star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Lime

firma pożyczkowa

Jeśli zastanawiasz się nad wnioskowaniem o pozabankową pożyczkę online, zwłaszcza na początku możesz mieć wiele pytań.  Nie tylko podpowiadamy, na jakie elementy warto zwrócić uwagę, ale dokładnie przyglądamy się ofertom firm pożyczkowych działających na polskim rynku i piszemy wprost, co o nich myślimy. Sprawdź naszą opinię o Lime Kredyt i przekonaj się, czy warto skorzystać z usług tego pożyczkodawcy.

Właścicielem serwisu Lime Kredyt jest Lime-Kredyt Sp. z o.o. należąca do Lime Credit Group. Poza Polską Grupa Lime prowadzi działalność m.in. w krajach takich jak Czechy, Rosja, Hiszpania, Korea Południowa czy Meksyk.

Czy pożyczanie w Lime jest bezpieczne?

Światowy zasięg z pewnością może świadczyć o ugruntowanej pozycji. Firma została wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego i posiada Certyfikat Firma Wiarygodna Finansowo przyznawany w ramach programu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Warto jednak podkreślić, że nie należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych będącego największym gwarantem bezpieczeństwa na naszym rodzimym rynku.

W 2018 roku Lime otrzymała Godło Nagroda Konsumenta przyznawane firmom, które są często wybierane i polecane przez klientów.

Strona internetowa pożyczkodawcy jest chroniona przez certyfikat SSL. Oznacza to, że wszelkie dane, które przesyłasz we wniosku są zaszyfrowane i odpowiednio chronione.

Wady i zalety pożyczek w Limebaner reklamowy Lime

Przyjrzymy się teraz konkretnym zaletom i wadom chwilówek oferowanych przez Lime. Tradycyjnie wzięliśmy pod uwagę kwestie kluczowe dla pożyczkobiorcy, czyli maksymalną kwotę, o jaką można wnioskować, całkowity koszt pożyczki, termin, w jakim należy ją spłacić i ewentualne bonusy, na jakie mogą liczyć nowi i stali klienci.

Zalety chwilówek w Lime

 1. Brak narzuconych progów dotyczących okresu kredytowania – to Ty wybierasz, kiedy oddasz pożyczkę, a do wyboru masz przedział od 7 do 30 dni.
 2. Maksymalnie uproszczony, zautomatyzowany proces wnioskowania o pożyczkę – Lime to pożyczkodawca, który ceni Twój czas – podczas składania wniosku wymaga podania wyłącznie informacji, które znajdują się w dowodzie osobistym.
 3. Możliwość otrzymania pożyczki na konto PayPal – większość pożyczkodawców wypłaca środki przyznane w ramach pożyczki wyłącznie na konto bankowe.
 4. Wniosek pożyczkowy rozpatrywany w ok. 30 minut – oczywiście pod warunkiem, że złożysz go w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta.
 5. Możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki o 7, 14 lub 21 dni nieograniczoną ilość razy – co więcej, opcja ta dotyczy również przeterminowanych zadłużeń.

Więcej o Lime

Wady pożyczki w Lime:

 1. Niska maksymalna kwota pożyczki – w Lime nie możesz wnioskować o więcej niż 3600 PLN.
 2. Krótki okres kredytowania – u tego pożyczkodawcy musisz spłacić zadłużenie w ciągu 7-30 dni.
 3. Brak informacji o RRSO na kalkulatorze pożyczkowym dostępnym na stronie internetowej – widoczna jest tylko data zwrotu pożyczki i kwota, jaką należy oddać.
 4. Biuro Obsługi Klienta czynne wyłącznie w dni robocze – oznacza to, że jako klient nie masz możliwości otrzymania dodatkowej gotówki w weekend.
 5. Brak możliwości telefonicznego wnioskowania o pożyczkę – opcja ta dostępna jest wyłącznie przez Internet.
 6. Brak bonusów zarówno dla nowych, jak i stałych klientów – firma nie oferuje darmowej pierwszej pożyczki ani w żaden sposób nie nagradza lojalnych klientów.

Jak wziąć pożyczkę w Lime?

Opinie Sowy Finansowej o Lime

Lime to marka, która od lat pracuje na swoją pozycję w branży. Fakt, że jej się to udaje potwierdzają liczne wyróżnienia. Minusy? Na pewno brak przynależności do PZIP, które na przestrzeni lat stało się poniekąd standardem wśród firm dbających o swoją reputację w branży. Warto jednak podkreślić, że na stronie internetowej znajdziemy szczegółowe informacje na temat Lime-Kredyt Sp. z o.o., takie jak wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego, informacje o udziałowcach spółki oraz osobach, które ją reprezentują. Z pewnością pozytywnie wpływa to na jej transparentność i zwiększa zaufanie potencjalnych klientów.

Lime stawia na elastyczne rozwiązania. Np. jako jedna z niewielu firm pozabankowych udostępnia opcję wypłaty środków otrzymanych w ramach pożyczki bezpośrednio na konto PayPal, a nie wyłącznie na rachunek bankowy. Pozwala też bez limitu przedłużać okres spłaty (oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale może być bardzo pomocne, jeśli – z jakichkolwiek powodów – nie jesteś w stanie terminowo uregulować swojego zadłużenia).

Pożyczkobiorcom ma do zaoferowania uproszczony system wnioskowania o pożyczkę online oparty na trzech taryfach: Lime Start, Lime Silver i Lime Gold (to, która taryfa zostanie Ci „przydzielona” zależy od dodatkowych informacji podanych na etapie rejestracji). Zwłaszcza starsi klienci mogą być jednak zawiedzeni brakiem możliwości złożenia wniosku o pożyczkę w Lime telefonicznie. Jesteśmy jednak pewni, że inne zalety oferty równoważą tę niedogodność.

Ocena: 4.13 (706 głosów)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

35
Dodaj komentarz

avatar
26 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
trackback

[…] Opinie o Lime […]

Maciek
Gość
Maciek

Polecam chwilówki w Szybkiej Gotówce – są numr jeden na rynku.

Tom
Gość
Tom

Firma może nie jest znana ale moim zdaniem to jedna z lepszych ofert pożyczek w ogóle.

Adzio
Gość
Adzio

mimo złego bIKu, szybko przyznali mi pożyczkę

Baśka
Gość
Baśka

Nie tylko pierwsza pożyczka jest za darmo, ale czwarta też!!!

Jadwiga
Gość
Jadwiga

Pożyczkę dostałam, ale musiałam dostarczyć od pracodawcy dokument potwierdzający moje zarobki. Konsultant na infolinii powiedział, że to dlatego, że są jakieś wątpliwości co do mojej zdolności kredytowej i że chodzi o ustalenie dla mnie właściwej taryfy. Przez to nie dostałam pożyczki od ręki jak mówią w reklamach, tylko dopiero po trzech dniach.

Piotr
Gość
Piotr

Polecam Ci Szybką Gotówkę – świetna oferta i bardzo profesjonalna obsługa! Jestem stałym klientem od lat. 

Siemek
Gość
Siemek

Wszystko ok, poza tym, że odpowiedź na wniosek dostałem w sobotę, ale pieniądze wpłynęły na konto dopiero w poniedziałek.

Mariusz
Gość
Mariusz

Warto wiedzieć, że pożyczkę w Lime można otrzymać także na konto PayPal

max
Gość
max

te ich taryfy to jakaś czarna magia Nic z tego nie rozumiem

Werka
Gość
Werka

Pierwsza pożyczka spoko. Zobaczymy jak kolejne

Anka
Gość
Anka

Nie wiem czy to powszechna praktyka, ale chcieli ode mnie skan dowodu. Zrezygnowałam, bo jednak trochę się boję udostepniąc takie rzeczy

ldi
Gość
ldi

Wcale nie wypłacają kasy tak szybko jak mówią. Ja czekałem prawie dwa dni

AXZQ
Gość
AXZQ

Fajne promocje dla stałych klientów

Maks
Gość
Maks

Nie było zadnych problemów z wzieciem pożyczki. Plus za życzliwych pracowników na infolinii

Krystyna
Gość
Krystyna

Bardzo szemrana firma. Według mojej opinii to handel danymi. Na dodatek wprowadzanie w błąd – jest informacja, że klient może mieć do 75 lat, niestety nie jest to prawdą, poniżej 70.
Okazuje się, że tworząc profil, podpisujemy mnóstwo umów, a próba usunięcia profilu skutkuje koniecznością formalnego wypowiedzenia wielu z nich – wszystko jest wcześniej drobnym druczkiem. Trzymać się z daleka.

ysia
Gość
ysia

Jest ok, polecam!

Arek_34
Gość
Arek_34

Solidnie i szybko. Polecam Lime!

Stefek
Gość
Stefek

Polecam bo można łatwo wziąć pożyczkę, ale trzeba się liczyć że będzie to drogie zobowiązanie

A
Gość
A

Dzowniłam pięć razy i nikt nie odebrał telefonu!!!

czat
Gość
czat

lepiej napisac na czacie, szybciej reagują

were
Gość
were

Nie zawsze, chyba że masz szczęście i jesteś „pierwszy w kolejce oczekujących”!

Alf
Gość
Alf

trochę chybiony pomysł z tymi taryfami. Zamiast szybko wypłacić gotówkę tracą czas na jakieś klasyfikowanie klienta!!! pół biedy gdyby to jeszcze było automatyczne, a tu trzeba czekac i czekać aż podejmą jakąś decyzję!!

Milek
Gość
Milek

W przeciwienstwie do innych firm pozwalaja przedłużyć pożyczkę nawet kilka razy. Szczegóły i koszty dostępne są w profilu klienta.

najn
Gość
najn

A możesz powiedzieć ile orientacyjnie liczą za przedłużenie pożyczki? Chciałam się rozeznać w temacie a nigdzie nie ma takich informacji

Aldona
Gość
Aldona

Dwa dni temu złożyłam wniosek o pożyczkę i wciąż nie przyznali mi taryfy!! Konsultant na czacie odsyła na infolinie, a na infolinii mówią, że trzeba czekać!! Tylko ile można???!!!!

Zofija
Gość
Zofija

Wypłata w 15 minut to jakaś ściema!! Samo oczekiwanie na decyzję trwa kilkanaście minut a gdzie dopiero jeszcze wypłata!!!!

Ajax
Gość
Ajax

Wydaje mi się, że to 15 minut to się liczy dopiero od wydania decyzji, no i jeszcze musisz miec chyba konto w tym samym banku co oni

Damian
Gość
Damian

Odmowa pożyczki ze względu na wpisy w biku. Radze uważać, bo dokladnie sprawdzają wszystkie rejestry i jak tylko są jakieś wpisy to olewają klienta!

Majk
Gość
Majk

U mnie to samo. Jeden wpis w krd zdecydował o odrzuceniu wniosku!!!

Demek
Gość
Demek

radze sobie przygotować więcej czasu, bo wniosek jest długi

kret
Gość
kret

to prawda, pytają o wszystko co tylko można zarobki, wykształcenie stanowisko etc.

Katarzyna Gaweł
Admin

https://sowafinansowa.pl/pozyczki/lime-wniosek/ -> tutaj można podejrzeć jak wygląda wniosek w Lime krok po kroku

kret
Gość
kret

Takiego wniosku napewno nie wypełni się w 5 min. tak jak podają na stronie Lime!!

Kevin
Gość
Kevin

Pierwsza pożyczka spoko. Przy drugiej zaczeli zmieniać jakieś taryfy i chcieli dodatkowe dokumenty aby potwierdzić moje dochody. Zrezygnowałem bo nie mam czasu na takie gierki.