star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Pożyczka Go

Firma pożyczkowa

Trudny miesiąc, nieoczekiwane wydatki, wsparcie dla bliskiej osoby – to najczęściej w takich momentach decydujemy się na zaciągnięcie szybkiej pożyczki, którą możemy otrzymać bez zbędnych formalności i uwierzytelnień. Szukamy wtedy najlepszej opcji na kredyt z niskim oprocentowaniem. Czy PożyczkaGO wpisuje się w ten schemat?

PożyczkaGO jest produktem finansowym, który został stworzony dzięki współpracy dwóch firm – LTU Finance Sp. z.o.o. i Aventus Group. Wpisanym w rejestr właścicielem tej marki pożyczkowej jest firma Vippo Sp. z o.o. PożyczkaGO, z siedzibą w Warszawie, kredyty internetowe swoim klientom oferuje od roku 2017 – wtedy też została wpisana w KRS. Dewizą marki jest hasło “Bezpieczne pożyczanie” – bez wychodzenia z domu. Szybka pożyczka przez internet z jasnymi warunkami, przejrzystym działaniem i łatwą dostępnością usług oraz minimalną ilością formalności – PożyczkaGO jest platformą, w której kredyt można zaciągnąć nawet w kilkanaście minut – wraz z przelaniem pieniędzy na konto.

Czy pożyczanie za pośrednictwem PożyczkaGO jest bezpieczne?

Zawsze, gdy myśli się o zaciągnięciu kredytu, powinno się zasięgnąć opinii o danej marce czy firmie zewnętrznej. Wyznacznikiem wiarygodności jest między innymi Polski Związek Instytucji Pożyczkowych, który zrzesza firmy pozabankowe. Niestety marka pożyczkowa PożyczkaGO nie znajduje się na tej liście. Jest ona jednak obecna w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych, a dokładnie widnieje na niej LTU Finance Sp. z.o.o.

PożyczkaGO nie otrzymała żadnych certyfikatów ani nagród konsumenckich – czy oznacza to, że trzeba od razu skreślić tę markę? Na rynku jest ona dość nowa i być może dopiero zabiega o dobre opinie ze strony klientów. Niemniej jednak, marka ta powinna starać się o widoczność w najważniejszych rejestrach, instytucjach i rankingach, bo to znacznie podniosłoby jej wiarygodność.

Wady i zalety PożyczkaGO

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki, należy najpierw przyjrzeć się wszystkim plusom i minusom tej opcji kredytowej. Przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć wysokość rat, czas spłaty, oprocentowanie, wielkość kwoty, na jaką można zaciągnąć pożyczkę, a także korzyści konsumenckie, jakie oferuje marka. Poniżej prezentujemy wady i zalety pożyczki w PożyczkaGO.

Zalety pożyczki internetowej w PożyczkaGO:

 1. Czas spłaty – kredyt krótkoterminowy można wziąć na czas od 10 do 30 dni, a pożyczkę ratalną na okres od 2 do 6 miesięcy.
 2. Szybki przelew na konto – PożyczkaGO szczyci się tym, że kredyt internetowy można zaciągnąć nawet w 15 minut  – o ile wniosek jest złożony w dniach i godzinach pracujących. Pieniądze na konto przelewane są jeszcze tego samego dnia.
 3. Możliwość wypłaty środków – pożyczkę można wypłacić w formie gotówkowej z pośrednictwem czeku GIRO. Po okazaniu dowodu gotówkę można wypłacić na poczcie.
 4. Forma potwierdzenia tożsamości – dokonuje się jej za sprawą przelewu weryfikacyjnego lub za pośrednictwem weryfikacji natychmiastowej.
 5. Przejrzyste warunki umowy – Bardzo często umowa pożyczkowa pisana jest w sposób niejasny dla zwykłego konsumenta, który nie jest rozeznany w systemach prawnych. PożyczkaGO za cel postawiła sobie uproszczenie umowy w taki sposób, aby była ona zrozumiała i akceptowalnego dla każdego, kto ubiega się o internetową chwilówkę.
 6. Indywidualne podejście do klienta – Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie, a klienci chwalą markę za bardzo dobry kontakt.
 7. Bonus dla stałych klientów – Pożyczkobiorcy mogą liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty w zależności od aktualnej oferty PożyczkaGo.
 8. Pierwsza pożyczka za darmo – Pożyczkodawca udziela dwóch typów kredytów: krótkoterminowych i ratalnych. Gratisowa, nieoprocentowana pożyczka jest dla nowych konsumentów, którzy raty będą płacić w terminie. Krótkoterminową pożyczkę trzeba spłacić od 10 do 30 dni.

Jak pożyczyć w PożyczkaGO?

Wady pożyczki internetowej w PożyczkaGo:

 1. Krótki czas spłaty pożyczki ratalnej – W chwilówce krótkoterminowej czas spłaty wynosi od 10 do 30 dni, a w ratalnej pożyczce pieniądze trzeba dokonać maksymalnie w ciągu 6 miesięcy.
 2. Weryfikacja w bazie dłużników – PożyczkaGO zastrzega sobie weryfikację klienta w bazie dłużników. Sprawdzane jest Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Dłużników, a także ERIF.
 3. Limit wiekowy – aby uzyskać pożyczkę krótkoterminową trzeba mieć minimum 19 lat (nie ma górnej granicy wieku), natomiast w kredycie ratalnym wiek ten jest ściśle określony od 21 do 73 lat.
 4. Udokumentowany dochód – może stanowić to problem dla osób, które w danym momencie nie są np. zatrudnione na umowie o pracę.
 5. Niska kwota maksymalnej pożyczki – PożyczkaGO oferuje pożyczkę ratalną maksymalnie do kwoty 5 000 zł.

Więcej o PożyczkaGO

Opinia Sowy Finansowej o PożyczkaGO

Z jednej strony przejrzyste warunki, rozumiała umowa, szybki czas uzyskania pożyczki. Z drugiej jednak niska kwota pożyczki. Jeśli więc szukamy zobowiązania na wyższą kwotę, trzeba będzie rozejrzeć się za inną opcją zobowiązania pozabankowego.

Ocena: 4.20 (1706 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
KONKURS!
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy