star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Ratkomat

Firma pożyczkowa

Sprawdziliśmy, jaką propozycję pożyczkową ma dla swoich klientów Ratkomat. Zastanawiasz się czy pożyczka w tej firmie się opłaca? Zobacz naszą analizę.

Ratkomat daje możliwość uzyskania szybkiej pożyczki z długim sześciomiesięcznym okresem spłaty. Proste zasady i niewielkie wymagania formalne, pozwalają cieszyć się pieniędzmi już w krótkim czasie od otrzymania decyzji o przyznaniu pożyczki.

Co ciekawe, firma oprócz oferty dla klienta indywidualnego, posiada również propozycję pożyczki adresowaną do biznesu. Beneficjentem takiej pożyczki mogą być firmy z siedzibą na terenie Polski, zarejestrowane w CEIDG, które regularnie spłacały swoje zadłużenie i nie figurują w rejestrze dłużników ERiF BiG SA. Kwoty, które w ramach Ratkomatu mogą pożyczyć podmioty prowadzące działalność gospodarczą są zdecydowanie większe niż te oferowane osobom fizycznym. I sięgają aż 20.000 zł z okresem spłaty do 36 miesięcy.

Czy pożyczanie w Ratkomat jest bezpieczne?

Ratkomat.pl to serwis internetowy, którego własność należy do dwóch firm: Adepto Sp. z o.o. z siedzibą w Rybniku i MarkOnline Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Obie spółki zostały zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Nie figurują jednak w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Powód jest prosty – Ratkomat.pl to jedynie platforma oferująca różne produkty finansowe, które obsługiwane są przez firmy pożyczkowe.

Jednym z podmiotów współpracujących z platformą Ratkomat i faktycznie udzielających pożyczek jest Provema Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, obecna na rynku finansowym od 2015 r.  Provema Sp. z o.o. jako podmiot profesjonalnie zajmujący się pożyczaniem pieniędzy, wpisana jest do Rejestru Instytucji Pożyczkowych.

Co ważne, korzystanie z serwisu Ratkomat.pl jest dla użytkowników bezpłatne. Ewentualne prowizje firma otrzymuje od instytucji pożyczkowej, która dzięki platformie podpisała umowę pożyczki.

Wady i zalety pożyczki w Ratkomat

Jak sprawdzić czy pożyczka w danej firmie się opłaca? Warto dokładnie prześledzić warunki oferty. Nasza analiza objęła zarówno elementy związane z samą wysokością finansowania czy okresem spłaty, jak i kwestiami formalnymi (m.in. dotyczącymi możliwości zaciągnięcia kolejnej pożyczki, weryfikacją klientów w bazach dłużników czy wymogami związanymi z koniecznością przedstawienia dokumentów potwierdzających wysokość dochodów). Wszystko po to, aby ułatwić wybór i wspomóc podjęcie decyzji.

Zalety pożyczek w Ratkomatbaner reklamowy ratkomat

 1. Długi okres kredytowania – aż 6 miesięcy.
 2. Bonusy za złożenie wniosku – firma oferuje kupony ze zniżką nawet do 80% rabatu na zakupy w sklepach znanych marek. Kupony może otrzymać każdy klient, bez względu na decyzję o przyznaniu pożyczki.
 3. Dwie formy odbioru pieniędzy – przelew na konto lub wypłata na poczcie. W świecie gdzie wszystko odbywa się online, dobrze że firma dostrzega potrzeby osób, które chcą korzystać z tradycyjnej formy odbioru pieniędzy w gotówce.
 4. Treść umowy wysyłana na adres e-mail klienta – pozwala to na zapoznanie się z umową i harmonogramem spłaty jeszcze przed przybyciem kuriera.
 5. Kolejna pożyczka jeszcze przed końcem spłaty pierwszego zobowiązania – jeden warunek: klient musi spłacić co najmniej połowę rat bieżącego zadłużenia. To duży plus. Zazwyczaj firmy pożyczkowe pozwalają na kolejną pożyczkę dopiero po zakończeniu spłaty poprzedniej.
 6. Możliwość zmiany terminu spłaty zadłużenia – wystarczy kontakt z Biurem Obsługi Klienta.
 7. Szerokie grono odbiorców – oferta pożyczki jest dostępna dla każdego, kto skończy 18 lat i posiada stały dochód oraz aktywny rachunek bankowy.
 8. Bezpieczeństwo danych – firma zapewnia, że wszystkie przekazane przez klientów dane są odpowiednio zabezpieczone i mają status informacji poufnych.

Więcej o Ratkomat

Wady pożyczki w Ratkomat

 1. Weryfikacja klienta w rejestrach dłużników – BIG InfoMonitor, ERIF, KRD, BIK i ZBP. Jeśli klient figuruje w rejestrze BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD) otrzyma odmowę wypłaty pożyczki.
 2. Trzeba być przygotowanym na dodatkowe formalności – dla weryfikacji zdolności kredytowej firma może poprosić o zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciąg z konta bankowego czy inny dokument potwierdzający wysokość dochodów.
 3. Niska kwota pożyczki – maksymalnie tylko 1500 zł.
 4. Brak w ofercie pożyczki za 0 zł dla nowych klientów.

Jak wziąć pożyczkę w Ratkomat?

Opinie Sowy Finansowej o Ratkomat

Pożyczka na Ratkomat.pl to oferta skierowana przed wszystkim do osób, którym zależy na długim okresie spłaty i jednocześnie obsłudze online przy braku formalności. Niska kwota pożyczki może rozczarowywać, szczególnie gdy na rynku dostępna jest duża liczba ofert z wyższym finansowaniem. Jednak rozłożenie spłaty zadłużenia na 6 rat, powinno pozwolić na bezproblemową obsługę długu bez obciążania domowego budżetu. Może to być korzystne w szczególności dla osób o niższych dochodach.

Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość odbioru pieniędzy na każdej placówce pocztowej. Opcja dostępna jest dla osób, które wybiorą płatność przy pomocy czeku GIRO. Klienci przyzwyczajeni do tradycyjnej bankowości i gotówki wypłacanej do ręki, powinni być z takiej opcji zadowoleni.

Sprawdź inne pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego

Ocena: 4.15 (719 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Adam
Adam
4 lat temu

Polecam pożyczkę w serwisie ratkomat