star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Opinie o Finoki

logo marki finoki

Na rynku istnieje wiele pozabankowych firm pożyczkowych, a każda z nich działa na odrobinę odmiennych zasadach. Dzisiaj przekonamy się, czy warto zdecydować się na pożyczkę w Finoki.

Finoki to nowy gracz na rynku szybkich pożyczek internetowych – ta marka została założona w 2018 roku przez warszawską firmę Blend Score. Mimo tego, że Finoki stawia dopiero pierwsze większe kroki na rynku, zaufało mu już sporo klientów, którzy zainteresowali się śmiałą ofertą tego pożyczkodawcy. Finoki działa wyłącznie w internecie i reklamuje się udzielaniem jednych z najszybszych chwilówek w branży.

Czy pożyczanie w Finoki jest bezpieczne?

Pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę, oceniając daną firmę udzielającą chwilówek, jest jej przynależność do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Firma Finoki głównie ze względu na swój niewielki staż nie jeszcze członkiem tej instytucji. Nie powinno być to jednak powodem do niepokoju, ponieważ Finoki należy jednocześnie do Rejestru Instytucji Pożyczkowych, prowadzonego przez KNF. Co więcej, marka ta posiada certyfikat “Firmy Godnej Zaufania” oraz może poszczycić się bardzo pozytywnymi ocenami na branżowych portalach.

Więcej o Finoki

Zalety i wady pożyczki w Finoki

Finoki to wciąż nowa, ale dobrze zapowiadająca się firma. Oceniając jej mocne i słabe strony, wzięliśmy pod uwagę możliwą do otrzymania kwotę pożyczki, okres jej spłaty, formalności, które trzeba przejść oraz szybkość, z jaką otrzymuje się określoną kwotę na konto (możliwość pożyczenia od 500 do 6000 złotych).

Zalety pożyczki w Finoki:

  1. Pierwsza darmowa pożyczka – Jeśli chwilówkę spłacimy w ciągu 30 dni, oddamy dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy.
  2. Przejrzyste zasady – Finoki bardzo klarownie przedstawia warunki udzielanych przez siebie pożyczek.
  3. Minimum formalności – wszystkie formalności, zostały ograniczone do minimum. Wystarczy wypełnić wniosek pożyczkowy oraz zweryfikować swoją tożsamość przy pomocy aplikacji Kontomatik, a następnie chwilę poczekać (zwykle zaledwie kilka minut) na decyzję kredytową.
  4. Szybki przelew – przelew w Finoki jest naprawdę ekspresowy. Dzięki zastosowaniu systemu BlueCash możliwe jest otrzymanie pieniędzy nawet w 10 sekund!
  5. Kontrola tylko w bazie ERIF – klient jest sprawdzany tylko w bazie dłużników ERIF. Daje to możliwość skorzystania z usług tej firmy także osobom, które nie mogą pozwolić sobie na pożyczki z kontrolą w BIK czy KRD.
  6. Wygodny panel użytkownika – Finoki udostępnia bardzo wygodny panel użytkownika, dzięki któremu można sprawdzić między innymi stan spłaty swojej pożyczki.

Wady pożyczki w Finoki:

  1. Krótki czas spłaty – na oddanie pieniędzy ma się tylko 30 dni.
  2. Brak możliwości rozłożenia pożyczki na raty – ponieważ Finoki wymaga szybkiej spłaty zobowiązań zobowiązań, niemożliwe jest rozłożenie pożyczki na raty, co dla niektórych użytkowników może być bardzo kłopotliwą opcją.
  3. Tylko kontakt elektroniczny – z Finoki można kontaktować się tylko przy pomocy poczty elektronicznej, co nie przypadnie do gustu osobom, które lubią telefonicznie omawiać szczegóły współpracy z pożyczkodawcami.

Opinia Sowy Finansowej o Finoki

Finoki to firma, która jest dopiero na początku swojej drogi. Nie oznacza to jednak, że nie jest ona atrakcyjnym pożyczkodawcą. Mimo braku jej przynależności do PZIP należy docenić udostępnianą opcję pierwszej, darmowej pożyczki, krótki czas potrzebny na załatwienie formalności oraz niezwykle szybki przelew środków na konto. Pieniądze w Finoki można otrzymać w zaledwie 15 minut, korzystając tylko ze swojego telefonu komórkowego.

Ocena: 4.21 (190 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
0 komentarzy