star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o MiniCredit

firma pożyczkowa

Bank odmówił ci kredytu? Wystarczy zgłosić się do instytucji pozabankowej. Tam na preferencyjnych warunkach pieniądze dostępne są od ręki. Co w tym zakresie proponuje MiniCredit? Sprawdzamy i wydajemy opinię.

Ta oferta na naszej stronie jest obecnie nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

MiniCredit rozpoczęło swą działalność na Łotwie. Wraz z dynamicznym rozwojem, firma zdecydowała się na ekspansję terytorialną i otworzyła swoje placówki także na Litwie, w Estonii czy w Gruzji. W Polsce swoje usługi świadczy od 2011 roku. Jej flagowym produktem są krótkoterminowe pożyczki udzielane przez internet osobom znajdującym się w kłopotach finansowych lub mającym w niedalekich planach drobne wydatki konsumenckie.

Czy pożyczanie w MiniCredit jest bezpieczne?

Papierkiem lakmusowym dla firm pożyczkowych starających się o uzyskanie renomy bezpiecznego partnera finansowego jest obecność marki na liście członków Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Wówczas klient wie, że ma do czynienia z instytucją, która swoją działalność prowadzi wedle wypracowanych przez branżę standardów. MiniCredit na szczęście może pochwalić się przynależnością do tego grona, ponieważ – jak uznano – spełnia wszelkie normy etyczne. Na korzyść opisywanego podmiotu działa również internacjonalistyczna struktura właścicielska oraz wieloletnie doświadczenie na rynku pożyczkowym.

Wady i zalety pożyczki w MiniCredit

Powszechna opinia o instytucjach pożyczkowych jest raczej negatywna. Warto jednak przed wydaniem tak surowego werdyktu szczegółowo przeanalizować ofertę. Może się bowiem okazać, że liczba atutów przeważa nad liczbą słabości. Analizując MiniCredit wzięliśmy pod uwagę m.in. okres kredytowania, przedział kwotowy pożyczek oraz inne warunki, jakie należy spełnić przed podpisaniem umowy. Oto garść faktów o pożyczce w MiniCredit.

Zalety pożyczki w MiniCredit:

  1. Elastyczny przedział kwotowy – MiniCredit kieruje swą ofertę głównie do osób o niewygórowanych żądaniach finansowych. Wysokość możliwej do uzyskania pożyczki mieści się w granicach przedziału od 100 do 5000 złotych. Można zatem zarówno spełnić drobne, jak i większe marzenia.
  2. Opcja szybkiej spłaty – Po co czekać wiele miesięcy ze spłatą zobowiązań? Lepiej uregulować rachunki jak najszybciej. Krótki termin (od 5 do 30 dni) mobilizuje klientów MiniCredit, aby nie zwlekać z oddaniem pieniędzy.
  3. Możliwość przedłużenia pożyczki – Przedstawiana firma daje klientom bufor bezpieczeństwa. Każde opóźnienie wprawdzie kosztuje, ale na pewno mniej niż w przypadku natychmiastowego rozpoczęcia procesu windykacyjnego. Dopuszczalne okresy to 7, 15 lub 30 dni.
  4. Wiele rachunków bankowych – Klienci zobowiązani do spłaty mają do wyboru aż pięć numerów kont w różnych bankach (mBank, PKO BP, Santander, Pekao SA, Millennium i Alior). Nie trzeba zatem specjalnie zakładać rachunku, aby nie płacić za transfer do innej instytucji.
  5. Przyjmowanie wniosków – Dobrodziejstwem doby Internetu jest możliwość składania wniosków przez cały czas, niezależnie od pracy stacjonarnych pracowników firmy. Formularz MiniCredit jest dostępny dla klientów 24h przez 7 dni w tygodniu.

Wady pożyczki w MiniCredit:

  1. Ograniczenia przy pierwszej pożyczce – O ile atutem MiniCredit jest fakt, że klienci mogą pozyskać nawet 5000 złotych, to za słabość należy uznać pewne istotne ograniczenie. Maksymalna kwota pierwszego zobowiązania to 1500 złotych.
  2. Limit wiekowy – Pożyczkę w MiniCredit mogą wziąć jedynie osoby między 20 a 75 rokiem życia.
  3. Brak możliwości kontaktu w weekendy – Wielu pożyczkodawców uruchamia swoją infolinię również w soboty i niedzielę. W przypadku MiniCredit tak nie jest. Kontakt nawiązać można tylko w dni robocze od 8:30 do 19:00.
  4. Weryfikacja w bazach dłużników – MiniCredit podczas rozpatrywania wniosku bada stan zadłużenia potencjalnego klienta w EFIR, Krajowym Rejestrze Długów, BIG i innych bazach.

Więcej o MiniCredit

Opinia Sowy Finansowej o MiniCredit

Oferta MiniCredit nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle pozostałych pożyczkodawców, których wiarygodność opiniuje Sowa Finansowa. To kolejna solidna propozycja firmy z międzynarodowym doświadczeniem- elastyczna pod względem zakresu kwotowego, jak i warunków spłaty.

Ocena: 4.20 (163 głosy)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Hans
Hans
3 lat temu

Brak kontaktu pod numerem infolinii – nikt nie odbiera, głuchy telefon. Pod numerem windykacji nie czekałem na połączenie nawet jednego sygnału. Konsultant bezczelny, nie chce współpracować, ani pomóc (usłyszałem, że traci czas). Kontakt tylko mail’owy, więc stanowczo odradzam!

Koli 80
Koli 80
5 lat temu

Nie podoba mi się czs oczekiwania na pieniądze…czekalam cały dzien

2
0
()
x