star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Provema Credit

Opinie o Provema Credit

Nagła wizyta u dentysty? A może kolizja samochodu i konieczność wydania w warsztacie sumy przerastającej możliwości domowego budżetu? Bez obaw – na wszystko znajdzie się sposób. Zwłaszcza, że na polskim rynku finansowym pożyczkodawców nie brakuje. Jak na ich tle prezentuje się Provema Credit? Oto kilka najważniejszych informacji o tym podmiocie.

Firma rozpoczęła swoją obecność w gronie pożyczkodawców w 2015 roku. Jej główną siedzibą są Katowice. Provema jest bardzo aktywna na rynku, o czym świadczyć może m.in. ogromne zaufanie pożyczkobiorców. Firma chwali się, że w ciągu czterech lat przyczyniła się do zadowolenia aż 155 tysięcy klientów, z czego w aż 61 tys. przypadków przyczyną satysfakcji była – jak głosi hasło na stronie – “uczciwa pożyczka”.

Czy pożyczanie w Provema Credit jest bezpieczne?

Kto szuka solidnego pożyczkodawcy, powinien najpierw sprawdzić, czy firma cieszy się uznaniem branży. Jednym ze sposobów, które to umożliwiają jest weryfikacja na stronie Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Na szczęście Provema Credit znajduje się na liście członków tego zrzeszenia. Firma widnieje także w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Wady i zalety pożyczki w Provema Credit

Zanim podejmie się ostateczną decyzję w sprawie wzięcia pożyczki, warto zapoznać się z warunkami oferty i poznać ją od podszewki. W tym celu przeanalizowaliśmy takie czynniki jak: okres kredytowania czy przedział kwotowy pożyczki. Oto zestawienie mocnych i słabych stron chwilówki katowickiej firmy.

Zalety oferty w Provema Credit:

  1. Niewielkie pożyczki na drobne wydatki – Nie trzeba od razu wiązać się pożyczką na kilka tysięcy. Maksymalny pułap ustalono na 1 500 zł a to w zupełności powinno wystarczyć, aby nieco wesprzeć finansowo domowy budżet.
  2. Brak konieczności przedstawiania dochodów – To wygodna opcja dla osób, które nie mają stałego źródła utrzymania, ponieważ np. pracują na podstawie umów cywilno-prawnych.
  3. Krótki czas rozpatrzenia wniosku – Z deklaracji firmy wynika, że standardowy okres oceny podania udało się skrócić z 15 do… 3 minut.
  4. Kredyt w banku? To nie problem – Provema Credit nie blokuje możliwości wzięcia pożyczki, jeśli ktoś ma do spłaty inne zobowiązanie. Firma musi jednak pozytywnie ocenić aktualną zdolność kredytową wnioskodawcy.

Wady oferty w Provema Credit:

  1. Jeden okres spłaty – Wszystkie pożyczki można wziąć wyłącznie na 6 miesięcy, co znacznie obniża elastyczność oferty Provema Credit.
  2. Wąski zakres kwot – Kolejną wadą jest fakt, że pożyczkodawca umożliwia zaciągnięcie zobowiązania wyłącznie w wysokości od 1 100 do 1 500 złotych.
  3. Brak możliwości wydłużenia terminu spłaty – Pół roku to okres maksymalny na oddanie pieniędzy. Jeśli klient wie, że mogą pojawić się problemy, powinien poinformować o tym przedstawiciela Provema Credit.

Więcej o Provema Credit

Opinia Sowy Finansowej o Provema Credit

Wiele informacji znalezionych na temat tego pożyczkodawcy pozwala pozytywnie oceniać działalność Provema Credit. Właściciele firmy powinni jednak pomyśleć o zwiększeniu elastyczności oferty. Niemniej jednak, propozycje pożyczek zasługują na uwagę osób poszukujących sprawdzonych rozwiązań finansowych.

Ocena: 4.20 (1228 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x