star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

LendUp - opinie klientów i recenzja

LendUp.pl – opinie klientów i recenzja
Maks. pierwsza pożyczka 25.000 zł
Weryfikacja w bazach: TAK
Konieczność weryfikacji dowodem: TAK
Złóż wniosek o pożyczkę
Ocena użytkowników
Ocena: 4.07 (425 głosów)
Zobacz opinie użytkowników

Wymagania:

Adres zamieszkania Adres zamieszkania
Status osoby fizycznej Status osoby fizycznej
Konto w banku Konto w banku
Telefon komórkowy Telefon komórkowy
Obywatelstwo polskie Obywatelstwo polskie
Zamieszkanie w Polsce Zamieszkanie w Polsce
LendUp.pl – opinie klientów i recenzja

Wszystko to, czego klient chciałby się dowiedzieć na początku

Kwota Od 500 zł do 25.000 zł
Pierwsza pożyczka gratis Nie
Okres spłaty Max 48 m-cy
Oprocentowanie 20,19%
Prowizja b.d.
RRSO 119,42%
Maks. pierwsza pożyczka 25.000 zł
Maks. kolejna pożyczka 25.000 zł
Wiek pożyczkobiorcy Od 18 lat
Sposób weryfikacji Rozmowa z doradcą
Czas wypłaty Brak danych
Metoda wypłaty Przelew na konto
Wymagane konto bankowe Tak
Godziny pracy Zamknięte, niedziele: Zamknięte
Przykład reprezentatywny pożyczki udzielanej w kanale tradycyjnym: Całkowita kwota pożyczki – 3 000 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) pożyczki – 119,42%. Oprocentowanie stałe w skali roku – 20,19%. Na całkowity koszt pożyczki, który wynosi 5 064 zł składają się: opłata przygotowawcza – 340 zł, prowizja pośrednika finansowego – 403 zł, prowizja pożyczkodawcy – 2 257 zł, odsetki – 2 064 zł. Pożyczka jest rozłożona na 36 miesięcznych rat po 224 zł każda. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta – 8 064 zł. Stan na dzień 08.09.2022.

Zalety i wady firmy LendUp

Zalety
 • Wysoka kwotę pożyczki, o jaką można wnioskować
 • Elastyczny okres spłaty (od 1 do 48 miesięcy)
 • Brak limitów kwotowych dla nowych klientów
 • Program lojalnościowy dla stałych klientów
 • Możliwość wnioskowania o pożyczkę zarówno online, jak i telefonicznie z pomocą konsultanta
 • Szybka decyzja pożyczkowa i przelanie przyznanych środków na konto klienta tuż po jej podjęciu
Wady
 • Konieczność oczekiwania na kontakt ze strony konsultanta zamiast złożenia wniosku „od ręki”
 • Wypłata środków i możliwość spłaty pożyczki wyłącznie przelewem (bez szybkich płatności)
 • W niektórych przypadkach, jeśli pozwala na to zdolność kredytowa klienta, proponowanie kwoty wyższej niż ta pierwotnie podana we wniosku (nadmierne zapożyczanie się)
 • Brak bezpośredniej możliwości kontaktu z pożyczkodawcą (trzeba zostawić numer telefonu i czekać aż oddzwoni)

Dane firmy

Adres: ul. Św. Wincentego 93/5, 03-291 Warszawa
Kapitał zakładowy: 793.951.000 zł
KRS: 0000518190
NIP: 5472151080
REGON: 243624011

Dane kontaktowe

E-mail:
Strona: https://lendup.pl/

LendUp należy do spółki Profi Credit wchodzącej w skład Profireal Group SE, która udzieliła już ponad milion pożyczek w krajach takich jak Polska, Słowacja, Czechy, Rosja, Bułgaria czy Filipiny. Część osób może kojarzyć ją również jako właściciela firmy pozabankowej Profi Credit, która od kilku lat działa na polskim rynku. 

LendUp to firma z sektora pozabankowego, oferująca szybkie pożyczki przez internet, jak i pożyczki tradycyjne. Pora przyjrzeć się jej ofercie i zebrać w jednym miejscu istotne informacje, które przydadzą się dla osób chętnych do skorzystania z pożyczki tej firmy. 

Ile mogę pożyczyć w LendUp?

W LendUp można pożyczyć od 500 zł do nawet 25.000 zł – bez względu na to, czy jest się nowym, czy powracającym klientem. Ostateczna wysokość kwoty zostanie ustalona po dokonaniu oceny indywidualnej sytuacji finansowej klienta, w tym jego zdolności kredytowej. 

Na jak długo mogę pożyczyć w LendUp?

LendUp oferuje pożyczki online, które spłaca się w regulowanych miesięcznych ratach. Maksymalna liczba rat, na jaką można rozłożyć spłatę zadłużenia, wynosi 48. Maksymalny okres pożyczki to 4 lata.  

Jakie są koszty pożyczki w LendUp?

Klientów korzystających z opcji pożyczania środków za pośrednictwem firm pozabankowych na pewno interesują koszty takiego rozwiązania. Jak wyglądają one w przypadku LendUp? Oto przykład: 

Pożyczka 3.000 zł na 36 miesięcy (udzielana przez telefon) 

 • Kwota pożyczki: 3.000 zł  
 • Okres spłaty: 36 miesięcy 
 • Odsetki: 2.064 zł 
 • Opłata przygotowawcza: 340 zł 
 • Prowizja pośrednika: 403 zł 
 • Prowizja pożyczkodawcy: 2.257 zł 
 • Wysokość miesięcznej raty: 224 zł 
 • RRSO: 119,42% 
 • Całkowita kwota do spłaty: 8.064 zł 

Pożyczka 3.000 zł na 36 miesięcy (udzielana online) 

 • Kwota pożyczki: 3.000 zł 
 • Okres spłaty: 36 miesięcy 
 • Odsetki: 2.064 zł 
 • Opłata przygotowawcza: 150 zł 
 • Prowizja pożyczkodawcy: 2.850 zł 
 • Wysokość miesięcznej raty: 224 zł 
 • RRSO: 119,42% 
 • Całkowita kwota do spłaty: 8.064 zł 

Kiedy patrzy się na powyższe wyliczenia, można dojść do wniosku, że nie ma znaczenia, czy wniosek o pożyczkę w LendUp składamy w sposób tradycyjny, czy przez internet. Wnioskowanie o zastrzyk dodatkowej gotówki online u tego pożyczkodawcy ma jednak jedną niekwestionowaną zaletę: każdy, kto założy konto w Strefie Klienta ma szansę otrzymać punkty lojalnościowe, które można wymieniać na korzyści takie jak: obniżenie wysokości rat lub odroczenie spłaty zobowiązania. 

Powyższe kalkulacje podajemy na podstawie informacji przedstawionych na stronie internetowej pożyczkodawcy (aktualnych na dzień 20 października 2022 roku). 

Warunki otrzymania pożyczki w LendUp 

Każda osoba, która skłania się do złożenia o pożyczkę na raty w LendUp, musi na wstępie spełnić kilka prostych warunków: 

 • Ukończone 18 lat 
 • Ważny dowód osobisty 
 • Indywidualne (niewspółdzielone z nikim innym) konto w banku 
 • Własny adres e-mail i numer telefonu komórkowego 
 • Musi posiadać pełną zdolność do czynności prawnych 

Dokumenty wymagane do otrzymania pożyczki 

Na swojej stronie internetowej pożyczkodawca zapewnia: „Aby wnioskować o pożyczkę nie będziesz musiał dostarczać nam żadnych dokumentów”. Poniekąd jest to prawda: do złożenia wniosku rzeczywiście wystarczy wypełnić formularz online, który można wypełnić samodzielnie lub skorzystać z pomocy konsultanta, który krok po kroku przeprowadzi nas przez ten proces podczas rozmowy telefonicznej. Niezbędne będzie jednak podanie w nim informacji takich jak numer PESEL (potrzebny również do założenia konta w Strefie Klienta) oraz numer dowodu osobistego. Posiadanie ważnego dokumentu tożsamości to wymóg w każdej firmie z sektora pozabankowego. 

Formy zatrudnienia 

Choć dla każdego pożyczkodawcy najbardziej bezpieczną formą zatrudnienia klienta będzie umowa o pracę, to jednak pozabankowe firmy pożyczkowe akceptują znacznie szerszy katalog źródeł dochodów. Klient LendUp nie musi przedstawiać żadnych dokumentów finansowych, wystarczy odpowiednie oświadczenie w tym zakresie złożone za pomocą formularza.  

Weryfikacja w bazie dłużników 

Chociaż ubieganie się o pożyczkę w firmie takiej jak LendUp jest o wiele prostsze niż w banku, powszechne przekonanie, że pożyczkodawcy z sektora pozabankowego nie sprawdzają informacji na temat przyszłych klientów w rejestrach dłużników czy biurach informacji gospodarczej, to mit. 

Pożyczkodawca musi zabezpieczyć się na wypadek, gdyby o środki ubiegał się ktoś, kto nie posiada zdolności do terminowej spłaty długu (np. osoba posiadająca przeterminowane zadłużenia w innych miejscach i próbująca zaciągnąć kolejną pożyczkę na spłatę poprzedniej). Ale nie jest to ochrona wyłącznie dla firmy pożyczkowej. Odmówienie przyznania pieniędzy komuś w trudnej sytuacji może paradoksalnie mu pomóc. Brak kolejnego zobowiązania to krok dalej od wpadnięcia w spiralę zadłużenia, z której bardzo trudno się wydostać. 

Mimo że podczas weryfikacji wniosków pożyczkowych firmy pozabankowe nie są tak drobiazgowe jak banki przy ocenie sytuacji finansowej klienta i często „przymykają oko” na coś, co dla banków byłoby dyskwalifikujące, każda z nich sprawdza informacje na temat przyszłego pożyczkobiorcy w wybranych rejestrach. Coś takiego jak pożyczka bez weryfikacji w bazie dłużników po prostu nie istnieje. 

Czy LendUp udziela pożyczek na raty bez sprawdzania BIK? 

Na stronie pożyczkodawcy nie ma informacji o tym, które rejestry sprawdza. 

Czy LendUp udziela pożyczek dla zadłużonych? 

Osoba zadłużona, która nie ma problemów ze spłacaniem swoich zobowiązań, jest w nieporównywalnie lepszej sytuacji niż ktoś z napiętym do granic możliwości budżetem, komu ledwo wystarcza (lub nie wystarcza środków) na to, by regulować kolejne raty zgodnie z harmonogramem.  

Jeżeli pożyczkodawca oceni, że udzielenie pożyczki osobie zadłużonej nie wiąże się dla niego ze zbyt dużym ryzykiem, bo nie powinna mieć ona problemów z wywiązaniem się z umowy, prawdopodobnie przyzna wnioskowaną kwotę. Jeśli natomiast pojawią się wątpliwości, bo z historii finansowej potencjalnego klienta będzie jasno wynikało, że nie należy on do rzetelnych dłużników albo jego przychody są zbyt niskie, by poradzić sobie ze spłatą, decyzja pożyczkowa będzie negatywna. 

Czy w LendUp można wziąć pożyczkę z komornikiem? 

Jeśli jakakolwiek firma reklamuje się hasłami w rodzaju „pożyczka bez baz” czy „pożyczka z komornikiem”, z całą pewnością jest to wyłącznie chwyt marketingowy. Osoba zadłużona do tego stopnia, że należności dla jej wierzycieli musi odzyskiwać komornik, w zasadzie może od razu zrezygnować ze składania wniosku pożyczkowego nie tylko w LendUp, ale i w każdej innej firmie pozabankowej. Polityka pożyczkodawców jest tutaj bardzo prosta: nie pożyczają pieniędzy komuś, kto nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań na czas. 

Jak wziąć pożyczkę w LendUp? 

Proces wnioskowania o pożyczkę przebiega odrobinę inaczej niż w większości firm pozabankowych oferujących chwilówki i pożyczki na raty i wygląda następująco: 

Krok 1 Wybierz kwotę pożyczki i wpisz swoje dane kontaktowe 

Podstawowa różnica dotyczy początkowego etapu wnioskowania o konkretną kwotę. Najczęściej zaczyna się od wejścia na stronę pożyczkodawcy, wyboru kwoty pożyczki i okresu spłaty, po czym przechodzi od razu do etapu założenia konta/zalogowania się na swoje konto, jeśli pożyczało się już wcześniej w danym miejscu. 

W LendUp pierwszym krokiem jest wybór kwoty pożyczki, wpisania swojego imienia i numeru telefonu oraz kliknięcie przycisku „Chcę pożyczkę”. Następnie trzeba poczekać na kontakt przedstawiciela LendUp, który przedstawi konkretną ofertę. 

Krok 2 Rozmowa z Agentem LendUp 

Po otrzymaniu zapytania o pożyczkę z klientem kontaktuje się Agent LendUp, który ma już przygotowaną konkretną ofertę. Może zdarzyć się, że proponowana kwota będzie inna niż ta wnioskowana. Ostateczna decyzja dotycząca tego, czy zaakceptować zaproponowane warunki należy oczywiście do pożyczkobiorcy. 

Może on również wybrać formę złożenia wniosku: 

 • Opcja 1: kanał tradycyjny (wniosek wypełniany przez telefon przez Agenta LendUp) 
 • Opcja 2: kanał internetowy (założenie konta w Strefie Klienta i samodzielne wypełnienie formularza pożyczkowego przez internet) 

Krok 3 Założenie konta w Strefie Klienta 

Jeśli klient zdecyduje się na wnioskowanie o pożyczkę online, będzie musiał założyć konto w Strefie Klienta. 

Po podaniu numeru PESEL i kliknięciu „Dalej” będzie trzeba wpisać pozostałe informacje niezbędne do utworzenia profilu w serwisie pożyczkodawcy (m.in. imię i nazwisko, adres, numer telefonu). Część z nich należy podać ponownie podczas wypełniania wniosku. 

Decyzja kredytowa jest podejmowana w ciągu kilkunastu minut po jego wysłaniu. W przypadku wypełniania formularza wraz z Agentem, informuje on o niej klienta już w trakcie rozmowy. Jeżeli wnioskowana kwota zostanie przyznana, pieniądze są niezwłocznie przelewane na rachunek bankowy klienta. 

Spłata pożyczki na raty w LendUp 

Pożyczki w LendUp spłaca się w miesięcznych równych ratach, przelewając ich równowartość na konto wskazane przez pożyczkodawcę w terminie wyznaczonym w umowie. Jeśli z jakiegokolwiek powodu klient nie jest w stanie go dotrzymać, najlepszym co może zrobić, jest jak najszybsze skontaktowanie się z pożyczkodawcą i wyjaśnienie sytuacji. Warto to zrobić jeszcze zanim nastąpi opóźnienie: wystarczy kliknąć zakładkę „Kontakt” na stronie LendUp, zostawić swój numer i poczekać na kontakt. 

Warto też zajrzeć na swój Profil Klienta i sprawdzić, czy zebrane punkty można wymienić na wspomniane wyżej korzyści, takie jak obniżenie raty lub odroczenie spłaty. Przy przejściowych problemach na pewno będzie to spore ułatwienie. 

Czy możliwa jest spłata pożyczki ratalnej przed terminem? 

Obowiązujące przepisy umożliwiają klientowi spłatę zaciągniętej pożyczki przed czasem w dowolnym momencie obowiązywania umowy. LendUp nie stanowi tu wyjątku. 

Wydłużenie terminu spłaty 

Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z chwilowymi problemami ze spłacaniem pożyczki może być np. wydłużenie terminu spłaty. Aby dowiedzieć się, czy istnieje taka możliwość, trzeba skontaktować się z pożyczkodawcą i przedstawić mu swoją sytuację. Firmy pozabankowe są przygotowane na taką ewentualność. Na pewno wspólnie uda się znaleźć rozwiązanie, które zaakceptują obie strony. 

Brak spłaty – co, jeśli pożyczka nie zostanie spłacona na czas? 

Kiedy minie termin, a wskazana w umowie kwota nie wpłynie na konto pożyczkodawcy, klient może spodziewać się kontaktu z jego strony i prośby o wyjaśnienie. Na tym etapie pożyczkodawca na pewno będzie otwarty na znalezienie rozwiązania, które pomoże w jak najszybszym spłaceniu pożyczki. Najgorszym co można zrobić w tej sytuacji, jest unikanie kontaktu, nieodbieranie telefonów czy nieodpisywanie na maile. Za każdy dzień zwłoki mogą również zostać doliczone odsetki za opóźnienie. Ich maksymalna wartość wynosi aktualnie 24,5% (dwukrotność sumy stopy referencyjnej NBP i 5,5%). 

Windykacja w LendUp 

W przypadku gdy pożyczkobiorca będzie unikał kontaktu ze strony pożyczkodawcy lub nie spłaci przeterminowanego zobowiązania na uzgodnionych z nim warunkach, sprawa zostanie przekazana wewnętrznej firmie windykacyjnej. Od tej pory to ona przejmie obowiązek odzyskania należności dla wierzyciela (pożyczkodawcy). Wykorzysta w tym celu przewidziane w przepisach środki tzw. windykacji miękkiej, takie jak: monity, wezwania do zapłaty, telefoniczne przypomnienia o spłacie czy ostrzeżenie o możliwości wpisania pożyczkobiorcy do rejestru dłużników. 

Jeśli te sposoby nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, sprawą zajmie się sąd. Po wydaniu przez niego wyroku lub nakazu zapłaty z klauzulą wykonalności rozpocznie się postępowanie egzekucyjne prowadzone przez komornika. 

Kolejna pożyczka w LendUp 

W przeciwieństwie do wielu firm z sektora pozabankowego LendUp nie wprowadza limitów na maksymalną kwotę pierwszej pożyczki dla nowych klientów ani nie podwyższa jej dla osób, które korzystają ponownie z jej oferty. Decyzja o przyznaniu kolejnej pożyczki jest podejmowana na podstawie bieżącej sytuacji finansowej klienta. Jeśli posiada on swój profil w serwisie pożyczkodawcy, być może będzie mógł obniżyć koszt następnego zobowiązania dzięki zebranym punktom lojalnościowym. Liczbę przyznanych punktów i aktualnie przysługujące rabaty można w każdej chwili sprawdzić po zalogowaniu do Strefy Klienta. 

LendUp okiem Sowy Finansowej 

LendUp to marka, za którą stoi podmiot o ugruntowanej pozycji w branży pożyczkowej nie tylko w Polsce, ale i kilku innych europejskich krajach. Na uwagę z pewnością zasługuje też maksymalna kwota pożyczki, która jest wyższa niż u wielu konkurencyjnych firm i dostosowany do potrzeb termin spłaty zobowiązania. 

Klienci mogą jednak zrazić się tym, że o potrzebne środki nie da się zawnioskować od razu po wejściu na stronę internetową. Najpierw trzeba zostawić swój numer telefonu i czekać (trudno powiedzieć jak długo) na kontakt ze strony pożyczkodawcy. Podobnie jest zresztą przy próbie zwrócenia się do LendUp w jakiejkolwiek sprawie. Po przejściu do zakładki „Kontakt” wyskakuje okienko, w którym można zostawić własny numer i… znowu czekać. Na pewno doceni to ktoś, kto chciałby zawnioskować o pożyczkę przez telefon, ale ci, którym zależy na czasie, z pewnością będą się niecierpliwić. 

Na stronie internetowej brakuje kilku informacji istotnych z punktu widzenia klienta (chociażby godzin pracy firmy). Przydałby się np. wirtualny kalkulator do szybkiego i bezproblemowego przeliczania kosztów pożyczki przy różnych wariantach kwot i okresach spłaty czy konkretna informacja o tym, jak długo będzie trzeba poczekać na rozpatrzenie wniosku i przelew przyznanych środków. Przy braku podstawowych informacji określenie „niezwłocznie” brzmi jednak trochę enigmatycznie. 

Podsumowując: za LendUp przemawia rozpoznawalny właściciel i interesująca oferta. Minusem będą jednak pewne nieścisłości na stronie, które mogą wzbudzić niepokój niektórych klientów.

avatar

Zobacz podobne firmy i porównaj oferty

Opinie o LendUp

Zostaw swoją ocenę i opinię!
Ocena: 4.07 (425 głosów)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
3 lat temu

Lepsza pod każdym względem jest Szybka Gotówka – przetestowałem już wiele ofert pożyczkowych, ale zawsze wracam do nich. Ta firma jest niepodważalnym liderem na polskim rynku. Odradzam korzystania z usług mniej znanych firm pożyczkowych.

Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników