star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Łatwa Ratka – pożyczka do 5 000 zł na 30 miesięcy

Firma pożyczkowa

Korzystając z usług marki Łatwa Ratka nie musisz spieszyć się ze zwrotem zaciągniętego zobowiązania. Na spłatę pożyczki masz bowiem aż 30 miesięcy. Poznaj szczegółowe warunki tej oferty.

Ta oferta już nie istnieje. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

Weź pożyczkę w Łatwa Ratka

Na początku przyjrzyjmy się technicznych informacjom o tym pożyczkodawcy.

Łatwa Ratka – co to za marka?

Właścicielem marki Łatwa Ratka jest Money.pl Sp. z.o.o.

KRS: 0000045348

NIP: 897-16-52-608,łatwa ratka - logo

Regon: 005983438,

Kapitał zakładowy: 2 366 000,00 zł

Za pośrednictwem tego portalu pożyczek udziela natomiast SMS Kredyt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dawniej SMS Invest Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością SMS Kredyt Sp.j.)

KRS: 0000610035

NIP: 8971731029

REGON: 020558301

Adres:

Świętego Mikołaja 8-11, 50-125 Wrocław

Kontakt:

Infolinia dotycząca oferty i aktywnych pożyczek: 71 719 33 03

Infolinia dla produktów po terminie spłaty: 71 719 33 42

Godziny pracy:

pon.- pt.: 8.00 – 18.00

Historia Sms Kredyt

Sms Kredyt działa na rynku pozabankowym od 2007 roku. Marka ta jest jedną z pierwszych instytucji budujących sektor pożyczkowy w naszym kraju. Co więcej, Sms Kredyt to nasza rodzima spółka z całkowicie polskim kapitałem. Obecnie pożyczek z dłuższym okresem spłaty udziela ona zarówno pod szyldem Sms Kredyt, jak i Łatwa Ratka.

O pożyczkach w Łatwa Ratka – co warto wiedzieć?

Kto może otrzymać pożyczkę w Łatwa Ratka?

Klientem tej marki może zostać każda osoba, która:

  • ma nie mniej niż 20 lat i nie więcej niż 80 lat,
  • posiada stałe, udokumentowane dochody,
  • posługuje się polskim dowodem osobistym i numerem pesel,
  • posiada stałe miejsce zamieszkania
  • nie posiada negatywnych wpisów w Biurach Informacji Gospodarczej,

Po zagłębieniu się w formularz informacyjny udostępniony przez Łatwa Ratka, znajdziemy szczegółowe informacje o bazach dłużników kontrolowanych przez tego pożyczkodawcę. Oprócz baz należących do BIG takich jak ERIF, KRD czy Infomonitor, Łatwa Ratka monitoruje także potencjalnego klienta w Biurze Informacji Kredytowej. W wymaganiach stawianych pożyczkobiorcom wspomniana jest jednak wyłącznie pozytywna historia w Biurach Informacji Gospodarczej. Być może zatem, niekorzystne wpisy w BIK nie przekreślają jeszcze naszych szans na zdobycie dodatkowego wsparcia finansowego od tego pożyczkodawcy.

Pożyczka w Łatwa Ratka – warunki ogólne

Wybierając ofertę tej marki możemy pożyczyć  od 1 000 zł do maksymalnie 5 000 zł. Wyjątek stanowią tutaj osoby młodsze. Choć klientem Łatwa Ratka może zostać osoba powyżej 20 roku życia, firma zastrzega, że każdy pożyczkobiorca, który nie skończył jeszcze 30 lat nie pożyczy więcej niż 3 000 zł. Okres spłaty każdego zaciągniętego zobowiązania może z kolei wynieść od 6 do 30 miesięcy – i to niezależnie od tego jaką kwotę wybierzemy.

źródło obrazka: latwaratka.pl

Oczywiście, każdą pożyczkę można zwrócić przed terminem ustalonym w umowie. Wcześniejsza spłata wiąże się natomiast z obniżeniem kosztów naszego zobowiązania. Chcąc oddać pieniądze wcześniej powinniśmy zatem skontaktować się z konsultantem firmy i podać dokładną datę planowanej przez nas spłaty. Konsultant przeliczy obliczy natomiast nowy koszt naszej pożyczki, adekwatny do rzeczywistego czasu, w którym korzystaliśmy z pieniędzy.

W Łatwa Ratka nie ma możliwości przesunięcia terminu spłaty pożyczki. W przypadku opóźnienia wynoszącego min. 3 dni, firma prosi jednak o kontakt telefoniczny. W każdej chwili możemy jednak złożyć wniosek o zmianę dnia spłaty raty. Takie podanie wystarczy przesłać na adres pożyczkodawcy. Każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, więc warto przygotować dobre uzasadnienie dla naszego podania.

Wniosek o pożyczkę w Łatwa Ratka należy złożyć online. Najogólniej mówiąc, cała procedura wnioskowania polega na wskazaniu potrzebnych parametrów pożyczki oraz wypełnieniu formularza. Decyzję o przyznaniu pieniędzy otrzymamy smsem, a umowa zostanie nam dostarczona przez kuriera. Dokument ten podpisujemy w jego obecności, a następnie umowa trafia z powrotem do pożyczkodawcy. A kiedy dokument ten zostanie dostarczony do pożyczkodawcy, nastąpi wypłata przyznanego nam wsparcia finansowego.

Gotówka może zostać przelana na nasz rachunek bankowy lub przekazana do wypłaty na poczcie bądź w banku Pekao. Sami wybieramy wygodniejsze dla siebie rozwiązanie.

Więcej o wnioskowaniu o pożyczkę w Łatwa Ratka

Zgodnie z prawem możemy w terminie 14 dni od zawarcia umowy zrezygnować z pożyczki. Wystarczy dostarczyć do pożyczkodawcy oświadczenie o chęci odstąpienia od umowy. Następnie będziemy mieć 30 dni na zwrot pożyczonych pieniędzy.

Koszty pożyczek w Łatwa Ratka

Oferta marki Łatwa Ratka w zakresie pożyczek ratalnych nie należy do najtańszych. Przykładowa pożyczka w wysokości 1 500 zł na 12 miesięcy kosztować tutaj będzie 907 zł. Miesięczna rata naszego zobowiązania wyniesie natomiast 200,60 zł. Porównując oferty w rankingu sowafinansowa.pl pożyczkę o identycznych parametrach można wziąć kilkanaście złotych taniej. Choć nie jest to spora różnica cenowa, pozwala nam ona jednak na pewną oszczędność, co w przypadku kłopotów finansowych z pewnością jest kluczową kwestią.

W przypadku opóźnienia w spłacie pożyczki, firma pozabankowa ma prawo naliczyć odsetki za każdy dzień zwłoki (14% w skali roku). Co więcej, w formularzu informacyjnym Łatwa Ratka czytamy także , iż firma zastrzega sobie prawo do wypowiedzenia umowy pożyczki  w przypadku gdy klient będzie zalegał ze spłata co najmniej dwóch rat. Wypowiedzenie to nastąpi z zachowaniem trzydziestodniowego okresu wypowiedzenia oraz po uprzednim wezwaniu klienta do zapłaty w terminie nie krótszym niż 14 dni, licząc od dnia otrzymania wezwania przez pożyczkobiorcę, pod rygorem wypowiedzenia umowy.

Gdy powyższe działania nie przyniosą rezultatu, pożyczkodawca może wstąpić na drogę sądową, co dla klienta będzie wiązało się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Weź pożyczkę w Łatwa Ratka

Opinie o Łatwa Ratka

Zastanawiasz się nad pożyczką w tej firmie? Poznaj opinie o Łatwa Ratka i podejmij najlepszą dla siebie decyzje finansową!

Ocena: 4.08 (12 głosy)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy