star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Rapida Money – pożycz do 25 000 zł na raty

Firma pożyczkowa

Rapida Money to brytyjska firma pożyczkowa, która już od wielu lat z powodzeniem udziela pożyczek ratalnych. Swoją ofertę kieruje nawet do osób zadłużonych, z negatywną historią kredytową czy bezrobotnych. Postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć temu pożyczkodawcy, wymaganiom, jakie stawia oraz ocenić atrakcyjność jego pożyczki ratalnej. Przeczytaj, zanim złożysz wniosek w Rapida Money!

Weź pożyczkę w Rapida Money

Podstawowe informacje o Rapida Money

Dane adresowe:

Rapida sp. z o.o.

ul. Elektoralna 13/121

00-137 Warszawa

Dane kontaktowe:

telefon: 22 292 22 91

e-mail: czesc@rapidamoney.pl

Godziny pracy:

poniedziałek-piątek:

9.00-17.00

weekendy:

brak informacji

Pozostałe informacje:

KRS: 0000647952

NIP: 5252684957

REGON: 365892926

Historia firmy Rapida Money

Serwis Rapida Money należy do brytyjskiej firmy Rapida, która ma na swoim koncie ponad 230 000 udzielonych pożyczek. W Wielkiej Brytanii działa już od 2005 roku, w Polsce od niedawna, ale mimo to cieszy się zaufaniem wielu klientów. Rapida Money jako jedno z niewielu firm w Polsce udziela pożyczek ratalnych osobom z negatywną historią kredytową, zadłużeniem oraz nieposiadającym żadnego dochodu. Polityka pożyczkodawcy opiera się na jasnych zasadach, wśród których króluje przekonanie,że pojedyncza osoba i jej indywidualna sytuacja jest ważniejsza od statystyk i liczb.

Warunki pożyczania w Rapida Money

Rapida charakteryzuje się bardzo niskimi wymogami wobec swoich klientów. Nie oznacza to jednak, że nie stawia żadnych warunków. Są one mniej restrykcyjne niż w bankach czy nawet w większości polskich pozabankowych firm pożyczkowych, niemniej jednak istnieją. Sprawdziliśmy, jakie wymagania musi spełnić potencjalny wnioskodawca starający się o pożyczkę ratalną w Rapida Money.

Dla kogo pożyczka? Portret idealnego pożyczkobiorcy

Aby móc złożyć wniosek w Rapida Money i ubiegać się o pożyczkę ratalną należy:

 • mieć więcej niż 18 lat i mniej niż 75 lat,
 • posiadać polskie obywatelstwo lub kartę stałego pobytu na terenie naszego kraju,
 • nie zalegać ze spłatą innych pożyczek w Rapida Money,
 • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
 • nie być w trakcie postępowania o ogłoszenie upadłości konsumenckiej,
 • wykazać zdolność do spłacenia miesięcznej raty,
 • wskazać gwaranta, który będzie zabezpieczeniem pożyczki.

Pożyczkodawca nie sprawdza historii w bazach kredytowych ani rejestrów dłużników. Ponadto, nie wymaga posiadania stałego źródła dochodów, wystarczy mu jedynie wykazanie zdolności do spłaty miesięcznej raty.

Weź pożyczkę w Rapida Money

Kto możesz zostać gwarantem pożyczki?

Gwarantem pożyczki w Rapida Money może zostać dowolna osoba, np. współmałżonek wnioskodawcy, jego rodzic, krewny, sąsiad czy znajomy. Musi jednak spełnić one pewne warunki:

 • być w wieku od 18 do 75 lat,
 • znać pożyczkobiorcę,
 • odznaczać się pozytywną historią kredytową,
 • posiadać nieruchomość na terenie Polski.

Ile i za ile? Parametry i koszty pożyczki

W Rapida Money można wnioskować o gotówkę od 5000 zł do 25 000 zł. Pożyczka może zostać rozłożona na okres kredytowy 12, 24 lub 36 miesięcy. Jej koszt jest ustalany indywidualnie i zależy między innymi od wysokości wnioskowanej kwoty oraz od ilości rat. Przykładowo, pożyczając 5000 zł na 2 lata, miesięczna rata wyniesie 308,96 zł, a koszt pożyczki 2415,04 zł, zaś wnioskując o 25 000 zł na 36 miesięcy co miesiąc będziemy oddawać 1217,22 zł, a koszt pożyczki będzie wynosił 18 819,90 zł. Określając interesującą nas kwotę i okres kredytowy,na stronie Rapida Money od razu zapoznamy się z:

 • wysokością miesięcznej raty,
 • całkowita kwota do zapłaty,
 • prowizją za udzielenie pożyczki,
 • wysokością opłaty administracyjnej,
 • wysokością oprocentowania.

Firma nalicza także koszty za nieterminowość w spłacaniu pożyczki , zgodnie z polskim prawem naliczona maksymalna wysokość odsetek za opóźnienie nie może w stosunku rocznym przekraczać dwukrotności wysokości odsetek ustawowych za opóźnienie. Rapida wysyła także upominające monity e-mailowe, pocztowe, SMS i telefoniczne.

Dodatkowe informacje na temat pożyczki w Rapida Money

Po złożeniu wniosku online, Rapida Money kontaktuje się z pożyczkobiorcą telefonicznie oraz z jego poręczycielem w celu dokończenia formalności. Dopiero po tym następuje decyzja pożyczkodawcy oraz przesłanie pieniędzy na konto. Te mogą się tam znaleźć już po 15 minutach – Rapida Money poosiada konta w większości polskich banków: Alior Banku, Banku Zachodnim WBK, mBanku, PKO, Pekao S.A., DNB, Millenium Banku, ING Banku, BGŻ BNP Paribas, Getin Banku, Banku Pocztowym, Inteligo, Citi Banku, BPH, Banku Ochrony Środowiska, Deutsche Banku, Idea Banku, Raiffeisen Banku, Meritum Banku, Credit Agricole, Toyota Banku, Volkswagen Banku, Plus Banku, a ponadto wykonuje przelewy za pomocą systemu Blue Cash. Do złożenia wniosku potrzebny będzie dowód osobisty.

Opinie o Rapida Money

Suche fakty nie przekonywują Cię do złożenia wniosku w tej firmie? Zobacz, co na temat Rapida Money mówią jej klienci. Ich opinia to najwiarygodniejsze źródło informacji. Dlatego też na podstawie doświadczeń pożyczkobiorców Rapida Money stworzyliśmy artykuł, w którym oceniamy atrakcyjność oferty firmy. Zobacz, jakie są jej mocne i słabe strony oraz poznaj prawdziwe opinie jej klientów.

Opinie o Rapida Money

Korzystałeś z pożyczki w Rapida Money? Podziel się swoją opinią z innymi!

Weź pożyczkę w Rapida Money

Ocena: 4.12 (2396 głosów)
avatar
HIT!
1 000
od 100 zł do 3000 zł
30 dni
od 5 dni do 45 dni
0
RRSO: 0%
1 000
od 100 zł do 3000 zł
30 dni
od 5 dni do 45 dni
0
RRSO: 0%
1 000
od 500 zł do 2000 zł
30 dni
od 7 dni do 30 dni
0
RRSO: 0%

Dodaj komentarz

avatar