star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Optimie

Firma pożyczkowa

Pożyczkodawca Optima zakończył działalność pożyczkową 8 grudnia 2017 roku.

****

Planujesz wziąć pożyczkę w Optimie? Warto wiedzieć, co na jej temat mówią inni klienci. Sprawdziliśmy to – i na podstawie faktycznych doświadczeń pożyczkodawców korzystających z usług Optimy stworzyliśmy niniejszy artykułu. Zobacz, kiedy warto wnioskować o gotówkę w tej firmie, jaki są słabsze i mocniejsze strony pożyczki oraz na co szczególnie uważać.

Kiedy pożyczka w Optimie się opłaca?

Pożyczka w Optimie jest doskonałą alternatywną dla kredytu bankowego, ale również dla szybkich pożyczek na 30 dni. Wnioskować można zarówno o małe kwoty (od 500 zł), jak i o dość spore sumy (do 20 000 zł). Nie trzeba brać chwilówki, którą trzeba spłacić po 30 dniach, w Optimie pożyczasz 500 zł rozłożone na 6 wygodnych, łatwiejszych do spłacenia rat. Jeśli nie otrzymałeś kredytu w banku na remont, np. ze względu na za niski dochód, to w Optimie możesz złożyć wniosek na 15 000 zł, które będzie rozłożone na 24 raty.

Optima informuje, że negatywna historia kredytowa nie jest przeszkodą w otrzymaniu pożyczki. Dlatego też o gotówkę u tego pożyczkodawcy mogą wnioskować nawet osoby, które są w BIK-u, mają niespłacone zobowiązania lub zajęcia komornicze. Wymagana jest jedynie odpowiednia zdolność kredytowa i podstawowe określone przez pożyczkodawcę warunki.

W Optimie o pożyczkę mogą występować zarówno osoby bardzo młode – bo wystarczy ukończone 18 lat, jak i seniorzy – bo firma nie ustaliła górnej granicy wieku. To bardzo szeroki przekrój. W zasadzie każda pełnoletnia osoba ma szanse na gotówkę, pod warunkiem że posiada stały, udokumentowany dochód.

Wady i zalety pożyczki w Optimie

Każda oferta ma swoje mocniejsze jak i słabsze strony. Pełne poznanie obu stron pozwoli na podjęcie przemyślanej i dopasowanej do swojej sytuacji decyzji. Uważasz, że poniższą listę można rozbudować? Podziel się z nami swoim doświadczeniami z firmą Optima. Chętnie uzupełnimy nasze informacje o Twoje spostrzeżenia.

Zalety:

 • Wysoka przyznawalność pożyczek,
 • Niska górna granica wieku (od 18 lat),
 • Brak górnej granicy wieku,
 • Dwa sposoby weryfikacji tożsamości,
 • Minimum formalności,
 • Intuicyjna strona,
 • Brak ukrytych kosztów,
 • Szybka decyzja o przyznaniu pożyczki,
 • Szeroki zakres parametrów (500 zł – 20 000 zł, od 6 do 24 miesięcy),
 • Możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki,
 • Pożyczki udzielane również w weekend,
 • Szansę na pożyczkę mają osoby z negatywną historia kredytową.

Wady:

 • Konieczność posiadania udokumentowanego źródła dochodu,
 • Wysokie koszty pożyczki,
 • Firma posiada tylko jedno konto bankowe – dłuższy czas oczekiwania na przelew,
 • Brak szczegółowych informacji o wszystkich kosztach i opłatach na etapie określania parametrów.

Co o firmie mówią klienci, czyli opinie o Optimie

Sowa Finansowa tę część serwisu oddaje w ręce klientów Optimy. Staramy się nie interweniować w treści pozostawianych przez was komentarzy – ograniczamy jedynie przeginanie z tzw. hejtowaniem, spamem i przesadną „łaciną” :) Mamy świadomość, że opinia prawdziwych klientów firmy Optima ma bardzo duże znaczenie dla każdego, kto zastanawia się nad pożyczką ratalną w tej firmie. Liczymy zatem na waszą wylewność i szczerość. Powiedz co myślisz, jakie masz doświadczenia i daj dobrą radę innym.

Podziel się swoją opinią o marce Optima, napisz jakie masz doświadczenia z pożyczaniem w tej firmie. Wiele osób czeka na twoją opinię.

Umieszczane przez klientów opinie o Optimie stanowią jedno z kryteriów oceny tej firmy w naszej porównywarce.

Zobacz, jak wziąć pożyczkę w Optimie

Ocena: 4.01 (209 głosów)
avatar
HIT!
1 000
od 100 zł do 3000 zł
30 dni
od 5 dni do 45 dni
0
RRSO: 0%
1 000
od 500 zł do 2000 zł
30 dni
od 7 dni do 30 dni
0
RRSO: 0%
1 000
od 200 zł do 3000 zł
30 dni
od 1 dnia do 30 dni
0
RRSO: 0%

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
ajka
Gość
ajka

szkoda,że już nie działają…

Maria
Gość
Maria

rzetelna firma, polecam!