star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Ratka.pl – pożycz do 5000 zł na raty

Firma pożyczkowa

Potrzebujesz gotówki na dłużej niż 30 dni? Ratka.pl to firma, które oferuje pożyczki pozabankowe w systemie ratalnym. Można pożyczyć na kilka lub kilkanaście rat i spłacać regularnie, za to mniejsze kwoty. To zupełnie nowa pozycja na polskim rynku finansowym – warto skorzystać z jej świeżej oferty.

Zanim jednak zdecydujemy się na złożenie wniosku i wzięcie pożyczki w Ratka.pl, przyjrzymy się firmie i jej ofercie.

Podstawowe informacje o Ratka.pl

Adres:

ul. Pilchowicka 27/8

02-175 Warszawa

Kontakt:

Telefon: 801 40 40 40

E-mail: info@ratka.pl

Godziny pracy:

8.00-19.00

Pozostałe informacje:

KRS: 0000577778

NIP: 5223040140

Regon: 362678227

Historia firmy Ratka.pl

Marka Ratka.pl udziela pożyczek od Aasa Polska, spółki należącej do skandynawskiej grupy finansowej Aasa Global, która działa na polskim rynku od 2010 roku. Działalności firmy jest zgodna z przepisami wypracowanymi przez Europejską Koalicję na rzecz Odpowiedzialnych Kredytów. Firma posiada także certyfikat Odpowiedzialny Pożyczkodawca Loan Magazine. Ponadto, stosuje się również do polskich norm prawnych oraz praw konsumentów.

Warunki pożyczania w Ratka.pl

W firmie Ratka.pl można pożyczyć tylko i wyłączanie na raty. Nie są to szybkie chwilówki, udzielane na krótki okres, ale pożyczki ratalne w niewielkich kwotach, za to rozłożone na kilka bądź kilkanaście rat, w zależności od wyboru klienta. Warto bliżej przyjrzeć się ogólnym warunkom pożyczania w Ratka.pl – czy każdy może wnioskować o pożyczkę, jakie są dostępne parametry i najważniejsze – jaki koszt poniesienie pożyczkobiorca.

Kto może wnioskować o pożyczkę w Ratka.pl

Według informacji zamieszonych na stronie internetowej Ratka.pl o pożyczkę w firmie może wnioskować osoba, która:

 • ma skończone 20 lat,
 • nie ukończyła 80 roku życia,
 • nie figuruje w rejestrze dłużników BIG, InfoMonitor, ERIF lub KRD,
 • posiada stały adres zamieszkania w Polsce,
 • posiada stały dochód w Polsce (udokumentowany umową pracę, emeryturą bądź rentą).

Firma nie wymaga dodatkowych poręczeń oraz zabezpieczeń – wystarczy spełniać powyższe warunki, mieć pozytywną historię kredytową oraz odpowiednią zdolność, która umożliwi spłacenie zaciągniętego zobowiązania.

Weź pożyczkę w Ratka.pl

Ile, na ile i za ile – parametry i koszty pożyczki w Ratka.pl

Minimalnie można wnioskować o pożyczkę w wysokości 1000 zł, zaś maksymalnie – 5000 zł. Okres kredytowania wynosi od 6 miesięcy do nawet 2 lat. Stałe roczne oprocentowanie w Ratka.pl na chwilę obecną wynosi 10%. Oprócz odsetek w skład kosztów pożyczki wlicza się także opłata przygotowawcza – jej wysokość zależy od wysokości pożyczki. I tak – za pożyczkę od 1000 do 1499 zł klient zapłaci 390 zł, od 1500 do 1999 zł – 590 zł, od 2000 do 2499 zł – 890 zł, od 2500 do 2999 zł – 1090 zł, od 3000 do 3499 zł – 1390 zł, od 3500 do 3999 zł – 1590 zł, od 4000 do 4999 zł – 1790 zł, 5000zł – 2490 zł.

W przypadku pożyczki od 1500 zł w górę naliczana jest także miesięczna opłata administracyjna w kwocie 15 zł lub dla pożyczek w wysokości 2500 zł w górę – 25 zł. W przypadku nieterminowego spłacania należności trzeba liczyć się także z dodatkowymi opłatami.Ratka.pl gwarantuje darmową wcześniejszą spłatę przed terminem oraz brak kosztów w przypadku zmiany harmonogramu spłaty pożyczki oraz wydłużenia okresu kredytowania.

Dodatkowe informacje na temat pożyczki ratalnej w Ratka.pl

Jak szybko można otrzymać pożyczkę w Ratka.pl? W większości przypadków przelew środków wykonywany jest maksymalnie do jednego dnia roboczego po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku. Firma posiada rachunek w DNB Bank Polska S.A. Aby złożyć wniosek o pożyczkę ratalną w Ratka.pl należy przygotować następujące dokumenty:

 • dowód osobisty,
 • informacje o źródłach dochodu,
 • zaświadczenie o zatrudnieniu lub inny dokument potwierdzający stały dochód (w niektórych przypadkach),
 • numer rachunku bankowego,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres poczty elektronicznej.

Ratka.pl sprawdza historię kredytową swoich klientów w następujących bazach: BIK, BIG ERIF, BIG Infomonitor oraz KRD.

Jak wziąć pożyczkę w Ratka.pl?

Ratka.pl to marka, która działa online – i tylko w taki sposób można wnioskować o pożyczkę ratalną. Potrzebujesz gotówki? Zobacz, jak wziąć pożyczkę w Ratka.pl. Podpowiemy, jak krok po kroku złożyć wniosek, dopełnić wszystkich formalności i jak najszybciej otrzymać gotówkę.

Zatem, zaczynamy. Przygotuj telefon komórkowy, dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach i rozsiądź się wygodnie przez komputerem.

 1. Wybierz kwotę i okres spłaty

Na samym początku za pomocą suwaka należy określić interesujące nas parametry pożyczki. Można zdecydować się na kwotę od 1000 do 5000 zł na okres od 6 do maksymalnie 24 miesięcy. Po wyborze odpowiednich wartości wystarczy kliknąć przycisk po prawej stronie „Złóż wniosek”. Automatycznie zostaniemy przeniesieni na stronę, na której znajduje się formularz pożyczkowy.

Po prawej stronie, nad przyciskiem prowadzącym do kolejnego kroku, będziemy mieli możliwość zapoznania się z krótkim podsumowaniem oferty. Dowiemy się, jaki będzie ostateczny koszt pożyczki – z rozbiciem na wszystkie opłaty oraz odsetki. Zobaczymy też RRSO – roczną rzeczywistą stopę oprocentowania oraz szacowaną wysokość pierwszej raty. Podsumowując – już na tym etapie dowiemy się, ile będzie kosztowała nas pożyczka w Ratka.pl i ocenimy, czy stać nas na spłacanie rat w takiej, a nie innej wysokości.

 1. Wypełnij formularz rejestracyjny

Pożyczkodawca musi zebrać podstawowe informacje na Twój temat, żeby w ogóle móc udzielić pożyczki. Dlatego osoba, która po raz pierwszy wnioskuje o pożyczkę w Ratka.pl musi uzupełnić swój profil, podając niezbędne dane, takie jak:

 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • seria i numer dowodu osobistego,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu komórkowego,
 • forma płatności za telefon,
 • stan cywilny,
 • wykształcenie.

Firma prosi też o kilka dodatkowych informacji, wykorzystywanych do lepszej oceny zdolności kredytowej klienta oraz gromadzonych w celach statystycznych. Zatem wypełniając formularz rejestracyjny, należy także podać cel pożyczki.

Pożyczkodawca wymaga ponadto podania numeru konta, typu rachunku jego właściciela oraz sposobu wypłaty pożyczki :

 • na konto – bezpłatnie,
 • wypłata czekiem GIRO – koszt 13 zł,
 • przelew ekspresowy – gotówka dotrze w ciągu trzech godzin, niezależnie od banku, w którym posiada się konto – koszt 3 zł).

Należy także poinformować Ratka.pl, czy posiada się inne, niespłacone pożyczki.

Poniższa grafika prezentuje wygląd formularza rejestracyjnego.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, które mogą się pojawić na tym etapie, można kontaktować się z obsługą klienta – telefonicznie, mailowo lub za pomocą czatu i na bieżąco je rozwiązywać.

 1. Podaj informacje na temat swojego dochodu oraz zatrudnienia

Kolejnym etapem wnioskowania o pożyczkę w Ratka,pl jest podanie informacji na temat swoich finansów – to najważniejszy element całej procedury. Dzięki podaniu tych informacji, pożyczkodawca oceni twoją zdolność kredytową. Należy zatem określić:

 • źródło dochodu (zatrudniony/-a, emerytura, renta, inne, własna działalność gospodarcza, gospodarstwo rolne, student, zasiłek, alimenty),
 • dochód netto na miesiąc,
 • od kiedy posiadasz obecny dochód (rok i miesiąc),
 • czy pracowałeś za granicą i chcesz ubiegać się o zwrot podatku.

W przypadku stałego zatrudnienia należy także podać dodatkowe informacje: źródło dochodu (umowa o pracę, zlecenie, dzieło, inna), pełną nazwę pracodawcy oraz jego NIP i swoje stanowisko.

Podobnie jest w przypadku własnego zatrudnienia – również jest niezbędne uzupełnienie informacji o nazwę firmy, nip, branżę oraz formę opodatkowania (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, karta podatkowa).

 1. Podaj adres zamieszkania

Przedostatnim etapem wnioskowania o pożyczkę w Ratka.pl jest uzupełnienie informacji na temat swojego zamieszkania. Wymagane jest podanie ulicy, numeru domu oraz mieszkania, kod pocztowego, miasta oraz ewentualnego adresu korespondencyjnego. Niezbędne jest także scharakteryzowanie swojego mieszkania:

 • rodzaj nieruchomości (mieszkanie, dom, segment, bliźniak, inne),
 • status zamieszkania (własnościowe, wynajmowane, mieszkam u rodziców, inne, komunalne, spółdzielcze),
 • czas zamieszkania (miesiąc, rok),
 • liczba osób zamieszkujących z wnioskodawcą,
 • miesięczna suma opłat mieszkaniowych.

 1. Zaakceptuj wymagane zgody

To już ostatni etap formularza rejestracyjnego. Należy zaznaczyć wszystkie wymagane zgody, głównie chodzi tu o przetwarzanie danych oraz możliwość sprawdzenia pożyczkobiorcy w bazach kredytowych. Zaznaczenie tych zgód jest niezbędne do wysłania wniosku.

Co po decyzji? Oczekuj na kuriera z umową

Po wypełnieniu i wysłaniu formularza otrzymamy informację o tym, czy pożyczka została nam przyznana. Jeśli tak, czas na dalsze kroki. W Ratka.pl nie stosuje się weryfikacji tożsamości za pomocą przelewu. Firma wykorzystuje do tego celu firmę kurierską. Po złożeniu wniosku w ciągu od 1 do maksymalnie 2 dni roboczych kurier w dogodnym dla klienta terminie i miejscu dostarcza do podpisu umowę oraz potwierdza zgodność danych klienta z danymi z dowodu osobistego. Jeśli wszystko będzie w porządku, przelew pożyczki niezwłocznie trafi na konto bankowe podane w trakcie wypełniania formularza.

Kilka słów na podsumowanie

Pożyczanie w Ratka.pl nie jest niczym skomplikowanym. Wypełnienie wniosku nie zajmie dłużej niż 30 minut. Decyzja pożyczkodawcy również jest szybko podejmowana. Nie traci się więc czasu – jedyne dłuższe oczekiwanie dotyczy kuriera, który dostarcza umowę. Ratka.pl to jedna z najlepszych ofert pożyczek ratalnych, warto więc zastanowić się nad tym rozwiązaniem – zwłaszcza, gdy potrzebuje się niewielkiej sumy pieniędzy rozłożonej na niewielkie i korzystne raty.

Opinie o Ratka.pl

Ratka.pl to stosunkowo nowa firma pożyczkowa na polskim rynku, jednak stoi za nią znane skandynawskie konsorcjum Aasa Global, założone w 2010 roku. Informacja o miejscu pochodzenia właścicieli Ratki.pl powinna ucieszyć klientów, którzy myślą o pożyczce, ponieważ to właśnie z takich krajów jak Szwecja czy Norwegia pochodzą firmy cechujące się etycznym podejściem do prowadzenia biznesu. Ratka.pl działa zgodnie z europejskimi standardami, dodatkowo inwestując środki w organizację turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży.

Czy pożyczanie w Ratka.pl jest bezpieczne?

Gdy oceniamy każdego kolejnego pożyczkodawcę, zwykle kierujemy się na stronę Polskiego Związku Instytucji Finansowych, aby sprawdzić, czy dana firma figuruje na liście członków. Ratki.pl niestety nie można na niej znaleźć, jednak w żaden sposób nie przekreśla to uczciwości tego pożyczkodawcy, ponieważ stoją za nim ważne podmioty o charakterze międzynarodowym.

Ratka.pl działa zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania Europejskiej Koalicji ECRC. Jej właścicielom, grupie finansowej Aasa Global, został natomiast przyznany certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy, nadawany przez Loan Magazine. Dodatkowo Ratka.pl jest na liście Firm Wiarygodnych Finansowo prowadzonej przez InfoMonitor.

Wady i zalety pożyczki w Ratka.pl?

Przed zaciągnięciem pożyczki w określonej firmie warto wziąć pod uwagę wszelkie wady i zalety danych usług pozabankowych. Nasze opinie wyrażane są na podstawie takich aspektów jak sposób przyznawania pieniędzy, potencjalna kwota pożyczki, długość jej spłaty czy też rzetelność pożyczkodawcy.

Zalety pożyczki w Ratka.pl

 1. Wysoka kwota pożyczki – klient może pożyczyć do 10 000 zł.
 2. Długi okres spłaty – spłatę zobowiązania można rozłożyć na 24 miesiące
 3. Przejrzysta strona internetowa – Ratka.pl ma jedną z najbardziej intuicyjnych stron internetowych wśród polskich firm pożyczkowych. W kilka chwil można dotrzeć dzięki niej do najważniejszych informacji i skorzystać z atrakcyjnego kalkulatora pożyczek.
 4. Wysoka kwota pożyczki nawet dla nowych klientów – Ratka.pl udostępnia pożyczki w wysokości od 2 do 10 tysięcy złotych i nawet osoby, które zdecydują się na pierwszą współpracę z tą firmą, mogą otrzymać najwyższą możliwą kwotę zobowiązania.
 5. Możliwość zmiany terminu spłaty zaległości – u tego pożyczkodawcy można bez kłopotu zmienić terminy spłat, co bywa bardzo pomocne w momencie sporych kłopotów finansowych.
 6. Kolejna pożyczka przed spłatą poprzedniej – w momencie, gdy spłaciło się już połowę zaciągniętej w Ratce.pl pożyczki, pojawia się możliwość wzięcia następnej, co wskazuje na zaufanie tej firmy wobec swoich stałych klientów.

Wady pożyczki w Ratka.pl:

 1. Wymagany jest podpis na papierowej umowie, którą dostarcza kurier – ta opcja w wyraźny sposób opóźnia przyznanie pożyczki – wiele firm pozwala na załatwienia wszystkich formalności przez internet.
 2. Klient przechodzi weryfikację w bazach Rejestru Dłużników BIG – Ratka.pl dla swojego bezpieczeństwa sprawdza wszystkich potencjalnych pożyczkobiorców w bazach KRD czy ERIF. Klienci ze słabszą  historią kredytową nie otrzymają przez to pożyczki.
 3. Dodatkowe opłaty – firma nalicza tzw. opłatę przygotowawczą

Opinia Sowy Finansowej

Ratka.pl to firma pożyczkowa, która działa na bardzo klarownych zasadach, dlatego poza weryfikacją internetową, stosuje także podpis tradycyjny, aby klient mógł dokładnie zapoznać się zasadami udzielanej pożyczki. Duże wrażenie robi także przejrzystość i intuicyjność strony internetowej należącej do Ratki.pl oraz etyczne postępowanie skandynawskiej grupy finansowej, której własność stanowi ta firma. Ten pożyczkodawca wyznacza wysokie standardy na polskim rynku i z szacunkiem traktuje swoich klientów.

Ocena: 4.03 (107 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Klara
Klara
3 lat temu

Jeszcze dobrze wniosku o pożyczkę nie wysłałam odmowa z automatu.
Szybko weryfikuja w pół sekundy.Czyste bazy od razu odmowa.Nie polecam.

Marcin
Marcin
3 lat temu

Nie polecam Ratka.pl bo nie udzielają wcale pożyczek. Prawie się nabrałem bo wszędzie pokazywani są tak samo jak inne firmy.

Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników