star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Hapi Pożyczki

firma pożyczkowa

Gdy domowy budżet się nie dopina, sporo osób sięga po pożyczkę pozabankową. Przed złożeniem wniosku warto jednak upewnić się, że wybraliśmy wiarygodnego pożyczkodawcę. Czy takim taką firmą jest marka Hapi Pożyczki? Sowa Finansowa przeprowadziła śledztwo w tej sprawie. Pora poznać werdykt.

Prezentowana firma jest marką należącą do International Personal Finance – międzynarodowej grupy kapitałowej, której akcje podlegają obrotowi na londyńskiej giełdzie. Polscy pożyczkobiorcy bardzo dobrze znają siostrzaną firmę Hapi Pożyczki, czyli Providenta. W obu przypadkach, za kształt właściwej oferty odpowiada właśnie IPF Polska sp z o.o. z siedzibą w Warszawie. Hapi Pożyczki wyróżnia fakt, że proponuje pomoc finansową tylko za pośrednictwem Internetu, dlatego z oferty korzystają głównie młode osoby.

Pożyczasz 5 000
od 2000 zł do 10000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 24 mies.
Rata 229,34 zł/mies.
Koszt 504,16
RRSO: 9,81%

Czy pożyczanie w Hapi Pożyczki jest bezpieczne?

Jak już wspomniano, interesy Hapi Pożyczki reprezentuje firma działająca w skali międzynarodowej, co z pewnością przemawia na korzyść podmiotu. Pożyczkodawca jest obecny na polskim rynku od 2015 roku. Cztery lata nie są może wyjątkowo imponującym doświadczeniem, ale przez ten okres firma zyskała wiernych klientów. Pomimo wymienionych atutów, Hapi Pożyczki nie należy do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Na stronie firmy nie widnieją także informacje dotyczące otrzymanych certyfikatów wiarygodności i rzetelności.

Wady i zalety chwilówki w Hapi Pożyczki

Aby szczegółowo przeanalizować ofertę Hapi Pożyczki, postanowiliśmy wziąć pod uwagę czynniki takie jak: maksymalna kwota pożyczki, czas oczekiwania na pieniądze czy chociażby obecność ofert specjalnych. Oto poszczególne atuty i słabości propozycji firmy:

baner reklamowy Hapi PożyczkiZalety pożyczki w Hapi Pożyczki

  1. Wysoka kwota pożyczki – Firma oferuje atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ klient może liczyć na otrzymanie nawet 25 tysięcy złotych. Oferta jest jednak skierowana wyłącznie do nowych klientów.
  2. Niski próg kwotowy – W Hapi Pożyczki można starać się o pomoc finansową od kwoty 800 złotych. To znakomita propozycja dla osób, które potrzebują niewielkiej sumy na podreperowanie swojego budżetu.
  3. Długi okres kredytowania – Kolejnym godnym pochwały atutem oferty jest możliwość spłaty zobowiązania przez 48 miesięcy. W ciągu czterech lat z pewnością uda się znaleźć alternatywne źródło finansowania i na czas oddać pożyczone pieniądze.
  4. Wakacje od spłaty – Niezwykle interesującym rozwiązaniem jest możliwość zawieszenia spłaty zobowiązania na miesiąc, jeśli klient przewiduje w danym okresie wzrost wydatków z innego tytułu. Chęć skorzystania z tego udogodnienia należy uprzednio zgłosić pożyczkodawcy.
  5. Wybór dnia spłaty – Hapi Pożyczki stawia na elastyczność, dlatego klienci mają prawo wskazać dzień, w którym co miesiąc będą regulować swoje zobowiązanie wobec pożyczkodawcy.
  6. Możliwość wydłużenia okresu pierwszej raty – Dość niezwykłym, ale przy tym bardzo wygodnym rozwiązaniem jest opcja rozpoczęcia spłaty pożyczki dopiero po dwóch miesiącach od jej zaciągnięcia.
  7. Błyskawiczna realizacja – Klienci otrzymują pieniądze niezwłocznie po akceptacji wniosku.

Jak wziąć pożyczkę w Hapi Pożyczki? – kliknij tutaj

Wady pożyczki w Hapi Pożyczki

  1. Ograniczenie kwotowe dla stałych klientów – Możliwością pożyczenia 25 tysięcy złotych mogą pochwalić się wyłącznie nowi klienci. Trudno zatem  stwierdzić, że firma docenia pożyczkobiorców za lojalność. Każde kolejne zobowiązanie w Hapi Pożyczki można wziąć do kwoty 15 tysięcy.
  2. Krótszy okres kredytowania przy kolejnej pożyczce – Sprawa wygląda podobnie, jak w przypadku opisanym powyżej. Zadowoleni z warunków umowy klienci, którzy spłacili poprzednią pożyczkę, następną mogą wziąć na 36 miesięcy. Trzyletni okres jest równie długi, ale i tak należy ocenić to jako słabość oferty.
  3. Możliwość pożyczki tylko przez Internet – To wprawdzie może być postrzegane jako zaleta, ale najlepsze firmy pożyczkowe oferują kilka sposobów na złożenie wniosku. Hapi Pożyczki – tylko jeden.

Więcej o Hapi Pożyczki

Opinia Sowy Finansowej o Hapi Pożyczki

Po uwzględnieniu szeregu aspektów, oferta Hapi Pożyczki wydaje się na tyle atrakcyjna, że jest godna polecenia. Na szczególną pochwałę zasługuje możliwość wstrzymania spłaty pożyczki, gdy w danym miesiącu wydatki nagle wzrastają z trudnych do przewidzenia powodów. Klient ma zatem do dyspozycji elastyczną propozycję oraz może pozyskać od instytucji pozabankowej znaczną sumę pieniędzy.

Pożyczasz 5 000
od 2000 zł do 10000 zł
Okres 24 mies.
od 6 do 24 mies.
Rata 229,34 zł/mies.
Koszt 504,16
RRSO: 9,81%

100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Tomek
Tomek
1 rok temu

25 tys dostałem dzien po złożeniu wniosku. Musałem tylko potwierdzić swoje zatrudnienie i nie było żadnych problemów w otrzymaniem pieniędzy

Ninson
Ninson
1 rok temu

Wszystko zgodnie z umową, nic mnie nie zaskoczyło. Pożyczka bezpieczna i godna polecenia

Jolka
Jolka
1 rok temu

Korzystaliście z tych wakacji od spłaty? Jak to wygląda?

Izaa_23
Izaa_23
1 rok temu

ja korzystałam i polecam:) wystarczy zgłoscić chyba 3 dni przed płatnością raty, że chcesz skorzystać z wakacji. A i jeszcze można to zrobić dopiero jak spłacisz chyba trzy pierwsze raty. Ale generalnie udzielają tych wakacji od spłaty bez problemu.

Jolka
Jolka
1 rok temu

Ooo to super:) Dzięki, będę próbować

daniel
daniel
1 rok temu

Przenalizowałem kilkanaście ofert pożyczki ratalnej i w Hapi wyszło najtaniej, I to nawet nie o jakieś 10 czy 20 zł tylko dobrych kilka stówek a przy większych kwotach to sumy idące w tysiące! Jeśli zależy Wam na kosztach i macie dobrą historie kredytową nie bierzcie gdzie indziej – weźcie w Hapi bo się opłaca!

Barbara Gos
Barbara Gos
3 lat temu

Numer do konta podaj a pożyczki to już nie dają a za chwilę błąd tech jakaś ściema