ciągu 3 godzin – koszt takiej usługi to 3 zł). Jeśli wybierzesz któryś z przelewów, będziesz musiał podać także numer twojego konta bankowego oraz określić rodzaj tego rachunku (osobisty, wspólny bądź firmowy). Jeśli jednak zdecydujesz się odebrać pieniądze na poczcie, dane dotyczące twojego konta bankowego nie będą potrzebne.

Ostatnie pytanie dotyczy twoich aktualnych zobowiązań finansowych. Nie musisz jednak tłumaczyć gdzie i kiedy zaciągnąłeś inne pożyczki czy kredyty. Pożyczkodawcę interesuje bowiem jedynie to, czy masz aktualnie jakieś niespłacone zobowiązania i w jakiej ilości.

Kiedy wypełnisz już wszystkie wymagane pola, kliknij przycisk “Zapisz i przejdź do kolejnego kroku”.

Druga strona wniosku pożyczkowego w Ratkomat

4. Podaj informacje o swoim zatrudnieniu.

Ratkomat wymaga, aby klient posiadał regularne dochody. W związku z tym, będzie chciał poznać źródło twoich zarobków. Kolejna strona formularza zawiera zatem pytania dotyczące twojego zatrudnienia. Będziesz musiał zatem wskazać źródło dochodu (emerytura, zasiłek, stałe zatrudnienie itp.), jego miesięczną wysokość netto oraz datę, od kiedy otrzymujesz go systematycznie.

Wybierając formę zatrudnienia, na podstawie której otrzymujesz wynagrodzenie, trzeba także ujawnić informacje dotyczące twojego pracodawcy oraz rodzaj obowiązującej cię z nim umowy. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą pojawią się pytania o dane firmy.

Po podaniu wszystkich wymaganych informacji, kliknij przycisk “Zapisz i przejdź do kolejnego kroku”

czwarta strona wniosku pożyczkowego w Ratkomat

5. Uzupełnij dane adresowe

Na następnej stronie formularza pojawią się pytania dotyczące twojego miejsca zamieszkania. W tym miejscu należy podać swój dokładny adres, a także adres korespondencyjny (jeśli jest inny niż miejsce zamieszkania). Pożyczkodawca zapyta także o rodzaj nieruchomości, którą zamieszkujesz (dom, mieszkanie itp.) oraz twój status mieszkaniowy (wynajem, własność itp.). Dodatkowo, będziesz musiał także ujawnić od jak dawna mieszkasz w danym miejscu, ile domowników liczy twoje gospodarstwo domowe i jakie opłaty ponosisz w związku z mieszkaniem. Kiedy uzupełnisz wszystkie pola, możesz kliknąć przycisk “Zapisz i przejdź do kolejnego kroku”.

czwarta strona wniosku pożyczkowego w Ratkomat

6. Zaakceptuj wymagane zgody

Ostatni element formularza pożyczkowego to akceptacja wymaganych przez pożyczkodawcę zgód. Musisz potwierdzić, że akceptujesz warunki umowy pożyczki, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz kontrolę w bazach

BIG. Ratkomat poprosi cię także o zgodę na przekazanie twoich danych do współpracujących z marką firm pożyczkowych (wyłącznie wtedy, gdy otrzymasz negatywną decyzję pożyczkową) oraz na otrzymywanie informacji handlowych.

Po akceptacji zgód możesz kliknąć w przycisk “Złóż wniosek” – wtedy twoje podanie zostanie przekazane do pożyczkodawcy. Możesz także powrócić do wpisanych wcześniej danych i jeszcze raz sprawdzić ich poprawność. Wystarczy, że klikniesz w przycisk “Zobacz wprowadzone dane”.

piąta strona wniosku pożyczkowego w ratkomat

Złożyłeś wniosek? Zobacz co dalej!

Kiedy twoja prośba o pożyczkę trafi do Ratkomatu, decyzję o przyznaniu pieniędzy bądź odrzuceniu wniosku otrzymasz jeszcze tego samego dnia mailem lub telefonicznie. Jeśli pożyczka zostanie przyznana, na twojego maila zostanie wysłany harmonogram jej spłaty. Na podany we wniosku adres zamieszkania przyjedzie natomiast kurier z umową. Po złożeniu przez ciebie podpisu na tym dokumencie, kurier dostarczy go ponownie do pożyczkodawcy. Kiedy wszystkie dokumenty trafią ponownie w ręce firmy pozabankowej, nastąpi przelew gotówki na twoje konto bądź przekazanie pieniędzy za pomocą czeku GIRO. Po wypłacie pieniędzy, wszystkie środki otrzymane od pożyczkodawcy są do twojej dyspozycji!

Opinie o Ratkomat

Ratkomat daje możliwość uzyskania szybkiej pożyczki z długim sześciomiesięcznym okresem spłaty. Proste zasady i niewielkie wymagania formalne, pozwalają cieszyć się pieniędzmi już w krótkim czasie od otrzymania decyzji o przyznaniu pożyczki.

Co ciekawe, firma oprócz oferty dla klienta indywidualnego, posiada również propozycję pożyczki adresowaną do biznesu. Beneficjentem takiej pożyczki mogą być firmy z siedzibą na terenie Polski, zarejestrowane w CEIDG, które regularnie spłacały swoje zadłużenie i nie figurują w rejestrze dłużników ERiF BiG SA. Kwoty, które w ramach Ratkomatu mogą pożyczyć podmioty prowadzące działalność gospodarczą są zdecydowanie większe niż te oferowane osobom fizycznym. I sięgają aż 20.000 zł z okresem spłaty do 36 miesięcy.

Czy pożyczanie w Ratkomat jest bezpieczne?

Ratkomat.pl to serwis internetowy, którego własność należy do dwóch firm: Adepto Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku i MarkOnline Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Obie spółki zostały zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nie figurują jednak w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Powód jest prosty – Ratkomat.pl to jedynie platforma oferująca różne produkty finansowe, które obsługiwane są przez firmy pożyczkowe.

Jednym z podmiotów współpracujących z platformą Ratkomat i faktycznie udzielających pożyczek jest Provema Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, obecna na rynku finansowym od 2015 r.  Provema Sp. z o.o. jako podmiot profesjonalnie zajmujący się pożyczaniem pieniędzy, wpisana jest do Rejestru Instytucji Pożyczkowych.

Co ważne, korzystanie z serwisu Ratkomat.pl jest dla użytkowników bezpłatne. Ewentualne prowizje firma otrzymuje od instytucji pożyczkowej, która dzięki platformie podpisała umowę pożyczki.

Wady i zalety pożyczki w Ratkomat

Jak sprawdzić czy pożyczka w danej firmie się opłaca? Warto dokładnie prześledzić warunki oferty. Nasza analiza objęła zarówno elementy związane z samą wysokością finansowania czy okresem spłaty, jak i kwestiami formalnymi (m.in. dotyczącymi możliwości zaciągnięcia kolejnej pożyczki, weryfikacją klientów w bazach dłużników czy wymogami związanymi z koniecznością przedstawienia dokumentów potwierdzających wysokość dochodów). Wszystko po to, aby ułatwić wybór i wspomóc podjęcie decyzji.

Zalety pożyczek w Ratkomat

 1. Długi okres kredytowania – aż 6 miesięcy.
 2. Bonusy za złożenie wniosku – firma oferuje kupony ze zniżką nawet do 80% rabatu na zakupy w sklepach znanych marek. Kupony może otrzymać każdy klient, bez względu na decyzję o przyznaniu pożyczki.
 3. Dwie formy odbioru pieniędzy – przelew na konto lub wypłata na poczcie. W świecie gdzie wszystko odbywa się online, dobrze że firma dostrzega potrzeby osób, które chcą korzystać z tradycyjnej formy odbioru pieniędzy w gotówce.
 4. Treść umowy wysyłana na adres e-mail klienta – pozwala to na zapoznanie się z umową i harmonogramem spłaty jeszcze przed przybyciem kuriera.
 5. Kolejna pożyczka jeszcze przed końcem spłaty pierwszego zobowiązania – jeden warunek: klient musi spłacić co najmniej połowę rat bieżącego zadłużenia. To duży plus. Zazwyczaj firmy pożyczkowe pozwalają na kolejną pożyczkę dopiero po zakończeniu spłaty poprzedniej.
 6. Możliwość zmiany terminu spłaty zadłużenia – wystarczy kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
 7. Szerokie grono odbiorców – oferta pożyczki jest dostępna dla każdego, kto skończy 18 lat i posiada stały dochód oraz aktywny rachunek bankowy.
 8. Bezpieczeństwo danych – firma zapewnia, że wszystkie przekazane przez klientów dane są odpowiednio zabezpieczone i mają status informacji poufnych.

Wady pożyczki w Ratkomat

 1. Weryfikacja klienta w rejestrach dłużników – BIG InfoMonitor, ERIF, KRD, BIK i ZBP. Jeśli klient figuruje w rejestrze BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD) otrzyma odmowę wypłaty pożyczki.
 2. Trzeba być przygotowanym na dodatkowe formalności – dla weryfikacji zdolności kredytowej firma może poprosić o zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciąg z konta bankowego czy inny dokument potwierdzający wysokość dochodów.
 3. Niska kwota pożyczki – maksymalnie tylko 1500 zł.
 4. Brak w ofercie pożyczki za 0 zł dla nowych klientów.

Opinie Sowy Finansowej o Ratkomat

Pożyczka na Ratkomat.pl to oferta skierowana przed wszystkim do osób, którym zależy na długim okresie spłaty i jednocześnie obsłudze online przy braku formalności. Niska kwota pożyczki może rozczarowywać, szczególnie gdy na rynku dostępna jest duża liczba ofert z wyższym finansowaniem. Jednak rozłożenie spłaty zadłużenia na 6 rat, powinno pozwolić na bezproblemową obsługę długu bez obciążania domowego budżetu. Może to być korzystne w szczególności dla osób o niższych dochodach.

Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość odbioru pieniędzy na każdej placówce pocztowej. Opcja dostępna jest dla osób, które wybiorą płatność przy pomocy czeku GIRO. Klienci przyzwyczajeni do tradycyjnej bankowości i gotówki wypłacanej do ręki, powinni być z takiej opcji zadowoleni.

Sprawdź inne pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Ocena: 4.15 (720 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
6 lat temu

Polecam pożyczkę w serwisie ratkomat

Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników