star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Rapida

Firma pożyczkowa

Jeśli zdarzenie losowe spowodowało to, że Twój budżet przestał się spinać, warto pomyśleć o pożyczce, która jest czasem ostatnią deską ratunku. Dzisiaj sprawdzimy, czy branie pożyczki w firmie Rapida to dobry pomysł.

Firma Rapida rozpoczęła swoją działalność na Wyspach Brytyjskich, gdzie zebrała potrzebne doświadczenie w branży. Od niedawna działa także w Polsce, a z jej usług w naszym kraju skorzystało już prawie 39 000 pożyczkobiorców. Łączna kwota pożyczek wyniosła z kolei prawie pół miliarda złotych. Jest to imponujący wynik i świadczy o tym, że Rapida dobrze radzi sobie na trudnym i konkurencyjnym rynku pożyczkowym.

5 000
od 2500 zł do 25000 zł
24 mies.
od 12 do 60 mies.
395,67 zł/mies.
4 495,82
RRSO: 99,54%

Czy pożyczanie w Rapida jest bezpieczne?

Podstawową sprawą, na którą warto zwrócić uwagę w kontekście każdej firmy pożyczkowej, jest jej przynależność do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Niestety Rapida do niego nie należy, co trzeba policzyć jej na minus. Na jej korzyść działa jednak obecność w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Daje to pewność co do legalności operacji tej firmy. Biorąc także pod uwagę wspomnianą już długotrwałą działalność na rynku brytyjskim, można powiedzieć, że Rapida to solidne przedsiębiorstwo, choć brak przynależności do PZIP może budzić drobny niepokój.

Wady i zalety pożyczki w Rapida

Podejmując decyzję o wzięciu pożyczki, warto najpierw zapoznać się wadami i zaletami każdej firmy. Swoją opinię sformułowaliśmy na podstawie analizy oferty tego pożyczkodawcy. Pod uwagę wzięliśmy takie kwestie jak najwyższa możliwa wysokość pożyczki, jej oprocentowanie, długość spłaty, procedury czy też wymagania, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze.

Zalety pożyczki w Rapidzie:

  1. Wysokie kwoty pożyczki – Najwyższą możliwą kwotą pożyczki, jaką można otrzymać, współpracując z Rapidą, jest 25 tysięcy złotych. To bardzo wysoka kwota, której nie dostaniemy w wielu konkurencyjnych firmach.
  2. Bardzo długi okres spłaty – Pożyczając od 2 500 zł do 4 000 zł, okres spłaty może wynieść do 2 lat. Biorąc jednak wyższą kwotę pożyczki (od 5 000 zł), możliwy czas spłaty można ustalić aż na 60 miesięcy!
  3. Klarowne zasady – Rapida nie bawi się w  elementy umowy pisane małym drukiem. Na ich stronie internetowej można w przeciągu 30 sekund poznać dokładną kwotę spłaty, korzystając ze specjalnego kalkulatora.
  4. Szybkość procedur – Firma działa szybko, w ciągu 48 godzin pieniądze są przelewane na konto gwaranta.
  5. Pożyczka także dla osób ze złą historią kredytową – Z powodu tego, że do udzielenia pożyczki potrzebny jest gwarant, Rapida nie sprawdza pożyczkobiorcy w BIK.
  6. Ekspresowe potwierdzenie tożsamości – ta firma sprawdza tożsamość osoby ubiegającej się o pożyczkę na podstawie numeru karty płatniczej. Ten proces jest szybki i kosztuje tylko złotówkę.

Jak pożyczyć w Rapida?

 Wady pożyczki w Rapidzie:

  1. Potrzeba posiadania gwaranta – Zdecydowanie największą wadą pożyczek udzielanych przez Rapidę jest potrzeba znalezienia gwaranta, który przejmie na siebie obowiązek spłaty zadłużenia, jeśli pożyczkobiorca nagle przestanie wywiązywać się z uiszczania kolejnych rat. Często bardzo trudno jest znaleźć kogoś, kto zgodzi się być żyrantem, dlatego część osób prawdopodobnie nie będzie mogła skorzystać z oferty tej firmy.
  2. Gwarant otrzymuje pieniądze – Pożyczka przelewana jest na konto gwaranta, co może być dla wielu osób bardzo kłopotliwe, ponieważ będzie potrzebny kolejny przelew na konto pożyczkobiorcy.

Więcej o Rapida

 Opinia Sowy Finansowej o Rapidzie

Ta firma z brytyjskimi korzeniami to rzetelne przedsiębiorstwo, które stosuje klarowne zasady, działa szybko i sprawnie oraz pozwala na wzięcie sporej pożyczki, którą można spłacać nawet przez 5 lat. Mimo potrzeby znalezienia gwaranta oraz braku przynależności tej firmy do PZIP, warto zainteresować się Rapidą, gdy zajdzie potrzeba otrzymania solidnego zastrzyku finansowego.

5 000
od 2500 zł do 25000 zł
24 mies.
od 12 do 60 mies.
395,67 zł/mies.
4 495,82
RRSO: 99,54%

Ocena: 4.12 (2466 głosów)
avatar
HIT!
1 000
od 100 zł do 3000 zł
30 dni
od 5 dni do 45 dni
0
RRSO: 0%
1 000
od 100 zł do 3000 zł
30 dni
od 5 dni do 45 dni
0
RRSO: 0%
1 000
od 500 zł do 2000 zł
30 dni
od 7 dni do 30 dni
0
RRSO: 0%

25
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
kala
Gość
kala

Wniosek rozpatrzony pozytywnie po 20 minutach. czekam teraz na przelew.

ajaz
Gość
ajaz

Nie ma szału! 25 tys. moge pozyczyc gdziekolwiek i nie potrzebuje gwaranta!!

mama
Gość
mama

Przy 2500 zł pozyczki na rok, miesieczna rata to zaledwie 295 zł. Może nie duzo, ale patrząc przez pryzmat 12 miesiĘcy oddajesz prawIE 1000 zł więcej!!! WNioski nasuwają się same!!

Miśka
Gość
Miśka

Uczciwa firma. Pieniądze szybko

Sławek
Gość
Sławek

Firma uczciwa tylko poinformuj gwaranta że przy okazji wpisują Twoja pożyczkę na jego konto w BIKu i walą mu na łeb jego ocenę kredytową

Olka
Gość
Olka

u mnie nie bylo zadnych problemów, mogę polecić!

damian
Gość
damian

Z opisu ich firmy wynika,że pożyczają wszystkim jak leci a w praktyce okazuje się że niekoniecznie, bo mnie skreslili od razxu. A niby tak latwo u nich zalatwic kase…

hana
Gość
hana

Nie mam stałego dochodu, a pożyczke dostałam. Każdy ma szansę w Rapidzie

michalina
Gość
michalina

Nigdy tak łatwo nie dostałam pożyczki!! Wystarczy mieć gwaranta, a dają pieniądze od ręki!!

ika
Gość
ika

jak masz poręczyciela to ok, ale jak nie to nic tu nie załatwisz!!!

Kinga
Gość
Kinga

Uważać na firmę rapida prawdziwa sitwa i oszustwo nie dajcie się nabrać bo później są telefony szatanze itz za 2dni zwloki jest komornik zabranie mieszkania itd

Kinga
Gość
Kinga

Masakra

Patryk
Gość
Patryk

już trzy dni próbuję przejść proces wnioskowania!! Ciagle muszę jakieś nowe dokumenty donosić!!Miało być szybko a tu tyle formalności!! radzę się zastanaowić zanim złożycie wniosek

toma
Gość
toma

wiecie może czy załatwiają jakiegoś gwaranta jeśli nie mam wlasnego??

Katarzynkja
Gość
Katarzynkja

mają, tylko musisz im zgłosic ze chcesz skorzystać z takiej usługi.

o nie
Gość
o nie

ten gwarant mnie zupelnie nie przekonuje

Renata
Gość
Renata

Mnie najbardziej do nich przekonał fakt, że na ich stronie jest wszystko napisane. Jak przebiega weryfikacja, jakie są wymogu by dostać pożyczkę, a także informacja że w razie różnych sytuacji można się odwołać od umowy w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny.

Anita
Gość
Anita

Nie spodziewałam się, że tak szybko wszystko załatwię w związku z pożyczką w Rapidzie. Wniosek zaakceptowany, Gwarant też, pieniądze na drugi dzień. Ponadto bardzo miła obsługa. Bardzo polecam.

Martyna
Gość
Martyna

Długo się zastanawiałam zanim zdecydowałam się na pożyczkę. Targały mną obawy, że może coś nie wyjść czy że narzucą takie warunki, których nie da się spełnić. Nic bardziej mylnego, firma Rapida ma proste wymagania względem pożyczkobiorcy i nic nie jest utajone.

Ddd
Gość
Ddd

Nie polecam oszusci

Karina
Gość
Karina

Na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski? Ja brałam u nich pożyczkę i wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie, nie miałam żadnych nieprzyjemności w związku z Rapidą. Wszystkie informacje o warunkach mają zawarte na swojej stronie i nie ma żadnych niejasności.

gregory_b
Gość
gregory_b

Najgorszy bład w życiu to branie pozyczki w tej firmie! BOZE! kilka dni opóźnienia…nie może się człowiekowi przydazyc???? rozne sa sytuacje! a tu telefony, maile, smsy. pracownicy tam są chamscy i opryskliwi. niedouczeni. strasza i groza komornikami i innymi jakimis. nie dadza dojsc do głosu i w ogole nie odpisuja na zadane pytania mailowo

JANUSZ
Gość
JANUSZ

Nie polecam tej firmy!!! Miliony smsów, ciągłe telefony. Ludzie mają rózne problemy i różnie w życiu się zdarza! ale zeby za 2-3 dni obsunięcia z płatnościa takie cyrki!? Okropni ludzie. Dzisiaj idę do prawnika i nie pozwolę sobie na takie traktowanie. Mało zawału serca nie dostałem jak mnie mój gwarant zaczął obrzucac ze poręczył a nie spłacam. a ja po prostu byłem w szpitalu… SZOK i nie dowierzanie!!!!! NIE NIE NIE NIE NIE NIE BIERZCIE U NICH KASY. BEDZIECIE ZALOWAC…

goja
Gość
goja

Czy ktos dobral pozyczke do istniejocej pozyczki w rapida

Kamil
Gość
Kamil

Opłaca się wziąć pożyczkę w Rapida na niską kwotę do 2 tysięcy. Wtedy warunki są atrakcyjne, a pieniądze przychodzą na konto w ciągu 48 godzin. Potrzebowałem gotówki w gorszym miesiącu i nie ukrywam, że ta oferta była bardzo pomocna. Z czystym sumieniem mogę polecić.