star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

LendUp.pl – do 15 000 zł pożyczki na raty

LendUp.pl – do 15 000 zł pożyczki na raty

LendUp to stosunkowo młoda, bo funkcjonująca dopiero od 2018 roku, marka. Została jednak stworzona przez dużą, działającą międzynarodowo i doskonale znaną również na terenie naszego kraju firmę. Zobaczmy, czym charakteryzuje się jej oferta.

Profireal Group, bo o niej mowa, to jeden z największych pożyczkodawców w Polsce, znany pod nazwą Profi Credit. Firma ta może pochwalić się udzieleniem już ponad 1 miliona pożyczek na łączną kwotę 700 milionów złotych. Oprócz Polski, działa także na terenie innych państw europejskich – Czech, Słowacji, Bułgarii oraz Rosji.

Profireal Group charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem ofertowym. Proponuje standardowe pożyczki online, pożyczki dla firm, czy też pożyczki z udziałem doradcy klienta. Młoda marka LendUp to hybryda pożyczania w 100% online oraz pożyczania asystowanego przez pracownika firmy.

Ile mogę pożyczyć?

Nie ma znaczenia, czy jesteśmy nowymi klientami, czy pożyczamy w LendUp już kolejny raz. Za każdym razem możemy pożyczyć od 500 do 15 000 złotych. Nie są to jednak kwoty gwarantowane, a wysokość pożyczki zależy przede wszystkim od tego, jaką mamy zdolność kredytową. Pożyczkodawca może nam zaproponować kwotę niższą, niż ta, o którą wnioskowaliśmy.

Taką kwotę możemy uzyskać zarówno wtedy, gdy przez całą procedurę pożyczkową przejdziemy online, jak i wtedy, gdy skorzystamy z pomocy doradcy klienta.

Na jak długo mogę pożyczyć pieniądze?

Niezależnie od tego, w jaki sposób pożyczamy, LendUp daje nam do dyspozycji nawet 36 miesięcy. Pożyczone pieniądze spłacamy wtedy w równych miesięcznych ratach.

Okres spłaty może ule zmianie nawet w trakcie trwania umowy. LendUp daje nam możliwość:

 • zmiany harmonogramy spłaty – można go skrócić, ale też wydłużyć; nowy okres spłaty nie może być jednak dłuższy niż 36 miesięcy i trzeba się liczyć z tym, że koszty pożyczki zostaną przeliczone ponownie.
 • wcześniejszej spłaty pożyczki – każdy pożyczkobiorca może skorzystać z tego prawa na mocy Ustawy o kredycie konsumenckim z 2011 roku. W takim przypadku trzeba skontaktować się z pożyczkodawcą, a ten musi ponownie naliczyć koszty stosownie do rzeczywistego okresu trwania umowy.

Dostępna jest również opcja, która nie wydłuży okresu spłaty, ale daje nam możliwości przesunięcia płatności jednej raty na miesiąc. Zdecydowawszy się na nią, będziemy musieli zapłacić ją razem z ratą następującą po niej.

Koszty pożyczki w LendUp

Niestety, nie ma możliwości otrzymania darmowej pożyczki w LendUp. Każda z nich obciążona jest opłatami, ale ich rodzaj może różnić się od tego, jaką drogą wnioskujemy o pożyczkę. Mamy do wyboru:

 • zaciągnięcie pożyczki z pomocą doradcy – w tym wypadku musimy liczyć się z kosztami oprocentowania stałego w wysokości 10% w skali roku, opłaty przygotowawczej oraz prowizji;
 • zaciągnięcie pożyczki całkowicie online – odsetki wyniosą wtedy 0%, a my będziemy musieli zapłacić wyłącznie prowizję oraz opłatę przygotowawczą.

Przykład reprezentatywny: pożyczka zaciągnięta online w wysokości 5000 złotych na 36 miesięcy to RRSO równie 66,7% oraz koszt w wysokości 4972 złotych, z czego 4939 złotych to prowizja, a 33 złote to opłata przygotowawcza. Miesięczna rata wyniesie wtedy 277 złotych.

Oczywiście pamiętajmy również o kosztach nieterminowości. Jeśli będziemy zalegać ze spłatą choćby jednej raty, LendUp już od pierwszego dnia zacznie naliczać karne odsetki w wysokości 14% rocznie (na podstawie art. 481 Kodeksu Cywilnego). Nie są to wszystkie koszty dodatkowe, bo przy długim niespłacaniu pożyczki i wypowiedzeniu umowy przez pożyczkodawcę musimy liczyć się także z ewentualnymi kosztami sądowymi i komorniczymi.

Dane kontaktowe:

Nazwa firmy: PROFI CREDIT Polska S.A.
Adres
: ul. Browarna 2, Bielsko Biała
Telefon kontaktowy: 801 805 806
Godziny pracy: Pn. – Pt. 07:00 – 19:00
NIP: 547-215-10-80
REGON: 243624011
KRS: 0000518190

Jak wziąć pożyczkę w LendUp.pl?

Zastanawiasz się nad pożyczką w LendUp? Zobacz jak wygląda proces wnioskowania zarówno w przypadku oferty online, jak i pożyczki zaciąganej w towarzystwie doradcy.

Aby móc zaciągnąć pożyczkę w LendUp, należy:

 • być polskim obywatelem w wieku od 18 do 80 lat;
 • mieć aktualny dowód osobisty;
 • mieć regularne dochody;
 • przejść pozytywną weryfikację w bazach: KRD, BIG Infomonitor, Rejestr Dłużników ERIF; KBIG, BIK;
 • mieć konto bankowe oraz telefon komórkowy.

To, jak wygląda procedura pożyczkowa oraz czas, w jakim otrzymamy pieniądze, zależy od tego, na jaki sposób się zdecydujemy.

Zaciągniecie pożyczki z doradcą klienta wygląda następująco:

 1. Wybranie kwoty pożyczki i wysłanie formularza z danymi kontaktowymi.
 2. Kontakt z doradcą klienta, który przeprowadzi nas przez proces pożyczkowy.
 3. Decyzja pożyczkowa.
 4. Spotkanie z doradcą (jeśli pożyczka zostanie przyznana) i dopełnienie wszystkich formalności, w tym też weryfikacji tożsamości.
 5. Wypłata pieniędzy na konto bankowe podane we wniosku.

Procedura zaciągania pożyczki online jest prostsza i mniej czasochłonna:

 1. Wypełnienie wniosku pożyczkowego online.
 2. Zweryfikowanie swojej tożsamości – nie ma niestety wiadomości o tym, czy można to zrobić z szybkiej aplikacji takiej jak Instantor lub Kontomatik, czy też konieczny będzie przelew weryfikacyjny.
 3. Otrzymanie decyzji i ostatecznego kształtu pożyczki co do kwoty oraz okresu spłaty. Akceptacja tej oferty oznacza podpisanie umowy pożyczkowej.
 4. Wypłata pieniędzy na konto bankowe użyte do weryfikacji.

Opinie o LendUp.pl

LendUp należy do PROFI CREDIT S.A., jednej z wiodących firm pożyczkowych na polskim rynku. Marka działa od 2013 roku i zdobyła już grono wiernych, powracających klientów. Znajdziesz tu pożyczki zarówno bardzo niskie (500 zł), jak i bardzo wysokie (15 000 zł). Pożyczkodawca zwraca szczególną uwagę na komfort klientów, co widać po dostępności informacji, technologiach oraz warunkach specjalnych dostępnych dla klientów.

Czy pożyczanie w LendUp jest bezpieczne?

Marka działa od 2013 roku, czyli już 6 lat. Właścicielem jest Profi Credit S.A., grupa kapitałowa, która działa w kilku europejskich krajach (Polska, Bułgaria, Czechy, Słowacja), na Filipinach i w Rosji. Łączna ilość udzielnych pożyczek to ponad 1 milion.

W 2017 roku marka dwukrotnie zajęła pierwsze miejsca w dwóch niezależnych rankingach pożyczkowych eBroker.pl i Laondo.pl. Co więcej, LendUp dumnie pokazuje pozytywne opinie swoich klientów z różnych portali pożyczkowych.

Wady i zalety pożyczki w LendUp

Pożyczki oferowane przez LendUp porównywaliśmy do innych, podobnych pożyczek. Poniżej znajdziesz zatem rzetelne zestawienie mocnych oraz słabszych stron tego pożyczkodawcy, które – mamy nadzieję – pomoże ci podjąć trafną decyzję. Przyjrzyjmy się plusom i minusom pożyczania pieniędzy u tego pożyczkodawcy.

Zalety pożyczki w LendUp

 1. Wysoka kwota pożyczki – tu pożyczysz nawet 15 000 zł w kanale online i 25 000 zł w kanale offline.
 2. Prosta strona internetowa – wszystko jest intuicyjne i uporządkowane.
 3. Odzyskiwanie pieniędzy za zakupy – pożyczkodawca nie ma bezpośredniej oferty dobrania dodatkowej gotówki do pożyczki, jednak zadbał o to, aby klienci skorzystali finansowo. Za zakupy przez Refunder.pl odzyskasz 25 zł.
 4. Odroczenie spłaty – możesz odroczyć spłatę jednej raty. Aby to zrobić, musisz uzbierać 100 punktów w ramach „Promocji nr 2” (regulamin promocji znajdziesz na stronie pożyczkodawcy). Oferta jest kierowana do osób, które dokonują wskazanych aktywności przy korzystaniu z pożyczki: a) wypełnią wniosek pożyczkowy przez internet, b) spłacają raty pożyczki w terminie, c) skuteczne polecą klienta (polecony klient skorzysta z pożyczki powyżej 2 000 zł na co najmniej 18 miesięcy w ProfiCredit).
 5. Dodatkowe obniżenie kosztów pożyczki – wyżej opisana promocja, w której zbierasz punkty, daje też dwie dodatkowe opcje obniżenia kosztów pożyczki: dwie raty pożyczki -50% (wymagana ilość 100 punktów), lub spłata jednej raty punktami (wymagana ilość 300 punktów).
 6. Wniosek online lub przez Agenta – o pożyczkę wnioskować możesz przez internet lub na spotkaniu z Agentem; wybierając tę drugą opcję, możesz wnioskować o kwotę nawet 25 000 zł.

Wady pożyczki w LendUp

 1. Brak Formularza Informacyjnego – niemal każdy konkurent firmy dostarcza takie narzędzie.
 2. Blog – brak aktualnych treści; jeśli blog ma służyć klientom, warto dbać o to, żeby zawsze były na nim aktualne artykuły.
 3. Minimalny okres kredytowania to 6 miesięcy – jeśli chcesz pożyczyć 500 zł, czyli minimalną kwotę dostępną w LenduUp, spłatę rat musisz rozłożyć na 6 miesięcy. Biorąc pod uwagę, że to niewielka ilość gotówki, okres spłaty jest bardzo długi.

Opinia Sowy Finansowej o LendUp

Biorąc pod uwagę, że LendUp to część dużej grupy kapitałowej, możemy być pewni, że to dobry pożyczkodawca. Klienci tej marki mogą liczyć na bardzo szybkie wypłacanie pieniędzy, długi okres kredytowania i kilka możliwości obniżenia kosztów pożyczki.

Pozytywne opinie klientów oraz dwukrotne zajęcie pozycji lidera w dwóch niezależnych rankingach pożyczkowych, świadczą o tym, że LendUp dostarcza usługi na wysokim poziomie.

W naszej opinii marka powinna przyłożyć jednak dużą uwagę do dostarczenia podstawowego narzędzia swoim klientom: Formularza Informacyjnego. Bez niego trudno klientowi sprawdzić przewidywane koszty pożyczki.

Ocena: 4.07 (424 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 14 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
2 lat temu

Lepsza pod każdym względem jest Szybka Gotówka – przetestowałem już wiele ofert pożyczkowych, ale zawsze wracam do nich. Ta firma jest niepodważalnym liderem na polskim rynku. Odradzam korzystania z usług mniej znanych firm pożyczkowych.