star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Funeda – do 12 000 zł pożyczki na raty

Funeda – do 12 000 zł pożyczki na raty

Funeda to oferta finansowa, dzięki której już w piętnaście minut możesz wziąć pożyczkę z możliwością spłaty w ratach. Zobaczmy więc jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z tego rozwiązania i czy przyszły klient firmy może liczyć na jakieś dodatkowe korzyści płynące z wyboru właśnie tej marki.

Marka Funeda pojawiła się na rynku pozabankowym początkiem 2018 roku. Właścicielem tego serwisu jest polska spółka o tej samej nazwie, posiadająca swoją siedzibę w Warszawie. Firma ta deklaruje szybki proces obsługi pożyczki – nie ma konieczności dostarczenia jakichkolwiek dokumentów przez klienta.

Ile mogę pożyczyć?

Funeda udziela pożyczek w kwocie od 2 000 zł do 12 000 zł.

 • wniosek o pożyczkę w tej firmie należy złożyć online,
 • każdy klient musi potwierdzić swoją tożsamość za pomocą aplikacji instantor,
 • aby zwiększyć swoje szanse na przyznanie pożyczki, warto po potwierdzeniu tożsamości zarejestrować swoją kartę płatniczą. Dzięki temu rata pożyczki będzie co miesiąc pobierana z konta, a klient nie będzie musiał pamiętać o terminowej płatności.

Na jak długo mogę wziąć pożyczkę?

Pożyczki w Funeda udzielane są na okres od 12 do 48 miesięcy. Dostępność wybranego okresu spłaty zależy od wybranej kwoty pożyczki.

 • zobowiązania opiewające na kwoty od 2 000 zł do 5 000 zł można spłacić maksymalnie po 36 miesiącach,
 • pożyczki w kwocie od 5 500 zł do 9 000 zł należy spłacić maksymalnie po 42 miesiącach
 • kwoty powyżej 9 500 zł klient może zwrócić aż w 48 ratach.

Koszty pożyczki w Funeda

Na standardowe koszty pożyczki w Funeda składają się odsetki oraz prowizja. Opłaty te uzależnione są od kwoty zobowiązania oraz wybranego okresu spłaty.

Przykład: Maria zdecydowała się pożyczyć pieniądze w Funeda. Jej zobowiązanie opiewało na kwotę 2 000 zł, a spłata miała nastąpić po dwunastu miesiącach. W związku z pożyczką nasza bohaterka musiała przygotować się na dodatkowe koszty. Funeda naliczyła jej bowiem opłaty w wysokości 1197,04 zł, w skład których wchodziły odsetki (109,84 zł) oraz prowizja (1087,20 zł). Tym samym Maria musiała ostatecznie zwrócić 3197,04 zł w dwunastu równych ratach. Wysokość raty wynosiła natomiast 267 zł miesięcznie.

Ważne! Zgodnie z ustawą antylichwiarską odsetki od pożyczki nie mogą być wyższe niż czterokrotność stopy lombardowej NBP  – aktualnie będzie to zatem 10%. Pozaodsetkowe koszty pożyczki nie mogą natomiast przekraczać wartości 25% pożyczonej kwoty oraz 30% tej sumy w skali roku.

Dodatkowe koszty poniosą osoby, które nie zwrócą swojego zobowiązania w terminie określonym w umowie pożyczki.

   • W myśl zapisów ustawy antylichwiarskiej, nieterminowy klient może zostać obciążony odsetkami za opóźnienie (aktualnie ich wysokość wynosi 14%) za każdy dzień zwłoki.

Firma nie oferuje usług przedłużenia bądź refinansowania pożyczki.

Jak dostać pożyczkę w Funeda?

Wymagany wiek: od 20 do 70 lat

Wymagane dokumenty: dowód osobisty

Sprawdzane bazy:

   • BIK
   • ERIF
   • KRD
   • BIG
   • Infomonitor
   • Credit Check

Formy weryfikacji tożsamości: aplikacja Instantor

Formy wypłaty gotówki: przelew bankowy

Dane kontaktowe

FUNEDA Sp. z o.o

Henryka Sienkiewicza 85

90-057 Łódź

NIP: 9512448406

KRS: 0000701262

e-mail: info@funeda.pl

tel. kontaktowy: 22 598 79 29

godziny pracy: pn. – pt. 09:00-19:00

Jak wziąć pożyczkę w Funeda?

Zdecydowałeś się pożyczyć pieniądze w Funeda? Sprawdź, jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę w tej firmie. W niniejszym artykule pokażemy ci, jak krok po kroku przejść przez kolejne strony formularza i szybko uzyskać potrzebne pieniądze.

Funeda to marka pozabankowa działająca wyłącznie online. Z tego względu wniosek o pożyczkę należy złożyć przez internet. Kliknij w link poniżej, aby przejść na stronę pożyczkodawcy i rozpocząć proces wnioskowania.

Następnie, postępuj według poniższych wskazówek:

1. Wybierz kwotę pożyczki oraz okres spłaty

Na stronie głównej zobaczysz suwaki służące do określenia parametrów pożyczki. Za ich pomocą wybierz kwotę, jaką chcesz pożyczyć, oraz czas, na jaki chcesz rozłożyć spłatę swojego zobowiązania.

Pod suwakami zobaczysz natomiast podsumowanie swojego wyboru – poznasz wysokość raty, całkowity koszt pożyczki, a także ostateczną kwotę do spłaty. Dodatkowo, znajdziesz tam arkusz informacyjny, w którym zawarte są wszystkie szczegóły wybranego przez ciebie zobowiązania. Zapoznaj się z nim zanim przejdziesz do kolejnego etapu wnioskowania. Jeśli zdecydujesz się kontynuować aplikowanie, kliknij w biały przycisk “Biorę pożyczkę”.

pierwszy etap wnioskowania w Funeda

2. Załóż konto w Funeda

Kolejny krok w procesie wnioskowania to założenie konta w serwisie pożyczkodawcy. Posiadając własny profil, będziesz mógł w każdej chwili sprawdzić szczegóły dotyczące twojej pożyczki. Aby stworzyć takie konto podaj swój adres mailowy oraz wprowadź dwukrotnie hasło, którym będziesz logował się do swojego profilu.

Na tym etapie możesz także wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych. Nie jest to jednak obowiązkowe.

Aby potwierdzić utworzenie konta i przejść do kolejnej strony formularza kliknij w czerwony przycisk “Załóż konto i przejdź dalej”.

drugi etap wnioskowania w Funeda

3. Podaj swoje dane osobowe

Na kolejnej stronie wniosku będziesz musiał podać kilka informacji o sobie. W pierwszej kolejności będą to dane takie jak adres mailowy (zaciągnie się automatycznie), imię i nazwisko, pesel, numer dowodu osobistego, numer telefonu komórkowego, stan cywilny oraz liczba osób na utrzymaniu.

trzeci etap wnioskowania w Funeda

Następnie system poprosi cię o podanie danych adresowych. Jeśli twój adres zamieszkania jest inny niż adres zameldowania, zaznacz odpowiedni kwadrat i podaj również adres pod którym obecnie przebywasz.

czwarty etap wnioskowania o pożyczkę w Funeda

Na tym etapie wnioskowania wymagane będzie również podanie informacji o swoich dochodach i wydatkach. W tym miejscu musisz zatem wskazać rodzaj umowy na podstawie której świadczysz pracę. Wybierając z dostępnej listy takie dokumenty jak umowa o pracę czy umowa zlecenie przygotuj się na pytania dotyczące twojego pracodawcy oraz czasu trwania twojego zatrudnienia.

Niezależnie od wybranej umowy, pożyczkodawca zapyta także o wysokość twojej wypłaty, jej formę, a także miesięczne wydatki i inne zobowiązania kredytowe.

piąty etap wnioskowania o pożyczkę w Funeda

4. Wyraź wymagane zgody

Na tej stronie formularza będziesz musiał także wyrazić zgody widoczne poniżej:

szósty etap wnioskowania o pożyczkę w Funeda

Aby kontynuować proces wnioskowania, kliknij czerwony przycisk “Biorę pożyczkę”

5. Potwierdź swoją tożsamość

Ostatni krok do wzięcia pożyczki w Funeda to weryfikacja tożsamości. Z widocznej poniżej listy banków wybierz ten, w którym posiadasz konto osobiste, a następnie zaloguj się do swojej bankowości. Kiedy aplikacja Instantor potwierdzi prawdziwość podanych przez ciebie danych, pożyczkodawca przystąpi do rozpatrzenia wniosku.

siódmy etap wnioskowania o pożyczkę w Funeda

Podsumowując

Decyzję o przyznaniu pożyczki bądź odrzuceniu wniosku otrzymasz droga elektroniczną. Sprawdzaj więc regularnie smsy i skrzynkę mailową.

Ocena: 4.20 (1130 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
dominika
dominika
4 lat temu

Absolutnie nie polecam firmy FUNEDA. Pan po rozmowie ze mną stwierdził, że skoro nie wywiązałam sie z terminu płatnosci bedzie nekal mnie telefonami nawet dwa tygodnie po uregulowaniu zadluzenia (moja zaleglosc wyniosla zaledwie kilka dni!). Kompletny brak profesjonalizmu, strasznie droga pozyczka – wzielam 2000 na 30 rat (nie mialam mozliwosci na krotszy okres) i splacam 146 zl miesiecznie!!!NIE POLECAM NIKOMU!!!! JAK NAJDALEJ OD TEGO POZYCZKODAWCY!!!!!!

Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników