star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Pożyczka Ratalna

Firma pożyczkowa

Szybka i wygodna pożyczka na raty to nie zawsze oksymoron. Marka Pożyczka Ratalna może być dobrym wyborem. Sprawdziliśmy tę ofertę pod kątem opłacalności finansowej, wygody uzyskania i warunków stawianych klientom. Dzięki temu dowiesz się, czy to naprawdę najlepsza opcja.

Pożyczka Ratalna to być może nie jest zbyt oryginalna nazwa, ale naprawdę warto się nią zainteresować. Pożyczkodawcą w tym wypadku jest bowiem nie kto inny, jak rozpoznawalna na całym świecie firma Aasa. To firma skandynawska, z kilkoma milionami udzielonych pożyczek na koncie i z powodzeniem działająca w Polsce już od 2012 roku. Ten pożyczkodawca nie tylko zna się na finansach, ale też chętnie angażuje się społecznie. Od kilku lat Aasa prowadzi kampanie zapobiegające wykluczeniu cyfrowemu oraz wykluczeniu finansowemu kobiet.

Czy pożyczanie w Pożyczka Ratalna jest bezpieczne?

Tak duży i zdobywający uznanie na całym świecie pożyczkodawca nie powinien budzić większych obaw. Tym bardziej jeśli jest to firma, która od lat świadomie propaguje tzw. fair lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie i przynależy do wielu organizacji zajmujących się etyką finansową. W Polsce jest to między innymi Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych będąca autorem Zasad Dobrych Praktyk Sprzedaży Produktów Kredytowych. Wiarygodność pożyczki podnosi również fakt, że firma może pochwalić się Certyfikatem Odpowiedzialni w Biznesie.

Wady i zalety pożyczki w Pożyczka Ratalna

Na pierwszy rzut oka Pożyczka Ratalna to oferta jakich wiele – raczej przeciętne kwoty i przeciętne okresy spłaty. To oferta stabilna i bez większych zaskoczeń, ale przez to może stać się uniwersalną i spełnić oczekiwania ogromnej części społeczeństwa. Dobrze jednak przyjrzeć się dokładniejszej analizie w poszukiwaniu czynnika, który w szczególności mógłby przyczynić się do złożenia wniosku właśnie w tej firmie lub już na początku wykluczyć ją z kręgu zainteresowania.

Zalety pożyczki w Pożyczka Ratalna:

 1. Optymalny okres spłaty do wysokości pożyczki. Kwota, którą możemy otrzymać nie jest zbyt wysoka jak na dzisiejsze standardy – to maksymalnie 10 000 złotych na 24 miesiące. Takie ustawienie pozwala jednak na niską miesięczną ratę pożyczki i łatwe wkomponowanie jej w domowy budżet.
 2. Niskie koszty. Najniższe RRSO w Pożyczka Ratalna wynosi 75,49%. Jest to już całkiem dobry wynik i bardzo porównywalny do największych i najpopularniejszych pożyczkodawców.
 3. Pożyczka tylko na oświadczenie. By otrzymać pożyczkę będziemy potrzebowali tylko dowodu osobistego. Pożyczkodawca raczej nie poprosi nas o zaświadczenie od pracodawcy, czy wyciąg z banku.
 4. Duży zakres wiekowy klientów. Pożyczka Ratalna przyjmuje wnioski od klientów w wieku od 20 do 80 lat.
 5. Możliwość otrzymania pożyczki bez BIK. Niski scoring kredytowy w BIK lub zaległości w spłacie innych zobowiązań finansowych nie będą miały wpływu na to, czy otrzymamy pieniądze. Pożyczkodawca w ogóle nie sprawdzi tej bazy.
 6. Można mieć dwie aktywne pożyczki. Jeśli spłacimy przynajmniej połowę rat bieżącego zobowiązania, Pożyczka Ratalna umożliwi nam zaciągnięcie kolejnego. Oczywiście warunkiem koniecznym jest odpowiednio wysoka zdolność kredytowa.
 7. Kilka sposobów wypłaty pieniędzy. Do wyboru mamy standardowy przelew bankowy (zwykły lub Blue Cash), a także wypłatę pożyczki na poczcie za pomocą czeku GIRO. Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję, to możemy wypłacić pieniądze już po 30 minutach od przyznania pożyczki.
 8. Duża przejrzystość i uczciwość oferty. Pożyczka Ratalna udostępnia swoim klientom wzór umowy, tabelę opłat i prowizji, a także formularz informacyjny – czyli wszystko to, czego potrzebujemy, by rzetelnie ocenić ofertę.

Więcej o Pożyczka Ratalna

Wady pożyczki w Pożyczka Ratalna:

 1. Dość niska dostępna kwota pożyczki. 10 000 złotych to nie jest dużo – dziś standardem jest przynajmniej o 5 000 złotych więcej i takie firmy zdają się cieszyć największym zainteresowaniem.
 2. Długi czas oczekiwania na pieniądze. Jeśli zdecydujemy się na wypłatę pożyczki przelewem, będziemy musieli poczekać na przyjazd kuriera z umową, następnie na dostarczenie podpisanej umowy do firmy, a na końcu na zaksięgowanie przelewu.
 3. Weryfikacja w bazach dłużników. Pożyczka Ratalna skontroluje nas w bazach KRD, ERIF, BIG Infomonitor oraz KBIG.
 4. Wypłata czekiem GIRO jest płatna. Ta opcja jest zdecydowanie szybsza, ale też droższa – będzie nas kosztować dodatkowe 13 złotych. Zapłacimy również za wysyłkę pieniędzy przelewem ekspresowym Blue Cash (3 złote).
 5. Wniosek pożyczkowy wymaga podania wielu informacji. Oprócz standardowych informacji adresowych i dochodowych, będziemy zmuszeni poinformować pożyczkodawcę o naszym statusie społecznym: wykształceniu, posiadanych abonamentach, rodzaju zamieszkiwanego lokum, itp. Konieczne będzie podanie również celu, na który spożytkowana zostanie pożyczka.

Jak wziąć pożyczkę w Pożyczka Ratalna?

Opinia Sowy Finansowej o Pożyczka Ratalna

Na wstępie powiedzieliśmy, że Pożyczka Ratalna do stabilna, solidna i bardzo uczciwa oferta. To bardzo ważny czynnik, którego nigdy nie należy pomijać – w ten sposób zapewniamy sobie przecież bezpieczeństwo finansowe. Dodatkowo, większość wypisanych wad ma charakter błahy i niezbyt wpływający na komfort użytkowania, czy ogólną ocenę oferty. Największą niedogodnością jest niestety dość anachroniczny sposób podpisania umowy i długi czas oczekiwania na pieniądze. Trzeba to powiedzieć – jeśli szukamy pożyczki w 15 minut bez wychodzenia z domu, to tutaj jej nie znajdziemy. Z drugiej strony Pożyczka Ratalna umożliwia pożyczenie pieniędzy osobom, które nie mają konta bankowego, więc z pewnością znajdzie wielu zwolenników.

Ocena: 4.13 (77 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
KONKURS!
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy