star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Pożyczka 20 000 zł. Gdzie jej szukać?

pozyczka-na-20-000

Szukasz atrakcyjnej pożyczki na 20 000 złotych? To wcale nie takie trudne. Dziś pożyczki pozabankowe to nie tylko małe i krótkoterminowe chwilówki. Wiele ofert to wygodne zobowiązania na raty, z wielomiesięcznym okresem spłaty. Poniżej przedstawiamy najkorzystniejsze oferty i omawiamy najważniejsze aspekty takich pożyczek.

Pożyczki pozabankowe swoją popularność zdobyły dzięki wysokiej dostępności, nieskomplikowanym sposobie wnioskowania i niewielu formalnościom. Ostateczna decyzja o wzięciu pożyczki powinna być jednak poprzedzona rzetelną analizą swojej sytuacji finansowej, a także aktualnej oferty rynku. Dzięki temu z większym prawdopodobieństwem taką pożyczkę otrzymamy i – co najważniejsze – uda nam się ją spłacić w terminie.
Spis treści:

Pożyczki 20 000 zł – co trzeba wiedzieć na początek?

Pożyczka na 20 000 zł to zobowiązanie, które spłacimy w systemie ratalnym, w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu miesięcy (największe instytucje pozabankowe mogą zawrzeć z nami umowę nawet na pięć lat!). Pod względem technicznym taka pożyczka nie będzie się więc znacząco różnić od zwykłego kredytu bankowego.

Inne, bardziej przystępne, będą jednak warunki udzielenia pożyczki. W tej kwestii pożyczkodawcy są raczej jednogłośni i swoim potencjalnym klientom stawiają podobne wymagania. Najważniejsze z nich to:

  • pełnoletność
  • polskie obywatelstwo i zamieszkanie na terytorium Polski
  • ważny dowód osobisty
  • stałe źródło dochodu – z pożyczki pozabankowej możemy skorzystać również wtedy, gdy nie mamy umowy o pracę; akceptowane są też inne dochody, takie jak renta rodzinna, alimenty, czy dochody z umowy zlecenie lub umowy o dzieło;
  • dobra historia w BIK
  • brak należności widocznych w rejestrach dłużników (KRD, ERIF, BIG Infomonitor, Związek Banków Polskich)

Zwróćmy uwagę na to, że kryteria oceny wnioskodawcy nie obejmują przedstawienia zaświadczenia o dochodach. W rzeczy samej przytłaczająca większość instytucji pozabankowych takiego wymogu nie stawia. Oczywiście we wniosku pożyczkowym należy wpisać wysokość dochodów, ich rodzaj i miejsce pracy, ale nie musimy tego udokumentować.

Jak otrzymać pożyczkę na 20 000 zł?

Wszystkie formalności związane z pożyczką zostały przeniesione do Internetu. W ten sposób złożymy wniosek i podpiszemy umowę, a później będziemy mogli kontrolować stan spłaty zobowiązania. Cała procedura opiera się na:

  • założeniu indywidualnego konta w serwisie pożyczkowym
  • wypełnieniu wniosku online
  • weryfikacji tożsamości, zwykle za pomocą przelewu na mikroskopijną kwotę 1 grosza lub szybkiej aplikacji
  • przyznaniu pożyczki, najczęściej już po kilku lub kilkunastu minutach od wysłania wniosku

Dzięki tak prostej procedurze i wykorzystaniu nowych technologii (np. całodobowemu systemowi przyjmowania wniosków lub wysyłki pożyczki przez platformę do błyskawicznych przelewów), pieniądze możemy otrzymać już po kilkunastu minutach, nawet w weekend.

Gdzie znajdę pożyczki na 20 000 zł?

Wśród polskich konsumentów najpopularniejsze są pożyczki w wysokości 10-15 tysięcy złotych i na takie kwoty najczęściej możemy liczyć. Niemniej jednak znajdziemy kilka ofert na 20 000 zł u pożyczkodawców popularnych i długo obecnych na naszym rynku. Będą to więc oferty korzystne i – przede wszystkim – bezpieczne.

Najchętniej wybierane instytucje to:

Wonga. 20 000 zł to maksymalna kwota pożyczki w tej firmie. Pożyczkobiorców powinien ucieszyć fakt, że możemy spłacić ją w ciągu 60 miesięcy przy niewielkich kosztach – RRSO takiej pożyczki wynosi ok. 20%. Możemy także liczyć na błyskawiczną wypłatę pieniędzy (nawet po kilku minutach od dopełnienia formalności) oraz liczne udogodnienia, takie jak bezkosztowa przerwa w spłacie lub jej odroczenie.

Weź pożyczkę ratalną w Wonga

Monedo Now. Ta instytucja spłatę 20 000 zł może rozłożyć nam na najmniej 6, a najwięcej 48 miesięcy. Przy maksymalnym okresie spłaty za pożyczkę zapłacimy ok. 5441 zł (RRSO  13,04%). Nie trzeba przy tym wykonywać przelewu weryfikacyjnego, a pożyczka zostanie wysłana natychmiast po zaakceptowaniu przez nas oferty firmy, nie później niż następnego dnia roboczego.

Weź pożyczkę ratalną w Monedo Now

Provident. W jednej z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych firm pożyczkowych w Polsce możemy pożyczyć od 5000 do 20 000 zł w ramach oferty dla nowych klientów „Pożyczka na 48 miesięcy”. Provident kusi nas dodatkowo wyjątkowo niskimi kosztami. RRSO wynosi zaledwie 9,87%, a więc porównywalnie do ofert bankowych. Podobnie jak w innych firmach, również tutaj pożyczkę otrzymamy bardzo szybko – wszystkie formalności zajmą nie więcej niż kilkanaście minut.

Weź pożyczkę ratalną w Provident

Na to zwróć szczególną uwagę!

Jak można zauważyć, przedstawione propozycje są ofertami atrakcyjnymi cenowo i korzystnymi, jeśli chodzi o stosunek wysokości pożyczki do długości okresu spłaty. Ponadto, jako zaufane instytucje, nie zawsze cenią ilość klientów, ale ich jakość, zwłaszcza przy takiej dużej kwocie. Warto więc wiedzieć, że dla pożyczkodawcy największe znaczenie ma wiarygodność pożyczkodawcy w tym szczególnie historia w BIK oraz rejestrach dłużników. Brak zaległości  oraz odpowiednio wysokie zarobki dla pożyczkodawcy będą stanowić gwarancję spłaty, zwłaszcza że najczęściej te 20 000 zł będziemy oddawać przez kilka lat. Dla nas będzie to natomiast bufor bezpieczeństwa, który może uchronić nas przed wieloma negatywnymi konsekwencjami braku spłaty.

Ocena: 4.10 (4121 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników