star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Rata na plus – pożycz do 5000 zł w 12 ratach

Rata na plus – pożycz do 5000 zł w 12 ratach

Rata na Plus to stosunkowy nowy pożyczkodawca, który pojawił się na polskim rynku pozabankowym w 2017 roku. Oferuje – jak z resztą sama nazwa wskazuje – pożyczki ratalne. Klienci mogą wnioskować o gotówkę w wysokości od 600 zł do 5 000 zł rozbitą na raty – od 2 do 12 miesięcy. Przyjrzeliśmy się bliżej firmie Rata na plus oraz jej ofercie.

Podstawowe informacje na temat Rata na plus

Dane adresowe:

Rata na plus należy do Aventus Group Sp. z o. o.

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B p. III,

15-888 Białystok

Dane kontaktowe:

Telefon: 85 871 00 60

E-mail: info@ratanaplus.pl

Godziny pracy:

poniedziałek-piątek: 07.30-21.00

weekend: 08.00-17.00

Pozostałe informacje:

NIP: 9662029390

REGON: 200358089

KRS: 0000355948

Historia firmy Rata na Plus

Marka Rata na Plus należy do znanego na polskim rynku pozabankowym pożyczkodawcy – Aventus Group, właściciela Smart Pożyczka i Pożyczka Plus. Firma ta cieszy się popularnością wśród klientów.  Na rynku jest od 5 lat i w tym czasie udzieliła ponad 300 000 pożyczek. Sama marka Rata na plus powstała niedawno – po to, by rozszerzyć ofertę Aventus Group i zaproponować jej klientom szybkie pożyczki ratalne bez zbędnych formalności zawierane online.

Warunki pożyczania w Rata na plus

Tak jak każda inna firma, również i Rata na plus określa szereg różnych wymagań, którym muszą podołać klienci starający się o pożyczkę ratalną. Są one co prawda nieskomplikowane i łatwe do spełnienia – w przeciwieństwie do kryteriów stosowanych przez banki. Sprawdziliśmy kto i na jakich zasadach może ubiegać się o pożyczkę w Rata na plus.

Idealny pożyczkobiorca Raty na plus – dla kogo szybka pożyczka na raty?

Firma ta jasno określa, że wnioskować o pożyczkę mogą osoby, które:

 •        są w wieku 21-73 lat,
 •        posiadają obywatelstwo Rzeczpospolitej Polskiej,
 •        są aktualnie zatrudnione (bez względu na rodzaj umowy),
 •        nie figurują w rejestrach dłużników,
 •        posiadają indywidualne konto bankowe,
 •        dysponują własnym numerem telefonu komórkowego.

Decyzja o przyznaniu pożyczki będzie zależeć także o oceny zdolności kredytowej. Firma musi określić, czy osoba która wnioskuje o gotówkę, będzie w stanie regularnie spłacać swoje zobowiązanie. Co ważne – Rata na plus nie przekreśla osób z negatywną historią w Biurze Informacji Kredytowej.

Ile, na ile i za ile? Parametry i koszty pożyczki w Rata na plus

W Rata na plus można wnioskować o pożyczkę w wysokości od 600 zł do 5 000 zł. Jest ona dostępna w okresie kredytowym od dwóch miesięcy do roku. Każdy sam może zadecydować o jaką kwotę chce wnioskować oraz na ile rat (w systemie miesięcznym, od 2 do 12) będzie ona rozłożona. Jest to oczywiście pożyczka płatna.

Jej koszt jest uzależniony od wnioskowanej kwoty oraz od wybranego okresu kredytowego. Można to sprawdzić za pomocą funkcjonalnego kalkulatora znajdującego się na stronie internetowej Rata na plus. Przykładowo, pożyczka 1000 zł rozłożona na 3 miesiące będzie kosztować 339,71 zł, a rata wyniesie 466,57 zł, z kolei pożyczając 2000 zł na 6 miesięcy zapłacimy 853,72 zł, a rata wyniesie 475,62 zł.

Dodatkowe informacje o pożyczce Rata na plus

Cała procedura wnioskowania o pożyczkę potrwa około 15 minut, czas wypłaty pożyczki zależy od banku, w jakim posiada się konto, ale zakładamy, że będzie to maksymalnie do jednego dnia roboczego. Firma weryfikuje swoich klientów w takich bazach kredytowych, jak ERIF, KRD i BIG. Do złożenia wniosku koniecznie trzeba przygotować dowód osobistym, numer telefonu oraz numer konta bankowego, a także dane o swoim pracodawcy. Firma sprawdza tożsamość swoich klientów za pomocą przelewu weryfikacyjnego.

Jak wziąć pożyczkę w Rata na Plus?

Pożyczka w Rata na plus dostępna jest online. Nie trzeba więc nawet ruszać się sprzed komputera, by otrzymać gotówkę. Cała procedura wnioskowania jest bardzo łatwa i wygodna. Wystarczy wypełnić wniosek i przejść weryfikację tożsamości. Podpowiemy, jak to zrobić – przygotuj tylko dowód osobisty, telefon komórkowy oraz numer rachunku bankowego.

1.     Określ parametry pożyczki

Za pomocą intuicyjnego suwaka można określić, jaką kwotę chcemy pożyczyć (od 600 zł do 5 000 zł) oraz na ile rat będzie ta kwota rozłożona (oferowany jest okres kredytowy od 2 do 12 miesięcy). Od razu możemy się też zapoznać ze szczegółowymi kosztami pożyczki, wysokością pierwszej raty, RRSO, całkowitą kwotą do spłaty oraz całkowitym kosztem pożyczki. Do naszej dyspozycji jest także reprezentatywny przykład pożyczki, formularz informacyjny oraz harmonogram spłat.

2.     Podaj swoje dane osobowe

Aby móc złożyć wniosek w Rata na plus, konieczne jest zarejestrowanie się w systemie pożyczkodawcy. Aby to było możliwe, musimy podać swoje dane osobowe, takie jak:

 •         imię i nazwisko,
 •         numer PESEL,
 •         serię i numer dowodu osobistego,
 •         e-mail,
 •         numer telefonu komórkowego.

Po prawej stronie cały czas widoczne jest podsumowanie wybranych przez nas parametrów oraz szacowanych kosztów pożyczki.

3.     Wypełnij wniosek pożyczkowy

To najważniejszy krok w całym procesie wnioskowania o pożyczkę. Rata na plus poprosi nas o podanie danych adresowych (adres zamieszkania: ulica, numer domu i mieszkania, kod pocztowy, miejscowość oraz adres korespondencyjny, o ile różni się od adresu zamieszkania). Pożyczkodawca chce poznać naszą sytuację finansową. Musimy zatem poinformować go o:

 •         formie zatrudnienia (umowa o pracę na czas określony/nieokreślony, umowa o dzieło, umowa-zlecenie, student, gospodyni domowa, bezrobotny/-a, inny),
 •         stanowisku pracy,
 •         miesięcznym dochodzie.

Wymagane będą także dane do weryfikacji tożsamości dotyczące posiadanego przez nas konta bankowego: bank, w którym mamy własny, samodzielny rachunek oraz numer tegoż właśnie rachunku. Na koniec musimy także zaakceptować wymagane zgody marketingowe i administracyjne.

4.     Zweryfikuj swoją tożsamość

Pożyczkodawca musi sprawdzić, czy dane podane przez nas we wniosku są prawdziwe. Dlatego każdy składający wniosek w Rata na plus musi zweryfikować swoją tożsamość. Można to zrobić na dwa sposoby:

 •         za pomocą specjalnej aplikacji wystarczy zalogować się do swojej bankowości internetowej – pożyczkodawca sprawdzi, czy dane widniejące na rachunku są zgodne z tymi podanymi we wniosku, jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne i natychmiastowe, przyśpieszające decyzję oraz przelew gotówki;

 •         poprzez przelew weryfikacyjny – to dłuższa metoda, polegająca na wykonaniu przelewu ze swojego konta bankowego na rachunek pożyczkodawcy, przelać należy kwotę w wysokości 1 grosza, bank sprawdzi, czy dane widniejące jako nadawcy są tożsame z tymi widniejącymi na wniosku.

5.     Oczekuj na decyzję pożyczkodawcy oraz na przelew gotówki

Jeśli przeszliśmy pomyślnie weryfikację, to pożyczkodawca podejmuje decyzję o przyznaniu nam pożyczki na podstawie analizy naszej historii w bazach kredytowych oraz zdolności kredytowej. Jeśli spełnimy wszystkie wymagania, otrzymamy SMS-a z informacją o przyznaniu nam pożyczki. Przelew z gotówką zostanie natychmiast wysłany na nasze konto – możemy go otrzymać już po 15 minutach od otrzymanej decyzji.

Raty w 15 minut, spłata na czas

Pożyczka w Rata na plus to minimum formalności. Bardzo szybko możemy otrzymać decyzję i gotówkę. To jednak jeszcze nie wszystko – od teraz musimy pamiętać o terminowym spłacaniu rat. Jeśli nie dopełnimy tego obowiązku, pożyczkodawca naliczy nam karne odsetki. Niespłacanie pożyczki z kolei będzie wiązać się ze sprawą w sądzie i egzekucją komornika. Lepiej tego uniknąć!

Opinie o Rata na plus

Rata na Plus to serwis pożyczkowy stworzony przez międzynarodową spółkę Aventus Group, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie polskich konsumentów pozabankowymi pożyczkami ratalnymi. To dlatego Rata na Plus zaczęła działać dopiero w 2017 roku, pomimo że jej siostrzane marki – Pożyczka Plus oraz Smart Pożyczka – znane były już wcześniej. Dziś to jeden z największych pożyczkodawców w kraju. Prowadzi też szeroką działalność charytatywną i prospołeczną – od kilku lat chętnie włącza się między innymi w projekt Szlachetna Paczka.

Czy pożyczanie w Rata na Plus jest bezpieczne?

Kilka lat obecności na polskim rynku i aktywna działalność w wielu krajach europejskich – między innymi w Czechach i na Litwie – stawia tego pożyczkodawcę w zdecydowanie dobrym świetle. Rzetelność firmy i zaufanie do niej wyraża się w bardzo dużej liczbie klientów, a bezpieczeństwo pożyczki w kwestiach prawnych i technologicznych jest bardzo wysokie. Marka nie tylko spełnia wszystkie wymagania stawiane przez ustawodawcę, ale też w swoim serwisie internetowym używa najlepszych technologii, przez co nasze dane osobowe i finansowe są bezpieczne. Dodatkowo, może pochwalić się certyfikatami Rzetelna Firma oraz Firma Wiarygodna Finansowo.

Wady i zalety pożyczki w Rata na Plus

Wiemy już, że Rata na Plus to marka zaufana i nie powinno się mieć żadnych obaw o swoje bezpieczeństwo, kradzież danych, czy środków finansowych. Ale czy równocześnie może zaproponować nam to, czego oczekujemy od pożyczki na raty i co najbardziej odróżnia ją od innych współczesnych pożyczek? Przyjrzyjmy się więc, czy spełnia oczekiwania co do optymalnej kwoty, okresu spłaty i tego, czy rzeczywiście taką pożyczkę ratalną łatwo będzie spłacać miesięcznymi transzami.

Zalety pożyczki w Rata na Plus:       

 1. Pożyczka dostępna już od 19 r.ż. Tak niski próg wiekowy spotykany jest tylko w nielicznych firmach pożyczkowych. Warto też wspomnieć, że górna granica wiekowa wynosi aż 73 lata, co jest jedną z najwyższych wartości wśród pożyczkodawców.
 2. Niewielki poziom formalności. Pożyczka w Rata na Plus nie wymaga przedstawiania żadnych dokumentów, ani nawet wyciągu z konta. Wszystko, czego potrzebujemy to dowód osobisty, telefon komórkowy i dostęp do bankowości elektronicznej. Rzecz jasna, konieczne będzie zadeklarowanie wysokości dochodów.
 3. Maksymalna liczba rat niezależnie od kwoty. Nawet pożyczając najniższą dozwoloną kwotę, czyli 600 złotych, będziemy mogli ją spłacać w ciągu 12 miesięcy. W takim wypadku miesięczna rata wyniosłaby jedynie 80 złotych.
 4. Wnioski rozpatrywane są całą dobę. To jedna z nielicznych firm, która nie tylko przyjmuje, ale też rozpatruje wnioski 24h na dobę. Oczywiście, nie o każdej porze otrzymamy pieniądze, ale jest to swoista gwarancja szybkiej decyzji.
 5. Kilka metod weryfikacji tożsamości. Możemy skorzystać albo z tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza lub znacznie szybszej i wygodniejszej aplikacji.
 6. Pożyczka wysyłana przelewem ekspresowym. Nie musimy martwić się, czy pożyczkodawca ma konto w tym samym banku, co my – przelew dojdzie do nas niemal natychmiastowo.
 7. Możliwość zmiany harmonogramu pożyczki. Jak zaznacza Rata na Plus – „w życiu zdarzają się różne sytuacje losowe”. W takim przypadku firma przewiduje możliwość  ustalenia harmonogramu w taki sposób, by można było bez przeszkód spłacać pożyczkę.
 8. Krótki wniosek pożyczkowy. Nie jest to może cecha decydująca o wzięciu pożyczki lub nie, ale zdecydowanie skraca zarówno czas samego składania wniosku, jak i jego rozpatrzenia.
 9. Brak weryfikacji w BIK. Stare zaległości w płatnościach zobowiązań finansowych z pewnością nie zaszkodzą naszej zdolności kredytowej.

Wady pożyczki w Rata na Plus:

 1. Niska kwota pożyczki. Maksymalnie 10 tysięcy złotych do pożyczenia to nie jest dużo i można powiedzieć, że większość pożyczkodawców już dawno wyszła poza tę kwotę. Przy tym na spłatę otrzymujemy tylko 12 miesięcy.
 2. Niekorzystne parametry pierwszej pożyczki. Za pierwszym razem możemy pożyczyć nie więcej niż 5000 złotych tylko na 4 miesiące. To dość niestandardowe i niewygodne, zwłaszcza, że w takim przypadku miesięczna rata będzie dość wysoka.
 3. Wysokie koszty. Najniższe RRSO w Rata na Plus to 158%. Sporo, ale trzeba pamiętać, że niższe RRSO u innych pożyczkodawców wynika głównie z tego, że możemy pożyczyć na dłużej – koszty nie rosną proporcjonalnie do liczby rat.
 4. Weryfikacja w rejestrach. Rata na Plus sprawdzi nas w bazach: BIG Informonitor, KRD, ERIF, KBIG, a także w Platformie Wymiany Informacji Pożyczkowej (CRIF).

Opinia Sowy Finansowej o Rata na Plus

Rata na Plus już na pierwszy rzut oka nie wydaje się wyborem dobrym dla tych, którzy w pożyczkach na raty upatrują wieloletniego zobowiązania i potrzebują dużych kwot. Pożyczymy tutaj niewiele i powinniśmy tę ofertę traktować bardziej jako ulepszoną wersję chwilówki. Ten krok da nam większą pewność tego, że uda się spłacić całą kwotę, a przy tym koszty obu zobowiązań będą porównywalne.

Warto rozważyć tę ofertę, bo w innych obszarach naprawdę nie można jej nic zarzucić – jest prosta, bardzo szybka i przejrzysta. Najlepiej sprawdzi się, jeśli nie potrzebujemy dużej kwoty i będziemy traktować Rata na Plus jako buforu bezpieczeństwa. Wyjdzie to z dużą korzyścią dla klienta.

Ocena: 4.00 (293 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników