star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Rata na plus

Opinie o Rata na plus

Poszukujesz najlepszej pożyczki ratalnej? To poważna decyzja, którą warto wcześniej dokładnie przemyśleć, sprawdzić najlepsze oferty i wybrać tę najbardziej dopasowaną. W tym celu przedstawiamy pełną analizę pożyczki Rata na Plus. Dowiesz się, czy jest to opcja bezpieczna, wygodna i korzystna finansowo.

Rata na Plus to serwis pożyczkowy stworzony przez międzynarodową spółkę Aventus Group, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie polskich konsumentów pozabankowymi pożyczkami ratalnymi. To dlatego Rata na Plus zaczęła działać dopiero w 2017 roku, pomimo że jej siostrzane marki – Pożyczka Plus oraz Smart Pożyczka – znane były już wcześniej. Dziś to jeden z największych pożyczkodawców w kraju. Prowadzi też szeroką działalność charytatywną i prospołeczną – od kilku lat chętnie włącza się między innymi w projekt Szlachetna Paczka.

Czy pożyczanie w Rata na Plus jest bezpieczne?

Kilka lat obecności na polskim rynku i aktywna działalność w wielu krajach europejskich – między innymi w Czechach i na Litwie – stawia tego pożyczkodawcę w zdecydowanie dobrym świetle. Rzetelność firmy i zaufanie do niej wyraża się w bardzo dużej liczbie klientów, a bezpieczeństwo pożyczki w kwestiach prawnych i technologicznych jest bardzo wysokie. Marka nie tylko spełnia wszystkie wymagania stawiane przez ustawodawcę, ale też w swoim serwisie internetowym używa najlepszych technologii, przez co nasze dane osobowe i finansowe są bezpieczne. Dodatkowo, może pochwalić się certyfikatami Rzetelna Firma oraz Firma Wiarygodna Finansowo.

Wady i zalety pożyczki w Rata na Plus

Wiemy już, że Rata na Plus to marka zaufana i nie powinno się mieć żadnych obaw o swoje bezpieczeństwo, kradzież danych, czy środków finansowych. Ale czy równocześnie może zaproponować nam to, czego oczekujemy od pożyczki na raty i co najbardziej odróżnia ją od innych współczesnych pożyczek? Przyjrzyjmy się więc, czy spełnia oczekiwania co do optymalnej kwoty, okresu spłaty i tego, czy rzeczywiście taką pożyczkę ratalną łatwo będzie spłacać miesięcznymi transzami.

Zalety pożyczki w Rata na Plus:       Baner reklamowy Rata na plus

 1. Pożyczka dostępna już od 19 r.ż. Tak niski próg wiekowy spotykany jest tylko w nielicznych firmach pożyczkowych. Warto też wspomnieć, że górna granica wiekowa wynosi aż 73 lata, co jest jedną z najwyższych wartości wśród pożyczkodawców.
 2. Niewielki poziom formalności. Pożyczka w Rata na Plus nie wymaga przedstawiania żadnych dokumentów, ani nawet wyciągu z konta. Wszystko, czego potrzebujemy to dowód osobisty, telefon komórkowy i dostęp do bankowości elektronicznej. Rzecz jasna, konieczne będzie zadeklarowanie wysokości dochodów.
 3. Maksymalna liczba rat niezależnie od kwoty. Nawet pożyczając najniższą dozwoloną kwotę, czyli 600 złotych, będziemy mogli ją spłacać w ciągu 12 miesięcy. W takim wypadku miesięczna rata wyniosłaby jedynie 80 złotych.
 4. Wnioski rozpatrywane są całą dobę. To jedna z nielicznych firm, która nie tylko przyjmuje, ale też rozpatruje wnioski 24h na dobę. Oczywiście, nie o każdej porze otrzymamy pieniądze, ale jest to swoista gwarancja szybkiej decyzji.
 5. Kilka metod weryfikacji tożsamości. Możemy skorzystać albo z tradycyjnego przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza lub znacznie szybszej i wygodniejszej aplikacji.
 6. Pożyczka wysyłana przelewem ekspresowym. Nie musimy martwić się, czy pożyczkodawca ma konto w tym samym banku, co my – przelew dojdzie do nas niemal natychmiastowo.
 7. Możliwość zmiany harmonogramu pożyczki. Jak zaznacza Rata na Plus – „w życiu zdarzają się różne sytuacje losowe”. W takim przypadku firma przewiduje możliwość  ustalenia harmonogramu w taki sposób, by można było bez przeszkód spłacać pożyczkę.
 8. Krótki wniosek pożyczkowy. Nie jest to może cecha decydująca o wzięciu pożyczki lub nie, ale zdecydowanie skraca zarówno czas samego składania wniosku, jak i jego rozpatrzenia.
 9. Brak weryfikacji w BIK. Stare zaległości w płatnościach zobowiązań finansowych z pewnością nie zaszkodzą naszej zdolności kredytowej.

Jak wziąć pożyczkę w Rata na Plus?

Wady pożyczki w Rata na Plus:

 1. Niska kwota pożyczki. Maksymalnie 10 tysięcy złotych do pożyczenia to nie jest dużo i można powiedzieć, że większość pożyczkodawców już dawno wyszła poza tę kwotę. Przy tym na spłatę otrzymujemy tylko 12 miesięcy.
 2. Niekorzystne parametry pierwszej pożyczki. Za pierwszym razem możemy pożyczyć nie więcej niż 5000 złotych tylko na 4 miesiące. To dość niestandardowe i niewygodne, zwłaszcza, że w takim przypadku miesięczna rata będzie dość wysoka.
 3. Wysokie koszty. Najniższe RRSO w Rata na Plus to 158%. Sporo, ale trzeba pamiętać, że niższe RRSO u innych pożyczkodawców wynika głównie z tego, że możemy pożyczyć na dłużej – koszty nie rosną proporcjonalnie do liczby rat.
 4. Weryfikacja w rejestrach. Rata na Plus sprawdzi nas w bazach: BIG Informonitor, KRD, ERIF, KBIG, a także w Platformie Wymiany Informacji Pożyczkowej (CRIF).

Więcej o Rata na Plus

Opinia Sowy Finansowej o Rata na Plus

Rata na Plus już na pierwszy rzut oka nie wydaje się wyborem dobrym dla tych, którzy w pożyczkach na raty upatrują wieloletniego zobowiązania i potrzebują dużych kwot. Pożyczymy tutaj niewiele i powinniśmy tę ofertę traktować bardziej jako ulepszoną wersję chwilówki. Ten krok da nam większą pewność tego, że uda się spłacić całą kwotę, a przy tym koszty obu zobowiązań będą porównywalne.

Warto rozważyć tę ofertę, bo w innych obszarach naprawdę nie można jej nic zarzucić – jest prosta, bardzo szybka i przejrzysta. Najlepiej sprawdzi się, jeśli nie potrzebujemy dużej kwoty i będziemy traktować Rata na Plus jako buforu bezpieczeństwa. Wyjdzie to z dużą korzyścią dla klienta.

Ocena: 3.99 (291 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
KONKURS!
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy