star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Rapida Money – do 25 000 zł pożyczki na raty

Firma pożyczkowa

Interesuje Cię wysoka kwota pożyczki ratalnej w bezpiecznej firmie? W takim razie Rapida Money to firma dla Ciebie. Jednak zanim złożysz tam wniosek, postaraj się o żyranta.

Rapida Money na polskim rynku pozabankowym działa od 2016 roku. Firma swoje korzenie ma jednak w Wielkiej Brytanii, gdzie udziela pożyczek już od 2005 roku. Ponad 230 tysięcy klientów skorzystało z usług tego przedsiębiorstwa, biorąc kredytów na sumę ponad 5 miliardów złotych. Sprawdziliśmy, co takiego Rapida Money ma w swojej ofercie, że klienci chcą tu pożyczać.

Ile mogę pożyczyć?

W Rapida Money możesz pożyczyć od 2 500 zł do aż 25 000 zł. Z pełnego zakresu pożyczki mogą korzystać zarówno nowi, jak i stali klienci firmy. Pieniądze możesz wziąć na dowolny cel. Ważne jest jednak, abyś miał żyranta. Dlaczego?

Ponieważ Rapida Money nie udziela pożyczek bez gwaranta. Wniosek pożyczkowy będzie kompletny jedynie w momencie, kiedy klient i jego żyrant wypełnią swoje części formularzy. Poniżej znajdziesz istotne informacje o samym procesie wnioskowania.

Na jak długo mogę wziąć pożyczkę?

Rapida Money oferuje pożyczki długoterminowe, ratalne. Minimalny okres, na jaki podpiszesz umowę, to 12 miesięcy. Maksymalny okres kredytowania wynosi 60 miesięcy (5 lat). To jedna z dłuższych ofert na rynku pozabankowym.

Pożyczkodawca z góry określił, na jaki czas weźmiesz pieniądze. Oto dostępne warianty:

 • 12 miesięcy,
 • 24 miesiące,
 • 36 miesięcy,
 • 48 miesięcy,
 • 60 miesięcy.

Oznacza to, że nie masz możliwości dowolnego określenia ilości interesujących cię rat. Nie ma też opcji przedłużania podanych okresów, czy wzięcia pożyczki refinansującej.

Ważne! Pożyczka zostaje wypłacona na rachunek bankowy żyranta. Pożyczkobiorca odbiera pieniądze od swojego gwaranta.

Koszty pożyczki w Rapida Money

W Rapida Money w koszty pożyczki wlicza się:

 • Prowizję – uzależniona od parametrów pożyczki
 • odsetki kapitałowe: 10%
 • opłatę weryfikacyjną: 1 zł
 • ewentualne odsetki karne za opóźnienie w spłacie: 14%

Przykładowy koszt pożyczki ratalnej 2 500 zł na 12 miesięcy

Pani Alina potrzebowała pieniędzy na remont pokoiku dziecięcego. W większości firm odmówiono jej pożyczki ze względu na złą historię kredytową. Na jednym z portali internetowych wyczytała, że takie osoby są obsługiwane w Rapida Money, pod warunkiem posiadania gwaranta. Pani Alina poprosiła swoją siostrę o podżyrowanie jej pożyczki. Po zaakceptowaniu jej wniosku otrzymała pożyczkę. Ile za nią zapłaci?

 • Kwota pożyczki: 2 500 zł
 • Okres trwania umowy: 12 miesięcy (12 rat)
 • Rata miesięczna: Prowizja: 875 zł
 • Odsetki: 10%
 • Jednorazowa opłata weryfikacyjna: 1 zł
 • Całkowita kwota do oddania: 3 544,31 zł

Pani Alina odda 3 544,31 zł.

Jak dostać pożyczkę w Rapida Money?

Wymagany wiek:

 • Dla pożyczkobiorcy: 18-75 lat
 • Dla gwaranta: 18-75 lat

Wymagane dokumenty:

 • Aktualny dowód osobisty
 • Adres e-mail
 • Numer telefonu komórkowego
 • Numer rachunku osobistego gwaranta

Sprawdzane bazy:

 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.

Formy weryfikacji tożsamości:

 • tradycyjny przelew bankowy

Dane kontaktowe

Rapida Sp. z o.o.

ul. Długa 72 (IVp.), 31-146 Kraków

Email: czesc@rapidamoney.pl

Dział Windykacji: windykacja@rapidamoney.pl

Telefon Działu Windykacji: 128 813 123

Jak wziąć pożyczkę w Rapida Money?

Poznałeś ofertę Rapida Money, znasz jej słabe i mocne strony. Podejmujesz więc decyzję o złożeniu wniosku w tej firmie. Nie wiesz, od czego zacząć? Przygotuj dowód osobisty, usiądź wygodnie o przejdź całą procedurę z naszą pomocą! Zobacz, jak szybko możesz pożyczyć do 25 000 zł w Rapida Money.

1. Określ parametry pożyczki

Zaczynamy od jasnego określenia, ile i na ile chcemy pożyczyć. Możemy wnioskować o gotówkę w wysokości od 5000 zł do maksymalnie 25 000 zł. Do wyboru mamy trzy okresy kredytowe – 12, 24 lub 36 miesięcy. Po zaznaczeniu interesujących nas parametrów od razu możemy zapoznać się z szacowanymi kosztami pożyczki: RRSO, wysokością miesięcznej raty, prowizją, oprocentowaniem, wysokością opłaty administracyjnej oraz całkowitym kosztem. Jasno i uczciwie mamy wszystkie opłaty określone i podane do naszej wiadomości. Teraz, jeśli jesteśmy już zdecydowanie, możemy przejść do składania wniosku.

2. Wypełnij wniosek kredytowy

Pożyczkodawca prosi nas o podanie naszych danych osobowych i kontaktowych:

 • imienia i nazwiska,
 • numeru telefonu,
 • adres e-mail,
 • numer PESEL,
 • numeru dowodu osobistego,
 • adresu zamieszkania (miasto, ulica, numer domu, kod pocztowy).

Po wypełnieniu tych pól możemy przejść do kolejnego kroku.

3. Zapoznaj się z treścią dokumentów i podpisz je

Po wypełnieniu wniosku pożyczkodawca daje nam czas na zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi pożyczki:

 • formularzem informacyjnym,
 • warunkami umowy pożyczki,
 • ważnymi informacjami dotyczącymi pożyczki,
 • umową pożyczkową.

Jeśli wszystko jest dla nas jasne i ze wszystkim się zgadzamy, musimy zaznaczyć zgody administracyjne oraz marketingowe, a także podpisać dokumenty, wpisując swoje imię i nazwisko w odpowiednie pole. Wniosek zostanie wysłany do Rapida Money i poddany analizie.

4. Oczekuj na kontakt telefoniczny pożyczkodawcy

Po zapoznaniu się z Twoim wniosek, pożyczkodawca skontaktuj się z Tobą telefonicznie oraz z Twoim poręczycielem (gwarantem). Otrzymasz informację o dalszych krokach postępowania oraz dokończysz wszystkie formalności.

5. Oczekuj na decyzję i wypłatę środków na konto

Pożyczkodawca ma czas na podjęcie decyzji o przyznaniu Ci pożyczki ratalnej. Jeśli będzie ona pozytywna, zostaniesz o tym natychmiast powiadomiony. Zostaną także wypłacone środki na Twoje konto – może to potrwać od 15 minut do 48 godzin. Zwykle jednak gotówkę otrzymuje się bardzo szybko.

Pożyczaj na raty w Rapida Money, spłacaj w terminie

Pożyczenie gotówki w Rapida Money nie zajmuje wiele czasu. W łatwy sposób możesz więc cieszyć się gotówką do 25 000 zł. Warto jednak pamiętać o terminowej spłacie. W przeciwnym razie firma może naliczyć przewidziane prawem odsetki oraz wysyłać monity z przynagleniem do spłaty, a w ostateczności – przekazać sprawę do windykacji i komornika. Lepiej tego uniknąć!

Opinie o Rapida Money

Firma Rapida rozpoczęła swoją działalność na Wyspach Brytyjskich, gdzie zebrała potrzebne doświadczenie w branży. Od niedawna działa także w Polsce, a z jej usług w naszym kraju skorzystało już prawie 39 000 pożyczkobiorców. Łączna kwota pożyczek wyniosła z kolei prawie pół miliarda złotych. Jest to imponujący wynik i świadczy o tym, że Rapida dobrze radzi sobie na trudnym i konkurencyjnym rynku pożyczkowym.

Czy pożyczanie w Rapida jest bezpieczne?

Podstawową sprawą, na którą warto zwrócić uwagę w kontekście każdej firmy pożyczkowej, jest jej przynależność do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Niestety Rapida do niego nie należy, co trzeba policzyć jej na minus. Na jej korzyść działa jednak obecność w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Daje to pewność co do legalności operacji tej firmy. Biorąc także pod uwagę wspomnianą już długotrwałą działalność na rynku brytyjskim, można powiedzieć, że Rapida to solidne przedsiębiorstwo, choć brak przynależności do PZIP może budzić drobny niepokój.

Wady i zalety pożyczki w Rapida

Podejmując decyzję o wzięciu pożyczki, warto najpierw zapoznać się wadami i zaletami każdej firmy. Swoją opinię sformułowaliśmy na podstawie analizy oferty tego pożyczkodawcy. Pod uwagę wzięliśmy takie kwestie jak najwyższa możliwa wysokość pożyczki, jej oprocentowanie, długość spłaty, procedury czy też wymagania, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze.

Zalety pożyczki w Rapidzie:

 1. Wysokie kwoty pożyczki – Najwyższą możliwą kwotą pożyczki, jaką można otrzymać, współpracując z Rapidą, jest 25 tysięcy złotych. To bardzo wysoka kwota, której nie dostaniemy w wielu konkurencyjnych firmach.
 2. Bardzo długi okres spłaty – Pożyczając od 2 500 zł do 4 000 zł, okres spłaty może wynieść do 2 lat. Biorąc jednak wyższą kwotę pożyczki (od 5 000 zł), możliwy czas spłaty można ustalić aż na 60 miesięcy!
 3. Klarowne zasady – Rapida nie bawi się w  elementy umowy pisane małym drukiem. Na ich stronie internetowej można w przeciągu 30 sekund poznać dokładną kwotę spłaty, korzystając ze specjalnego kalkulatora.
 4. Szybkość procedur – Firma działa szybko, w ciągu 48 godzin pieniądze są przelewane na konto gwaranta.
 5. Pożyczka także dla osób ze złą historią kredytową – Z powodu tego, że do udzielenia pożyczki potrzebny jest gwarant, Rapida nie sprawdza pożyczkobiorcy w BIK.
 6. Ekspresowe potwierdzenie tożsamości – ta firma sprawdza tożsamość osoby ubiegającej się o pożyczkę na podstawie numeru karty płatniczej. Ten proces jest szybki i kosztuje tylko złotówkę.

 Wady pożyczki w Rapidzie:

 1. Potrzeba posiadania gwaranta – Zdecydowanie największą wadą pożyczek udzielanych przez Rapidę jest potrzeba znalezienia gwaranta, który przejmie na siebie obowiązek spłaty zadłużenia, jeśli pożyczkobiorca nagle przestanie wywiązywać się z uiszczania kolejnych rat. Często bardzo trudno jest znaleźć kogoś, kto zgodzi się być żyrantem, dlatego część osób prawdopodobnie nie będzie mogła skorzystać z oferty tej firmy.
 2. Gwarant otrzymuje pieniądze – Pożyczka przelewana jest na konto gwaranta, co może być dla wielu osób bardzo kłopotliwe, ponieważ będzie potrzebny kolejny przelew na konto pożyczkobiorcy.

 Opinia Sowy Finansowej o Rapidzie

Ta firma z brytyjskimi korzeniami to rzetelne przedsiębiorstwo, które stosuje klarowne zasady, działa szybko i sprawnie oraz pozwala na wzięcie sporej pożyczki, którą można spłacać nawet przez 5 lat. Mimo potrzeby znalezienia gwaranta oraz braku przynależności tej firmy do PZIP, warto zainteresować się Rapidą, gdy zajdzie potrzeba otrzymania solidnego zastrzyku finansowego.

Ocena: 4.08 (3398 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 61,70
RRSO: 311,94%
avatar
guest
49 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

Witam. Dostałem pożyczkę 20.000 tyś, a do spłaty mam 47.000 w (Rapida) raty są spłacane a i tak dostaje sms i telelefony.
Po prostu porażka!!! Mi wychodzi 125%

Ania
Ania
3 lat temu

Witam jak ktoś brał to po co im.nr karty

Maga
Maga
3 lat temu

A jeżeli ktoś ma problem z poręczycielem ….w dzisiejszych czasach trudno o taką osobę…

dawton
dawton
4 lat temu

Odrzucony wniosek o pożyczkę Nie polecam!!1

Kamil
Kamil
4 lat temu

Witam mam pytanie… Odnośnie pożyczki.. W piątek został złożony wniosek ja jako pozyczkobiorca przeszedłem i moja ciocia jako gwarant też. Ma swoją nieruchomość rodzinę dochody na konto wszystko mówili jest jak najbardziej pozytywne… Ale dzwonie i czekam bo jest jakaś ostatnia weryfikacja tam po prostu u nich przez ryzyko jakieś czy coś… Bardzo się stresuję to może świadczyć o tym że nie przyznają pożyczki czy o co chodzi? Czy mam się o nic nie bać bo mówią niby że bardzo dużo wniosków i trzeba dłużej czekać.. Nie wiem co już mam myśleć miał może ktoś taka sytuacje proszę was o odpowiedź pilnie potrzebuję pieniędzy… Na gwałt można powiedzieć z góry dziękuję.

zyrtex
zyrtex
4 lat temu
Reply to  Kamil

Ja myślę, że trzeba poczekać. Może faktycznie mają dużo wniosków.

miś
miś
4 lat temu
Reply to  Kamil

Wyjasniło się? Dostałeś pożyczkę?? Też czekam na decyzję i się zastanawiam co będzie…

kolwo
kolwo
4 lat temu

20 000 na trzy lata z ratą 1200 zł meisięcznie. Nie będę ukrywał że to drogo, ale co zrobić, gdy to jedyna firma, która chciała mi cokolwiek pożyczyć.Rapida to ostatnia deska ratunku dla wielu osób…

gajowa
gajowa
4 lat temu

Pieniądze były nastepnego dnia. Z poręczycielem każdy może załatwic tu pożyczkę!!

rata
rata
4 lat temu

Pieniądze dostałam po 10 godzinach. Wniosek krótki, sami proponują poręczyciela jak sie nie ma.

CiotkaKlotka
CiotkaKlotka
4 lat temu
Reply to  rata

A kogo ci zaproponowali? Pracownicy infolinii zostają gwarantami? To by było ciekawe….

Maga
Maga
3 lat temu
Reply to  rata

Ja mam problem z gwarantem …nie każdy chce się zgodzić

Olo
Olo
4 lat temu

wszystko ok

Doris H
Doris H
4 lat temu

Miałam poręczyciela, ale pozyczki nie dostałam. Podobno szwagier nie miał wystarczającej zdolności kredytowej, chociaz pracuje i nie ma długów. Nic z tego nie rozumie, a innego poreczyciela nie mam. Straciłam tylko czas.

kala
kala
4 lat temu

Wniosek rozpatrzony pozytywnie po 20 minutach. czekam teraz na przelew.

mama
mama
4 lat temu

Przy 2500 zł pozyczki na rok, miesieczna rata to zaledwie 295 zł. Może nie duzo, ale patrząc przez pryzmat 12 miesiĘcy oddajesz prawIE 1000 zł więcej!!! WNioski nasuwają się same!!

ajaz
ajaz
4 lat temu

Nie ma szału! 25 tys. moge pozyczyc gdziekolwiek i nie potrzebuje gwaranta!!

Miśka
Miśka
4 lat temu

Uczciwa firma. Pieniądze szybko

Sławek
Sławek
4 lat temu
Reply to  Miśka

Firma uczciwa tylko poinformuj gwaranta że przy okazji wpisują Twoja pożyczkę na jego konto w BIKu i walą mu na łeb jego ocenę kredytową

Olka
Olka
4 lat temu

u mnie nie bylo zadnych problemów, mogę polecić!

hana
hana
4 lat temu

Nie mam stałego dochodu, a pożyczke dostałam. Każdy ma szansę w Rapidzie

michalina
michalina
4 lat temu

Nigdy tak łatwo nie dostałam pożyczki!! Wystarczy mieć gwaranta, a dają pieniądze od ręki!!

Patryk
Patryk
4 lat temu

już trzy dni próbuję przejść proces wnioskowania!! Ciagle muszę jakieś nowe dokumenty donosić!!Miało być szybko a tu tyle formalności!! radzę się zastanaowić zanim złożycie wniosek

damian
damian
4 lat temu

Z opisu ich firmy wynika,że pożyczają wszystkim jak leci a w praktyce okazuje się że niekoniecznie, bo mnie skreslili od razxu. A niby tak latwo u nich zalatwic kase…

ika
ika
4 lat temu

jak masz poręczyciela to ok, ale jak nie to nic tu nie załatwisz!!!

Kinga
Kinga
4 lat temu

Uważać na firmę rapida prawdziwa sitwa i oszustwo nie dajcie się nabrać bo później są telefony szatanze itz za 2dni zwloki jest komornik zabranie mieszkania itd

Kinga
Kinga
4 lat temu

Masakra

toma
toma
4 lat temu

wiecie może czy załatwiają jakiegoś gwaranta jeśli nie mam wlasnego??

Katarzynkja
Katarzynkja
4 lat temu
Reply to  toma

mają, tylko musisz im zgłosic ze chcesz skorzystać z takiej usługi.

o nie
o nie
4 lat temu

ten gwarant mnie zupelnie nie przekonuje

Sabina
Sabina
4 lat temu

Święta były dla nas trudnym czasem. Utraciliśmy chwilowo płynność finansową, przez co bałam się że możemy się pogrążyć. Skorzystaliśmy z pożyczki w tej firmie a dzięki temu, że nam jej udzielili mogliśmy podreperować nasze finanse. Teraz gdy sytuacja się uregulowała możemy w spokoju spłacać raty.

Maria
Maria
4 lat temu

Branie pożyczek to zawsze kredyt zaufania dla obu stron. Ja zaufałam tej firmie, a firma zaufała mi. Dostałam pożyczkę bez problemu i na spokojnie spłacam wszystko w terminie. Mogę polecić Rapidę wszystkim tym, którzy potrzebują takiej szansy, jaką potrzebowałam ja.

Irek
Irek
4 lat temu

Spłacam od pół roku. Z pozyskaniem pieniędzy nie było problemów. Nie mam również żadnych zastrzeżeń co do obsługi. Więcej, jestem mile zaskoczony taką pozytywną postawą ludzi, którzy tam pracują.

Radek
Radek
4 lat temu

Prowadzę swoją działalność. Na start potrzebowałem jeszcze 10 000 zł. Złożyłem wniosek na tę kwotę i po dwóch dniach pieniądze były na koncie. To pozwoliło mi rozkręcić biznes, a dzięki stałemu zleceniu na przelew, raty spłacają się same.

Nina
Nina
4 lat temu

Ogromną zaletą jest działanie tylko na płaszczyźnie internetowej. Osobiście jestem typem osoby, która nie lubi działać w inny sposób dlatego forma pracy w firmie Rapida bardzo mi odpowiada. Wszystko załatwiliśmy za pośrednictwem ich strony oraz kontaktu z konsultantem. Polecam.

Renata
Renata
4 lat temu

Mnie najbardziej do nich przekonał fakt, że na ich stronie jest wszystko napisane. Jak przebiega weryfikacja, jakie są wymogu by dostać pożyczkę, a także informacja że w razie różnych sytuacji można się odwołać od umowy w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny.

Kazik
Kazik
4 lat temu

Formularz informacyjny na stronie jest bardzo przejrzysty. Dzięki niemu dokładnie wiem jak wygląda procedura, jakie są warunki i jakie są podejmowane kroki w różnych sytuacjach. Warto się z nimi zapoznać ponieważ są bardzo rzetelnie opisane.

Ania
Ania
4 lat temu

Osobiście jestem bardzo zadowolona z pożyczki, a także z poprzedzającą jej udzielenie weryfikacją. Rapida działa niezwykle sprawnie, dlatego nie było żadnych problemów, by środki zostały wypłacone na drugi dzień po złożeniu wniosku. Polecam tę firmę.

Anita
Anita
4 lat temu

Nie spodziewałam się, że tak szybko wszystko załatwię w związku z pożyczką w Rapidzie. Wniosek zaakceptowany, Gwarant też, pieniądze na drugi dzień. Ponadto bardzo miła obsługa. Bardzo polecam.

Darek
Darek
4 lat temu

Zostałem potraktowany niezwykle profesjonalnie. Konsultant wszystko dokładnie wyjaśnił i nie miałem żadnych kłopotów ze zrozumieniem na jakich zasadach udzielają pożyczki. Spłacam od niedawna i nie mam na co narzekać.

Mika
Mika
4 lat temu

Warunki jakie trzeba spełnić by pożyczyć pieniądze są praktycznie żadne. Wystarczy jedynie znaleźć osobę, która zostanie Gwarantem i już można się cieszyć z pieniędzy, które szybko zostaną przelane na konto.

Marcin
Marcin
4 lat temu

Wszystko jest jasne i czytelne, warunki nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Wiesz ile będziesz oddawać zanim zdecydujesz się na złożenie wniosku. A obsługa to czysty profesjonalizm. Polecam.

Martyna
Martyna
4 lat temu

Długo się zastanawiałam zanim zdecydowałam się na pożyczkę. Targały mną obawy, że może coś nie wyjść czy że narzucą takie warunki, których nie da się spełnić. Nic bardziej mylnego, firma Rapida ma proste wymagania względem pożyczkobiorcy i nic nie jest utajone.

Ddd
Ddd
4 lat temu

Nie polecam oszusci

Karina
Karina
4 lat temu
Reply to  Ddd

Na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski? Ja brałam u nich pożyczkę i wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie, nie miałam żadnych nieprzyjemności w związku z Rapidą. Wszystkie informacje o warunkach mają zawarte na swojej stronie i nie ma żadnych niejasności.

Michał
Michał
4 lat temu
Reply to  Karina

Hahaha formułka kopiuj wklej.

gregory_b
gregory_b
4 lat temu

Najgorszy bład w życiu to branie pozyczki w tej firmie! BOZE! kilka dni opóźnienia…nie może się człowiekowi przydazyc???? rozne sa sytuacje! a tu telefony, maile, smsy. pracownicy tam są chamscy i opryskliwi. niedouczeni. strasza i groza komornikami i innymi jakimis. nie dadza dojsc do głosu i w ogole nie odpisuja na zadane pytania mailowo

JANUSZ
JANUSZ
4 lat temu

Nie polecam tej firmy!!! Miliony smsów, ciągłe telefony. Ludzie mają rózne problemy i różnie w życiu się zdarza! ale zeby za 2-3 dni obsunięcia z płatnościa takie cyrki!? Okropni ludzie. Dzisiaj idę do prawnika i nie pozwolę sobie na takie traktowanie. Mało zawału serca nie dostałem jak mnie mój gwarant zaczął obrzucac ze poręczył a nie spłacam. a ja po prostu byłem w szpitalu… SZOK i nie dowierzanie!!!!! NIE NIE NIE NIE NIE NIE BIERZCIE U NICH KASY. BEDZIECIE ZALOWAC…

goja
goja
5 lat temu

Czy ktos dobral pozyczke do istniejocej pozyczki w rapida

Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników