star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Mikrokasa – Pożycz do 3000 zł na 30 dni

logo Mikrokasa

Pozabankowy rynek finansowy charakteryzuje się coraz większym zróżnicowaniem i dopasowaniem do potrzeb Klienta. Dzięki temu firmy pożyczkowe posiadają w swojej ofercie nie tylko chwilówki, ale też propozycje dla osób, które potrzebują większej gotówki z długim okresem spłaty. Sprawdziliśmy jak atrakcyjną ofertę pożyczkową dla swoich Klientów przygotowała Mikrokasa S.A.

Mikrokasa S.A. to doświadczony gracz na rynku finansowym. Początki funkcjonowania firmy sięgają już 2006 r. Certyfikaty Firmy Wiarygodnej Finansowo i Firmy Przyjaznej Klientowi potwierdzają wysokie standardy obsługi i gwarantują bezpieczeństwo działania. Mikrokasa S.A. specjalizuje się w pożyczaniu pieniędzy przez Internet. Firma deklaruje, że decyzję o przyznaniu pożyczki Klient może otrzymać już w 30 minut od złożenia wniosku.

Ile mogę pożyczyć?

Dla osób, które szybko potrzebują gotówki z krótkim okresem spłaty, firma  przygotowała ofertę pożyczki od 200 zł do 3000 zł.

Mówimy więc o kwotach typowych dla chwilówek lub pożyczek kieszonkowych.

Na jak długo mogę wziąć pożyczkę?

Pożyczkę można wziąć jedynie na 1 miesiąc (30 dni), po tym okresie trzeba ją spłacić wraz z odsetkami. Można założyć, że jest to pożyczka, którą pożyczkobiorca spłaca z kolejnej pensji lub innego comiesięcznego źródła dochodu.

Koszty pożyczki w Mikrokasa S.A.

Mikrokasa S.A. oferuje na swojej stronie precyzyjny kalkulator pozwalający wiarygodnie określić koszt pożyczki i kwotę, którą trzeba będzie spłacić. Przykładowo pożyczając 1000 zł na 30 dni, trzeba będzie zwrócić 1247 zł i 47 groszy.

Spóźnialscy muszą się liczyć z dodatkowymi kosztami

 • Opóźnienie w spłacie pożyczki jest dość kosztowne. Klient może zostać zobowiązany do zapłaty odsetek karnych, liczonych już od dnia następnego po upływie wskazanego w umowie terminu zapłaty. Wysokość odsetek karnych została ustalona na poziomie maksymalnych odsetek ustawowych za opóźnienie, które obecnie wynoszą 14 %.
 • Ponadto konsekwencją braku płatności  w terminie umownym, będzie przekazanie przez firmę pożyczkową informacji o nieterminowej spłacie zobowiązania finansowego do baz danych BIK i BIG.
 • W skrajnym przypadku, jeśli pożyczkobiorca nie spłaci całego zadłużenia, pożyczkodawca zastrzega możliwość dochodzenia wierzytelności na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego.

W przypadku nieprzewidzianych okoliczności utrudniających terminową spłatę zadłużenia, warto zwrócić się bezpośrednio do pożyczkodawcy. Firma deklaruje podjęcie działań mających na celu polubowne rozwiązanie sporu. Pozwoli to ograniczyć generowanie dodatkowych kosztów.

Jak dostać pożyczkę w Mikrokasa S.A.?

Wymagany wiek: 18-75 lat

Wymagane dokumenty: dowód osobisty

Sprawdzane bazy:

 • BIK
 • BIG InfoMonitor
 • ERIF BIG
 • KRD

Formy weryfikacji tożsamości:

 • przelew weryfikacyjny
 • potwierdzenie adresu e-mail
 • połączenie telefoniczne

Formy wypłaty gotówki:

 • przelew bankowy
 • czek Giro
 • gotówka

Dane firmy:

Mikrokasa Spółka Akcyjna

Budynek Alfa Plaza Business Center

Stefana Batorego 28-32 lokal 202

81-366 Gdynia

KRS 0000387861

NIP: 586-223-56-89

REGON: 220797494

Kapitał zakładowy: 20 000 000,00 zł

Kontakt:

tel.: +48 58 769 27 00 lub +48 601 401 494

fax: +48 58 768 27 19

e-mail: biuro@mikrokasa.pl lub ebok@mikrokasa.pl

Strona internetowa: www.mikrokasa.pl

Firma wpisana do Rejestru instytucji pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem RIP000022.

Czy pożyczanie w Mikrokasa jest bezpieczne?

Mikrokasa działa zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim. Widnieje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego, co potwierdza legalność działania firmy. Ponadto jako członek Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych firma zobowiązała się do przestrzegania Zasad Dobrych Praktyk KPF.

Mikrokasa jest bardzo dobrze oceniana przez klientów. Wdrożyła wysokie standardy obsługi, czego dowodem jest zdobyte w 2013 r. Godło: Firmy Przyjaznej Klientowi. Może pochwalić się również Certyfikatem Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Doradztwa Konsumenckiego dla Firm “Laur Eksperta 2018/2019” w zakresie Pożyczki konsolidacyjnej.

W 2019 r. Mikrokasa uzyskała certyfikat “Przedsiębiorstwo Przyszłości”, gdzie została wyróżniona za innowacyjność i nowatorskie podejście do biznesu. W tym samym roku Loan Magazine przyznał jej certyfikat “Odpowiedzialnego pożyczkodawcy”.

Wszystkie wyróżnienia i certyfikaty potwierdzają bezpieczeństwo pożyczek w Mikrokasie.

Wady i zalety pożyczki w Mikrokasa

Analizując ofertę pożyczkową Mikrokasy wzięliśmy pod uwagę wiele czynników, takich jak wysokość pożyczki i okres kredytowania, bonusy dla nowych jak i stałych klientów, trudność w zakresie uzyskania pożyczki czy kontrola klientów w bazach dłużników. Wyniki analizy przedstawiamy poniżej.

Zalety pożyczki w Mikrokasa

 1. Różne formy złożenia wniosku o pożyczkę – Mikrokasa zapewnia możliwość podpisania umowy pożyczkowej online, złożenie wniosku poprzez kontakt telefoniczny dzięki Call Center lub bezpośrednio w siedzibie firmy w Gdyni albo u jednego z Agentów (Pośredników Mikrokasa S.A.).
 2. Szybka decyzja pożyczkowa – już w 30 minut od złożenia wniosku.
 3. Brak formalności – wystarczy numer konta bankowego, numer telefonu, PESEL, numer dowodu osobistego oraz kilka informacji dotyczących sytuacji finansowej klienta.
 4. Polubowne rozwiązywanie problemów ze spłatą zadłużenia – firma posiada Dział Ugód, który specjalizuje się w sytuacjach kryzysowych i pomaga klientom w razie trudności z dotrzymaniem terminu płatności. Zawarcie ugody nie wiąże się z żadnymi kosztami i co najważniejsze, warunki spłaty uwzględniają faktyczne możliwości finansowe klienta.
 5. Trzy formy wypłaty pieniędzy – przelew bankowy, gotówka i Czek Giro.

Wady pożyczki w Mikrokasa

 1. Brak pierwszej pożyczki za darmo – szkoda, że Mikrokasa nie zdecydowała się na zapewnienie takiego bonusu dla nowych klientów. Bardzo często jest to kluczowy czynnik, który wpływa na podjęcie decyzji o podpisaniu umowy pożyczkowej z daną firmą.
 2. Weryfikacja rzetelności spłaty zadłużenia – firma sprawdza zadłużenie klienta w bazach: BIK, BIG InfoMonitor, ERIF BIG i KRD.
 3. Rygorystyczne warunki dla osób zalegających z terminową spłatą – Mikrokasa zastrzega możliwość naliczenia odsetek karnych w maksymalnej dopuszczalnej przez prawo wysokości, przekazania informacji o braku płatności do baz danych BIK i BIG InfoMonitor S.A. oraz dochodzenie wierzytelności na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego.

Opinie Sowy Finansowej o Mikrokasa

Mikrokasa cieszy się dobrą opinią klientów i organizacji przedsiębiorców. Uzyskała kilka wyróżnień za swoją działalność i dba o swoją renomę. Wprost informuje o kosztach pożyczki, nawet jeśli te są wysokie. Udostępnia klientom precyzyjny kalkulator. Ma też dość rozbudowany dział obsługi klienta. Często proponuje zawarcie ugody klientowi, który jednorazowo miał kłopot ze spłatą zadłużenia.

Niestety oferta firmy jest aktualnie dość uboga, a oprocentowanie raczej wysokie. Nie ma tu także mowy o pożyczkach 0% dla nowych klientów.

Jako firma udzielająca pożyczek Mikrokasa jest godna zaufania. Nie oferuje niczego, czego nie mogłaby dotrzymać, ani nie wprowadza swoich klientów w błąd.

FAQ:

 1. Czy firma Mikrokasa S.A. podchodzi do klientów uczciwie?

  Tak. Firma daje jasne i precyzyjne informacje na temat swojej oferty.

 2. Jaką kwotę można pożyczyć od Mikrokasa

  Maksymalnie można pożyczyć 3000 zł.

 3. W jakim terminie trzeba spłacić pożyczkę od Mikrokasa

  Pożyczkę należy spłacić w ciągu 30 dni.

Ocena: 4.18 (11 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników