star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Flexpożyczka.pl – opis i recenzja firmy

Firma pożyczkowa

Flexpożyczka.pl to nowa pozabankowa marka pożyczkowa, która oferuje szeroki zakres usług finansowych. Pożyczkodawca ten udziela zarówno chwilówek, jak i pożyczek ratalnych: można wnioskować o gotówkę w wysokości od 100 zł do 12 000 zł! Okres kredytowy też imponuje – pożyczki można zaciągać na czas od miesiąca do dwóch lat. Planujesz pożyczyć w tej firmie? Zapraszamy do naszego artykułu. Przyjrzeliśmy się bliżej firmie Flexpożyczka.pl oraz jej ofercie.

Podstawowe informacje na temat firmy Flexpożyczka.pl

Dane adresowe:

Flexpożyczka.pl należy do Pożycz Tu sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 21/5

42-200 Częstochowa

Dane kontaktowe:

tel: brak

e-mail: biuro@flexpozyczka.pl

Godziny pracy:

poniedziałek-niedziela

9.00-17.00

Pozostałe informacje:

KRS: 0000607024

NIP: 5732862436

REGON: 36394132000000

Historia firmy Felxpożyczka.pl

Flexpożyczka.pl to marka w całości należąca do znanej na pozabankowym rynku finansowym firmy Pożycz Tu. Jest produktem bardzo uniwersalnym i elastycznym, ponieważ udziela zarówno chwilówek (do 1500 zł darmowych dla nowych klientów), jak i pożyczek ratalnych. Usługi są w całości oferowane online. Firma Pożycz Tu cieszy się popularnością wśród klientów, głównie ze względu na elastyczną ofertę, dopasowaną do różnych potrzeb.

Warunki pożyczania w Flexpożyczka.pl, czyli wszystko o ofercie

Flexpożyczka.pl to marka pozabankowa, zatem wymagania, jakie trzeba spełnić, by otrzymać gotówkę są zdecydowanie mniej restrykcyjne niż w przypadku banków. Jednakże – jak każda inna firma – również i Flexpożyczka.pl ma swoje wytyczne, co do tego kto, ile, na ile i w jaki sposób może pożyczyć. Przyjrzeliśmy się tym warunkom bliżej.

Kto może pożyczyć w Flexpożyczka.pl?

Aby móc wnioskować o pożyczkę w tej firmie, wystarczy mieć skończone 18 lat (nie ma żadnej górnej granicy wiekowej) i pełną zdolność do pełnienia czynności prawnych. Konieczne jest także posiadanie polskiego obywatelstwa, udokumentowanego dowodem osobistym lub paszportem. Osoba ubiegająca się o pożyczkę musi mieć także własny numer telefonu, adres e-mail oraz imienny rachunek bankowy.

Ile i za ile, czyli parametry i koszty Flexpożyczka.pl

Zakres pożyczki w Flexpożyczka.pl jest bardzo szeroki, co nie oznacza, że od razu można skorzystać ze wszystkich parametrów. W teorii można wnioskować o pożyczkę w wysokości od 100 zł do 12 000 zł na okres od miesiąca do dwóch lat. Jednakże, osoby, które pierwszy raz pożyczają w Flexpożyczka.pl mogą liczyć na maksymalnie 15000 zł na dwa miesiące, przy czym 1500 zł na 30 dni otrzymamy za darmo, bez żadnych dodatkowych kosztów. Przy kolejnych pożyczkach limit wzrasta – można pożyczyć więcej, ale o tym ile i na ile dokładnie, zadecyduje pożyczkodawca na podstawie Twojego wniosku i oceny zdolności kredytowej. Koszt pożyczki każdy może sam sprawdzić za pomocą kalkulatora umieszczonego na stronie Flexpożyczka.pl, jednakże są to tylko szacunkowe wyliczenia.

Dodatkowe informacje na temat Flexpożyczka.pl

Pożyczkodawca sprawdza historię kredytową swoich klientów w takich bazach, jak BIK, BIG ERIF S.A czy KRD. Nie ma informacji, w jakich kontach firma posiada swój rachunek, jednakże w razie pozytywnej decyzji gotówka może znaleźć się na naszym koncie w 15 minut – świadczy to o tym, że Flexpożyczka.pl posiada kilka (lub więcej) rachunków, co usprawnia czas przesłania przelewu. Firma weryfikuje tożsamość swoich klientów za pomocą przelewu weryfikacyjnego na kwotę jednego grosza.

Jak wziąć pożyczkę w Flexpożyczka?

Podjąłeś decyzję, że składasz wniosek o pożyczkę w Flexpożyczka. Oferta firmy jest dostępna tylko online. Zatem zanim wyślesz zapytanie o gotówkę, usiądź w fotelu, przygotuj dowód osobisty, telefon, dostęp do poczty oraz do bankowości internetowej i razem z nami przejdź krok po kroku procedurę składania wniosku w Flexpożyczka!

1. Określ parametry pożyczki

Od tego musi zacząć – za pomocą specjalnego suwaka możesz określić, ile i na ile chcesz pożyczyć. Za pierwszym razem możesz wnioskować maksymalnie o kwotę 1500 zł na dwa miesiące, zaś przy kolejnych pożyczkach kwota ta wzrasta do 12 000 zł. Flexpożyczka udziela pożyczek od 100 zł do 12 000 zł na okres od miesiąca do dwóch lat. Po prawej stronie zapoznasz się z kosztami pożyczki – zobaczysz, ile wyniesie Cię rata oraz ostateczny koszt. Przed przejściem do złożenia wniosku musisz podać swoje podstawowe dane (imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail) oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie tychże danych.

2. Wypełnij wniosek kredytowy

Wniosek kredytowy przygotowany przez Flexpożyczka składa się z kilku etapów. Poniżej omówimy dokładnie każdy z nich. Na początku zostaniemy poproszeni o ponowne wpisanie kwoty pożyczki oraz okresu kredytowego. Następnie musimy podać:

 • imię i nazwisko,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres e-mail,
 • PESEL,
 • serię i numer dowodu osobistego,
 • adres zamieszkania kod pocztowy, miejscowość, ulica, numer domu i mieszkania),
 • adres korespondencyjny.

Flexpożyczka prosi nas także o podanie informacji o:

 • zatrudnieniu (umowa o pracę na czas określony, umowa o pracę na czas nieokreślony, umowa zlecenie/o dzieło, działalność gospodarcza, emeryt/rencista, student, gospodarstwo rolne, bezrobotny, inne źródło dochodu + dokładne dane na temat miejsca zatrudnienia, prowadzonej działalności i stanowiska),
 • wykształceniu (podstawowe, zawodowe, średnie, wyższe licencjackie, wyższe magisterskie, wyższe doktorskie, wyższe inżynierskie, magister inżynier, inne)
 • zobowiązaniach (czy masz inne kredyty),
 • dochodach i banku (dochód miesięczny netto, nazwa banku, numer konta).

Przed wysłaniem wniosku w odpowiednie miejsce należy wpisać kod weryfikacyjny, który otrzymamy na podany we wniosku numer telefonu.

3. Zweryfikuj swoją tożsamość

Aby móc otrzymać decyzję od pożyczkodawcy, należy potwierdzić swoje dane podane we wniosku. Jak to robić? Pożyczkodawca udostępni nam numer konta, na który z własnego rachunku musimy wykonać przelew na kwotę jednego grosza. Dzięki temu Flexpożyczka.pl będzie mógł sprawdzić, czy dane z wniosku są tożsame z tymi widniejącymi przy nadawcy przelewu.

4. Oczekuj na decyzję i gotówkę

Teraz pożyczkodawca podejmie decyzję, oceniając Twoją zdolność kredytową na podstawie danych podanych we wniosku oraz sprawdzając Twoją historię kredytową w bazach. Jeśli wszystko będzie w porządku, a decyzja Flexpożyczka pozytywna – w ciągu 15 minut na konto otrzymasz pieniądze.

Chwilówka czy ratalna – pamiętaj o terminowej spłacie

Flexpożyczka daje nam szeroki zakres możliwości. Możemy pożyczyć za darmo, niewiele, na krótki czas lub nieco więcej na dłużej. Najważniejsze jednak, by spłacać swoje zobowiązanie w terminie – tak by nie narazić się na dodatkowe koszty, windykację czy spotkanie z komornikiem. Pożyczajmy, ale mądrze, by nie wpaść w zadłużenie.

Opinie o Flexpożyczka

Flex Pożyczka to pożyczkowy serwis internetowy, za pośrednictwem którego można otrzymać pożyczkę ratalną. Długi okres kredytowania – aż do 24 miesięcy i wysokie kwoty pożyczek – do 12.000 zł dla lojalnych klientów, to znak rozpoznawczy serwisu. Dzięki współpracy Flex Pożyczki z różnymi partnerami pożyczkowymi, klient ma wyższe prawdopodobieństwo zawarcia umowy, niż w przypadku firmy działającej samodzielnie.

Czy pożyczanie w Flex Pożyczka jest bezpieczne?

Właścicielem serwisu Flex Pożyczka jest firma Pożycz Tu Sp. z. o.o. z siedzibą w Częstochowie. Spółka jest wpisana do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz do Krajowego Rejestru Sądowego.

Flex Pożyczka nie jest członkiem Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych (PZIP). Szkoda, bo członkostwo w PZIP podnosi rangę firm pożyczkowych, co bezpośrednio przekłada się na pozytywny odbiór i wzrost zaufania wśród potencjalnych klientów.

Na bezpieczeństwo pożyczania w serwisie ma również wpływ możliwość odstąpienia od umowy pożyczki w ciągu 14 dni od zawarcia kontraktu. Wystarczy wypełnić oświadczenie o odstąpieniu od umowy i zwrócić całą kwotę pożyczki. Nie trzeba podawać przyczyny rezygnacji. Dodatkowo pożyczkę można zwrócić wcześniej niż to zostało określone w umowie. Wówczas koszty, które trzeba ponieść w związku z pożyczką będą niższe.

Wady i zalety pożyczki w Flex Pożyczka

Sprawdziliśmy ofertę pożyczkową Flex Pożyczki zarówno pod względem formalności, które trzeba spełnić, żeby otrzymać finansowanie, możliwości przedłużenia spłaty, stopnia skomplikowania wniosku czy długości czasu oczekiwania na decyzję pożyczkową.  Dodatkowo wzięliśmy pod uwagę zasady działania firmy kątem sprawdzenia wiarygodności finansowej klienta czy możliwości kontaktu ze spółką. Wszystko po to, aby wybór firmy pożyczkowej był łatwiejszy.

Zalety pożyczki

 1. Pierwsza pożyczka za darmo – pożyczyć bez żadnych kosztów można 1500 zł. Okres spłaty można rozłożyć maksymalnie na 2 miesiące.
 2. Wysokie pożyczki dla lojalnych klientów – do 12.000 zł z okresem spłaty do 2 lat.
 3. Brak formalności – Flex Pożyczka kieruje swoją ofertę do osób, które są pełnoletnie, mają pełną zdolność do czynności prawnych, mają aktywny rachunek bankowy i posiadają dostęp do Internetu.
 4. Pieniądze na koncie już w 15 minut – w zależności od banku, w którym klient ma konto osobiste.
 5. Możliwość przedłużenia terminu spłaty pożyczki – wiąże się z tym oczywiście dodatkowa opłata – jej wysokość klient może poznać jeszcze przed zawarciem umowy pożyczki.
 6. Szybka decyzja pożyczkowa – Flex Pożyczka na swojej stronie internetowej obiecuje, że decyzja o przyznaniu pożyczki zostanie podjęta już w kilkanaście sekund od wysłania wniosku.

Wady pożyczki

 1. Niska kwota pierwszej pożyczki – tylko 1500 zł.
 2. Wysoka prowizja za udzielenie pożyczki – im dłuższy okres spłaty pożyczki, tym prowizja za jej udzielenie jest wyższa.
 3. Weryfikacja klientów w bazach dłużników – BIG InfoMonitor S.A., ERIF BIG S.A., KRD BIG S.A. oraz BIK S.A.
 4. Brak numeru telefonu na stronie internetowej – podany jest jedynie adres e-mail, siedziba Spółki i godziny pracy od 9.00 do 17.00 bez wyszczególnienia czy chodzi tylko o dni robocze czy również soboty. Z firmą można się także skontaktować przez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie.
 5. Brak wzoru umowy pożyczki na stronie – nie jest to jeszcze standardowe działanie, ale coraz częściej, dla przejrzystości działania, firmy pożyczkowe umieszczają wzory umów. W przypadku Flex Pożyczki może to wynikać z faktu, że klient może zostać przekierowany do jednego z Partnerów serwisu, a każdy z nich może stosować inny wzorzec umowy.
 6. Brak Polityki Prywatności – na stronie internetowej można znaleźć Regulamin świadczenia usług serwisu, który co prawda w swojej treści odsyła do Polityki Prywatności, jednak link jest nieaktywny.

Opinie Sowy Finansowej o Flex Pożyczka

Pożyczki ratalne to świetne rozwiązanie dla osób, które obawiają się typowej chwilówki i konieczności spłaty całego zadłużenia w ciągu 30 dni. Zawsze przecież mogą pojawić się jakieś nieoczekiwane wydatki i kłopot gotowy. Dzięki ofercie Flex Pożyczki można cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi bez zbędnych formalności z dogodnym, dostosowanym do możliwości, okresem spłaty. Wysoka kwota pożyczki dla lojalnych klientów, pozwoli zrealizować nawet te najśmielsze marzenia o nowej kuchni czy egzotycznej wycieczce.

Szkoda, że Flex Pożyczka nie ma dopracowanych wszystkich formalnych elementów na stronie internetowej czyli dostępu do Polityki Prywatności czy wzoru umowy pożyczki. Ale niewielkie formalności i pierwsza pożyczka za darmo, której spłata może być rozłożona na 2 miesiące, to jednak spore atuty przemawiające za skorzystaniem z oferty serwisu. Zawsze jednak przed podpisaniem umowy warto policzyć wszystkie koszty związane z udzieleniem pożyczki i zapoznać się z treścią umowy.(is)

Ocena: 4.07 (15 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 62,53
RRSO: 319,41%
avatar
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Właściciel serwisu Sowafinansowa.pl nie weryfikuje, czy opinie pochodzą od użytkowników, którzy korzystali z usługi lub towarów, na temat których zamieszczają komentarze. W serwisie publikowane są zarówno pozytywne jak i negatywne komentarze użytkowników