star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Kuki – do 3000 zł pożyczki dla nowych klientów

logo-kukipl

Kuki.pl to warszawska firma pożyczkowa, która pośrednictwem kanału online stara się oferować najkorzystniejsze, najwygodniejsze i najszybsze pożyczki. Sprawdzamy, czy powyższe deklaracje są rzeczywiście zgodne z prawdą.

Marka Kuki należy do spółki Fincapital. Instytucja ta pełni jednak rolę wyłącznie pośrednika finansowego. Faktycznym pożyczkodawcą jest tutaj Ducatos sp. z o.o. Sam Fincapital od roku 2018 jest natomiast członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych – dzięki temu każdy klient Kuki może być pewny, że korzysta z usług marki stosującej wyłącznie dobre praktyki pożyczkowe. Co ważne, spółka pozwala inwestować w pożyczki zewnętrznym inwestorom przez platformę Mintos.pl

Pożyczasz 500
od 500 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 125
RRSO: 1 410,33%

Ile mogę pożyczyć?

Instytucje finansowe rozróżniają dwie grupy klientów: nowych i powracających. Dla obydwu grup limity pożyczkowe są różne. Podobnie jest w przypadku Kuki.pl. Sprawdźmy, jakie limity są przyznane nowym, a jakie powracającym klientom.

Nowi klienci firmy mogą jednorazowo pożyczyć od 200 zł do 3 000 zł na okres od 1 do 30 dni. W ramach Pierwszej Promocyjnej Pożyczki nowy klient oddaje tyle, ile pożycza pod warunkiem, że odda pieniądze w terminie.

Stali klienci mają możliwość zaciągnięcia zobowiązania na nieco wyższe kwoty. Takim osobom firma pożycza pieniądze w kwocie od 200 zł do 10 000 zł. Czas na spłatę zobowiązania to również od 1 do 30 dni. Za pomocą prostego kalkulatora pożyczkowego, klient sprawdzi, ile w przybliżeniu będzie musiał oddać pieniędzy. Takie symulacje pomagają podejmować właściwe decyzje pożyczkowe; klient widzi jak wysoką prowizję pobiera Kuki.pl oraz jaki jest koszt odsetek.

Firma nie przygotowała specjalnej oferty dla swoich stałych klientów; nie ma też możliwości dobrania żadnej kwoty do swojej pożyczki.

Na jak długo mogę wziąć pożyczkę?

Tak jak wspomnieliśmy, zarówno nowy jak i stały klient Kuki może wziąć pożyczkę maksymalnie na 30 dni. Jeśli natomiast pożyczkobiorca nie będzie w stanie spłacić terminowo swojego zobowiązania, ma dwa wyjścia:

 • za dopłatą może przedłużyć pożyczkę, czyli odroczyć w czasie wymagany termin spłaty o 7, 14 lub 30 dni;
 • może także skontaktować się z działem windykacji firmy, aby porozmawiać o swoim przypadku.

Kuki.pl współpracuje z ośmioma najpopularniejszymi bankami. Jako jeden z nielicznych pożyczkodawców pozwala swoim klientom na odroczenie terminu spłaty. Nowy klient ma taką możliwość dwa razy, natomiast klient, który korzystał już z usług Kuki.pl – raz.

baner reklamowy Kuki

Koszty pożyczki w Kuki.pl

Składowe kosztów pożyczki w Kuki.pl nie różnią się zasadniczo od innych pożyczkodawców. Firma nalicza opłaty podstawowe za:

 • odsetki kapitałowe10% od kwoty pożyczki,
 • prowizjęzależnie od kwoty oraz okresu pożyczki,
 • opłata rejestracyjna0,01 zł zwracana klientowi.

Opóźnienie w spłacie wiąże się z naliczanie odsetek w wysokości 14% od kwoty pożyczki.

Jak kształtują się opłaty za przedłużenie terminu spłaty? Pożyczkodawca bardzo dokładnie wylicza wartości.

kuki tabelka kosztów

Ile za pożyczkę zapłaci nowy klient? Korzystając z Promocyjnej Pierwsze Pożyczki, której warunkiem jest terminowe uregulowanie zobowiązania, pożyczkobiorca odda tyle, ile pożyczy. Omówmy to na przykładzie.

Pani Martyna postanowiła wziąć pierwszą pożyczkę w Kuki.pl. Zawnioskowała o kwotę 1000 zł na 30 dni. Przed upływem wymaganego terminu spłaty pani Martyna oddała całą kwotę, dzięki czemu wspomniana pożyczka kosztowała ją 0 zł! Nasza bohaterka nie poniosła kosztów prowizji i nie musiała płacić odsetek, ponieważ terminowe uregulowanie zobowiązania automatycznie spowodowało, że pani Martyna spełniła wymagania Promocyjnej Pierwszej Pożyczki.

Koszt pożyczki 1000 zł na 30 dni dla nowego klienta w ramach promocji to: 1000 zł (0 zł prowizja, 0 zł odsetki).

Pani Martyna po upływie kilku miesięcy po raz drugi postanowiła skorzystać z oferty Kuki.pl. Pomimo, że jej możliwości pożyczkowe zwiększyły się do 10 000 zł, pani Martyna ponownie potrzebowała 1 000 zł na 30 dni. Kuki.pl w tym przypadku pobrało prowizję w wysokości 201,78 zł oraz doliczyło odsetki, które wyniosły 8,22 zł. Pani Martyna była jednak świadoma kosztów tej pożyczki, ponieważ przeprowadziła odpowiednią symulację na kalkulatorze pożyczkowym.

Koszt pożyczki 1000 zł na 30 dni dla stałego klienta to: 1210 zł (201,78 zł prowizja, 8,22 zł odsetki)

Jak dostać pożyczkę w Kuki.pl?

Wymagany wiek: 20 – 75 lat

Wymagane dokumenty: dowód osobisty

Sprawdzane bazy:

 • BIG
 • BIK
 • CRIF
 • GetScore

Formy weryfikacji tożsamości: przelew bankowy

Pożyczasz 500
od 500 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 125
RRSO: 1 410,33%

Dane kontaktowe

Ducatos Sp. z o.o.
ul. Postępu 18B, 02-676 Warszawa
KRS: 0000655385
NIP: 7010645707
REGON: 366164896
KAPITAŁ ZAKŁADOWY: 200 000 zł

e-mail: info@kuki.pl

tel. kontaktowy: 22 349 94 10

godziny pracy: pon-pt: 8:00-22:00 sob-nd: 9:00-17:00

Jak wziąć pożyczkę w Kuki?

Zdecydowałeś się pożyczyć pieniądze w Kuki? Od zdobycia potrzebnej gotówki dzieli cię już kilka chwil. Wystarczy, że wypełnisz wniosek pożyczkowy dostępny na stronie pożyczkodawcy. W niniejszym artykule podpowiadamy jak wypełnić ten dokument krok po kroku.

Pożyczkę w Kuki możesz wziąć wyłącznie online. Aby rozpocząć proces wnioskowania, kliknij w link poniżej i przejdź na stronę pożyczkodawcy. Następnie postępuj według wskazówek zamieszczonych w dalszej części artykułu.

Weź pożyczkę w Kuki

1. Wybierz parametry pożyczki

Zanim rozpoczniesz właściwy proces wnioskowania o pożyczkę w Kuki, wskaż kwotę i okres spłaty, które cię interesują. Na stronie głównej Kuki znajdziesz suwaki za pomocą których ustawisz te parametry. Po prawej stronie znajdziesz natomiast podsumowanie swojej pożyczki wraz z dokładną wysokością naliczonych przez firmę opłat i konkretnymi terminami spłaty. Jeśli akceptujesz przedstawiane warunki, kliknij przycisk „Weź pożyczkę” i wypełnij kolejne strony wniosku.

pierwsza strona wniosku Kuki

2. Podaj dane osobowe

Pierwszy krok w procesie ubiegania się o pożyczkę w Kuki to konieczność podania swoich danych osobowych. W pola widoczne na poniższej ilustracji będziesz musiał wpisać swoje imię i nazwisko, pesel oraz numer dowodu osobistego. Są to standardowe dane, o które zawsze pytają pożyczkodawcy. Dodatkowo, w tym miejscu będziesz także musiał podać swój aktualny adres mailowy. Ważne, abyś wskazał maila, którego regularnie używasz. Podany adres będzie bowiem twoim loginem do indywidualnego profilu klienta na stronie pożyczkodawcy. Dodatkowo, na podanego maila otrzymasz także warunki umowy oraz wszelkie ewentualne wiadomości od pożyczkodawcy.

Druga strona wniosku w Kuki

3. Uzupełnij numer telefonu i hasło

We wniosku chwilówkowym Kuki należy także wskazać swój numer telefonu. Na wskazany numer otrzymasz smsa z kodem weryfikacyjnym, który trzeba będzie wpisać w widoczne obok pole. Poprawne wprowadzenie takiego kodu jest warunkiem prawidłowego ukończenia procesu wnioskowania. W celu wysłania wspomnianego kodu, kliknij widoczny obok pola z numerem przycisk “Wyślij kod sms”, a następnie wprowadź otrzymany ciąg cyfr w odpowiednie pole.

Dodatkowo, podany przez ciebie numer posłuży firmie również do ewentualnego kontaktu. Wypełniając wniosek wprowadź więc wyłącznie numer telefonu komórkowego, którym posługujesz się na co dzień.

Kuki poprosi się ponadto o dwukrotne wprowadzenie hasła, którym będziesz logował się do założonego podczas rejestracji profilu.

Trzecia strona wniosku w Kuki

3. Wskaż swoje dane adresowe

W dalszej części wniosku zostaniesz zapytany o adres swojego zamieszkania. W odpowiednich polach wpisz zatem ulicę i numer domu/mieszkania, a także miejscowość i kod pocztowy. Jeśli twój adres do korespondencji jest inny niż adres zamieszkania, zaznacz odpowiedni kwadrat. Zaznaczając taką opcję otrzymasz pola służące do wskazania twojego adresu do korespondencji.

Czwarta strona wniosku w Kuki

4. Podaj dane finansowe

Ostatnia część w formularzu pożyczkowym Kuki dotyczy twoich finansów. W tym miejscu ujawniasz na jakiej podstawie uzyskujesz miesięczny dochód. Kuki nie wymaga jednak, abyś podawał nazwę pracodawcy lub zdradzał inne szczegóły twojego zatrudnienia. Wystarczy, że z rozwijanej listy wybierzesz właściwe dla ciebie źródło zarobku (umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, działalność gospodarcza, renta/emerytura, student, gospodyni domowa, bezrobotny, inne), a następnie określisz wysokość swoich miesięcznych przychodów i wydatków. Kuki nie pyta o żadne inne kwestie finansowe.

Piata strona wniosku w Kuki

5. Zaznacz wymagane zgody

Ostatnim krokiem we wniosku pożyczkowym jest wyrażenie potrzebnych zgód. Ich treść przedstawia poniższa ilustracja.

Aby przejść do dalszej części procesu wnioskowania należy zaznaczyć wszystkie wymagane zgody.

6. Wybierz swój bank

Zanim twój wniosek trafi do rozpatrzenia, Kuki poprosi o dokonanie opłaty rejestracyjnej w wysokości 1 grosza. Aby dokonać tej płatności z listy widocznej poniżej wybierz swój bank bądź zaznacz opcję “Inny bank” i kliknij żółty przycisk “Następny krok”.

Siódma strona wniosku w Kuki

7. Dokonaj płatności

Zanim przejdziesz na stronę banku, Kuki przedstawi ci dokładne dane do przelewu. Jeśli twojego banku nie ma na rozwijanej liście, musisz skopiować widoczne dane, a następnie zalogować się do swojej bankowości i tam dokonać wymaganej transakcji. Jak tylko Kuki otrzyma twoją wpłatę, rozpocznie się procedura rozpatrzenia wniosku.

Ósma strona wniosku w Kuki

Podsumowując

Formularz pożyczkowy w Kuki został ograniczony do podstawowych pytań, przez co jego wypełnienie zajmie nie więcej niż pięć minut. Jedyna rzecz, która może budzić niechęć klienta to konieczność zaznaczenia wszystkich zgód marketingowych. Nie wszyscy chcą otrzymywać od pożyczkodawcy treści reklamowe, ale jeśli zależy nam na pożyczeniu pieniędzy nie mamy innego wyjścia.

Pożyczasz 500
od 500 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 125
RRSO: 1 410,33%

Czy pożyczanie w Kuki jest bezpieczne?

Właścicielem marki Kuki jest spółka Fincapital, a pożyczek pod jej szyldem udziela Ducatos sp.z.o.o. Obie te instytucje działają w oparciu o przepisy Kodeksu cywilnego oraz Ustawy o kredycie konsumenckim. Ponadto, sama marka Kuki należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych, dzięki czemu możemy mieć pewność, że w swoim działaniu kieruje się ona wyłącznie polityką odpowiedzialnego pożyczania.

Wady i zalety chwilówki w Kuki

Jak każda instytucja pożyczkowa, także Kuki ma swoje wady i zalety. Analizując ofertę tej marki zwracaliśmy więc uwagę głównie na elementy istotne z punktu widzenia przyszłego pożyczkobiorcy, takie jak np. dopuszczalna kwota pożyczki, koszty zobowiązania czy ogólne wymagania w stosunku do pożyczających. Porównując propozycję tego pożyczkodawcy z innymi ofertami dostępnymi na rynku, staraliśmy się ocenić co jest mocną stroną Kuki oraz jakie elementy wymagają jeszcze poprawy. Oto efekty naszej analizy:

Zalety chwilówki w Kuki

 1. Wysoka kwota pierwszej chwilówki – nowy klient Kuki może pożyczyć nawet 3 000 zł.
 2. Wysoki limit dla dotychczasowych klientów – dopuszczalna kwota pożyczki dla stałych klientów wynosi aż 10 000 zł.
 3. Bezpłatna chwilówka dla osób pożyczających po raz pierwszy – nowy klient oddaje tylko tyle, ile pożycza – bez dodatkowych opłat!
 4. Szybka decyzja pożyczkowa – pieniądze mogą dotrzeć na konto klienta jeszcze tego samego dnia.
 5. Krótki formularz rejestracyjny – w formularzu rejestracyjnym (będącym jednocześnie częścią wniosku pożyczkowego) znajdują się wyłącznie pytania o podstawowe dane osobowe klienta.
 6. Brak konieczności potwierdzenia dochodów – w przypadku chwilówki w Kuki nie musisz dostarczać żadnych zaświadczeń od pracodawcy.
 7. Możliwość przedłużenia pożyczki – pożyczkę może przedłużyć zarówno nowy, jak i stały klient.
 8. Wysoki maksymalny wiek klienta – o chwilówkę w Kuki mogą wnioskować osoby do 75 roku życia.

Wady chwilówki w Kuki

 1. Jedna forma wypłaty gotówki – chwilówka wypłacana jest wyłącznie przelewem na rachunek klienta.
 2. Jedna forma potwierdzenia tożsamości – weryfikacja klienta odbywa się jedynie na podstawie przelewu z konta bankowego.
 3. Kontrola w kilku bazach dłużników – Kuki sprawdza takie rejestry jak jak BIK, KRD czy ERIF.
 4. Wysoki minimalny wiek klienta – Kuki udziela pożyczek osobom powyżej 20 roku życia.
 5. Krótki okres kredytowania – chwilówkę w Kuki można zaciągnąć maksymalnie na 30 dni.

Opinia Sowy Finansowej o Kuki

Propozycja Kuki to ciekawa oferta zarówno dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z usług tej marki, jak i dla tych, którzy wracają do niej po kolejną pożyczkę. Nowy klient ma tutaj szansę pożyczyć pieniądze za darmo, a stały sięgnąć po wysoką kwotę sięgającą 10 000 zł. Formalności w Kuki zostały ograniczone do minimum, a pieniądze często można odebrać jeszcze tego samego dnia.

Mogłoby się zatem wydawać, że Kuki ma wszystko czego potrzebuje współczesny klient firmy pożyczkowej. Z naszej strony wydłużylibyśmy jednak nieco okres kredytowania np. do 60 dni, a także wprowadzili możliwość identyfikacji klienta bez konieczności przelewania grosza. Klienci z pewnością byliby zadowoleni z takich zmian.

Pożyczasz 500
od 500 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 125
RRSO: 1 410,33%

Ocena: 4.13 (16 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 14 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy
Adrian
Adrian
11 miesięcy temu

U mnie początku 2 pożyczki przed czasem spłacone, wszystko ok do czasu przedłużania – to wtedy OK. Jednak mimo, że w Panelu pokazuje się możliwość dobrania dodatkowej kwoty – w 2 sekundy po złożeniu wniosku automatyczna Odmowa bez podania przyczyny (brak wiadomości email, mimo takiego komunikatu). Dodatkowo proponują za pomocą linków reklamowych oferty konkurencyjnych firm pożyczkowych, co nie wygląda profesjonalnie.

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Wszystko ok, bardzo szybko rozpatrzony wniosek i szybki przelew, polecam, jak dla mnie 5 / na 5 !!!

8893
8893
2 lat temu

Uwaga pożyczka splacona o czasie jednak w Biku dalej widnieje informacja że pożyczka jest w trakcie splacania firma nie aktualizuje danych wg ustawy z 2016r

jajco
jajco
4 lat temu

pełna profeska, a pożyczka zgodna z reklamą i umową

milutka
milutka
4 lat temu

Dla mnie ta oferta jest jakaś taka nijaka. Pożyczka za zero, spłata do 30 dni, max. 3000 zł dla nowych klientów – to wszystko można już znaleźć gdzie indziej…po co więc kolejna taka oferta na rynku??

milutka
milutka
4 lat temu

Jedna z lepszych ofert darmowych pożyczek bo w przeciwienstwie do innych można tu naprawdę szybko zdobyć kasę!

paluya
paluya
3 lat temu

nie jest to jakaś znana oferta więc trochę się bałam składając wniosek. Czytałam umowę chyba ze trzy razy i nie znalazlam tam nic podejrzanego. Aktualnie mam pożyczkę 800 zł ze spłatą za 3 tygodnie. Póki co wygląda,że wszystko ok!

madzia
madzia
3 lat temu

Kuki to moja czwarta pożyczka i póki co to z tą firmą mam najlepsze doświadczenia! Żanych błędów w umowie, wszystko dobrze wyjaśnione i zgodne z ofertą na stronie, żadnych niespodzianek tak jak fundowali mi to poprzednicy. Kuki jak najbardziej na plus:)

Szpec
Szpec
3 lat temu

Nie robili żadnych problemów przy wcześniejszej spłacie pożyczki, mimo że zwórciłem pieniądze po 15 zamiast po 30 dniach

osierd
osierd
3 lat temu

jestem zadowolony i z obsługi i z oferty. Polecam!

Krzysiek
Krzysiek
3 lat temu

Pożyczkę można wziąć w dwadzieścia minut. Wniosek jest krótki, bez szczegółowych pytań. Trzeba zrobić przelew aby potwierdzić tożsamość. W przypadku kont w bankach obsługujących Kuki przelew dociera praktycznie od razu.Decyzja zaraz po zaksięgowaniu przelewu Dostałem tez info jak pożyczka została wysłana na mój rachunek. Pieniądze były zgodnie z nastepną sesją w Getin banku. Wszystko bez zarzutu

walec
walec
3 lat temu

Nie podają przyczyny odmowy

aga_zet
aga_zet
3 lat temu

Od informacji o przyznaniu pożyczki na przelew czekałam 30min. Polecam!

ofelka
ofelka
3 lat temu

Oferta ok. Kuki działa szybko i rzeczywiście pierwsza pożyczka jest za darmo.

Miranda67
Miranda67
3 lat temu

fajna darmowa oferta na przejrzystych warunkach gdzie wypełnienie wniosku nie zajmuje za dużo czasu

karol
karol
3 lat temu

Strasznie długo trzeba czekać na decyzję

iirka
iirka
3 lat temu

Postawiłam na Kuki i opłaciło się!!:) to moja pierwsza pożyczka w ogole i pierwsza firma w której próbowałam i od razu się udało! Polecam bardzo!!

martek
martek
3 lat temu

Nie trzeba żadnych zaświadczeń, wystarczy tylko wskazać żródło dochodu ale bez szczegółów

Olek
Olek
3 lat temu

nie dostałem pożyczki przez zły bik

gabryśla
gabryśla
3 lat temu

400 zł dostałam w kilka minut

Ania
Ania
3 lat temu

Pełen profesjonalizm!

Holek
Holek
3 lat temu

Moja zdolność kredytowa wcale nie jest zła a odrzucili już 3 moje wnioski!! Konsultanci na infolinii rozkładają ręce, mówią ze mają system który to weryfikuje i wg niego nie stać mnie na spłatę 1000 zl w 30 dni!! Porażka!!

szara
szara
3 lat temu

Jedna z nielicznych firm, gdzie można jeszcze przedłużyć pożyczkę

ninek
ninek
3 lat temu

500 zł na 20 dni dostałem bez formalności i za darmo

weera_67
weera_67
3 lat temu

Plus za dobrze poinformowaną obsługę klienta. Teraz to rzadkość

asia
asia
3 lat temu

Wszystko ok, dziękuję za szybką pożyczkę!:)

bartek
bartek
3 lat temu

Firma jakich wiele

Honoratka
Honoratka
3 lat temu

Firma zbija zyski na przedłużeniach. Dla nowych klientów pożyczka jest darmowa, ale jak dochodzi do przedłużenia spłaty to Kuki konkretnie sobie to odbija!

Tomek
Tomek
2 lat temu

Zaciągnij sobie chwilówkę w Szybka Gotówka,tam naprawdę dbają o klienta, są bardzo uczciwi i widać, że im po prostu zależy na Tobie. Nie tylko na wstępie dają darmowe pożyczki, ale każdą piątą też można wziąć za 0%, do tego też bez problemu refinansują w razie potrzeby. 

zojka
zojka
3 lat temu

Bez problemu przedłużyli mi pożyczkę o 30 dni. Nie trzeba było żadnych poręczycieli, potwierdzeń, zaświadczeń itp.

Krzysiek
Krzysiek
3 lat temu

Niby pozyczka za darmo, ale jak chcesz przedłużyc to się zaczyna. Za 7 dni przedłuzenia liczą sobie ponad 3 stówki!

Pożyczkobiorca
Pożyczkobiorca
3 lat temu

Na plus szybka wypłata gotówki. Na minus strasznie szczegółowy formularz. Warunki pożyczki w porządku.

Joanna
Joanna
3 lat temu

Dla mnie najgorsza instytucja finansowa na polskim rynku. Abstrahując od fatalnej obsługi klienta, aroganckich konsultantów na infolinii i brak odpowiedzi na maile, to instytucja ta działa wbrew ustawie o kredycie konsumenckim, np. po spłacie pożyczki już na drugi dzień, instytucja ta mimo wcześniejszej spłaty pobiera 97% opłat, a nie proporcjonalnie do okresu jej użytkowania. Poza tym, przez nawet 14 dni po spłaceniu zobowiązania informacja o zamknięciu zobowiązania nie jest przekazywana do bik-u, co istotnie zaniża zdolność kredytową. Wiem, że nie jestem jednostkowym przypadkiem, zatem mam nadzieję, że instytucja ta w końcu poniesie konsekwencje za swoje nieuczciwe praktyki.

Mieczysław Klamecki
Mieczysław Klamecki
4 lat temu

Niestety nie polecam. Wziąłem pożyczkę i odstąpiłem od umowy. Zgodnie z umową. Cały czas na stronie figuruję jako niespłacona pożyczka. Pożyczkę spłaciłem. Nie dociera do ich świadomości że po odstąpieniu od pozyczki nie ma takiej umowy. Działają wbrew prawu. Bardzo obcesowe zachowanie.

Stówek
Stówek
4 lat temu

Polecam, wszystko odbylo się szybko i bez problemów