star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Mikrorata – do 10 000 zł pożyczki dla nowych klientów

Firma pożyczkowa

Do 10 000 zł na okres dwóch lat – tak w skrócie prezentują się maksymalne parametry pożyczki w Mikrorata. Co jeszcze wyróżnia tę markę? Sprawdźmy!

Właścicielem Mikroraty jest Aasa Polska S.A., która działa w Polsce od 2012 roku. Firma zdobyła kilka wyróżnień dla swoich produktów (m.in. przyznawany przez Loan Magazine tytuł Pożyczki Biznesowej), jest także członkiem Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych. W ofercie ma pożyczki ratalne do 10 000 zł. Tak w przypadku marki Aasa, jak i Mikroraty pieniądze są pożyczane na okres do dwóch lat.

Ile mogę pożyczyć?

Pożyczka, jaką możesz zaciągnąć za pośrednictwem Mikroraty, wynosi od 1 000 zł do 10 000 zł. Firma nie narzuca górnego limitu dla nowego klienta, dlatego wnioskując pierwszy raz, możesz od razu ubiegać się o pełną kwotę 10 000 zł.

Uwaga! Gdy spłaciłeś już przynajmniej połowę rat swojej pierwsze pożyczki ratalnej, możesz aplikować o kolejną. Pamiętaj jednak, że ponownie przejdziesz proces oceny zdolności kredytowej, ponieważ pożyczkodawca musi mieć pewność, że stać cię na spłatę drugiego zobowiązania finansowego.

Na jak długo mogę wziąć pożyczkę?

Pieniądze pożyczysz tu na okres od jednego roku do dwóch lat. Dług oddajesz zgodnie z harmonogramem w ratach rosnących. Oznacza to, że pierwsza rata będzie najniższa, a kolejne wyższe. Oczywiście możesz także spłacić pożyczkę przed czasem – nie poniesiesz wtedy żadnych dodatkowych opłat. Co więcej, twoja pożyczka będzie tańsza, ponieważ pożyczkodawca ma w takiej sytuacji obowiązek podania nowego, stosownego do czasu trwania umowy, kosztu pożyczki.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz zwrócić się do firmy z prośbą o zmianę harmonogramu spłaty. Aby skorzystać z tej opcji, niezbędny jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

Koszty pożyczki w Mikroracie

W Tabeli Opłat i Prowizji odnajdziesz wszystkie koszty pożyczki ratalnej w Mikroracie. Zanim podpiszesz umowę, pożyczkodawca jest zobowiązany dostarczyć ci Formularz Informacyjny, w którym znajdziesz dokładne informacje o opłatach za twoją pożyczkę. Mikrorata nalicza opłaty według następujących kryteriów:

 • Odsetki kapitałowe: 10%
 • Opłata przygotowawcza: 300 zł
 • Prowizja: zależna od wysokości pożyczki
 • Opłata administracyjna miesięczna: zależna od wysokości pożyczki (od 0 zł do 35 zł)
 • Wydłużenie okresu kredytowania: 0 zł

Dokładne koszty pożyczki w Mikroracie najlepiej natomiast pokazać na przykładzie. Sprawdziliśmy, ile klient Mikroraty zapłaci za pożyczkę 5 000 zł za 23 miesiące.

4 000 zł na 24 miesiące – jaki to koszt?

Sebastian od zawsze uwielbiał jeździć na rowerze. Postanowił na sezon wiosenny kupić nowy sprzęt doskonałej jakości i jeszcze trochę go podrasować. Po pożyczkę ratalną udał się na stronę Mikroraty. Złożył wniosek o 4 000 zł na całe dwa lata – w tym okresie bowiem planował spłatę swojej pożyczki. Ile za to zapłaci?

 • Kapitał pożyczki: 4 000 zł
 • Ilość rat: 24
 • Odsetki: 428,7 zł
 • Opłata przygotowawcza: 300 zł
 • Prowizja: 2 392 zł
 • Całkowita kwota do oddania: 7 120,7 zł

Pożyczając 4 000 zł na dwa lata, Sebastian odda 7 120,7 zł.

Jak dostać pożyczkę w Mikroracie?

Złożenie wniosku w Mikroracie jest proste i nie wiąże się ze skomplikowanymi formalnościami. Wystarczy, że na stronie internetowej wypełnisz wniosek, zweryfikujesz swoją tożsamość i poczekasz na decyzję pożyczkodawcy.

Wymagany wiek: od 20 do 80 lat

Wymagane dokumenty: dowód osobisty, rachunek bankowy, adres e-mail, telefon komórkowy

Sprawdzane bazy:

 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
 • Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A.
 • Biuro Informacji Kredytowej S.A.
 • Rejestr Dłużników ERIF
 • Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. w bazie Związku Banków Polskich

Formy weryfikacji tożsamości: szybki przelew Blue Media na 1 zł lub przedstawienie dokumentów kurierowi wysłanemu przez firmę

Dane kontaktowe:

Aleje Jerozolimskie 99/9, 02-001 Warszawa

NIP: 5342534078

REGON: 366011081

KRS: 0000650466

Telefon: 22 4 600 300

E-mail: info@mikrorata.pl

Godziny pracy:

poniedziałek-piątek

8.00 – 19.00

Jak wziąć pożyczkę w Mikrorata.pl?

Oferta Mikrorata.pl odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom? Wniosek o pożyczkę złożysz online, co jest szybkie, wygodne i przyśpiesza termin otrzymania gotówki. Podpowiemy, jak krok po kroku wziąć pożyczkę w firmie Mikrorata.pl. Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

Ta oferta na naszej stronie jest obecnie nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

1. Określ parametry pożyczki

Na samym początku musisz określić, ile i na ile chcesz pożyczyć. Za pomocą intuicyjnego suwaka na stronie Mikrorata.pl możesz zaznaczyć, jaka kwota pożyczki Cię interesuje oraz na jaki okres chcesz ją wziąć. Można wnioskować o gotówkę w wysokości od 1000 zł do 10 000 zł na okres od 10 do 24 miesięcy. Od razu też zapoznamy się z wysokością oprocentowywania, minimalnym i maksymalnym okresem spłaty, szacunkowymi odsetkami, wysokością opłaty przygotowawczej, całkowitą kwotę pożyczki oraz wysokością pierwszej raty.

Po przejściu dalej raz zostaniemy przeniesiemy już do formularza będącego wnioskiem pożyczkowym. Tam raz jeszcze zapoznamy się z ogólnym podsumowaniem. Na tym etapie jeszcze mamy możliwość zmiany parametrów.

2. Podaj swoje podstawowe dane

Jesteśmy zobowiązani wypełnić arkusz formularza, który rozpoczyna się od informacji dotyczących naszej osoby. Pożyczkodawca prosi nas o podanie swojego imienia i nazwiska, numeru PESEL, numeru i serii dowodu osobistego, adresu e-mailowego, numeru telefonu oraz formy płatności za telefon (abonament, na kartę, mix), wykształcenia (podstawowe, zawodowe, średnie, licencjat, magisterium, MBA) oraz stanu cywilnego (panna/kawaler, zamężna/żonaty, zamężna/żonaty z rozdzielczością, rozwiedziona/rozwiedziony, w separacji, wdowa/wdowiec, związek nieformalna, inne). Musimy także określić cel pożyczki oraz sposób jej wypłaty (na rachunek bankowy, czekiem GIRO lub przelewem Blue Cash).

3. Podaj informacje na temat swojego zatrudnienia oraz dochodów

Na kolejnym etapie składanie wniosku o pożyczkę w Mikrorata.pl musimy jasno określić nasze źródło dochodów (zatrudniona/y, emeryt, rencista, własna działalność gospodarcza, gospodarstwo rolne, student, zasiłek lub alimenty, inne). W przypadku zatrudnienia oraz własnej działalności gospodarczej lub rolnej, a także innego źródła musimy podać szczegóły (od kiedy, gdzie, w jakiej firmie, jakie stanowisko, forma opodatkowania itp.). Konieczne jest także określenie wysokości dochodów netto.

4. Podaj dane na temat swojego zamieszkania

Na przedostatnim etapie składania wniosku o pożyczkę w Mikrorata.pl jesteśmy zobowiązani do podania naszego adresu zamieszkania oraz adresu korespondencyjnego (jeśli jest inny niż ten, pod którym mieszkamy). Pożyczkodawcę interesują także szczegóły odnośnie naszego mieszkania. Musimy określić typ nieruchomości (mieszkanie, dom, segment, bliźniak, inne) oraz jej status (własnościowa, wynajmowana, rodziców, spółdzielcza, komunalna). Jesteśmy zobowiązani podać także czas zamieszkiwania pod danym adresem oraz liczbę osób, które mieszkają razem z nami, jak również łączną miesięczną sumę opłat.

5. Zaakceptuj wymagane zgody

To już ostatni krok naszego składania wniosku w Mikrorata.pl. Jesteśmy poproszeni o zaakceptowanie zasad pożyczki. Są to zarówno zgody marketingowe, administracyjne, jak i wyrażenie pozwolenia na weryfikację w bazach kredytowych, jak i w rejestrach dłużników. Potwierdzenie tych zasad jest równoznaczne z wysłaniem wniosku kredytowego do pożyczkodawcy.

6. Oczekuj na decyzję pożyczkodawcy i gotówkę

Wysłany wniosek jest analizowany przez Mikrorata.pl. Firma oblicza Twoją zdolność kredytową oraz weryfikuje Twoją historię w bazach i rejestrach dłużników. O decyzji pożyczkodawcy zostaniesz poinformowany niezwłocznie – za pomocą SMS-a lub w wiadomości e-mail. Jeśli decyzja będzie pozytywna, na maila otrzymasz dokumenty pożyczkowe oraz zostanie wysłany do Ciebie kurier z umową. W jego obecności podpiszesz papiery. Po ich powrotnym wysłaniu natychmiast zostanie wypłacona gotówka za pomocą wybranego przez Ciebie sposobu (tradycyjnie na konto osobiste w banku, czekiem GIRO, który za pomocą kodu SMS-owego można zrealizować na poczcie lub ekspresowym przelewem Blue Cash).

Pożyczaj i oddawaj w ratach

Wypełnienie wniosku i otrzymanie pożyczki w Mikrorata.pl nie jest wcale skomplikowanym procesem. Cała procedura nie potrwa dłużej niż pól godziny. Kurier dotrze do jednego dnia roboczego, a kolejnym dniu roboczym będziesz już cieszyć się gotówkę. Nie można jednak zapomnieć o regularnym i terminowym spłacaniu rat. Za zwłokę mogą zostać nam naliczone odsetki, a z zaprzestaniem oddawania należności będzie wiązało się z postępowaniem windykacyjnym. Lepiej tego uniknąć i rzetelnie spłacać swoje zobowiązane.

Opinie o Mikrorata.pl

Mikrorata specjalizuje się w udzielaniu pożyczek długoterminowych. Struktura właścicielska jest dość skomplikowana. Wprawdzie serwisem Mikrorata.pl zarządza Web4finance, to właściwym pożyczkodawcą jest Aasa Polska. To znana międzynarodowa firma o dużo większym potencjale rynkowym. Mikroratę należy traktować zatem bardziej jako markę, a nie firmę.

Czy pożyczanie w Mikroracie jest bezpieczne?

W branży pożyczkowej najważniejszą instytucją, która udziela rekomendacji wiarygodnym firmom jest Polski Związek Instytucji Pożyczkowych. Niestety, Mikrorata nie widnieje na wykazie firm, które zostały obdarzone zaufaniem PZIP. Bazą godnych zaufania podmiotów tej branży jest także Rejestr Instytucji Pożyczkowych, który prowadzi Komisja Nadzoru Finansowego. I na nim zabrakło zarówno Mikroraty, jak i Web 4 Finance. Jest za to Aasa Polska, czyli właściwy pożyczkodawca.

Wady i zalety pożyczki w Mikrorata

Aby prześwietlić ofertę pożyczkową Mikroraty, wzięliśmy pod uwagę szereg czynników. Do najważniejszych należy m.in. maksymalna kwota pożyczki, dopuszczalny czas spłaty zobowiązania czy stosowane restrykcje, które decydują o przyjęciu lub odrzuceniu wniosku. Oto wszystkie “za” i “przeciw”!

Zalety chwilówki w Mikroracie:

 • Szeroki zakres kwotowy – Mikrorata umożliwia wzięcie pożyczki już od 1000 złotych. Co ważne, już na samym początku można ubiegać się o maksymalną kwotę 10 000 zł. Taki elastyczny przedział pozwala spełnić zarówno małe, jak i większe marzenia.
 • Długi okres kredytowania – Instytucja specjalizuje się w pożyczkach długoterminowych. Minimalny okres spłaty rat to 12 miesięcy, a maksymalny – 2 lata.
 • Rozpisanie harmonogramu spłaty – Pomocny dokument dla osób mających problemy z utrzymaniem systematyczności. Jest wysyłany zarówno na adres korespondencyjny, jak i skrzynkę elektroniczną.
 • Ułatwienie dla kredytobiorców – Mikroracie nie przeszkadza fakt, że ktoś ma już zaciągnięty kredyt w banku. O ile regularnie go spłaca, może starać się także o udzielenie pożyczki.
 • Dogodna forma wypłaty – Pieniądze są przekazywane na konto lub można je odebrać na poczcie poprzez okazanie czeku GIRO.
 • Dwie możliwości weryfikacji tożsamości – Mikrorata oferuje dwa sposoby, aby potwierdzić swoją tożsamość: poprzez przelanie 1 zł za pośrednictwem Blue Media lub podpisanie umowy i przekazanie jej kurierowi.
 • Błyskawiczna ocena wniosku – Pracownicy firmy w ciągu 15 minut rozpatrują podanie i po upływie tego czasu, pieniądze mogą trafić na konto.

Wady chwilówki w Mikroracie:

 • Limit wiekowy – O pożyczkę w Mikroracie mogą ubiegać się wyłącznie osoby od 20 do 80 roku życia. To spory przedział, ale razi szczególnie pominięcie najmłodszej grupy pełnoletnich obywateli.
 • Weryfikacja w bazie dłużników – Standardowa procedura, która polega na sprawdzeniu, czy potencjalny pożyczkobiorca nie ma niespłaconych zobowiązań w innych instytucjach finansowych. Mikrorata weryfikuje klientów w BIG – InfoMonitor, ERIF lub Krajowym Rejestrze Długów.
 • Obowiązek posiadania stałego dochodu – Utrudnienie zwłaszcza dla przedstawicieli wolnych zawodów i osób utrzymujących się z umów cywilno-prawnych.
 • Brak oferty specjalnej – Atrakcyjne bonusy lub darmowe pożyczki dla pierwszych klientów? Mikrorata nie ma do zaoferowania nic poza standardowym produktem finansowym.

Opinia Sowy Finansowej o Mikroracie

Wzięcie pożyczki w Mikroracie budzi spore wątpliwości, ze względu na skomplikowaną strukturę właścicielską i ustalenie właściwego pożyczkodawcy. Wprawdzie udaje się wskazać pewne walory oferty, ale nie wydaje się ona na tyle interesująca, aby nie zacząć rozglądać się za propozycjami konkurencji.

Ocena: 4.18 (2011 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników