star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Funduszu Korona

Firma pożyczkowa

Zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki w Fundusz Korona, ale nie wiesz, czy będzie to trafny wybór? Warto rozważyć wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania. Nasza analiza dostarczy szczegółowych informacji na temat parametrów takiej pożyczki i pozwoli spojrzeć na tę ofertę pod względem korzyści i bezpieczeństwa.

Fundusz Korona to polska firma, która może pochwalić się blisko 15-letnią działalnością w sektorze  finansów. Od 2005 roku udzieliła już wielu pożyczek pozabankowych, w tym również tych pod zastaw. Z usług firmy możemy dogodnie skorzystać jako konsument, ale także i w imieniu firmy. Fundusz Korona sam siebie tytułuje ratunkiem finansowym nawet w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej, przy dużych zaległościach pieniężnych i kiepskich wynikach kredytowych.

Ta oferta na naszej stronie jest obecnie nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty pożyczek ratalnych oraz chwilówek.

Czy pożyczanie w Fundusz Korona jest bezpieczne?

Sama firma nie budzi żadnych wątpliwości natury prawnej i etycznej. Lata jej działania nie przyniosły kontrowersji i nie budziły wątpliwości ze strony organów kontrolnych: między innymi Komisji Nadzoru Finansowego oraz UOKiK, dbającego o interesy finansowe klientów i przestrzeganie ich praw. Pożyczkobiorca ma też pewność tego, że w razie ewentualnego konfliktu ma on możliwość zgłoszenia się do licznych instytucji odwoławczych, w tym do Rzecznika Finansowego.

Kwestią osobną jest natomiast sam profil firmy i to, w jaki sposób pożyczkobiorcy mogą podejść do jej oferty. Fundusz Korona to jedna z tych nielicznych instytucji pozabankowych, która dopuszcza zaległości w BIK czy KRD, udziela pożyczek nawet na etapie zajęcia komorniczego. To może wskazywać na akceptację klientów z bardzo złą sytuacją finansową, co w konsekwencji może doprowadzić np. do tzw. spirali zadłużenia. Radzimy więc samemu dogłębnie przemyśleć kwestię swojego bezpieczeństwa i zastanowić się na zaciągnięciem pożyczki, nawet jeśli bardzo jej potrzebujemy.

Wady i zalety pożyczki w Fundusz Korona

Fundusz Korona ma bardzo zróżnicowaną ofertę. Proponuje zarówno pożyczki gotówkowe przeznaczone na cele konsumpcyjne, pożyczki pod zastaw nieruchomości, jak i pożyczki dla firm. Nie zawsze też bierze pod uwagę niski scoring kredytowy, zadłużenie czy zaległości w ZUS i Urzędzie Skarbowym. Bez wątpienia wypełnia tę lukę na rynku finansowym, której nie obejmują standardowe pożyczki online dostępne w 15 minut i nic dziwnego, że może cieszyć się sporym zainteresowaniem klientów. To naprawdę duży plus. Warto jednak do tej pożyczki podejść kompleksowo i ocenić ją pod kątem końcowych korzyści dla klienta.

Zalety pożyczki w Fundusz Korona:

 1. Rozsądne kwoty pożyczek i dopasowany okres spłaty. To 10 000 złotych pożyczki gotówkowej dla osób fizycznych i firm, a także 200 000 złotych pożyczki pod zastaw nieruchomości. Okres spłaty wynosi odpowiednio 30 oraz 70 miesięcy z możliwością przedłużenia.
 2. Akceptacja złego BIK i BIG. Wszystkie sprawdzone rejestry dłużników (KRD, ERIF, BIG Infomonitor, KBIG) nie powinny spowodować odmowy pożyczki. Dodatkowo, przedsiębiorcy nie muszą udowadniać niezalegania ze składkami ZUS i mogą przeznaczyć pożyczone pieniądze właśnie na opłacenie składek czy uregulowanie zadłużenia.
 3. Pożyczka możliwa nawet przy zajęciu komorniczym. Podczas gdy prawie wszystkie firmy oferujące pożyczki online z góry wykluczają taką możliwość, Fundusz Korona pożyczy pieniądze, jeśli zarobki wnioskującego będą odpowiednio wysokie i gwarantujące niezakłóconą spłatę rat.
 4. Szybkie procedury przy pożyczce hipotecznej. Fundusz Korona deklaruje, że formalności przed zawarciem umowy powinny zamknąć się w 24 godzinach, zaś wypłata po kolejnych 48 ośmiu. To niedługi czas jak na ten rodzaj finansowania.
 5. Akceptowany prawie każdy rodzaj nieruchomości. Pożyczkodawca nie stawia żadnych warunków odnośnie do umiejscowienia zastawianej nieruchomości, czy jej rodzaju.
 6. Bezpieczna umowa notarialna. Umowa notarialna może zostać podpisania w Lublinie (siedzibie firmy) lub w dowolnej kancelarii notarialnej wybranej przez klienta. Zwiększa to bezpieczeństwo pożyczkobiorcy.

Wady pożyczki w Fundusz Korona:

 1. Dużo formalności przy zwykłej pożyczce. Wspomniany wcześniej czas dopełnienia formalności odnosi się także do pożyczki zwykłej. W takim przypadku jest to bardzo dużo, bo czas na wypłatę pieniędzy liczy się dopiero od momentu dostarczenia wszystkich dokumentów, co znacznie wydłuży czas oczekiwania.
 2. Umowa zawierana korespondencyjnie. Dodatkowy czas musimy niestety liczyć na dostarczenie do nas umowy papierowej i odesłania jej do firmy. To kolejne dni oczekiwania na pieniądze.
 3. Konieczność przedstawiania zaświadczeń. Konieczne jest zaświadczenie od pracodawcy, co pozbawia pożyczkobiorców pożądanego poziomu dyskrecji.
 4. Długi czas oczekiwania na pieniądze. 48 godzin na wypłatę pieniędzy to bardzo długo jak na zwykłą pożyczkę konsumencką. W takich wypadkach zazwyczaj pieniądze wypłacane są tuż po wydaniu pozytywnej decyzji.
 5. Konieczność zatrudnienia na umowę o pracę. Niestety, nawet zwykłej pożyczki nie dostaniemy, jeżeli jesteśmy zatrudnieni na umowę-zlecenie lub umowę o dzieło. Odbiega to od standardów współczesnych pożyczek pozabankowych.
 6. Wysokie koszty. Minimalne RRSO pożyczki gotówkowej wynosi 110%. Nie jest to horrendalna stawka, ale też wyższa niż w przypadku większości innych pożyczkodawców.

Opinia Sowy Finansowej o Fundusz Korona

Pomimo tego, że wypunktowanych zostało wiele wad pożyczek od Fundusz Korona, nie należy jej od razu skreślać. Wady te wynikają głównie ze specyfiki firmy i docelowej grupy klientów. W żadnym wypadku nie są to zwykli konsumenci, którzy znaleźli się w nagłej potrzebie finansowej i potrzebują pieniędzy „na już”. Zrozumiałe jest, że jeśli jest to pożyczka dla osób z zaległościami w BIK i KRD to będzie obwarowana większą liczbą warunków do spełnienia i będzie bardziej czasochłonna. Spotykamy się więc z sytuacją „coś za coś” i musimy się z tym liczyć. W tych ramach nie obniża to jakości pożyczki w ujęciu całościowym, ale osoby z uregulowaną sytuacją finansową z pewnością nie zdecydują się na taką opcję.

Jeśli interesuje Cię pożyczka w Fundusz Korona, kliknij w link poniżej i zobacz jak o nią wnioskować: Jak wziąć pożyczkę w Fundusz Korona?

Ocena: 3.94 (632 głosy)
avatar
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
0 0
Article Rating
guest
0 komentarzy

0
()
x