star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Jak wziąć pożyczkę w Ratka.pl?

Firma pożyczkowa

Ratka.pl to marka, która działa online – i tylko w taki sposób można wnioskować o pożyczkę ratalną. Potrzebujesz gotówki? Zobacz, jak wziąć pożyczkę w Ratka.pl. Podpowiemy, jak krok po kroku złożyć wniosek, dopełnić wszystkich formalności i jak najszybciej otrzymać gotówkę.

Weź pożyczkę w Ratka.pl

Zatem, zaczynamy. Przygotuj telefon komórkowy, dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach i rozsiądź się wygodnie przez komputerem.

 1. Wybierz kwotę i okres spłaty

Na samym początku za pomocą suwaka należy określić interesujące nas parametry pożyczki. Można zdecydować się na kwotę od 1000 do 5000 zł na okres od 6 do maksymalnie 24 miesięcy. Po wyborze odpowiednich wartości wystarczy kliknąć przycisk po prawej stronie „Złóż wniosek”. Automatycznie zostaniemy przeniesieni na stronę, na której znajduje się formularz pożyczkowy.

 

Po prawej stronie, nad przyciskiem prowadzącym do kolejnego kroku, będziemy mieli możliwość zapoznania się z krótkim podsumowaniem oferty. Dowiemy się, jaki będzie ostateczny koszt pożyczki – z rozbiciem na wszystkie opłaty oraz odsetki. Zobaczymy też RRSO – roczną rzeczywistą stopę oprocentowania oraz szacowaną wysokość pierwszej raty. Podsumowując – już na tym etapie dowiemy się, ile będzie kosztowała nas pożyczka w Ratka.pl i ocenimy, czy stać nas na spłacanie rat w takiej, a nie innej wysokości.

 1. Wypełnij formularz rejestracyjny

Pożyczkodawca musi zebrać podstawowe informacje na Twój temat, żeby w ogóle móc udzielić pożyczki. Dlatego osoba, która po raz pierwszy wnioskuje o pożyczkę w Ratka.pl musi uzupełnić swój profil, podając niezbędne dane, takie jak:

 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • seria i numer dowodu osobistego,
 • adres e-mail,
 • numer telefonu komórkowego,
 • forma płatności za telefon,
 • stan cywilny,
 • wykształcenie.

Firma prosi też o kilka dodatkowych informacji, wykorzystywanych do lepszej oceny zdolności kredytowej klienta oraz gromadzonych w celach statystycznych. Zatem wypełniając formularz rejestracyjny, należy także podać cel pożyczki.

Pożyczkodawca wymaga ponadto podania numeru konta, typu rachunku jego właściciela oraz sposobu wypłaty pożyczki :

 • na konto – bezpłatnie,
 • wypłata czekiem GIRO – koszt 13 zł,
 • przelew ekspresowy – gotówka dotrze w ciągu trzech godzin, niezależnie od banku, w którym posiada się konto – koszt 3 zł).

Należy także poinformować Ratka.pl, czy posiada się inne, niespłacone pożyczki.

Poniższa grafika prezentuje wygląd formularza rejestracyjnego.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, które mogą się pojawić na tym etapie, można kontaktować się z obsługą klienta – telefonicznie, mailowo lub za pomocą czatu i na bieżąco je rozwiązywać.

 1. Podaj informacje na temat swojego dochodu oraz zatrudnienia

Kolejnym etapem wnioskowania o pożyczkę w Ratka,pl jest podanie informacji na temat swoich finansów – to najważniejszy element całej procedury. Dzięki podaniu tych informacji, pożyczkodawca oceni twoją zdolność kredytową. Należy zatem określić:

 • źródło dochodu (zatrudniony/-a, emerytura, renta, inne, własna działalność gospodarcza, gospodarstwo rolne, student, zasiłek, alimenty),
 • dochód netto na miesiąc,
 • od kiedy posiadasz obecny dochód (rok i miesiąc),
 • czy pracowałeś za granicą i chcesz ubiegać się o zwrot podatku.

W przypadku stałego zatrudnienia należy także podać dodatkowe informacje: źródło dochodu (umowa o pracę, zlecenie, dzieło, inna), pełną nazwę pracodawcy oraz jego NIP i swoje stanowisko.

Podobnie jest w przypadku własnego zatrudnienia – również jest niezbędne uzupełnienie informacji o nazwę firmy, nip, branżę oraz formę opodatkowania (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, karta podatkowa).

 1. Podaj adres zamieszkania

Przedostatnim etapem wnioskowania o pożyczkę w Ratka.pl jest uzupełnienie informacji na temat swojego zamieszkania. Wymagane jest podanie ulicy, numeru domu oraz mieszkania, kod pocztowego, miasta oraz ewentualnego adresu korespondencyjnego. Niezbędne jest także scharakteryzowanie swojego mieszkania:

 • rodzaj nieruchomości (mieszkanie, dom, segment, bliźniak, inne),
 • status zamieszkania (własnościowe, wynajmowane, mieszkam u rodziców, inne, komunalne, spółdzielcze),
 • czas zamieszkania (miesiąc, rok),
 • liczba osób zamieszkujących z wnioskodawcą,
 • miesięczna suma opłat mieszkaniowych.

 1. Zaakceptuj wymagane zgody

To już ostatni etap formularza rejestracyjnego. Należy zaznaczyć wszystkie wymagane zgody, głównie chodzi tu o przetwarzanie danych oraz możliwość sprawdzenia pożyczkobiorcy w bazach kredytowych. Zaznaczenie tych zgód jest niezbędne do wysłania wniosku.

Co po decyzji? Oczekuj na kuriera z umową

Po wypełnieniu i wysłaniu formularza otrzymamy informację o tym, czy pożyczka została nam przyznana. Jeśli tak, czas na dalsze kroki. W Ratka.pl nie stosuje się weryfikacji tożsamości za pomocą przelewu. Firma wykorzystuje do tego celu firmę kurierską. Po złożeniu wniosku w ciągu od 1 do maksymalnie 2 dni roboczych kurier w dogodnym dla klienta terminie i miejscu dostarcza do podpisu umowę oraz potwierdza zgodność danych klienta z danymi z dowodu osobistego. Jeśli wszystko będzie w porządku, przelew pożyczki niezwłocznie trafi na konto bankowe podane w trakcie wypełniania formularza.

Więcej o Ratka.pl

Kilka słów na podsumowanie

Pożyczanie w Ratka.pl nie jest niczym skomplikowanym. Wypełnienie wniosku nie zajmie dłużej niż 30 minut. Decyzja pożyczkodawcy również jest szybko podejmowana. Nie traci się więc czasu – jedyne dłuższe oczekiwanie dotyczy kuriera, który dostarcza umowę. Ratka.pl to jedna z najlepszych ofert pożyczek ratalnych, warto więc zastanowić się nad tym rozwiązaniem – zwłaszcza, gdy potrzebuje się niewielkiej sumy pieniędzy rozłożonej na niewielkie i korzystne raty.

Zobacz, co o Ratka.pl mówią dotychczasowi klienci tej firmy!

Weź pożyczkę w Ratka.pl

Ocena: 4.00 (2 głosy)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x