star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Providencie

Firma pożyczkowa

W tarapaty finansowe można wpaść bardzo łatwo. Wystarczy kilka niespodziewanych wydatków, a oszczędności uszczuplają się w niezwykłym tempie. Wówczas warto zwrócić się po pomoc do pożyczkodawcy. Jak pod tym względem prezentuje się oferta Providenta? Przedstawiamy nasze zdanie o tej firmie.

Provident, posługując się muzycznymi sformułowaniami, jest legendą polskiej sceny pożyczkodawców. Nazwa firmy często jest utożsamiana z pożyczką ratalną, choć przez lata kojarzyła się przeważnie z negatywnymi opiniami. Z usług Providenta można korzystać od 1996 roku. To zdecydowanie wyróżnia pożyczkodawcę na tle współczesnej branży, zdominowanej przez małe podmioty, działające od niedawna.

Specjalnością firmy – należącej do koncernu International Personal Finance – przez długie lata były zobowiązania udzielana za pośrednictwem przedstawiciela, który w domu klienta podejmował decyzję o przyznaniu pożyczki. Sposób okazuje się być coraz bardziej archaiczny, więc Provident stara się podnosić swoją konkurencyjność. W asortymencie firmy znalazła się opcja szybkiej pożyczki (tzw. “samoobsługowej”) dostępnej przez internet.

Pożyczasz 5 000
od 500 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 12 do 48 mies.
Rata 250 zł/mies.
Koszt 1 000
RRSO: 19,80%

Czy pożyczanie w Providencie jest bezpieczne?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. W wielu naszych opiniach podkreślamy bowiem, że świadectwem wiarygodności firm tej branży jest członkostwo w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych. To jednak zrzeszenie skupiające głównie podmioty aktywne w Internecie. Provident, jako firma o tradycyjnym modelu udzielania pożyczek, jest zatem bezpośrednią konkurencją dla członków PZIP. Nic więc dziwnego, że brakuje jej w spisie tej instytucji.

Niemniej jednak, Provident wpisany jest do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Od 20 lat pożyczkodawca ten wzbudził zaufanie czterech milionów klientów. Firma jest pozytywnie oceniana także przez pracowników – otrzymała w 2018 roku wyróżnienie “I love My Job Winner 2018” przyznawaną przez Employer Branding Institute.

Wady i zalety pożyczki w Providencie

Produkty finansowe Providenta są niezwykle zróżnicowane: od długoterminowych pożyczek ratalnych po chwilówki na małe kwoty, które mogą pojawić się na koncie w ciągu 15 minut. Pod naszą lupą znalazły się dwa warianty Pożyczek Samoobsługowych: Pożyczki na Start oraz Pożyczki na 48 miesięcy.

Zalety pożyczki w Providencie:

baner reklamowy Provident

  1. Szeroki zakres kwotowy – Provident daje klientom całe spektrum możliwości. Minimalnie można pożyczyć kwotę 300 złotych, a maksymalny poziom pożyczki wynosi aż 20 000 zł. Jak zatem widać, z pozyskanych pieniędzy można sfinansować zarówno małe, jak i duże wydatki.
  2. Zróżnicowany okres spłaty – Liczba rat jest uzależniona od pobranej kwoty: od 300 do 1400 złotych jest to maksymalnie 12 miesięcy, od 1500 do 1900 złotych – 24 miesiące, zaś od 2 do 4,9 tys. zł – 36 miesięcy. Najdłużej, bo aż przez cztery lata można spłacać pożyczki powyżej 5 tysięcy złotych.
  3. Brak limitów wiekowych – To spora zaleta, ponieważ większość pożyczkodawców przyjmuje wnioski jedynie od osób, które ukończyły 20 lat. W Providencie wystarczy osiągnąć pełnoletność, aby myśleć o wygodnej formie dofinansowania budżetu.
  4. Bonus dla nowych klientów – Pożyczka na Start to oferta skierowana do osób, które jeszcze ze zobowiązaniami w Providencie nie miały do czynienia. Istnieją jednak obostrzenia, ponieważ pożyczkę w wysokości od 500 do 2000 złotych należy zaciągnąć na 5 miesięcy. Gdy uda się ten warunek spełnić, można cieszyć się RRSO na poziomie 0%.
  5. Specjalna oferta dla długodystansowców – To kolejna propozycja skierowana dla tych, którzy po raz pierwszy biorą pożyczkę w Providencie. Jednak tym razem wariant dotyczy większy kwot (od 5 do 20 tys. złotych) i czteroletniego okresu spłaty. W tym czasie jednorazowa raty będzie znacznie niższa, ponieważ RRSO wynosi 9,87%.
  6. Pożyczki dostępne przez cały czas – Provident nie żałuje pieniędzy na infolinię. Kontakt z konsultantem jest możliwy codziennie, nawet w niedzielę.
  7. Przelew Blue Media – Środki trafiają na konto bardzo szybko, co umożliwia system wygodnych transakcji, niezależnie od banku, w którym ktoś posiada rachunek osobisty.

Jak pożyczyć w Provident?

Wady pożyczki w Providencie:

  1. Weryfikacja w bazie dłużników – Przed podjęciem decyzji o przyznaniu pożyczki, Provident sprawdza potencjalnego klienta w bazach BIG.

Więcej o Provident

Opinia Sowy Finansowej o Providencie

Jak wynika z zestawienia mocnych i słabych stron, Provident oferuje bardzo przemyślaną ofertę. Propozycje są skierowane do klientów o różnych potrzebach, a stosowanie nowoczesnych rozwiązań jest sporym udogodnieniem. Aby jednak nie wpaść w spiralę finansową, warto zawsze przeczytać do końca warunki umowy i na chłodno ocenić wszystkie jej zapisy.

Pożyczasz 5 000
od 500 zł do 20000 zł
Okres 24 mies.
od 12 do 48 mies.
Rata 250 zł/mies.
Koszt 1 000
RRSO: 19,80%

Ocena: 4.00 (3909 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
40 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Michal
Michal
3 miesięcy temu

Najgorsza firma przedstawiciele nie do zniesienia. Pani która chodź do nad po raty potrafi być po pieniążki 5 dni w tygodniu bardzo nachalna często kłamie ze będzie w dany dzień a później nie przychodz. Zapłaci się ratę na dwa tygodnie to i tak przychodzi za kilka dni znowu. Masakra żałuję że brałem tam pozyczke

Jola
Jola
11 miesięcy temu

Panie w obsłudze biur są nie miłe nie uprzejme i wrzeszcza na klientów. Straszą i nie dopuszczają do słowa. Mam kredyt w tej firmie i przeklinam każdy dzień z tą firmą. Najgorsza firma

Gabriela
Gabriela
1 rok temu

Brałam jakiś czas temu pożyczkę w providencie. Jestem zadowolona z usług. Wiadomo, wada pożyczki tam to bardzo duże odsetki. Ale jeśli jesteś tego pewien, inne sprawy oceniam na bardzo dobrze. Pracownicy, organizacja bez zarzutu.

Magda
Magda
1 rok temu

Najlepsze pożyczki bez wątpienia są w Szybkiej Gotówce, nawet nie warto porównywać inne oferty

Krystyna
Krystyna
1 rok temu

Provident

Krystyna
Krystyna
1 rok temu

UWAŻAJCIE NA FIRMĘ PROVIDENT!!! Provident bez zgody klienta wciska mu ubezpieczenie, które nie jest obowiązkowe. Przy wcześniejszej spłacie kredytu, nie oddaje rabatu. Firma jest nieuczciwa.

Wieslaw
Wieslaw
1 rok temu

Splacajac pożyczkę bylem nieustannie nekany przez firmę windykacyjna.Po spłacie z nadwyżka ok.1000 z mojej strony podali mnie do sądu,że pozyczki nie splacam.Kto mi zaplaci za nieobecny dzień w pracy i stres z tym zwiazany.Uważajcie na ta ,,firmę,,.

Agata
Agata
1 rok temu

Pożyczka udzielona szybko i sprawnie, ale to koniec dobrych wieści. Księgowanie wpłaty trwa do 2 dni ROBOCZYCH, więc nawet przy terminowej wpłacie spóźnienie wynosi 2 dni. Jeśli spłata przypada w sobotę lub w niedzielę, to trzeba zapłacić w środę, żeby do piątku firma to zdążyła zaksięgować, inaczej masz spóźnienie i odsetki. Nie ma szybkich płatności – bank firmy Provident NIE akceptuje natychmiastowych przelewów ELIXIR, a link do szybkich płatności firma CZASAMI wysyła na komórkę. Jeśli nie boisz się płacić przez komórkę i zapłacisz, to twoja wpłata z soboty lub niedzieli i tak będzie zaksięgowana dopiero we wtorek! Konieczność wpłaty wcześniejszej o kilka dni NIE jest podana w umowie! ISTNY KOSZMAR!!!!!!!

mamba
mamba
2 lat temu

Denerwujące jest to, że na infolinii czeka sie kilkanaście minut aż ktoś się odezwie. Do kosztów pożyczki radzę sobie doliczyć jeszcze opłaty za połaczenia!!

szoda
szoda
3 lat temu

nie trzeba mieć zadnej histori finansowej aby dostac pozyczke, wystarczy dowód

jarka
jarka
2 lat temu

Krótki wniosek i przelew pożyczki na konto tego samego dnia. Polecam!!

hania
hania
2 lat temu

gdybym mogła cofnąć czas poszłabym gdzie indziej!! męczę sie ze spłatą pożyczki już drugi rok i dopiero teraz do mnie dotarło jak kosztowną umowę podpisałam…

betka
betka
2 lat temu

Dla mnie spoko. 1 000 zł pożyczone i oddane bez problemu, wszystko na jasnych warunkach bez żadnych niespodzianek!

vaneska
vaneska
3 lat temu

Wszystko zrobiłam jak kazali, ale oferta jaką dostałam to dla mnie jakaś totalna porażka!! za 2500 zł pozyczki chcieli raz tyle!! gdybym jeszcze miała jakąs niską zdolność kredytową, ale bik i inne bazy ok, jestem w pełni wypłacalna nie mam żadnych długów. Za taką cenę nigdy w zyciu!!

jarek
jarek
3 lat temu

Polecam do pożyczki pakiet medyczny – kosztuje tylko 3 zł tygodniowo!

taśka
taśka
2 lat temu

chyba jedyna firma, gdzie za 0 można pożyczyć 2000 na 5 miesięcy!

bartek
bartek
2 lat temu

Pożyczka 2000 zł na dwa lata kosztowałaby mnie 2068 zł!!! Dziękuję za taką ofertę!!!

tośka
tośka
2 lat temu

Niskie rrso wiec sie opłaca

ada
ada
2 lat temu

Wzięłam pożyczkę bo musiałam, pierwszy i ostatni raz. W Providencie łatwo dostać, ale jak policzysz koszty to można się załamać. Mam szczerą nadzieję, że już nie będę musiała sięgać po ich pomoc…;/

Barbolla
Barbolla
2 lat temu

Już więcej nie skorzystam, bo mega drogo mają!!

Krystyna
Krystyna
2 lat temu

Złożyłam wniosek online i odp była odmowna. Tego samego dnia zadzwonił jednak konsultant Providenta i zaproponował pożyczkę z dostawą do domu. Nie wiem o co w tym chodzi, ale nie zdecydowałam się bo to droższa opcja

Ofelia
Ofelia
2 lat temu

Szkoda że rabaty są tylko dla nowych klientów a stali muszą obejść się smakiem……

Realista
Realista
2 lat temu

Dobra oferta, ale trzeba być przygotowanym na koszty. Provident to drogie pożyczki/

zadowolony
zadowolony
2 lat temu

jak nie chcecie zeby doradca przcyhodzil do domu wystarczy przelac kase na konto podane w umowie. ja tak zrobilem bez tlumaczenia się i nie robili problemów!

paulina
paulina
2 lat temu

Trzeba przyznać że pożyczka jest droga. Ale z drugiej strony provident nie ma wygórowanych wymagan, wiec pieniadze można dostać łatwo. Cos za coś niestety…

edmund
edmund
2 lat temu

Bardzo kulturalni, konsultant kilka razy pytał czy wszystko rozumiem i czy może jeszcze jakoś pomóc. Wbrew temu co się o nich mówi, zostałem obdłużony na naprawdę wysokim poziomie !

Zośka
Zośka
2 lat temu

jedyna firma, która pomogła mi w trudnym momencie! Gorąco polecam!

sojka
sojka
3 lat temu

fajne jest to że można sobie wybrać ratę miesięczną lub tygodniową. to chyba jedyna firma z taką usługą

toporek
toporek
3 lat temu

Na plus na pewno kontakt z konsultantem, ktory powiedział co, gdzie i jak. Na minus: sporo formalności (pożyczyłem 20 000 zł na 48 miesięcy). Umowa raczej prosta i jasna a wypłata pożyczki bez problemu. Raczej polecam!

Roksana
Roksana
3 lat temu

Jestem po pierwszym wniosku o pożyczkę w providencie. Wszystko mialo byc online a tu dzwoni do mnie konsultant, że ktoś podjedzie z umową i mam podpisać. Wycofałam się od razu bo nie chce zeby ktoś mnie w domu nachodził!!

angelika
angelika
3 lat temu

Ja ich polecam! 500 zł dostałam niemal od ręki! Wszystko online, żadnych wizyt domowych itp zero formalności!

robson@gmail.com
robson@gmail.com
3 lat temu

trzy razy odrzucili mój wniosek o pożyczkę!!

kajka
kajka
3 lat temu

reklama swoją droga, a jak dzwoniłam to pożyczka okazała się dużo droższa!! bajerują tylko nowych klientów i nic więcej!! Nie polecam!!

sara
sara
3 lat temu

drogo bardzO!!porównajcie sobie choćby na sowie bo inne firmy pożyczają dużo taniej!!

rączka
rączka
2 lat temu

pożyczka ok

RadzioZ
RadzioZ
2 lat temu

na pięć miesięcy można pożyczyć pieniądze za darmo, ale tylko jakąś śmieszną kwotę.

Grzesiek
Grzesiek
2 lat temu

Radze poszukać czegoś innego, bo tutaj to tylko strata czasu i kasy!

NDHF
NDHF
2 lat temu

można łatwo zdobyć pieniądze. polecam!!!!!!

Majka
Majka
2 lat temu

Wybrałam Provident bo reklamują się w telewizji i są popularni, a więc zakładam, że bezpieczni. Nie mam porównania do innych ofert, ale moim zdaniem wszystko było ok.

Wiola_79
Wiola_79
2 lat temu

Różne rzeczy się słyszy o tej firmie, ale ja osobiście nie mam jej nic do zarzucenia. Wzięłam 1600 zł w ratach tygodniowych. Co tydzień zjawiał się przedstawiciel firmy po odbiór raty, ale zawsze był miły i kulturalny. Po spłaceniu pożyczki też było ok. Nikt do mnie nie wydzwaniał ani nie wmawiał, że zostały mi do zapłaty jakieś odsetki dopisane drobnym druczkiem. U mnie wrażenia pozytywne i jak będzie trzeba, skorzystam kolejny raz bo mają niskie wymagania.

40
0
()
x