star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o PożyczkaOk

Firma pożyczkowa

Znalezienie wiarygodnej i uczciwej pożyczki na raty wcale nie jest takie trudne. Dobrą propozycją może być Pożyczka OK, która cieszy się dużą popularnością. Jeśli jednak chcesz lepiej poznać się ofertę i zastanawiasz się, czy będzie dobra właśnie dla ciebie, sprawdź naszą analizę. Podpowiadamy, kto może na tej ofercie skorzystać.

Pożyczka OK powstała we współpracy z dwoma dużymi instytucjami finansowymi: Loando Sp. z o.o. oraz SMS Kredyt. Pierwsza z nich zajmuje się także etyczną i edukacyjną stroną pożyczek pozabankowych. Jej celem jest również propagowanie bezpiecznego i odpowiedzialnego pożyczania oraz rozwijania świadomości społeczeństwa. SMS Kredyt z kolei to solidny gracz finansowy, obecny w Polsce już od 2007 roku. Jest stałym członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz sygnatariuszem Zasad Dobrych Praktyk. Organizacja ta czuwa nad etyką pożyczania i bezpieczeństwem konsumentów.

Czy pożyczanie w Pożyczka OK jest bezpieczne?

Oszustwa pożyczkowe niewątpliwie ciągle się zdarzają. Najczęściej robią tak jednak małe, lokalne i nikomu nieznane firmy. Mamią potencjalnych klientów wysokimi kwotami bez zaświadczeń, sprawdzania BIK i KRD oraz brakiem jakichkolwiek wymagań finansowych, a następnie znikają tak szybko, jak się pojawiły. Musimy więc podkreślić, że firmy ogólnopolskie, zweryfikowane i zrzeszone w organizacjach finansowych są firmami bezpiecznymi.

Oczywiście, jedne z nich będą korzystniejsze niż inne, ale przy tym mogą zaproponować ten sam poziom bezpieczeństwa i zagwarantować przestrzeganie praw konsumenta zawartych w różnych ustawach. Najważniejsze z nich to ustawa o kredycie konsumenckim z 2011 roku oraz ustawa antylichwiarska z 2015 roku z późniejszymi nowelizacjami.

Więcej o Pożyczka OK

Wady i zalety pożyczki w Pożyczka OK

Na polskim rynku pozabankowym znajdziemy wiele pożyczek ratalnych. Na pierwszy rzut oka różnią się właściwie tylko trzema cechami: wysokością dostępnej kwoty, długością okresu spłaty oraz kosztem. Jakkolwiek, Pożyczka OK jest marką, która stara się jak najbardziej przybliżyć procedurę pożyczkową różnym grupom wiekowym i społecznym konsumentów. Sprawdziliśmy, dla kogo ta pożyczka będzie bardziej dopasowana i kto na niej najbardziej skorzysta.

Zalety pożyczki w Pożyczka OK:

 1. Długi okres spłaty zobowiązania. Na spłatę zobowiązania w tej firmie otrzymamy od 6 do nawet 30 miesięcy.
 2. Dowolnie ustalana liczba rat. Niezależnie od tego, ile pożyczymy, mamy możliwość spłaty zobowiązania w takiej liczbie rat, jaka nam najbardziej odpowiada. Dzięki temu możemy elastycznie regulować wysokość pojedynczej raty.
 3. Relatywnie niskie koszty. Najniższe RRSO wynosi około 95%. Jest to poziom zadowalający i jak najbardziej akceptowalny, jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe.
 4. Wysoka przyznawalność. Pożyczka OK cieszy się bardzo dobrymi opiniami klientów, którzy cenią ją za prostotę i przejrzystość. Poza tym, firma ta często chwalona jest za przyznanie pożyczki, nawet jeśli wcześniej kilku innych pożyczkodawców jej odmówiło.
 5. Pożyczka całkowicie bez zaświadczeń. Wystarczy tylko zadeklarować wysokość miesięcznych dochodów (akceptowane są dochody ze wszystkich legalnych źródeł). W praktyce potrzebować będziemy jedynie dowodu osobistego.
 6. Krótki wniosek pożyczkowy. Opiera się tylko na podstawowych informacjach: imieniu i nazwisku, numerze dowodu osobistego, PESEL-u, adresu oraz informacji dochodowych.
 7. Kilka sposobów wypłaty pieniędzy. Do wyboru mamy zwykły przelew na wskazane konto bankowe, odbiór pożyczki za pomocą czeku GIRO lub wypłatę w placówce banku Pekao.
 8. Pożyczka bez konta bankowego. Jeśli zdecydujemy się na wypłatę czekiem GIRO, nie musimy podawać swoich danych bankowych. Wypłata możliwa jest już po 30 minutach od podpisania umowy.

Wady pożyczki w Pożyczka OK:

 1. Niekorzystne kryterium wiekowe. Nie skorzystamy z oferty Pożyczka OK, jeśli mamy mniej niż 25 i więcej niż 80 lat.
 2. Niska kwota pożyczki. Maksymalnie otrzymamy tylko 7000 złotych, co jest kwotą bardzo małą w porównaniu do innych pożyczek na raty.
 3. Wymagana dobra historia kredytowa. Jakiekolwiek, nawet najmniejsze zaległości w BIK spowodują odmowę przyznania pożyczki. Podobnie stanie się, jeżeli jesteśmy wpisani do KRD, ERIF lub KBIG.
 4. Krótkie godziny pracy BOK. Wnioski są przyjmowane i rozpatrywane tylko w godzinach 9:00-18:00 w dni robocze. Skutecznie wyklucza to możliwość zaciągnięcia pożyczki w weekend.
 5. Dość długa procedura pożyczkowa. O ile sam wniosek pożyczkowy jest prosty i zrozumiały, o tyle umowa nie jest zawierana online. Aby ją podpisać, musimy czekać na jej dostarczenie przez kuriera, co wydłuży realny czas oczekiwania na pieniądze nawet do dwóch dni roboczych.
 6. Brak możliwości zmiany harmonogramu spłaty. Pożyczka OK niestety deklaruje, że wybrana na początku liczba rat jest niezmienna przez cały okres trwania umowy.

Opinia Sowy Finansowej o Pożyczka OK

Pożyczka OK wymyka się nieco współczesnym trendom pożyczek online. Przez dość ograniczoną dostępność (krótki czas rozpatrywania wniosków, długa procedura) straci część klientów, którzy nie mają możliwości czekać. Z drugiej strony, nie będzie to raczej przeszkadzało tym osobom, dla których decyzja o zaciągnięciu pożyczki jest bardzo ważna i dogłębnie przemyślana. Świetnie sprawdzi się również w przypadku tych, którzy z jakichś powodów nie chcą ujawniać swoich danych bankowych lub nie chcą zostawiać żadnych śladów w historii przelewów.

To nieoceniony komfort, jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę solidność firmy i wysoką przyznawalność. Pożyczka OK to jak najbardziej poważny kandydat do czołówki polskich pożyczkodawców, jeśli tylko poprawi kilka drobnych szczegółów.

Jeśli interesuje Cię pożyczka w Pożyczka OK, kliknij w link poniżej i zobacz jak o nią wnioskować:

Jak wziąć pożyczkę w Pożyczka OK?

Ocena: 4.24 (17 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x