star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Jak wziąć pożyczkę w Optimie?

Firma pożyczkowa

Pożyczkodawca Optima zakończył działalność pożyczkową 8 grudnia 2017 roku.

***

Zadecydowałeś, że ta oferta najbardziej odpowiada na Twoje potrzeby i możliwości i postanawiasz pożyczyć w Optimie. To firma, która działa online – wszystkie formalności załatwiane są zatem za pośrednictwem internetu. Sprawdziliśmy krok po kroku, jak wziąć pożyczkę w Optimie. Usiądź wygodnie, przygotuj dowód osobisty, numer konta bankowego oraz telefon i zobacz, jak łatwo możesz zawnioskować o pożyczkę do 20 000 zł!

1. Określ parametry swojej pożyczki

Od tego należy zacząć procedurę wnioskowania. Musimy za pomocą suwaka określić, jaką kwotę chcemy pożyczyć (w przedziale od 500 zł do 20 000 zł) i na jaki czas (do wyboru mamy od 6 do 24 rat). Po zaznaczeniu konkretnego przedziału od razu mamy możliwość zapoznać się z podsumowaniem: zobaczymy całkowitą kwotę pożyczki, szacowaną wysokość raty oraz czas obowiązywania umowy. Zostaną nam przedstawione koszty rozbite na poszczególne elementy (odsetki, oprocentowanie, maksymalne RRSO, opłata przygotowawcza, prowizje itp.). Jeśli wszystko nam odpowiada, możemy za pomocą baneru „Złóż wniosek”, przejść do kolejnego etapu.

2. Podaj swoje dane

Pożyczkodawca prosi nas o określenie szczegółowych informacji, które są niezbędne do złożenia wniosku. Musimy zatem podać swoje dane osobowe:

  • imię i nazwisko,
  • numer PESEL,
  • serię i numer dowodu osobistego,
  • numer telefonu komórkowego,
  • adres e-mail.

Jesteśmy zobowiązani również do podania swojego adresu zamieszkania, powinniśmy także określić czas zamieszkiwania pod danym adresem oraz podać adres korespondencyjny, o ile jest inny niż zamieszkania.

Na tym etapie wnioskowania o pożyczkę w Optimie musimy również potwierdzić zgody administracyjne oraz marketingowe. Po zapoznaniu się z nimi możemy przejść do kolejnego kroku.

3. Określ swoją sytuację finansową

Aby otrzymać pożyczkę w Optimie musimy określić dokładnie naszą sytuację finansową, na podstawie której zostanie oceniona nasza zdolność kredytowa. Jak wiemy – odpowiednia zdolność kredytowa jest warunkiem otrzymania gotówki. Musimy zatem podać:

  • typ dochodu (umowa o pracę, o dzieło, zlecenie, działalność gospodarcza, emerytura, renta, gospodarstwo rolne, zasiłek MOPS, program socjalny, zasiłek przedemerytalny, inne),
  • rodzaj dochodu (terminowy/bezterminowy),
  • okres uzyskiwania dochodu,
  • wysokość dochodu netto,
  • dzień otrzymania wynagrodzenia.

Co ważne – można podać więcej niż jedno źródło dochodu. Pożyczkodawca prosi nas także o określenie swoich wydatków (podzielonych na zajęcia komornicze oraz inne wydatki). Na tym etapie musimy podać także numer naszego konta bankowego oraz określić typ mieszkania (dom jednorodzinny własnościowy, dom jednorodzinny wynajmowany, mieszkanie własne, mieszkanie wynajmowane, mieszkanie komunalne, inne) oraz swój stan cywilny (konkubina / konkubent, panna / kawaler, rozwiedziona / rozwiedziony, wdowa / wdowiec, zamężna / żonaty).

4. Wybierz sposób potwierdzenia tożsamości i przejdź weryfikację

Potwierdzenie tożsamości ma wykluczyć oszustów oraz próbę wyłudzenia kredytu na cudze dane. Musimy zatem potwierdzić, że dane które podaliśmy we wniosku są prawdziwe. Optima weryfikuje swoich klientów na dwa sposoby. Na samym początku jednak należy wybrać z listy bank, w którym ma się konto.

Następnie możemy zdecydować się, w jaki sposób chcemy zostać zweryfikowani przez pożyczkodawcę. Możemy to zrobić za pomocą aplikacji Instator, która loguje się do naszej bankowości internetowej na parę sekund i potwierdza zgodność naszych danych widniejących na rachunku z tymi poddanymi we wniosku. Drugi sposób to tradycyjny przelew 1 zł na konto Optimy, ale za pomocą Blue Media, co przyśpiesza proces podjęcia decyzji.

5. Oczekuj na decyzję pożyczkodawcy i odbierz gotówkę

Jeśli weryfikacja się powiedzie, pożyczkodawca oceni nasza zdolność kredytową i na podstawie podanych przez nas informacji podejmie decyzję o przyznaniu pożyczki. Jeśli ta będzie pozytywna, otrzymamy dokumenty kredytowe (umowę pożyczki i harmonogram spłacania rat). Natychmiast zostanie wykonany też przelew gotówki. Posiadacze rachunku bankowego w PKO BP mogą liczyć na wypłatę środków w ciągu 15 minut, inne osoby otrzymają pieniądze do maksymalnie jednego dnia roboczego.

Więcej o Optimie

Pożyczaj w Optimie, spłacaj raty w terminie

Jak widać – otrzymanie gotówki w Optimie nie należy do najtrudniejszych zadań. Cały proces wnioskowania nie zajmie więcej niż 15 minut. Formalności są skrócone do minimum, a cała procedura jest nieskomplikowana. Udało się otrzymać gotówkę? Pamiętaj o terminowym spłacaniu rat. W przeciwnym razie firma może naliczyć odsetki oraz dodatkowe opłaty. Lepiej uniknąć dodatkowych kosztów, monitów  czy nawet windykacji!

Zobacz, co o Optimie mówią dotychczasowi klienci tej firmy!

Ocena: 4.03 (179 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy