star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Rapida

Firma pożyczkowa

Jeśli zdarzenie losowe spowodowało to, że Twój budżet przestał się spinać, warto pomyśleć o pożyczce, która jest czasem ostatnią deską ratunku. Dzisiaj sprawdzimy, czy branie pożyczki w firmie Rapida to dobry pomysł.

Firma Rapida rozpoczęła swoją działalność na Wyspach Brytyjskich, gdzie zebrała potrzebne doświadczenie w branży. Od niedawna działa także w Polsce, a z jej usług w naszym kraju skorzystało już prawie 39 000 pożyczkobiorców. Łączna kwota pożyczek wyniosła z kolei prawie pół miliarda złotych. Jest to imponujący wynik i świadczy o tym, że Rapida dobrze radzi sobie na trudnym i konkurencyjnym rynku pożyczkowym.

Ta oferta na naszej stronie jest obecnie nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

Czy pożyczanie w Rapida jest bezpieczne?

Podstawową sprawą, na którą warto zwrócić uwagę w kontekście każdej firmy pożyczkowej, jest jej przynależność do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Niestety Rapida do niego nie należy, co trzeba policzyć jej na minus. Na jej korzyść działa jednak obecność w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego. Daje to pewność co do legalności operacji tej firmy. Biorąc także pod uwagę wspomnianą już długotrwałą działalność na rynku brytyjskim, można powiedzieć, że Rapida to solidne przedsiębiorstwo, choć brak przynależności do PZIP może budzić drobny niepokój.

Wady i zalety pożyczki w Rapida

Podejmując decyzję o wzięciu pożyczki, warto najpierw zapoznać się wadami i zaletami każdej firmy. Swoją opinię sformułowaliśmy na podstawie analizy oferty tego pożyczkodawcy. Pod uwagę wzięliśmy takie kwestie jak najwyższa możliwa wysokość pożyczki, jej oprocentowanie, długość spłaty, procedury czy też wymagania, jakie trzeba spełnić, aby otrzymać pieniądze.

Zalety pożyczki w Rapidzie:

  1. Wysokie kwoty pożyczki – Najwyższą możliwą kwotą pożyczki, jaką można otrzymać, współpracując z Rapidą, jest 25 tysięcy złotych. To bardzo wysoka kwota, której nie dostaniemy w wielu konkurencyjnych firmach.
  2. Bardzo długi okres spłaty – Pożyczając od 2 500 zł do 4 000 zł, okres spłaty może wynieść do 2 lat. Biorąc jednak wyższą kwotę pożyczki (od 5 000 zł), możliwy czas spłaty można ustalić aż na 60 miesięcy!
  3. Klarowne zasady – Rapida nie bawi się w  elementy umowy pisane małym drukiem. Na ich stronie internetowej można w przeciągu 30 sekund poznać dokładną kwotę spłaty, korzystając ze specjalnego kalkulatora.
  4. Szybkość procedur – Firma działa szybko, w ciągu 48 godzin pieniądze są przelewane na konto gwaranta.
  5. Pożyczka także dla osób ze złą historią kredytową – Z powodu tego, że do udzielenia pożyczki potrzebny jest gwarant, Rapida nie sprawdza pożyczkobiorcy w BIK.
  6. Ekspresowe potwierdzenie tożsamości – ta firma sprawdza tożsamość osoby ubiegającej się o pożyczkę na podstawie numeru karty płatniczej. Ten proces jest szybki i kosztuje tylko złotówkę.

 Wady pożyczki w Rapidzie:

  1. Potrzeba posiadania gwaranta – Zdecydowanie największą wadą pożyczek udzielanych przez Rapidę jest potrzeba znalezienia gwaranta, który przejmie na siebie obowiązek spłaty zadłużenia, jeśli pożyczkobiorca nagle przestanie wywiązywać się z uiszczania kolejnych rat. Często bardzo trudno jest znaleźć kogoś, kto zgodzi się być żyrantem, dlatego część osób prawdopodobnie nie będzie mogła skorzystać z oferty tej firmy.
  2. Gwarant otrzymuje pieniądze – Pożyczka przelewana jest na konto gwaranta, co może być dla wielu osób bardzo kłopotliwe, ponieważ będzie potrzebny kolejny przelew na konto pożyczkobiorcy.

Więcej o Rapida

 Opinia Sowy Finansowej o Rapidzie

Ta firma z brytyjskimi korzeniami to rzetelne przedsiębiorstwo, które stosuje klarowne zasady, działa szybko i sprawnie oraz pozwala na wzięcie sporej pożyczki, którą można spłacać nawet przez 5 lat. Mimo potrzeby znalezienia gwaranta oraz braku przynależności tej firmy do PZIP, warto zainteresować się Rapidą, gdy zajdzie potrzeba otrzymania solidnego zastrzyku finansowego.

Ocena: 4.08 (3388 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
38 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Ania
Ania
1 rok temu

Witam jak ktoś brał to po co im.nr karty

Maga
Maga
1 rok temu

A jeżeli ktoś ma problem z poręczycielem ….w dzisiejszych czasach trudno o taką osobę…

dawton
dawton
2 lat temu

Odrzucony wniosek o pożyczkę Nie polecam!!1

Kamil
Kamil
2 lat temu

Witam mam pytanie… Odnośnie pożyczki.. W piątek został złożony wniosek ja jako pozyczkobiorca przeszedłem i moja ciocia jako gwarant też. Ma swoją nieruchomość rodzinę dochody na konto wszystko mówili jest jak najbardziej pozytywne… Ale dzwonie i czekam bo jest jakaś ostatnia weryfikacja tam po prostu u nich przez ryzyko jakieś czy coś… Bardzo się stresuję to może świadczyć o tym że nie przyznają pożyczki czy o co chodzi? Czy mam się o nic nie bać bo mówią niby że bardzo dużo wniosków i trzeba dłużej czekać.. Nie wiem co już mam myśleć miał może ktoś taka sytuacje proszę was o odpowiedź pilnie potrzebuję pieniędzy… Na gwałt można powiedzieć z góry dziękuję.

zyrtex
zyrtex
2 lat temu

Ja myślę, że trzeba poczekać. Może faktycznie mają dużo wniosków.

miś
miś
2 lat temu

Wyjasniło się? Dostałeś pożyczkę?? Też czekam na decyzję i się zastanawiam co będzie…

kolwo
kolwo
2 lat temu

20 000 na trzy lata z ratą 1200 zł meisięcznie. Nie będę ukrywał że to drogo, ale co zrobić, gdy to jedyna firma, która chciała mi cokolwiek pożyczyć.Rapida to ostatnia deska ratunku dla wielu osób…

gajowa
gajowa
2 lat temu

Pieniądze były nastepnego dnia. Z poręczycielem każdy może załatwic tu pożyczkę!!

rata
rata
2 lat temu

Pieniądze dostałam po 10 godzinach. Wniosek krótki, sami proponują poręczyciela jak sie nie ma.

CiotkaKlotka
CiotkaKlotka
2 lat temu

A kogo ci zaproponowali? Pracownicy infolinii zostają gwarantami? To by było ciekawe….

Maga
Maga
1 rok temu

Ja mam problem z gwarantem …nie każdy chce się zgodzić

Olo
Olo
2 lat temu

wszystko ok

Doris H
Doris H
2 lat temu

Miałam poręczyciela, ale pozyczki nie dostałam. Podobno szwagier nie miał wystarczającej zdolności kredytowej, chociaz pracuje i nie ma długów. Nic z tego nie rozumie, a innego poreczyciela nie mam. Straciłam tylko czas.

kala
kala
2 lat temu

Wniosek rozpatrzony pozytywnie po 20 minutach. czekam teraz na przelew.

mama
mama
2 lat temu

Przy 2500 zł pozyczki na rok, miesieczna rata to zaledwie 295 zł. Może nie duzo, ale patrząc przez pryzmat 12 miesiĘcy oddajesz prawIE 1000 zł więcej!!! WNioski nasuwają się same!!

ajaz
ajaz
2 lat temu

Nie ma szału! 25 tys. moge pozyczyc gdziekolwiek i nie potrzebuje gwaranta!!

Miśka
Miśka
2 lat temu

Uczciwa firma. Pieniądze szybko

Sławek
Sławek
2 lat temu

Firma uczciwa tylko poinformuj gwaranta że przy okazji wpisują Twoja pożyczkę na jego konto w BIKu i walą mu na łeb jego ocenę kredytową

Olka
Olka
2 lat temu

u mnie nie bylo zadnych problemów, mogę polecić!

hana
hana
2 lat temu

Nie mam stałego dochodu, a pożyczke dostałam. Każdy ma szansę w Rapidzie

michalina
michalina
2 lat temu

Nigdy tak łatwo nie dostałam pożyczki!! Wystarczy mieć gwaranta, a dają pieniądze od ręki!!

Patryk
Patryk
2 lat temu

już trzy dni próbuję przejść proces wnioskowania!! Ciagle muszę jakieś nowe dokumenty donosić!!Miało być szybko a tu tyle formalności!! radzę się zastanaowić zanim złożycie wniosek

damian
damian
2 lat temu

Z opisu ich firmy wynika,że pożyczają wszystkim jak leci a w praktyce okazuje się że niekoniecznie, bo mnie skreslili od razxu. A niby tak latwo u nich zalatwic kase…

ika
ika
2 lat temu

jak masz poręczyciela to ok, ale jak nie to nic tu nie załatwisz!!!

Kinga
Kinga
2 lat temu

Uważać na firmę rapida prawdziwa sitwa i oszustwo nie dajcie się nabrać bo później są telefony szatanze itz za 2dni zwloki jest komornik zabranie mieszkania itd

Kinga
Kinga
2 lat temu

Masakra

toma
toma
2 lat temu

wiecie może czy załatwiają jakiegoś gwaranta jeśli nie mam wlasnego??

Katarzynkja
Katarzynkja
2 lat temu

mają, tylko musisz im zgłosic ze chcesz skorzystać z takiej usługi.

o nie
o nie
2 lat temu

ten gwarant mnie zupelnie nie przekonuje

Renata
Renata
2 lat temu

Mnie najbardziej do nich przekonał fakt, że na ich stronie jest wszystko napisane. Jak przebiega weryfikacja, jakie są wymogu by dostać pożyczkę, a także informacja że w razie różnych sytuacji można się odwołać od umowy w ciągu 14 dni, bez podania przyczyny.

Anita
Anita
2 lat temu

Nie spodziewałam się, że tak szybko wszystko załatwię w związku z pożyczką w Rapidzie. Wniosek zaakceptowany, Gwarant też, pieniądze na drugi dzień. Ponadto bardzo miła obsługa. Bardzo polecam.

Martyna
Martyna
2 lat temu

Długo się zastanawiałam zanim zdecydowałam się na pożyczkę. Targały mną obawy, że może coś nie wyjść czy że narzucą takie warunki, których nie da się spełnić. Nic bardziej mylnego, firma Rapida ma proste wymagania względem pożyczkobiorcy i nic nie jest utajone.

Ddd
Ddd
2 lat temu

Nie polecam oszusci

Karina
Karina
2 lat temu

Na jakiej podstawie wysnuwasz takie wnioski? Ja brałam u nich pożyczkę i wszystko poszło bardzo szybko i sprawnie, nie miałam żadnych nieprzyjemności w związku z Rapidą. Wszystkie informacje o warunkach mają zawarte na swojej stronie i nie ma żadnych niejasności.

Michał
Michał
2 lat temu

Hahaha formułka kopiuj wklej.

gregory_b
gregory_b
2 lat temu

Najgorszy bład w życiu to branie pozyczki w tej firmie! BOZE! kilka dni opóźnienia…nie może się człowiekowi przydazyc???? rozne sa sytuacje! a tu telefony, maile, smsy. pracownicy tam są chamscy i opryskliwi. niedouczeni. strasza i groza komornikami i innymi jakimis. nie dadza dojsc do głosu i w ogole nie odpisuja na zadane pytania mailowo

JANUSZ
JANUSZ
2 lat temu

Nie polecam tej firmy!!! Miliony smsów, ciągłe telefony. Ludzie mają rózne problemy i różnie w życiu się zdarza! ale zeby za 2-3 dni obsunięcia z płatnościa takie cyrki!? Okropni ludzie. Dzisiaj idę do prawnika i nie pozwolę sobie na takie traktowanie. Mało zawału serca nie dostałem jak mnie mój gwarant zaczął obrzucac ze poręczył a nie spłacam. a ja po prostu byłem w szpitalu… SZOK i nie dowierzanie!!!!! NIE NIE NIE NIE NIE NIE BIERZCIE U NICH KASY. BEDZIECIE ZALOWAC…

goja
goja
3 lat temu

Czy ktos dobral pozyczke do istniejocej pozyczki w rapida