star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Ratka.pl

Firma pożyczkowa

Szukasz szybkiej pożyczki? Zastanawiasz się, którą ofertę wybrać? Dzisiaj poddamy ocenie kolejnego z pożyczkodawców internetowych, sprawdzając, czy Ratka.pl jest firmą godną zaufania.

Ratka.pl to stosunkowo nowa firma pożyczkowa na polskim rynku, jednak stoi za nią znane skandynawskie konsorcjum Aasa Global, założone w 2010 roku. Informacja o miejscu pochodzenia właścicieli Ratki.pl powinna ucieszyć klientów, którzy myślą o pożyczce, ponieważ to właśnie z takich krajów jak Szwecja czy Norwegia pochodzą firmy cechujące się etycznym podejściem do prowadzenia biznesu. Ratka.pl działa zgodnie z europejskimi standardami, dodatkowo inwestując środki w organizację turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży.

Ta oferta na naszej stronie jest obecnie nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

Czy pożyczanie w Ratka.pl jest bezpieczne?

Gdy oceniamy każdego kolejnego pożyczkodawcę, zwykle kierujemy się na stronę Polskiego Związku Instytucji Finansowych, aby sprawdzić, czy dana firma figuruje na liście członków. Ratki.pl niestety nie można na niej znaleźć, jednak w żaden sposób nie przekreśla to uczciwości tego pożyczkodawcy, ponieważ stoją za nim ważne podmioty o charakterze międzynarodowym.

Ratka.pl działa zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania Europejskiej Koalicji ECRC. Jej właścicielom, grupie finansowej Aasa Global, został natomiast przyznany certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy, nadawany przez Loan Magazine. Dodatkowo Ratka.pl jest na liście Firm Wiarygodnych Finansowo prowadzonej przez InfoMonitor.

Wady i zalety pożyczki w Ratka.pl?

Przed zaciągnięciem pożyczki w określonej firmie warto wziąć pod uwagę wszelkie wady i zalety danych usług pozabankowych. Nasze opinie wyrażane są na podstawie takich aspektów jak sposób przyznawania pieniędzy, potencjalna kwota pożyczki, długość jej spłaty czy też rzetelność pożyczkodawcy.

Zalety pożyczki w Ratka.pl

  1. Wysoka kwota pożyczki – klient może pożyczyć do 10 000 zł.
  2. Długi okres spłaty – spłatę zobowiązania można rozłożyć na 24 miesiące
  3. Przejrzysta strona internetowa – Ratka.pl ma jedną z najbardziej intuicyjnych stron internetowych wśród polskich firm pożyczkowych. W kilka chwil można dotrzeć dzięki niej do najważniejszych informacji i skorzystać z atrakcyjnego kalkulatora pożyczek.
  4. Wysoka kwota pożyczki nawet dla nowych klientów – Ratka.pl udostępnia pożyczki w wysokości od 2 do 10 tysięcy złotych i nawet osoby, które zdecydują się na pierwszą współpracę z tą firmą, mogą otrzymać najwyższą możliwą kwotę zobowiązania.
  5. Możliwość zmiany terminu spłaty zaległości – u tego pożyczkodawcy można bez kłopotu zmienić terminy spłat, co bywa bardzo pomocne w momencie sporych kłopotów finansowych.
  6. Kolejna pożyczka przed spłatą poprzedniej – w momencie, gdy spłaciło się już połowę zaciągniętej w Ratce.pl pożyczki, pojawia się możliwość wzięcia następnej, co wskazuje na zaufanie tej firmy wobec swoich stałych klientów.

Więcej o Ratka.pl

Wady pożyczki w Ratka.pl:

  1. Wymagany jest podpis na papierowej umowie, którą dostarcza kurier – ta opcja w wyraźny sposób opóźnia przyznanie pożyczki – wiele firm pozwala na załatwienia wszystkich formalności przez internet.
  2. Klient przechodzi weryfikację w bazach Rejestru Dłużników BIG – Ratka.pl dla swojego bezpieczeństwa sprawdza wszystkich potencjalnych pożyczkobiorców w bazach KRD czy ERIF. Klienci ze słabszą  historią kredytową nie otrzymają przez to pożyczki.
  3. Dodatkowe opłaty – firma nalicza tzw. opłatę przygotowawczą

Opinia Sowy Finansowej

Ratka.pl to firma pożyczkowa, która działa na bardzo klarownych zasadach, dlatego poza weryfikacją internetową, stosuje także podpis tradycyjny, aby klient mógł dokładnie zapoznać się zasadami udzielanej pożyczki. Duże wrażenie robi także przejrzystość i intuicyjność strony internetowej należącej do Ratki.pl oraz etyczne postępowanie skandynawskiej grupy finansowej, której własność stanowi ta firma. Ten pożyczkodawca wyznacza wysokie standardy na polskim rynku i z szacunkiem traktuje swoich klientów.

Ocena: 4.03 (104 głosy)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Klara
Klara
1 rok temu

Jeszcze dobrze wniosku o pożyczkę nie wysłałam odmowa z automatu.
Szybko weryfikuja w pół sekundy.Czyste bazy od razu odmowa.Nie polecam.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Nie polecam Ratka.pl bo nie udzielają wcale pożyczek. Prawie się nabrałem bo wszędzie pokazywani są tak samo jak inne firmy.

2
0
()
x