star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Łatwa Ratka – pożyczka do 5 000 zł na 30 miesięcy

Firma pożyczkowa

Korzystając z usług marki Łatwa Ratka nie musisz spieszyć się ze zwrotem zaciągniętego zobowiązania. Na spłatę pożyczki masz bowiem aż 30 miesięcy. Poznaj szczegółowe warunki tej oferty.

Na początku przyjrzyjmy się technicznych informacjom o tym pożyczkodawcy.

Łatwa Ratka – co to za marka?

Właścicielem marki Łatwa Ratka jest Money.pl Sp. z.o.o.

KRS: 0000045348

NIP: 897-16-52-608,łatwa ratka - logo

Regon: 005983438,

Kapitał zakładowy: 2 366 000,00 zł

Za pośrednictwem tego portalu pożyczek udziela natomiast SMS Kredyt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dawniej SMS Invest Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SMS Kredyt Sp.j.)

KRS: 0000610035

NIP: 8971731029

REGON: 020558301

Adres:

Świętego Mikołaja 8-11, 50-125 Wrocław

Kontakt:

Infolinia dotycząca oferty i aktywnych pożyczek: 71 719 33 03

Infolinia dla produktów po terminie spłaty: 71 719 33 42

Godziny pracy:

pon.- pt.: 8.00 – 18.00

Historia Sms Kredyt

Sms Kredyt działa na rynku pozabankowym od 2007 roku. Marka ta jest jedną z pierwszych instytucji budujących sektor pożyczkowy w naszym kraju. Co więcej, Sms Kredyt to nasza rodzima spółka z całkowicie polskim kapitałem. Obecnie pożyczek z dłuższym okresem spłaty udziela ona zarówno pod szyldem Sms Kredyt, jak i Łatwa Ratka.

O pożyczkach w Łatwa Ratka – co warto wiedzieć?

Kto może otrzymać pożyczkę w Łatwa Ratka?

Klientem tej marki może zostać każda osoba, która:

 • ma nie mniej niż 20 lat i nie więcej niż 80 lat,
 • posiada stałe, udokumentowane dochody,
 • posługuje się polskim dowodem osobistym i numerem pesel,
 • posiada stałe miejsce zamieszkania
 • nie posiada negatywnych wpisów w Biurach Informacji Gospodarczej,

Po zagłębieniu się w formularz informacyjny udostępniony przez Łatwa Ratka, znajdziemy szczegółowe informacje o bazach dłużników kontrolowanych przez tego pożyczkodawcę. Oprócz baz należących do BIG takich jak ERIF, KRD czy Infomonitor, Łatwa Ratka monitoruje także potencjalnego klienta w Biurze Informacji Kredytowej. W wymaganiach stawianych pożyczkobiorcom wspomniana jest jednak wyłącznie pozytywna historia w Biurach Informacji Gospodarczej. Być może zatem, niekorzystne wpisy w BIK nie przekreślają jeszcze naszych szans na zdobycie dodatkowego wsparcia finansowego od tego pożyczkodawcy.

Pożyczka w Łatwa Ratka – warunki ogólne

Wybierając ofertę tej marki możemy pożyczyć  od 1 000 zł do maksymalnie 5 000 zł. Wyjątek stanowią tutaj osoby młodsze. Choć klientem Łatwa Ratka może zostać osoba powyżej 20 roku życia, firma zastrzega, że każdy pożyczkobiorca, który nie skończył jeszcze 30 lat nie pożyczy więcej niż 3 000 zł. Okres spłaty każdego zaciągniętego zobowiązania może z kolei wynieść od 6 do 30 miesięcy – i to niezależnie od tego jaką kwotę wybierzemy.

Oczywiście, każdą pożyczkę można zwrócić przed terminem ustalonym w umowie. Wcześniejsza spłata wiąże się natomiast z obniżeniem kosztów naszego zobowiązania. Chcąc oddać pieniądze wcześniej powinniśmy zatem skontaktować się z konsultantem firmy i podać dokładną datę planowanej przez nas spłaty. Konsultant przeliczy obliczy natomiast nowy koszt naszej pożyczki, adekwatny do rzeczywistego czasu, w którym korzystaliśmy z pieniędzy.

W Łatwa Ratka nie ma możliwości przesunięcia terminu spłaty pożyczki. W przypadku opóźnienia wynoszącego min. 3 dni, firma prosi jednak o kontakt telefoniczny. W każdej chwili możemy jednak złożyć wniosek o zmianę dnia spłaty raty. Takie podanie wystarczy przesłać na adres pożyczkodawcy. Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, więc warto przygotować dobre uzasadnienie dla naszego podania.

Wniosek o pożyczkę w Łatwa Ratka należy złożyć online. Najogólniej mówiąc, cała procedura wnioskowania polega na wskazaniu potrzebnych parametrów pożyczki oraz wypełnieniu formularza. Decyzję o przyznaniu pieniędzy otrzymamy smsem, a umowa zostanie nam dostarczona przez kuriera. Dokument ten podpisujemy w jego obecności, a następnie umowa trafia z powrotem do pożyczkodawcy. A kiedy dokument ten zostanie dostarczony do pożyczkodawcy, nastąpi wypłata przyznanego nam wsparcia finansowego.

Gotówka może zostać przelana na nasz rachunek bankowy lub przekazana do wypłaty na poczcie bądź w banku Pekao. Sami wybieramy wygodniejsze dla siebie rozwiązanie.

Zgodnie z prawem możemy w terminie 14 dni od zawarcia umowy zrezygnować z pożyczki. Wystarczy dostarczyć do pożyczkodawcy oświadczenie o chęci odstąpienia od umowy. Następnie będziemy mieć 30 dni na zwrot pożyczonych pieniędzy.

Koszty pożyczek w Łatwa Ratka

Oferta marki Łatwa Ratka w zakresie pożyczek ratalnych nie należy do najtańszych. Przykładowa pożyczka w wysokości 1 500 zł na 12 miesięcy kosztować tutaj będzie 907 zł. Miesięczna rata naszego zobowiązania wyniesie natomiast 200,60 zł. Porównując oferty w rankingu sowafinansowa.pl pożyczkę o identycznych parametrach można wziąć kilkanaście złotych taniej. Choć nie jest to spora różnica cenowa, pozwala nam ona jednak na pewną oszczędność, co w przypadku kłopotów finansowych z pewnością jest kluczową kwestią.

W przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki, firma pozabankowa ma prawo naliczyć odsetki za każdy dzień zwłoki (14% w skali roku). Co więcej, w formularzu informacyjnym Łatwa Ratka czytamy także , iż firma zastrzega sobie prawo do wypowiedzenia umowy pożyczki  w przypadku gdy klient będzie zalegał ze spłata co najmniej dwóch rat. Wypowiedzenie to nastąpi z zachowaniem trzydziestodniowego okresu wypowiedzenia oraz po uprzednim wezwaniu klienta do zapłaty w terminie nie krótszym niż 14 dni, licząc od dnia otrzymania wezwania przez pożyczkobiorcę, pod rygorem wypowiedzenia umowy.

Gdy powyższe działania nie przyniosą rezultatu, pożyczkodawca może wstąpić na drogę sądową, co dla klienta będzie wiązało się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Jak wziąć pożyczkę w Łatwa Ratka?

Zdecydowałeś się pożyczyć pieniądze w Łatwa Ratka? Zobacz, jak złożyć wniosek o pożyczkę w tej firmie! Pokażemy ci krok po kroku jakie działania musisz wykonać.

Łatwa Ratka udziela pożyczek wyłącznie przez internet. Z tego względu wniosek o wsparcie finansowe od tego pożyczkodawcy należy złożyć online. Kliknij w link poniżej i przejdź na stronę Łatwa Ratka.

Teraz postępuj według następujących wskazówek:

 1. Wybierz kwotę pożyczki oraz okres spłaty swojego zobowiązania

Za pomocą suwaków widocznych na stronie głównej pożyczkobiorcy wskaż potrzebną ci kwotę pożyczki oraz czas, na jaki potrzebujesz pieniędzy. Po prawej stronie suwaka znajdziesz podsumowanie swojego wyboru wraz z dokładnymi kosztami zobowiązania. Sprawdź, czy widniejące tam parametry są poprawne i jeśli akceptujesz naliczone koszty pożyczki, kliknij w przycisk “Weź pożyczkę”. Rozpoczniesz w ten sposób proces wnioskowania o pożyczkę w Łatwa Ratka.

źródło: latwaratka.pl

2.  Podaj swoje dane osobowe

Kolejna strona formularza dotyczy twoich danych osobowych. Będziesz zatem musiał podać swoje imię i nazwisko, pesel numer dowodu oraz dane kontaktowe, takie jak numer komórkowy czy mail. Pamiętaj, że Łatwa Ratka informuje o decyzji pożyczkowej za pomocą smsa. Zadbaj więc o to, aby numer komórkowy został podany poprawnie.

Dodatkowo firma będzie chciała poznać twój stan cywilny oraz liczbę dzieci/osób na utrzymaniu. Takie dane pozwalają ocenić czy osiągane przez ciebie dochody przeznaczasz wyłącznie na utrzymanie twojej osoby, czy też masz jednocześnie stałe zobowiązania wobec osób trzecich. Podanie wszystkich powyższych informacji jest obowiązkowe. Kiedy wypełnisz więc wszystkie pola, kliknij w niebieski przycisk “Dalej”.

źródło: latwaratka.pl

3. Uzupełnij dane adresowe

Kolejny etap formularza polega na uzupełnieniu danych adresowych. W tym miejscu musisz więc wskazać adres swojego zameldowania (pożyczkodawca wymaga stałego miejsca zamieszkania) oraz adres do korespondencji (jeśli jest inny niż adres zamieszkania). Oprócz tego pożyczkodawca zapyta także o formę zamieszkania (czyli np. czy jesteś właścicielem mieszkania, wynajmujesz je czy też mieszkasz w domu rodzinnym). Będziesz musiał także wskazać od jak dawna mieszkasz w danym miejscu. Po uzupełnieniu wszystkich tych informacji kliknij w przycisk “Dalej”.

źródło: latwaratka.pl

4. Podaj swój dochód

Na następnej stronie formularza znajdziesz pytania o swoje dochody. W tym miejscu trzeba będzie ujawnić swój miesięczny dochód netto oraz źródło swojego utrzymania (np. umowa o pracę czy umowa o dzieło). Dodatkowo pożyczkodawca będzie chciał wiedzieć jak długo otrzymujesz dochody z danego tytułu oraz kiedy wygasa twoje świadczenie. Klikając przycisk “Dalej” przejdziesz do dalszej części pytań o dochody.

źródło: latwaratka.pl

5. Uzupełnij informacje o swoich dochodach

W tym miejscu podajesz szczegółowe dane dotyczące twojego pracodawcy (nazwa, adres, nr telefonu). Będziesz musiał zdradzić także na jakim stanowisku pracujesz oraz w jakim dniu otrzymujesz wynagrodzenie. Na tym etapie zostaniesz również zapytany o swoje miesięczne zobowiązania z tytułu innych kredytów lub pożyczek. Po kliknięciu w przycisk “Dalej” przejdziesz do ostatniej strony wniosku pożyczkowego.

źródło: latwaratka.pl

6. Potwierdź parametry pożyczki oraz wybierz sposób jej wypłaty

Na tym etapie możesz zmienić parametry pożyczki lub potwierdzić dotychczasowy wybór. Co więcej, to właśnie w tym momencie wskazujesz także w jaki sposób chcesz odebrać pożyczone pieniądze (przelewem na konto, na poczcie lub w banku Pekao).

źródło: latwaratka.pl

7. Zaznacz wymagane zgody

Na tej samej stronie formularza widnieją także różne zgody, które musisz wyrazić, aby wnioskować o pożyczkę. Ich treść znajdziesz na poniższej ilustracji.

źródło: latwaratka.pl

Po zaznaczeniu wszystkich zgód kliknij przycisk “Wyślij wniosek”. W ten sposób twoje podanie zostanie przekazane do pożyczkodawcy.

źródło: latwaratka.pl

Podsumowując

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku pożyczkowego pozostaje ci oczekiwać na wiadomość od pożyczkodawcy. A jeśli pożyczka zostanie przyznana, będziesz jeszcze musiał ustalić dogodny dla ciebie termin wizyty kuriera i w jego obecności podpisać umowę. Łatwa Ratka stara się rozpatrywać wnioski pożyczkowe jak najszybciej. Trudno jednak określić przybliżony czas oczekiwania na decyzję. Szybkość wypłaty pożyczonych środków zależy natomiast od formy odbioru gotówki jaką wybrałeś.

Opinie o Łatwa Ratka

Jeśli potrzebujesz pożyczki z dłuższym okresem spłaty, oferta marki Łatwa Ratka może być dla ciebie świetnym rozwiązaniem. Sprawdź więc jakie są najważniejsze zalety tego pożyczkodawcy i zobacz, co mówią o nim dotychczasowi klienci.

Pożyczka w Łatwa Ratka – kiedy się opłaca?

Po pożyczkę do Łatwa Ratka na pewno warto przyjść wtedy, gdy potrzebujemy większego zastrzyku gotówki i dłuższego okresu na spłatę. Firma pozwala bowiem pożyczyć aż 5 000 zł na 30 miesięcy. Pożyczkę oddaje się natomiast w równych miesięcznych ratach.

Zaletą marki Łatwa Ratka jest także możliwość pożyczenia pieniędzy przez osoby starsze. Maksymalny wiek klienta w tej firmie wynosi aż 80 lat i jest to jeden z najwyższych limitów stosowanych przez pożyczkodawców pozabankowych.

Pieniądze w Łatwa Ratka możemy uzyskać bez konieczności posiadania konta bankowego. Firma nie stosuje bowiem metody weryfikacji za pomocą przelewu. Umowę podpisujemy w obecności kuriera, a gotówkę możemy wypłacić na poczcie bądź w banku Pekao.

Wady i zalety pożyczek w Łatwa Ratka

Pomóż nam uzupełniać tę listę! Opisz nam swoje doświadczenia z Łatwa Ratka w komentarzach poniżej. Wszystkie opinie i historie klientów są przez nas czytane i brane pod uwagę w wystawianiu opinii o Łatwa Ratka.

Zalety pożyczki w Łatwa Ratka

 • wysoka kwota pożyczki – w Łatwa Ratka można pożyczyć nawet 5 000 zł,
 • długi okres spłaty – pożyczkę można wziąć nawet na 30 miesięcy,
 • pożyczki także dla osób starszych – na pieniądze w tej firmie mają szansę osoby do 80 roku życia,
 • różne formy wypłaty gotówki – pożyczkę można wypłacić na poczcie, w banku Pekao lub z własnego konta bankowego,
 • brak weryfikacji przelewem – pożyczkodawca nie wymaga posiadania konta bankowego,
 • możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki – pieniądze można zwrócić w dowolnym momencie,
 • opcja zmiany dnia płatności raty – klient może w każdej chwili złożyć wniosek o zmianę daty płatności

Wady pożyczki w Łatwa Ratka

 • ograniczenia dla młodych klientów – osoby do 30 roku życia mogą pożyczyć maks. 3 000 zł,
 • brak opcji przedłużenia spłaty – pożyczka powinna zostać zwrócona w terminie określonym umową,
 • wysokie koszty zobowiązania – w konkurencyjnych firmach pozabankowych identyczne pożyczki można dostać kilkanaście złotych taniej,
 • długi czas oczekiwania na gotówkę – pieniądze dostaniemy dopiero, gdy kurier dostarczy podpisaną przez nas umowę do pożyczkodawcy,
 • klient może mieć aktywną wyłącznie jedną pożyczkę – kolejne zobowiązanie udzielane jest dopiero po spłacie aktualnego,
 • kontrola pożyczkobiorcy w bazach BIK i BIG – Łatwa Ratka sprawdza wszystkie te rejestry.

Opinie o chwilówkach w Łatwa Ratka

…czyli co o firmie mówią sami klienci

Sowa Finansowa tę część serwisu oddaje w ręce klientów Łatwa Ratka Staramy się nie interweniować w treści pozostawianych przez was komentarzy – ograniczamy jedynie przeginanie z tzw. hejtowaniem, spamem i przesadną „łaciną” :) Mamy świadomość, że opinia prawdziwych klientów Łatwa Ratka ma bardzo duże znaczenie dla każdego, kto zastanawia się nad chwilówką w tej firmie. Liczymy zatem na twoją wylewność i szczerość. Powiedz co myślisz, jakie masz doświadczenia i daj dobrą radę innym.

Podziel się swoją opinią o marce Łatwa Ratka i napisz jakie masz doświadczenia z pożyczaniem w tej firmie. Wiele osób czeka na twoją opinię.

Umieszczane przez klientów opinie o Łatwa Ratka stanowią jedno z kryteriów oceny tej firmy w naszej porównywarce.

Ocena: 4.20 (15 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników