star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Jak wziąć pożyczkę w Ratkomat?

Firma pożyczkowa

Zainteresowała cię oferta Ratkomat i chcesz pożyczyć pieniądze właśnie w tej firmie? Zobacz, jak wygląda proces składania wniosku o pożyczkę w Ratkomat. Pokażemy ci krok po kroku jakie działania musisz wykonać, aby skorzystać z usług tego pożyczkodawcy.

Ta oferta na naszej stronie jest obecnie nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

Ratkomat to instytucja działająca wyłącznie online. W związku z tym jedynym sposobem wnioskowania o pożyczkę w tej firmie jest wypełnienie formularza zamieszczonego na stronie internetowej. Jeśli więc chcesz pożyczyć pieniądze od Ratkomat, kliknij w poniższy link i przejdź do serwisu internetowego tego pożyczkodawcy.

Weź pożyczkę w Ratkomat

Kiedy znajdziesz się na stronie głównej Ratkomat, postępuj według następujących wskazówek:

1. Określ kwotę pożyczki oraz okres spłaty

Po prawej stronie witryny znajdziesz suwaki za pomocą których możesz ustawić interesującą cię kwotę oraz okres spłaty pożyczki. Wybierając te parametry od razu poznasz koszty związane z pożyczeniem pieniędzy. Dowiesz się ile wynosi RRSO, całkowity koszt pożyczki oraz ostateczna kwota do spłaty

. Co więcej, zobaczysz także jak wysokie będą opłata administracyjna i przygotowawcza naliczane przez firmę oraz miesięczna rata twojego zobowiązania. Jeśli akceptujesz koszty takiego zobowiązania, kliknij przycisk “Złóż wniosek” i przejdź do dalszej części wniosku pożyczkowego.

strona główna ratkomat

2. Podaj najważniejsze dane osobowe i kontaktowe

Na kolejnej stronie formularza będziesz musiał podać jedynie cztery informacje: swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres mailowy. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić czy podałeś poprawne dane kontaktowe. Na maila otrzymasz bowiem umowę pożyczki do wglądu, a numer telefonu komórkowego będzie potrzebny konsultantowi firmy, aby ustalić z tobą ostateczne warunki pożyczki. Podając dane kontaktowe, podawaj więc te numery i adresy, z których korzystasz najczęściej. Po wypełnieniu wszystkich pól, kliknij przycisk “Zapisz i przejdź do kolejnego kroku”.

pierwsza strona wniosku pożyczkowego w Ratkomat

3. Uzupełnij dane personalne

Następna część formularza zawiera kilka pytań dotyczących twojej osoby. W tym miejscu należy więc podać takie informacje jak pesel czy numer dowodu osobistego. Dodatkowo, będziesz musiał także ujawnić swój stan cywilny oraz wykształcenie. Co ciekawe, Ratkomat zapyta cię także o rodzaj zobowiązania jakie posiadasz wobec swojego operatora telefonii komórkowej. Innymi słowy, należy tutaj wskazać czy posiadasz telefon na abonament, na kartę czy też mix.

Na tym etapie formularza pojawią się także pytania o cel twojej pożyczki. Spośród dostępnych opcji wskaż powód, dla którego pożyczasz pieniądze. Jeśli twojego celu nie ma na liście, wystarczy zaznaczyć opcję “inne”.

Kolejne pytanie będzie dotyczyło sposobu wypłaty gotówki. Do wyboru masz trzy możliwości: przelew pożyczki na konto (bezpłatny), wypłata czekiem GIRO na Poczcie Polskiej (13 zł), przelew ekspresowy (pożyczka dojdzie na konto w ciągu 3 godzin – koszt takiej usługi to 3 zł). Jeśli wybierzesz któryś z przelewów, będziesz musiał podać także numer twojego konta bankowego oraz określić rodzaj tego rachunku (osobisty, wspólny bądź firmowy). Jeśli jednak zdecydujesz się odebrać pieniądze na poczcie, dane dotyczące twojego konta bankowego nie będą potrzebne.

Ostatnie pytanie dotyczy twoich aktualnych zobowiązań finansowych. Nie musisz jednak tłumaczyć gdzie i kiedy zaciągnąłeś inne pożyczki czy kredyty. Pożyczkodawcę interesuje bowiem jedynie to, czy masz aktualnie jakieś niespłacone zobowiązania i w jakiej ilości.

Kiedy wypełnisz już wszystkie wymagane pola, kliknij przycisk “Zapisz i przejdź do kolejnego kroku”.

Druga strona wniosku pożyczkowego w Ratkomat

4. Podaj informacje o swoim zatrudnieniu.

Ratkomat wymaga, aby klient posiadał regularne dochody. W związku z tym, będzie chciał poznać źródło twoich zarobków. Kolejna strona formularza zawiera zatem pytania dotyczące twojego zatrudnienia. Będziesz musiał zatem wskazać źródło dochodu (emerytura, zasiłek, stałe zatrudnienie itp.), jego miesięczną wysokość netto oraz datę, od kiedy otrzymujesz go systematycznie.

Wybierając formę zatrudnienia, na podstawie której otrzymujesz wynagrodzenie, trzeba także ujawnić informacje dotyczące twojego pracodawcy oraz rodzaj obowiązującej cię z nim umowy. W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą pojawią się pytania o dane firmy.

Po podaniu wszystkich wymaganych informacji, kliknij przycisk “Zapisz i przejdź do kolejnego kroku”

czwarta strona wniosku pożyczkowego w Ratkomat

5. Uzupełnij dane adresowe

Na następnej stronie formularza pojawią się pytania dotyczące twojego miejsca zamieszkania. W tym miejscu należy podać swój dokładny adres, a także adres korespondencyjny (jeśli jest inny niż miejsce zamieszkania). Pożyczkodawca zapyta także o rodzaj nieruchomości, którą zamieszkujesz (dom, mieszkanie itp.) oraz twój status mieszkaniowy (wynajem, własność itp.). Dodatkowo, będziesz musiał także ujawnić od jak dawna mieszkasz w danym miejscu, ile domowników liczy twoje gospodarstwo domowe i jakie opłaty ponosisz w związku z mieszkaniem. Kiedy uzupełnisz wszystkie pola, możesz kliknąć przycisk “Zapisz i przejdź do kolejnego kroku”.

czwarta strona wniosku pożyczkowego w Ratkomat

6. Zaakceptuj wymagane zgody

Ostatni element formularza pożyczkowego to akceptacja wymaganych przez pożyczkodawcę zgód. Musisz potwierdzić, że akceptujesz warunki umowy pożyczki, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz kontrolę w bazach

BIG. Ratkomat poprosi cię także o zgodę na przekazanie twoich danych do współpracujących z marką firm pożyczkowych (wyłącznie wtedy, gdy otrzymasz negatywną decyzję pożyczkową) oraz na otrzymywanie informacji handlowych.

Po akceptacji zgód możesz kliknąć w przycisk “Złóż wniosek” – wtedy twoje podanie zostanie przekazane do pożyczkodawcy. Możesz także powrócić do wpisanych wcześniej danych i jeszcze raz sprawdzić ich poprawność. Wystarczy, że klikniesz w przycisk “Zobacz wprowadzone dane”.

piąta strona wniosku pożyczkowego w ratkomat

Weź pożyczkę w Ratkomat

Złożyłeś wniosek? Zobacz co dalej!

Kiedy twoja prośba o pożyczkę trafi do Ratkomatu, decyzję o przyznaniu pieniędzy bądź odrzuceniu wniosku otrzymasz jeszcze tego samego dnia mailem lub telefonicznie. Jeśli pożyczka zostanie przyznana, na twojego maila zostanie wysłany harmonogram jej spłaty. Na podany we wniosku adres zamieszkania przyjedzie natomiast kurier z umową. Po złożeniu przez ciebie podpisu na tym dokumencie, kurier dostarczy go ponownie do pożyczkodawcy. Kiedy wszystkie dokumenty trafią ponownie w ręce firmy pozabankowej, nastąpi przelew gotówki na twoje konto bądź przekazanie pieniędzy za pomocą czeku GIRO. Po wypłacie pieniędzy, wszystkie środki otrzymane od pożyczkodawcy są do twojej dyspozycji!

Dowiedz się więcej o Ratkomat

Sprawdź opinie o Ratkomat

Ocena: 4.50 (2 głosy)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x