star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

PożyczkaOk – weź 5 000 zł i spłacaj w ratach!

Firma pożyczkowa

Szukasz pożyczki z dłuższym okresem spłaty? W PożyczkaOK możesz korzystać z dodatkowych środków finansowych nawet przez 30 miesięcy! Sprawdź ofertę tego pożyczkodawcy i przekonaj się, czy odpowiada ona twoim potrzebom.

Za każdym razem, gdy sięgamy po pożyczkę, powinniśmy dokładnie przyjrzeć się firmie pozabankowej, z którą chcemy współpracować. Abyś nie musiał samodzielnie szukać takich informacji, przedstawiamy ci najważniejsze dane dotyczące PożyczkaOk.

PożyczkaOk – podstawowe dane

Właścicielem portalu PożyczkaOK jest Loando S.C.

Adres:

Pilchowicka 27/8, 02-175 Warszawa

NIP: 5223034263

REGON 362018689

Pożyczkodawcą jest natomiast SMS Kredyt Sp. z o. o.

Adres:

Św. Mikołaja 8-11, 50-125 Wrocław

KRS: 0000610035

NIP: 8971731029

REGON: 020558301

Dane kontaktowe:

Kontakt możliwy za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej pożyczkodawcy.

Godziny pracy:

pon. – pt: 8.00 – 18.00

Historia PożyczkaOk

PożyczkaOk to firma od początku związana z naszym rodzimym rynkiem finansowym. Stojąca za nią spółka SMS Kredyt swoje usługi oferuje od roku 2007. Od 2011 instytucja ta notowana jest natomiast na Giełdzie Papierów Wartościowych.

O ofercie PożyczkaOk – co warto wiedzieć?

Propozycja marki PożyczkaOk wpisuje się w nurt pożyczania ratalnego. Pieniądze w tej firmie można bowiem otrzymać na okres od 6 do 30 miesięcy. Klient, który spełni warunki narzucone przez pożyczkodawcę, ma natomiast szansę uzyskać pożyczkę w wysokości od 1 500 zł do 5 000 zł.

Kto może zostać klientem PożyczkaOk?

Pieniądze w PożyczkaOk może pożyczyć każda osoba, która:

 • ma nie mniej niż 20 lat i nie więcej niż 80 lat,
 • posiada dowód osobisty i numer pesel,
 • uzyskuje stały dochód,
 • posiada stałe miejsce zamieszkania,
 • pozytywnie przejdzie kontrolę zdolności kredytowej w takich rejestrach jak BIK, KRD, ERIF czy BIG Infomonitor.

PożyczkaOk dużą wagę przykłada do dotychczasowych zobowiązań finansowych klienta. Osoba, która nie regulowała ich terminowo, raczej nie ma szans na pożyczkę w tej firmie. Jeżeli jednak zależy nam na tym, aby nasz wniosek nie został odrzucony na podstawie informacji z baz dłużników, warto wcześniej zadbać o polepszenie swojej historii kredytowej. O tym, jak tego dokonać pisaliśmy w artykule pt. “Zdolność kredytowa – jak ją sprawdzić i poprawić?”.

A jeśli mamy wątpliwości, czy nasze dane znajdują się w rejestrach kontrolowanych przez pożyczkodawcę, przed złożeniem wniosku, możemy sprawdzić to samodzielnie.W takiej kontroli z pewnością pomogą wskazówki z poniższych artykułów:

Jak sprawdzić, czy jestem w BIK?

Jak sprawdzić, czy jestem w KRD?

Jak sprawdzić czy jestem w BIG Infomonitor?

Jak sprawdzić czy jestem w ERIF?

Po złożeniu wniosku natomiast pożyczkodawca poinformuje nas zarówno o pozytywnej, jak i negatywnej decyzji pożyczkowej. W przypadku decyzji negatywnej dowiemy się także, jak wypadła nasza historia w konkretnej bazie dłużników. Może być to dla nas cenna wskazówka nad jakimi zobowiązaniami należy się skupić przed kolejną próbą wnioskowania o pożyczkę.

Koszty pożyczek w PożyczkaOK

Aby sprawdzić jak prezentują się opłaty za pożyczkę w PożyczkaOk posłużmy się przykładową kwotą 1 500 zł na 12 miesięcy. W opisywanej firmie rata takiego zobowiązania wyniesie 200,63 zł, a całkowity koszt pożyczki nie przekroczy 907,55 zł. W koszt ten wliczone są oczywiście odsetki (82,55 zł) oraz prowizja (825 zł).

W porównaniu do konkurencyjnych firm, opłaty naliczane przez PożyczkaOk niczym się nie wyróżniają. Za identyczną pożyczkę w innych firmach pozabankowych zapłacimy bowiem zwykle około 200 zł.

Każda osoba korzystająca z oferty PożyczkaOk ma prawo zwrócić swoje zobowiązanie przed terminem określonym w umowie. W takiej sytuacji pożyczkodawca ponownie przeliczy koszty pożyczki i dostosuje je do rzeczywistego czasu korzystania z pieniędzy.

Niestety, aktualnie firma nie umożliwia przedłużenia pożyczki. Swoje zobowiązanie należy więc spłacić najpóźniej w dniu określonym w umowie. Jeżeli jednak z jakichś względów nie będzie to możliwe, firma prosi o niezwłoczny kontakt z Biurem Obsługi Klienta. PożyczkaOk zapewnia, że postara się znaleźć najlepsze wyjście z zaistniałej sytuacji.

Pamiętajmy, że niepoinformowanie pożyczkodawcy o trudnościach w spłacie i zwlekanie z uregulowaniem długu wiąże się z koniecznością uiszczenia odsetek karnych za każdy dzień zwłoki (aktualnie wynoszą one 14% w skali roki). W takim przypadku musimy się więc liczyć z faktem, że koszt naszej pożyczki może nieco wzrosnąć.

PożyczkaOk – co jeszcze musisz wiedzieć?

 • wybierając ofertę PożyczkaOk nie potrzebujesz żadnych zastawów lub poręczeń,
 • jednocześnie możesz mieć aktualną wyłącznie jedną pożyczkę,
 • po spłacie swojego zobowiązania możesz od razu wnioskować o kolejną pożyczkę,
 • umowę z PożyczkaOk podpisujesz w obecności kuriera,
 • przyznane pieniądze zostaną wypłacone we wskazany przez ciebie sposób: przelewem na konto, w placówce Poczty Polskiej lub w banku.

Opinie o PożyczkaOk

Jak złożyć wniosek w PożyczkaOk?

Jeśli propozycja marki PożyczkaOk okazała się tym, czego potrzebujesz, od zdobycia potrzebnej gotówki dzieli cię już tylko wniosek pożyczkowy. W niniejszym artykule przedstawimy ci krok po kroku jak wnioskować o pożyczkę w tej firmie. Gotowy? Zatem zaczynajmy!

Ta oferta obecnie nie istnieje. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

Wniosek o dodatkową gotówkę w PożyczkaOk należy złożyć online. W związku z tym musisz wejść na stronę internetową pożyczkodawcy. Aby to zrobić, kliknij w link zamieszczony poniżej:

Następnie postępuj według poniższych wskazówek:

1. Wybierz kwotę oraz okres spłaty pożyczki

Parametry pożyczki wskażesz za pomocą suwaków widocznych na stronie głównej. Od razu zobaczysz także podsumowanie swojego wyboru, a więc dokładną kwotę do spłaty, wysokość raty oraz sumę odsetek i prowizji. Pozwoli ci to na dokładne poznanie kosztów pożyczki jeszcze przed zatwierdzeniem wniosku. Dobrze przemyśl więc, czy dane koszty są dla ciebie realne do pokrycia. Jeśli tak, wystarczy, że klikniesz w przycisk “Weź pożyczkę”, a system automatycznie przeniesie cię do kolejnej części formularza pożyczkowego.

źródło: pozyczkaok.p

2. Podaj swoje dane osobiste

Dalsza część wniosku pożyczkowego to pytania dotyczące ściśle twojej osoby. Jako pierwsze należy podać dane ze swojego dowodu osobistego takie jak imię i nazwisko, numer dokumentu tożsamości czy numer pesel. Na tym etapie firma zapyta nas także o numer telefonu, stan cywilny oraz preferowaną formę wypłaty pożyczki. Jeżeli chcemy, aby pożyczka została przelana na nasz rachunek bankowy, należy nie tylko zaznaczyć odpowiednią opcję, ale dodatkowo podać także numer swojego konta. Dodatkowo, możemy także ujawnić pożyczkodawcy nasz adres mailowy, jednak pole to nie jest obowiązkowe.

Po podaniu wszystkich niezbędnych danych, wystarczy kliknąć przycisk “Zapisz i przejdź do kolejnego kroku” aby kontynuować proces wnioskowania.

źródło: pozyczkaok.p

3. Potwierdź dane pożyczki

Mimo, iż parametry pożyczki wskazaliśmy już na początku wniosku, pożyczkodawca będzie chciał, abyśmy zrobili to jeszcze raz. W związku z tym wypełniając wniosek o pożyczkę ponownie natrafimy na suwaki pozwalające na wybór kwoty oraz okresu spłaty naszego zobowiązania. Być może ponowne pytanie pojawia się właśnie po to, aby pożyczkodawca zyskał pewność, że wybrana przez nas za pierwszym razem kwota rzeczywiście jest tą, którą potrzebujemy. Po wskazaniu wymaganych elementów możemy zatem kliknąć w przycisk ”Zapisz i przejdź do kolejnego kroku”.

źródło: pozyczkaok.p

4. Potwierdź swoją zdolność kredytową

Aby przekonać się, że spłata pożyczki nie przekracza naszych aktualnych możliwości finansowych, pożyczkodawca szczegółowo wypyta o nasze dochody. Będziemy więc musieli ujawnić swoje miesięczne wynagrodzenie netto oraz łączną kwotę innych rat i kredytów, które co miesiąc spłacamy. Firmę pożyczkową interesuje także czy posiadamy jakieś osoby na utrzymaniu i w jakich warunkach mieszkamy (czy jest to dom rodzinny, wynajęte mieszkanie itp.).

źródło: pozyczkaok.p

Po wskazaniu informacji dotyczących twoich finansów, PożyczkaOk zapyta jeszcze o twój adres.

źródło: pozyczkaok.p

Jeżeli adres korespondencyjny jest inny niż adres zamieszkania, możesz podać dodatkowe dane w kolejnych polach formularza. Pamiętaj jednak, aby zaznaczyć pole po lewej stronie potwierdzające, że chcesz wpisać inny adres do korespondencji. Kiedy wszystkie pola będą już wypełnione, kliknij przycisk “Zapisz i przejdź do kolejnego kroku”.

5. Potwierdź zdolność kredytową i wskaż źródło dochodu

Następna strona formularza to powrót do pytań o twoje finanse. Tym razem będziesz jednak musiał podać szczegółowe dane dotyczące twojego pracodawcy oraz stanowiska pracy. PożyczkaOk ciekawa jest także w jakim dniu otrzymujesz wynagrodzenie i jak długo pracujesz w obecnym miejscu.

Długi staż pracy we wskazanym miejscu to dla pożyczkodawcy sygnał, że przez najbliższe miesiące wciąż będziesz miał stałe i pewne źródło dochodu potrzebne do spłaty zobowiązania. Dzień otrzymywania wynagrodzenia pozwoli natomiast stwierdzić, w jakim czasie na pewno dysponujesz środkami potrzebnymi do spłaty pożyczki.Dobrym wyjściem jest zatem wybór dnia spłaty raty przypadającego w okolicach twojej wypłaty. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko braku odpowiednich środków finansowych na pokrycie swojego zobowiązania.

źródło: pozyczkaok.p

6. Wyraź wymagane zgody

Aby zakończyć proces wnioskowania musimy potwierdzić poprawność podanych informacji i wyrazić wszystkie niezbędne zgody. Szczegóły wspomnianych zgód przedstawia poniższy obrazek:

źródło: pozyczkaok.pl

Podsumowując

Wypełniony przez nas wniosek trafi do rozpatrzenia, a pożyczkodawca powiadomi nas o swojej decyzji za pomocą smsa. Proces ten nie trwa długo, dlatego przy odrobinie szczęścia odpowiedź od pożyczkodawcy możemy mieć jeszcze tego samego dnia. Jeżeli wydana decyzja będzie pozytywna, umowę do podpisu dostarczy nam kurier. Następnie wszystkie zaakceptowane przez nas dokumenty dostarczy on z powrotem do pożyczkodawcy. Po otrzymaniu podpisanej przez nas umowy, pożyczkodawca wypłaci pieniądze wybrany przez nas sposób.

Opinie o PożyczkaOK

Pożyczka OK powstała we współpracy z dwoma dużymi instytucjami finansowymi: Loando Sp. z o.o. oraz SMS Kredyt. Pierwsza z nich zajmuje się także etyczną i edukacyjną stroną pożyczek pozabankowych. Jej celem jest również propagowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego pożyczania oraz rozwijania świadomości społeczeństwa. SMS Kredyt z kolei to solidny gracz finansowy, obecny w Polsce już od 2007 roku. Jest stałym członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz sygnatariuszem Zasad Dobrych Praktyk. Organizacja ta czuwa nad etyką pożyczania i bezpieczeństwem konsumentów.

Czy pożyczanie w Pożyczka OK jest bezpieczne?

Oszustwa pożyczkowe niewątpliwie ciągle się zdarzają. Najczęściej robią tak jednak małe, lokalne i nikomu nieznane firmy. Mamią potencjalnych klientów wysokimi kwotami bez zaświadczeń, sprawdzania BIK i KRD oraz brakiem jakichkolwiek wymagań finansowych, a następnie znikają tak szybko, jak się pojawiły. Musimy więc podkreślić, że firmy ogólnopolskie, zweryfikowane i zrzeszone w organizacjach finansowych są firmami bezpiecznymi.

Oczywiście, jedne z nich będą korzystniejsze niż inne, ale przy tym mogą zaproponować ten sam poziom bezpieczeństwa i zagwarantować przestrzeganie praw konsumenta zawartych w różnych ustawach. Najważniejsze z nich to ustawa o kredycie konsumenckim z 2011 roku oraz ustawa antylichwiarska z 2015 roku z późniejszymi nowelizacjami.

Wady i zalety pożyczki w Pożyczka OK

Na polskim rynku pozabankowym znajdziemy wiele pożyczek ratalnych. Na pierwszy rzut oka różnią się właściwie tylko trzema cechami: wysokością dostępnej kwoty, długością okresu spłaty oraz kosztem. Jakkolwiek, Pożyczka OK jest marką, która stara się jak najbardziej przybliżyć procedurę pożyczkową różnym grupom wiekowym i społecznym konsumentów. Sprawdziliśmy, dla kogo ta pożyczka będzie bardziej dopasowana i kto na niej najbardziej skorzysta.

Zalety pożyczki w Pożyczka OK:

 1. Długi okres spłaty zobowiązania. Na spłatę zobowiązania w tej firmie otrzymamy od 6 do nawet 30 miesięcy.
 2. Dowolnie ustalana liczba rat. Niezależnie od tego, ile pożyczymy, mamy możliwość spłaty zobowiązania w takiej liczbie rat, jaka nam najbardziej odpowiada. Dzięki temu możemy elastycznie regulować wysokość pojedynczej raty.
 3. Relatywnie niskie koszty. Najniższe RRSO wynosi około 95%. Jest to poziom zadowalający i jak najbardziej akceptowalny, jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe.
 4. Wysoka przyznawalność. Pożyczka OK cieszy się bardzo dobrymi opiniami klientów, którzy cenią ją za prostotę i przejrzystość. Poza tym, firma ta często chwalona jest za przyznanie pożyczki, nawet jeśli wcześniej kilku innych pożyczkodawców jej odmówiło.
 5. Pożyczka całkowicie bez zaświadczeń. Wystarczy tylko zadeklarować wysokość miesięcznych dochodów (akceptowane są dochody ze wszystkich legalnych źródeł). W praktyce potrzebować będziemy jedynie dowodu osobistego.
 6. Krótki wniosek pożyczkowy. Opiera się tylko na podstawowych informacjach: imieniu i nazwisku, numerze dowodu osobistego, PESEL-u, adresu oraz informacji dochodowych.
 7. Kilka sposobów wypłaty pieniędzy. Do wyboru mamy zwykły przelew na wskazane konto bankowe, odbiór pożyczki za pomocą czeku GIRO lub wypłatę w placówce banku Pekao.
 8. Pożyczka bez konta bankowego. Jeśli zdecydujemy się na wypłatę czekiem GIRO, nie musimy podawać swoich danych bankowych. Wypłata możliwa jest już po 30 minutach od podpisania umowy.

Wady pożyczki w Pożyczka OK:

 1. Niekorzystne kryterium wiekowe. Nie skorzystamy z oferty Pożyczka OK, jeśli mamy mniej niż 25 i więcej niż 80 lat.
 2. Niska kwota pożyczki. Maksymalnie otrzymamy tylko 7000 złotych, co jest kwotą bardzo małą w porównaniu do innych pożyczek na raty.
 3. Wymagana dobra historia kredytowa. Jakiekolwiek, nawet najmniejsze zaległości w BIK spowodują odmowę przyznania pożyczki. Podobnie stanie się, jeżeli jesteśmy wpisani do KRD, ERIF lub KBIG.
 4. Krótkie godziny pracy BOK. Wnioski są przyjmowane i rozpatrywane tylko w godzinach 9:00-18:00 w dni robocze. Skutecznie wyklucza to możliwość zaciągnięcia pożyczki w weekend.
 5. Dość długa procedura pożyczkowa. O ile sam wniosek pożyczkowy jest prosty i zrozumiały, o tyle umowa nie jest zawierana online. Aby ją podpisać, musimy czekać na jej dostarczenie przez kuriera, co wydłuży realny czas oczekiwania na pieniądze nawet do dwóch dni roboczych.
 6. Brak możliwości zmiany harmonogramu spłaty. Pożyczka OK niestety deklaruje, że wybrana na początku liczba rat jest niezmienna przez cały okres trwania umowy.

Opinia Sowy Finansowej o Pożyczka OK

Pożyczka OK wymyka się nieco współczesnym trendom pożyczek online. Przez dość ograniczoną dostępność (krótki czas rozpatrywania wniosków, długa procedura) straci część klientów, którzy nie mają możliwości czekać. Z drugiej strony, nie będzie to raczej przeszkadzało tym osobom, dla których decyzja o zaciągnięciu pożyczki jest bardzo ważna i dogłębnie przemyślana. Świetnie sprawdzi się również w przypadku tych, którzy z jakichś powodów nie chcą ujawniać swoich danych bankowych lub nie chcą zostawiać żadnych śladów w historii przelewów.

To nieoceniony komfort, jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę solidność firmy i wysoką przyznawalność. Pożyczka OK to jak najbardziej poważny kandydat do czołówki polskich pożyczkodawców, jeśli tylko poprawi kilka drobnych szczegółów.

Ocena: 5.00 (1 głos)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników