star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

PożyczkaRatalna.pl – opis i recenzja pożyczkodawcy

Firma pożyczkowa

Pożyczka Ratalna to kolejna marka firmy Aasa Polska. Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to chwilówka udzielana na krótki czas, ale produkt ratalny. Można wnioskować o stosunkowo większe kwoty – do 1000 zł do maksymalnie 10 000 zł. Pożyczka Ratalna cieszy się popularnością wśród klientów firm pożyczkowych ze względu na atrakcyjne parametry gotówki, o którą można wnioskować oraz wysoką przyznawalność pożyczek.

Podstawowe informacje na temat Pożyczka Ratalna

Dane adresowe:

Pożyczka Ratalna należy do Aasa Polska

ul. Sienna 64

00-825 Warszawa

Dane kontaktowe:

Telefon: 801 40 40 40

E-mail: info@pozyczka-ratalna.pl

Godziny pracy:

poniedziałek-piątek

9.00-19.00

Pozostałe informacje:

REGON: 146017266

NIP: 5252528111

KRS: 0000411939

Historia firmy Pożyczka Ratalna

Jak już wspomnieliśmy na początku marka Pożyczka Ratalna do Aasa Polska, która jest częścią skandynawskiej grupy finansowej Aasa Global. Na rynku pozabankowym firma pojawiła się w 2019 roku i od tej pory otworzyła wiele placówek na całym świecie. Aasa Polska S. A. działa zgodnie z przepisami polskiego prawa, jak i opiera się na wytycznych Europejskiej Koalicji na rzecz Odpowiedzialnych Kredytów (ECRC), kieruje się również zasadą fair lending (odpowiedzialne pożyczanie). Z jej usług korzysta wielu klientów w Polsce, Europie oraz na świecie.

Warunki pożyczania w Pożyczka Ratalna

Pożyczka Ratalna – jak prawie każda firma pozabankowa – wyróżnia się większą przyznawalnością pożyczek, są one oferowane na mniej restrykcyjnych warunkach niż to ma miejsce w przypadku kredytów bankowych. Przyjrzeliśmy się wymogom, jakie trzeba spełnić, by otrzymać gotówkę w Pożyczka Ratalna.

Dla kogo Pożyczka Ratalna? Portret pożyczkobiorcy

W Pożyczka Ratalna o gotówkę mogą wnioskować osoby posiadające pełną zdolność do pełnienia czynności prawnych, stale zamieszkujące na terenie Polski. Pożyczkobiorcą może zostać osoba w wieku od 20 do 80 lat. Konieczne będzie wykazanie się stałym dochodem, którego źródło jest na terenie na naszego kraju (w grę wchodzą umowy o pracę, renty czy emerytury). Potencjalny klient nie może charakteryzować się negatywną historią kredytową – firma sprawdza BIG InfoMonitor, ERIF oraz KRD). Powinien on także posiadać polski numer PESEL, numer telefonu oraz rachunek osobisty w polskim banku. Warunkiem udzielenia pożyczki jest również pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej.

Parametry i koszty pożyczki

W Pożyczka Ratalna można pożyczać od 1000 zł do maksymalnie 10 000 zł. Dowolna kwota mieszcząca się w tym przedziale będzie rozłożona na korzystne raty – minimalnie na 10 miesięcy ale okres kredytowy może wynieść nawet do dwóch lat. Koszt pożyczki zależy od wielu czynników: kwoty, o którą się wnioskuje, liczby rat, oprocentowania, RRSO… Z szacunkowym kosztem pożyczki można zapoznać się na etapie określania parametrów – wybierając okres kredytowania i sumę, o jaką chcemy pożyczyć., od razu zobaczymy, ile będzie wynosiła nas pierwsza rata, jakie będzie oprocentowanie, RRSO , opłata przygotowawcza opłata administracyjna. Maksymalne RRSO wynosi 172,28% przy pożyczce 1000zł na okres 10 miesięcy z maksymalną ratą w wysokości 157,49 zł (kolejne raty malejące). Warto także pamiętać, że każde opóźnienie w spłacie należności będzie wiązało się z naliczeniem karnych odsetek.

Dodatkowe informacje na temat Pożyczka Ratalna

O gotówkę w Pożyczka Ratalna można wnioskować online, decyzja jest podejmowana w ciągu jednego dnia roboczego (firma nie pracuje w weekend). Pożyczkodawca wysyła umowę do klienta kurierem. Można skorzystać z trzech sposobów wypłaty gotówki: tradycyjnym przelewem na konto, czekiem GIRO (wypłata w urzędzie pocztowym, otrzymuje się SMS-a z kodem, który należy podać urzędnikowi) lub czekiem Blue Cash (przelew wewnętrzny, płatny 3 zł, pozwala na otrzymanie gotówki do 3 godzin po podpisaniu umowy). Pożyczka Ratalna weryfikuje swoich klientów w takich bazach, jak BIG InfoMonitor, ERIF oraz w Krajowym Rejestrze Dłużników.

Jak wziąć pożyczkę w Pożyczka Ratalna?

Pożyczka Ratalna jest produktem dostępnym online. Wniosek można składać jedynie za pośrednictwem internetu. Planujesz wziąć pożyczkę w tej firmie? Zobacz, jak krok po kroku złożyć wniosek, o czym pamiętać i na jakie szczegóły zwrócić uwagę.

1. Określ parametry pożyczki

W pierwszej kolejności musimy ustalić, ile chcemy pożyczyć oraz na jaki okres. Za pomocą suwaka możemy określić kwotę od 1000 zł do maksymalnie 10 000 zł oraz okres kredytowania od 1 miesiąca do 24 miesięcy. Po wyborze parametrów od razu zapoznamy się z małym podsumowaniem: całkowitą kwotą pożyczki, okresem pożyczki, oprocentowaniem, odsetkami, opłata przygotowawczą oraz administracyjną, a także z RRSO oraz pierwszą ratą pożyczki.

2. Wypełnij wniosek

Pierwszy etap składania wniosku w firmie Pożyczka Ratalna wiąże się z podaniem naszych danych. Pożyczkodawca prosi nas o uzupełnienie takich informacji, jak:

 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • adres e-mail,
 • numer i seria dowodu osobistego,
 • numer telefonu komórkowego,
 • cel pożyczki (rachunki, wakacje, samochód, pożyczka hipoteczna, rozrywka, artykuły spożywcze, remont, elektronika, meble, szkoła, inne),
 • stan cywilny,
 • wykształcenie,
 • sposób wypłaty pożyczki (na konto, czekiem GIRO, Blue Cash),
 • forma płatności za telefon,
 • w przypadku wypłaty na konto lub Blue Cash należy podać dane rachunku osobistego.

3. Określ swoje źródło dochodu

Kolejnym etapem składania wniosku jest podanie informacji na temat swojego źródła finansowego. Jesteśmy zobowiązani poinformować pożyczkodawcę, skąd czerpiemy dochody, od kiedy i w jakiej wysokości. W przypadku niektórych źródeł Pożyczka Ratalna prosi o dodatkowe informacje, np. o nazwę firmy, w której się pracuje., rodzaj umowy, branżę, w jakiej prowadzi się działalność, sposób opodatkowania czy dokładny opis innego źródła, którego nie ma na liście.

4. Podaj swoje dane adresowe

Przedostatnim etapem składania wniosku w Pożyczka Ratalna jest podanie informacji na temat swojego zameldowania oraz zamieszkania. W pierwszej kolejności musimy podać adres zamieszkania, a także dodatkowe szczegóły na jego temat (jaki to rodzaj nieruchomości, jaki jest status tego mieszkania, jakie ponosimy opłaty mieszkaniowe oraz okres zamieszkiwania pod danym adresem). Następnie jesteśmy proszeni o podanie adresu korespondencyjnego, o ile ten jest inny niż adres zamieszkania.

5. Potwierdź zgody

To już ostatnie, co musimy zrobić, by nasz wniosek został poddany analizie i weryfikacji. Jesteśmy zobowiązani wyrazić zgody administracyjne i marketingowe. Na co dokładnie musimy wyrazić przyzwolenie?

 • Na akceptację warunków umowy,
 • na przetwarzanie moich danych osobowych,
 • na udostępnianie danych osobowych,
 • na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną,
 • na weryfikację w bazach kredytowych,
 • na udostępnienie moich danych kontaktowych wybranym firmom pożyczkowym współpracującym z pożyczkodawcą w celach związanych z ubieganiem się i procesem przyznawania pożyczki w razie ewentualnego niespłacania należności.

6. Oczekuj na decyzję pożyczkodawcy

Wniosek został wysłany do pożyczkodawcy i w tym momencie jest weryfikowany. Pożyczka Ratalna sprawdza poprawność danych, analizuje zdolność kredytową, ocenia naszą historię w bazach kredytowych oraz rejestrach dłużników. O decyzji zostaniemy poinformowani wkrótce – mailowo lub telefonicznie. Jeśli pożyczka zostanie przyzna, w ciągu jednego dnia roboczego zjawi się u nas kurier z umową. Po jej podpisaniu możemy odebrać gotówkę w jeden z wcześniej wybranych przez nas sposobów: tradycyjnie na koncie, czekiem GIRO na poczcie lub przelewem Blue Cash.

Pożyczaj na raty i spłacaj w terminie

Jak widać – otrzymanie pożyczki wcale nie jest takie trudne, Trochę formalności, szybka decyzja i pieniądze są już nasze. Nie można jednak zapomnieć o terminowej i rzetelnej spłacie należności. Jeśli zaniechamy tego działania, pożyczkodawca może naliczyć nam odsetki, dodatkowe opłaty albo przekazać sprawę do windykacji. Lepiej regularnie oddawać raty niż narazić się na spotkanie z komornikiem!

Opinie o Pożyczka Ratalna

Pożyczka Ratalna to być może nie jest zbyt oryginalna nazwa, ale naprawdę warto się nią zainteresować. Pożyczkodawcą w tym wypadku jest bowiem nie kto inny, jak rozpoznawalna na całym świecie firma Aasa. To firma skandynawska, z kilkoma milionami udzielonych pożyczek na koncie i z powodzeniem działająca w Polsce już od 2012 roku. Ten pożyczkodawca nie tylko zna się na finansach, ale też chętnie angażuje się społecznie. Od kilku lat Aasa prowadzi kampanie zapobiegające wykluczeniu cyfrowemu oraz wykluczeniu finansowemu kobiet.

Czy pożyczanie w Pożyczka Ratalna jest bezpieczne?

Tak duży i zdobywający uznanie na całym świecie pożyczkodawca nie powinien budzić większych obaw. Tym bardziej jeśli jest to firma, która od lat świadomie propaguje tzw. fair lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie i przynależy do wielu organizacji zajmujących się etyką finansową. W Polsce jest to między innymi Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych będąca autorem Zasad Dobrych Praktyk Sprzedaży Produktów Kredytowych. Wiarygodność pożyczki podnosi również fakt, że firma może pochwalić się Certyfikatem Odpowiedzialni w Biznesie.

Wady i zalety pożyczki w Pożyczka Ratalna

Na pierwszy rzut oka Pożyczka Ratalna to oferta jakich wiele – raczej przeciętne kwoty i przeciętne okresy spłaty. To oferta stabilna i bez większych zaskoczeń, ale przez to może stać się uniwersalną i spełnić oczekiwania ogromnej części społeczeństwa. Dobrze jednak przyjrzeć się dokładniejszej analizie w poszukiwaniu czynnika, który w szczególności mógłby przyczynić się do złożenia wniosku właśnie w tej firmie lub już na początku wykluczyć ją z kręgu zainteresowania.

Zalety pożyczki w Pożyczka Ratalna:

 1. Optymalny okres spłaty do wysokości pożyczki. Kwota, którą możemy otrzymać nie jest zbyt wysoka jak na dzisiejsze standardy – to maksymalnie 10 000 złotych na 24 miesiące. Takie ustawienie pozwala jednak na niską miesięczną ratę pożyczki i łatwe wkomponowanie jej w domowy budżet.
 2. Niskie koszty. Najniższe RRSO w Pożyczka Ratalna wynosi 75,49%. Jest to już całkiem dobry wynik i bardzo porównywalny do największych i najpopularniejszych pożyczkodawców.
 3. Pożyczka tylko na oświadczenie. By otrzymać pożyczkę będziemy potrzebowali tylko dowodu osobistego. Pożyczkodawca raczej nie poprosi nas o zaświadczenie od pracodawcy, czy wyciąg z banku.
 4. Duży zakres wiekowy klientów. Pożyczka Ratalna przyjmuje wnioski od klientów w wieku od 20 do 80 lat.
 5. Możliwość otrzymania pożyczki bez BIK. Niski scoring kredytowy w BIK lub zaległości w spłacie innych zobowiązań finansowych nie będą miały wpływu na to, czy otrzymamy pieniądze. Pożyczkodawca w ogóle nie sprawdzi tej bazy.
 6. Można mieć dwie aktywne pożyczki. Jeśli spłacimy przynajmniej połowę rat bieżącego zobowiązania, Pożyczka Ratalna umożliwi nam zaciągnięcie kolejnego. Oczywiście warunkiem koniecznym jest odpowiednio wysoka zdolność kredytowa.
 7. Kilka sposobów wypłaty pieniędzy. Do wyboru mamy standardowy przelew bankowy (zwykły lub Blue Cash), a także wypłatę pożyczki na poczcie za pomocą czeku GIRO. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, to możemy wypłacić pieniądze już po 30 minutach od przyznania pożyczki.
 8. Duża przejrzystość i uczciwość oferty. Pożyczka Ratalna udostępnia swoim klientom wzór umowy, tabelę opłat i prowizji, a także formularz informacyjny – czyli wszystko to, czego potrzebujemy, by rzetelnie ocenić ofertę.

Wady pożyczki w Pożyczka Ratalna:

 1. Dość niska dostępna kwota pożyczki. 10 000 złotych to nie jest dużo – dziś standardem jest przynajmniej o 5 000 złotych więcej i takie firmy zdają się cieszyć największym zainteresowaniem.
 2. Długi czas oczekiwania na pieniądze. Jeśli zdecydujemy się na wypłatę pożyczki przelewem, będziemy musieli poczekać na przyjazd kuriera z umową, następnie na dostarczenie podpisanej umowy do firmy, a na końcu na zaksięgowanie przelewu.
 3. Weryfikacja w bazach dłużników. Pożyczka Ratalna skontroluje nas w bazach KRD, ERIF, BIG Infomonitor oraz KBIG.
 4. Wypłata czekiem GIRO jest płatna. Ta opcja jest zdecydowanie szybsza, ale też droższa – będzie nas kosztować dodatkowe 13 złotych. Zapłacimy również za wysyłkę pieniędzy przelewem ekspresowym Blue Cash (3 złote).
 5. Wniosek pożyczkowy wymaga podania wielu informacji. Oprócz standardowych informacji adresowych i dochodowych, będziemy zmuszeni poinformować pożyczkodawcę o naszym statusie społecznym: wykształceniu, posiadanych abonamentach, rodzaju zamieszkiwanego lokum, itp. Konieczne będzie podanie również celu, na który spożytkowana zostanie pożyczka.

Opinia Sowy Finansowej o Pożyczka Ratalna

Na wstępie powiedzieliśmy, że Pożyczka Ratalna do stabilna, solidna i bardzo uczciwa oferta. To bardzo ważny czynnik, którego nigdy nie należy pomijać – w ten sposób zapewniamy sobie przecież bezpieczeństwo finansowe. Dodatkowo, większość wypisanych wad ma charakter błahy i niezbyt wpływający na komfort użytkowania, czy ogólną ocenę oferty. Największą niedogodnością jest niestety dość anachroniczny sposób podpisania umowy i długi czas oczekiwania na pieniądze. Trzeba to powiedzieć – jeśli szukamy pożyczki w 15 minut bez wychodzenia z domu, to tutaj jej nie znajdziemy. Z drugiej strony Pożyczka Ratalna umożliwia pożyczenie pieniędzy osobom, które nie mają konta bankowego, więc z pewnością znajdzie wielu zwolenników.

Ocena: 4.13 (78 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników