star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Mikrokasa

Jeśli potrzebujesz większej gotówki albo pożyczki konsolidacyjnej, to sprawdź co przygotowała dla swoich klientów Mikrokasa S.A. Analizujemy ofertę firmy. Zobacz na jakie warunki możesz liczyć.

Ta oferta na naszej stronie jest obecnie nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

Początki działalności firmy na rynku finansowym sięgają 2006 r. jako spółki cywilnej FART. Przekształcenie w firmę Mikrokasa S.A. miało miejsce w 2009 r. Natomiast 2011 r. to czas poszerzenia działalności pożyczkowej na całą Polskę.

Mikrokasa specjalizuje się pożyczaniu pieniędzy online, ale również pozwala na złożenie wniosku kredytowego w siedzibie firmy czy przy pomocy Call Center. Przejrzyste sposoby działania, pełna informacja i łatwość kontaktu to niewątpliwe zalety pożyczek w Mikrokasa.

Czy pożyczanie w Mikrokasa jest bezpieczne?

Mikrokasa działa zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim. Widnieje w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego, co potwierdza legalność działania firmy. Ponadto jako członek Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych firma zobowiązała się do przestrzegania Zasad Dobrych Praktyk KPF.

Mikrokasa jest bardzo dobrze oceniana przez klientów. Wdrożyła wysokie standardy obsługi, czego dowodem jest zdobyte w 2013 r. Godło: Firmy Przyjaznej Klientowi. Może pochwalić się również Certyfikatem Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Doradztwa Konsumenckiego dla Firm “Laur Eksperta 2018/2019” w zakresie Pożyczki konsolidacyjnej.

W 2019 r. Mikrokasa uzyskała certyfikat “Przedsiębiorstwo Przyszłości”, gdzie została wyróżniona za innowacyjność i nowatorskie podejście do biznesu. W tym samym roku Loan Magazine przyznał jej certyfikat “Odpowiedzialnego pożyczkodawcy”.

Wszystkie wyróżnienia i certyfikaty potwierdzają bezpieczeństwo pożyczek w Mikrokasie.

Wady i zalety pożyczki w Mikrokasa

Analizując ofertę pożyczkową Mikrokasy wzięliśmy pod uwagę wiele czynników, takich jak wysokość pożyczki i okres kredytowania, bonusy dla nowych jak i stałych klientów, trudność w zakresie uzyskania pożyczki czy kontrola klientów w bazach dłużników. Wyniki analizy przedstawiamy poniżej.

Zalety pożyczki w Mikrokasa

 1. Różne formy złożenia wniosku o pożyczkę – Mikrokasa zapewnia możliwość podpisania umowy pożyczkowej online, złożenie wniosku poprzez kontakt telefoniczny dzięki Call Center lub bezpośrednio w siedzibie firmy w Gdyni albo u jednego z Agentów (Pośredników Mikrokasa S.A.).
 2. Szybka decyzja pożyczkowa – już w 30 minut od złożenia wniosku.
 3. Brak formalności – wystarczy numer konta bankowego, numer telefonu, PESEL, numer dowodu osobistego oraz kilka informacji dotyczących sytuacji finansowej klienta.
 4. Polubowne rozwiązywanie problemów ze spłatą zadłużenia – firma posiada Dział Ugód, który specjalizuje się w sytuacjach kryzysowych i pomaga klientom w razie trudności z dotrzymaniem terminu płatności. Zawarcie ugody nie wiąże się z żadnymi kosztami i co najważniejsze, warunki spłaty uwzględniają faktyczne możliwości finansowe klienta.
 5. Trzy formy wypłaty pieniędzy – przelew bankowy, gotówka i Czek Giro.

Wady pożyczki w Mikrokasa

 1. Brak pierwszej pożyczki za darmo – szkoda, że Mikrokasa nie zdecydowała się na zapewnienie takiego bonusu dla nowych klientów. Bardzo często jest to kluczowy czynnik, który wpływa na podjęcie decyzji o podpisaniu umowy pożyczkowej z daną firmą.
 2. Weryfikacja rzetelności spłaty zadłużenia – firma sprawdza zadłużenie klienta w bazach: BIK, BIG InfoMonitor, ERIF BIG i KRD.
 3. Rygorystyczne warunki dla osób zalegających z terminową spłatą – Mikrokasa zastrzega możliwość naliczenia odsetek karnych w maksymalnej dopuszczalnej przez prawo wysokości, przekazania informacji o braku płatności do baz danych BIK i BIG InfoMonitor S.A. oraz dochodzenie wierzytelności na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego.

Więcej o Mikrokasa

Opinie Sowy Finansowej o Mikrokasa

Mikrokasa cieszy się dobrą opinią klientów i organizacji przedsiębiorców. Uzyskała kilka wyróżnień za swoją działalność i dba o swoją renomę. Wprost informuje o kosztach pożyczki, nawet jeśli te są wysokie. Udostępnia klientom precyzyjny kalkulator. Ma też dość rozbudowany dział obsługi klienta. Często proponuje zawarcie ugody klientowi, który jednorazowo miał kłopot ze spłatą zadłużenia.

Niestety oferta firmy jest aktualnie dość uboga, a oprocentowanie raczej wysokie. Nie ma tu także mowy o pożyczkach 0% dla nowych klientów.

Jako firma udzielająca pożyczek Mikrokasa jest godna zaufania. Nie oferuje niczego, czego nie mogłaby dotrzymać, ani nie wprowadza swoich klientów w błąd.

FAQ:

 1. Czy firma Mikrokasa S.A. podchodzi do klientów uczciwie?

  Tak. Firma daje jasne i precyzyjne informacje na temat swojej oferty.

 2. Co potwierdza opinie o Mikrokasa?

  Mikrokasa S.A. jako firma zdobyła kilka istotnych wyróżnień na przestrzeni ostatnich lat, działa też na rynku bardzo długo.

 3. Czy Mikrokasa sprawdza zdolność kredytową?

  Jak na firmę udzielającą krótkoterminowych pożyczek, Mikrokasa S.A. sprawdza swoich klientów bardzo dokładnie.

Ocena: 4.26 (31 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x