star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Lime

firma pożyczkowa

Jeśli zastanawiasz się nad wnioskowaniem o pozabankową pożyczkę online, zwłaszcza na początku możesz mieć wiele pytań.  Nie tylko podpowiadamy, na jakie elementy warto zwrócić uwagę, ale dokładnie przyglądamy się ofertom firm pożyczkowych działających na polskim rynku i piszemy wprost, co o nich myślimy. Sprawdź naszą opinię o Lime Kredyt i przekonaj się, czy warto skorzystać z usług tego pożyczkodawcy.

Właścicielem serwisu Lime Kredyt jest Lime-Kredyt Sp. z o.o. należąca do Lime Credit Group. Poza Polską Grupa Lime prowadzi działalność m.in. w krajach takich jak Czechy, Rosja, Hiszpania, Korea Południowa czy Meksyk.

Czy pożyczanie w Lime jest bezpieczne?

Światowy zasięg z pewnością może świadczyć o ugruntowanej pozycji. Firma została wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego i posiada Certyfikat Firma Wiarygodna Finansowo przyznawany w ramach programu Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Warto jednak podkreślić, że nie należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych będącego największym gwarantem bezpieczeństwa na naszym rodzimym rynku.

W 2018 roku Lime otrzymała Godło Nagroda Konsumenta przyznawane firmom, które są często wybierane i polecane przez klientów.

Strona internetowa pożyczkodawcy jest chroniona przez certyfikat SSL. Oznacza to, że wszelkie dane, które przesyłasz we wniosku są zaszyfrowane i odpowiednio chronione.

Wady i zalety pożyczek w Limebaner reklamowy Lime

Przyjrzymy się teraz konkretnym zaletom i wadom chwilówek oferowanych przez Lime. Tradycyjnie wzięliśmy pod uwagę kwestie kluczowe dla pożyczkobiorcy, czyli maksymalną kwotę, o jaką można wnioskować, całkowity koszt pożyczki, termin, w jakim należy ją spłacić i ewentualne bonusy, na jakie mogą liczyć nowi i stali klienci.

Zalety chwilówek w Lime

 1. Brak narzuconych progów dotyczących okresu kredytowania – to Ty wybierasz, kiedy oddasz pożyczkę, a do wyboru masz przedział od 7 do 30 dni.
 2. Maksymalnie uproszczony, zautomatyzowany proces wnioskowania o pożyczkę – Lime to pożyczkodawca, który ceni Twój czas – podczas składania wniosku wymaga podania wyłącznie informacji, które znajdują się w dowodzie osobistym.
 3. Możliwość otrzymania pożyczki na konto PayPal – większość pożyczkodawców wypłaca środki przyznane w ramach pożyczki wyłącznie na konto bankowe.
 4. Wniosek pożyczkowy rozpatrywany w ok. 30 minut – oczywiście pod warunkiem, że złożysz go w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta.
 5. Możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki o 7, 14 lub 21 dni nieograniczoną ilość razy – co więcej, opcja ta dotyczy również przeterminowanych zadłużeń.

Więcej o Lime

Wady pożyczki w Lime:

 1. Niska maksymalna kwota pożyczki – w Lime nie możesz wnioskować o więcej niż 3600 PLN.
 2. Krótki okres kredytowania – u tego pożyczkodawcy musisz spłacić zadłużenie w ciągu 7-30 dni.
 3. Brak informacji o RRSO na kalkulatorze pożyczkowym dostępnym na stronie internetowej – widoczna jest tylko data zwrotu pożyczki i kwota, jaką należy oddać.
 4. Biuro Obsługi Klienta czynne wyłącznie w dni robocze – oznacza to, że jako klient nie masz możliwości otrzymania dodatkowej gotówki w weekend.
 5. Brak możliwości telefonicznego wnioskowania o pożyczkę – opcja ta dostępna jest wyłącznie przez Internet.
 6. Brak bonusów zarówno dla nowych, jak i stałych klientów – firma nie oferuje darmowej pierwszej pożyczki ani w żaden sposób nie nagradza lojalnych klientów.

Jak wziąć pożyczkę w Lime?

Opinie Sowy Finansowej o Lime

Lime to marka, która od lat pracuje na swoją pozycję w branży. Fakt, że jej się to udaje potwierdzają liczne wyróżnienia. Minusy? Na pewno brak przynależności do PZIP, które na przestrzeni lat stało się poniekąd standardem wśród firm dbających o swoją reputację w branży. Warto jednak podkreślić, że na stronie internetowej znajdziemy szczegółowe informacje na temat Lime-Kredyt Sp. z o.o., takie jak wyciąg z Krajowego Rejestru Sądowego, informacje o udziałowcach spółki oraz osobach, które ją reprezentują. Z pewnością pozytywnie wpływa to na jej transparentność i zwiększa zaufanie potencjalnych klientów.

Lime stawia na elastyczne rozwiązania. Np. jako jedna z niewielu firm pozabankowych udostępnia opcję wypłaty środków otrzymanych w ramach pożyczki bezpośrednio na konto PayPal, a nie wyłącznie na rachunek bankowy. Pozwala też bez limitu przedłużać okres spłaty (oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale może być bardzo pomocne, jeśli – z jakichkolwiek powodów – nie jesteś w stanie terminowo uregulować swojego zadłużenia).

Pożyczkobiorcom ma do zaoferowania uproszczony system wnioskowania o pożyczkę online oparty na trzech taryfach: Lime Start, Lime Silver i Lime Gold (to, która taryfa zostanie Ci „przydzielona” zależy od dodatkowych informacji podanych na etapie rejestracji). Zwłaszcza starsi klienci mogą być jednak zawiedzeni brakiem możliwości złożenia wniosku o pożyczkę w Lime telefonicznie. Jesteśmy jednak pewni, że inne zalety oferty równoważą tę niedogodność.

Ocena: 4.13 (707 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
34 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Maciek
Maciek
1 rok temu

Polecam chwilówki w Szybkiej Gotówce – są numr jeden na rynku.

Demek
Demek
3 lat temu

radze sobie przygotować więcej czasu, bo wniosek jest długi

kret
kret
3 lat temu

to prawda, pytają o wszystko co tylko można zarobki, wykształcenie stanowisko etc.

Katarzyna Gaweł
Admin
3 lat temu

https://sowafinansowa.pl/pozyczki/lime-wniosek/ -> tutaj można podejrzeć jak wygląda wniosek w Lime krok po kroku

kret
kret
3 lat temu

Takiego wniosku napewno nie wypełni się w 5 min. tak jak podają na stronie Lime!!

A
A
2 lat temu

Dzowniłam pięć razy i nikt nie odebrał telefonu!!!

czat
czat
3 lat temu
  A

lepiej napisac na czacie, szybciej reagują

were
were
3 lat temu

Nie zawsze, chyba że masz szczęście i jesteś „pierwszy w kolejce oczekujących”!

Milek
Milek
2 lat temu

W przeciwienstwie do innych firm pozwalaja przedłużyć pożyczkę nawet kilka razy. Szczegóły i koszty dostępne są w profilu klienta.

najn
najn
2 lat temu

A możesz powiedzieć ile orientacyjnie liczą za przedłużenie pożyczki? Chciałam się rozeznać w temacie a nigdzie nie ma takich informacji

Alf
Alf
2 lat temu

trochę chybiony pomysł z tymi taryfami. Zamiast szybko wypłacić gotówkę tracą czas na jakieś klasyfikowanie klienta!!! pół biedy gdyby to jeszcze było automatyczne, a tu trzeba czekac i czekać aż podejmą jakąś decyzję!!

Kevin
Kevin
3 lat temu

Pierwsza pożyczka spoko. Przy drugiej zaczeli zmieniać jakieś taryfy i chcieli dodatkowe dokumenty aby potwierdzić moje dochody. Zrezygnowałem bo nie mam czasu na takie gierki.

Damian
Damian
3 lat temu

Odmowa pożyczki ze względu na wpisy w biku. Radze uważać, bo dokladnie sprawdzają wszystkie rejestry i jak tylko są jakieś wpisy to olewają klienta!

Majk
Majk
3 lat temu

U mnie to samo. Jeden wpis w krd zdecydował o odrzuceniu wniosku!!!

Zofija
Zofija
3 lat temu

Wypłata w 15 minut to jakaś ściema!! Samo oczekiwanie na decyzję trwa kilkanaście minut a gdzie dopiero jeszcze wypłata!!!!

Ajax
Ajax
3 lat temu

Wydaje mi się, że to 15 minut to się liczy dopiero od wydania decyzji, no i jeszcze musisz miec chyba konto w tym samym banku co oni

Aldona
Aldona
3 lat temu

Dwa dni temu złożyłam wniosek o pożyczkę i wciąż nie przyznali mi taryfy!! Konsultant na czacie odsyła na infolinie, a na infolinii mówią, że trzeba czekać!! Tylko ile można???!!!!

Stefek
Stefek
2 lat temu

Polecam bo można łatwo wziąć pożyczkę, ale trzeba się liczyć że będzie to drogie zobowiązanie

Arek_34
Arek_34
2 lat temu

Solidnie i szybko. Polecam Lime!

Maks
Maks
2 lat temu

Nie było zadnych problemów z wzieciem pożyczki. Plus za życzliwych pracowników na infolinii

ldi
ldi
2 lat temu

Wcale nie wypłacają kasy tak szybko jak mówią. Ja czekałem prawie dwa dni

Tom
Tom
2 lat temu

Firma może nie jest znana ale moim zdaniem to jedna z lepszych ofert pożyczek w ogóle.

ysia
ysia
2 lat temu

Jest ok, polecam!

AXZQ
AXZQ
2 lat temu

Fajne promocje dla stałych klientów

Anka
Anka
2 lat temu

Nie wiem czy to powszechna praktyka, ale chcieli ode mnie skan dowodu. Zrezygnowałam, bo jednak trochę się boję udostepniąc takie rzeczy

Adzio
Adzio
2 lat temu

mimo złego bIKu, szybko przyznali mi pożyczkę

Baśka
Baśka
2 lat temu

Nie tylko pierwsza pożyczka jest za darmo, ale czwarta też!!!

Jadwiga
Jadwiga
2 lat temu

Pożyczkę dostałam, ale musiałam dostarczyć od pracodawcy dokument potwierdzający moje zarobki. Konsultant na infolinii powiedział, że to dlatego, że są jakieś wątpliwości co do mojej zdolności kredytowej i że chodzi o ustalenie dla mnie właściwej taryfy. Przez to nie dostałam pożyczki od ręki jak mówią w reklamach, tylko dopiero po trzech dniach.

Piotr
Piotr
1 rok temu

Polecam Ci Szybką Gotówkę – świetna oferta i bardzo profesjonalna obsługa! Jestem stałym klientem od lat. 

Siemek
Siemek
2 lat temu

Wszystko ok, poza tym, że odpowiedź na wniosek dostałem w sobotę, ale pieniądze wpłynęły na konto dopiero w poniedziałek.

Mariusz
Mariusz
2 lat temu

Warto wiedzieć, że pożyczkę w Lime można otrzymać także na konto PayPal

max
max
2 lat temu

te ich taryfy to jakaś czarna magia Nic z tego nie rozumiem

Werka
Werka
2 lat temu

Pierwsza pożyczka spoko. Zobaczymy jak kolejne

Krystyna
Krystyna
2 lat temu

Bardzo szemrana firma. Według mojej opinii to handel danymi. Na dodatek wprowadzanie w błąd – jest informacja, że klient może mieć do 75 lat, niestety nie jest to prawdą, poniżej 70.
Okazuje się, że tworząc profil, podpisujemy mnóstwo umów, a próba usunięcia profilu skutkuje koniecznością formalnego wypowiedzenia wielu z nich – wszystko jest wcześniej drobnym druczkiem. Trzymać się z daleka.