star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Feniko – mała pożyczka na raty

logo_feniko

Feniko to pozbankowa firma pożyczkowa, która oferuje niewielkie pożyczki w systemie ratalnym. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują małej kwoty, ale rozłożonej na raty. Nie zawsze da się spłacić 1000 zł po 30 dniach. W Feniko można ten 1000 zł podzielić na cztery raty. Planujesz wziąć pożyczkę w tej firmie? Sprawdź, co warto o niej wiedzieć!

Pożyczasz 500
od 300 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 61 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Podstawowe informacje na temat Feniko

Adres:

Dagona Sp. z o.o.

ul. Fabryczna 12

43-100 Tychy

Kontakt:

Telefon: 801005022

Email: kontakt@feniko.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek-Piątek

8.00-18.00

Pozostałe informacje:

NIP: 646-295-0868

REGON: 366664080

KRS: 0000665953

Historia firmy Feniko

Feniko to marka należąca do firmy Nummus Finanse. To stosunkowo nowy gracz na pozbankowym rynku finansowym, bo swoją działalność rozpoczął w listopadzie 2015 roku. Feniko wyróżnia się wśród innych firm pożyczkowych – bo niejako jest połączeniem chwilówki (niskie kwoty na krótki okres) i pożyczki ratalnej. Cieszy się dużym powodzeniem wśród pożyczkobiorców. Feniko działa zgodnie z przepisami prawnymi, w pełni legalnie i bezpiecznie.

Warunki pożyczania w Feniko

Feniko oferuje pożyczki rozłożone na cztery dogodne raty. Nie można zmienić okresu kredytowania – bez względu na wybraną kwotę zawsze będzie on trwał cztery miesiące. Każdy klient może jednak zadecydować o wysokości pożyczki. Od razu też zapozna się z wszystkimi kosztami oraz wysokością miesięcznej raty. W dalszej części tego artykułu sprawdzimy, kto może pożyczyć w Feniko, jakie są szczegółowe koszty pożyczki oraz pozostałe warunki otrzymania gotówki.

Charakterystyka pożyczkobiorcy – kto może pożyczyć w Feniko?

O pożyczkę w Feniko może ubiegać się osoba, która:

 • posiada pełną zdolność do pełnienia czynności prawnych,
 • jest pełnoletnia,
 • posiada polskie obywatelstwo,
 • stale zamieszkuje na terenie Polski,
 • charakteryzuje się odpowiednią zdolnością kredytową,
 • legitymuje się numerem PESEL oraz polskim dowodem osobistym,
 • ma stałe źródło dochodu (umowę o pracę, zlecenie, dzieło, własna działalność, gospodarstwo rolne, alimenty, zasiłek, renta, emerytura i inne),
 • posiada adres e-mail oraz numer telefonu.

Co ciekawe, Feniko – nie sprawdza baz kredytowych w celu weryfikacji klienta. Nie określa też jasno przedziału wiekowego pożyczkobiorcy. Najważniejszym warunkiem otrzymania pożyczki jest podsiadanie stałego, miesięcznego i udokumentowanego dochodu. Z oferty Feniko mogą zatem skorzystać i osoby młode, które ukończyły 18 lat, a mają dodatkową, stałą pracę albo emeryci.

Parametry i koszty pożyczki – ile i za ile można pożyczyć w Feniko?

W Feniko można pożyczać niewielkie kwoty – od 300 zł do maksymalnie 1000 zł. Każda kwota, bez względu na jej wysokość, zostanie rozłożona na cztery raty. W momencie wybrania za pomocą suwaka interesujących klienta parametrów od razu pojawiają się następujące informacje odnośnie kosztów pożyczki:

 • oferowana kwota,
 • prowizja,
 • planowane odsetki,
 • planowana rata miesięczna,
 • całkowity koszt pożyczki,
 • RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania),
 • termin spłaty pożyczki.

Feniko nie ukrywa żadnych kosztów, wszystkie koszty są już omówione jeszcze przed złożeniem wniosku. Można testować, czy korzystniej pożyczyć 500 czy 1000 zł.

Dodatkowe informacje na temat Feniko

Cały proces wnioskowania o pożyczkę w Feniko nie zajmuje wiele czasu. Wypełnienie formularza to maksymalnie 20-30 minut. Wszystkie formalności załatwiane są online, co jest nie tylko zdecydowanie szybsze, ale i wygodniejsze dla klienta, jak i dla firmy.  Jeśli decyzja Feniko o przyznaniu pożyczki będzie pozytywna, przelew ze środkami zostanie wykonany natychmiast. Aby móc wnioskować o gotówkę, należy przygotować dowód osobisty, telefon, e-mail, bankowość internetową oraz informacje na temat swojego zatrudnienia. Firma nie sprawdza klientów w bazach kredytowych, jedynie weryfikuje informacje na temat dochodów i miejsca zatrudnienia. Negatywna historia, a także zajęcie przez komornika nie są przeszkodą w udzieleniu pożyczki. Feniko posiada tylko jedno, ogólne konto (w ING Banku Śląskim),dlatego czas otrzymania środków może się wydłużyć.

Jak wziąć pożyczkę w Feniko?

Feniko to firma pożyczkowa, która działa w pełni online. Dlatego też wnioskowanie o pożyczkę również odbywa się przez internet. To niezwykle wygodne rozwiązanie, a sam proces jest bardzo prosty i nie zajmuje wiele czasu. Podpowiemy, jak krok po kroku złożyć wniosek o pożyczkę w Feniko!

Gotowy? Przygotuj komputer, telefon komórkowy, dowód osobisty i sprawdź, jak łatwo można pożyczyć dodatkową gotówkę.

1. Określ parametry pożyczki i zapoznaj się z kosztami

Na wstępie musisz się jasno określić, jaką kwotę chcesz pożyczyć. Feniko oferuje pożyczkę od 300 do 1000 zł. Okres kredytowania zawsze jest taki sam i wynosi cztery miesiące. W momencie oznaczenia, jaka suma cię interesuje od razu zobaczysz szacowane koszty pożyczki oraz wysokość raty.

feniko - podgląd strony ofertowej

Raty w Feniko prezentują się następująco:

  • pożyczka: 300 zł, rata: 103,27 zł, łącznie do oddania: 412,99 zł
  • pożyczka: 400 zł, rata: 137,67 zł, łącznie do oddania: 550,65 zł
  • pożyczka: 500 zł, rata: 172,11 zł, łącznie do oddania: 688,32 zł
  • pożyczka: 600 zł, rata: 206,53 zł, łącznie do oddania: 825,97 zł
  • pożyczka: 700 zł, rata: 240,95 zł, łącznie do oddania: 963,65 zł
  • pożyczka: 800 zł, rata: 275,39 zł, łącznie do oddania: 1101,32 zł
  • pożyczka: 900 zł, rata: 309,79 zł, łącznie do oddania: 1238,98 zł
  • pożyczka: 1000 zł, rata: 344,23 zł, łącznie do oddania: 1376,65 zł.

Pod ramką z podsumowaniem znajduje się przycisk „Złóż wniosek”. Po jego kliknięciu zostaniesz automatycznie przeniesiony na stronę z formularzem rejestracyjnym.

2. Załóż konto w serwisie

Aby złożyć wniosek o pożyczkę, należy założyć konto w serwisie internetowym Feniko.  Wystarczy uzupełnić informacje, o które prosi pożyczkodawca. W przypadku Feniko należy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL, seria i numer dowodu osobistego), kontaktowe (adres zamieszkania, numer telefonu, adres mailowy) oraz utworzyć hasło. Wymagane jest także wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

feniko - formularz

3. Aktywacja konta i zalogowanie się do serwisu

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymasz na podanego maila link aktywacyjny.

feniko - po przyznaniu pożyczki

Po jego kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę potwierdzającą aktywację Twojego konta.

feniko - aktywacja użytkownika

Z tej strony możesz od razu przejść do zalogowania się w celu uzupełnienia danych oraz złożenia wniosku o pożyczkę.

feniko - logowanie

4. Uzupełnienie danych we wniosku

Po zalogowaniu się do serwisu należy uzupełnić brakujące dane. Konieczne będzie wpisanie następujących informacji:

 • dane osobowe (nazwisko rodowe, imię ojca, imię matki),
 • dane kontaktowe (potwierdzenie numeru telefonu za pomocą specjalnego kodu weryfikacyjnego, który otrzymuje się sms-em, adres),
 • źródła dochodów,
 • numer rachunku bankowego.

feniko - panel klienta

Wypełniony wniosek można przesłać dalej.

5. Weryfikacja wniosku i decyzja pożyczkodawcy

Na adres e-mailowy otrzymamy informację z potwierdzeniem przyjęcia wniosku do weryfikacji. Na tym etapie Feniko sprawdza informacje podane przez Klienta, między innymi potwierdza miejsce zatrudnienia (np. kontaktując się z firmą telefonicznie) oraz ocenia jego zdolność kredytową. Po podjęciu decyzji, pożyczkobiorca otrzymuje SMS z informacją, czy pożyczka została przyznana, czy też nie.

Jeśli decyzja jest pozytywna, klient zostaje poproszony o wykonanie przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w wysokości jednego grosza na rachunek Feniko. Jeśli weryfikacja się powiedzie, przelew z pożyczką natychmiast zostanie wysłany do pożyczkobiorcy. Firma posiada konto w ING Banku Śląskim – osoby, które również mają tam rachunek znacznie szybciej otrzymają środki, nawet do kilkunastu minut. W przypadku innych banków na gotówkę trzeba poczekać, maksymalnie do jednego dnia roboczego.

Pożyczaj, pamiętaj o terminowej spłacie

Na adres mailowy otrzymasz umowę pożyczki oraz harmonogram spłacania rat. Pamiętaj, by terminowo oddawać swoją należność. W przeciwnym razie Feniko może naliczyć odsetki karne, jak również wysyłać monity przypominające o spłacie. Nieoddanie pożyczki będzie wiązało się z podjęciem przez Feniko działań windykacyjnych, jak również z przekazaniem sprawy do sądu. Lepiej więc oddać całość, zwłaszcza, że pożyczka jest rozbita na cztery wygodne i niewysokie raty.

Pożyczanie w Feniko wcale nie jest procesem skomplikowanym. Całość może się zamknąć w 30 minutach. Wystarczy tylko założyć konto, wypełnić wniosek, potwierdzić swoją tożsamość i cieszyć się dodatkową gotówką.

Opinie na temat Feniko

Planujesz wziąć pożyczkę w Feniko? Zanim złożysz wniosek, sprawdź, co o firmie mówią jej dotychczasowi klienci. Ten artykuł powstał w oparciu o opinie osób, które korzystały z oferty Feniko. Ich doświadczenia i obiektywna opinia pożyczkodawcy pozwoli ci na podjęcie najlepszej i najrozsądniejszej decyzji.

Kiedy pożyczka w Feniko się opłaca?

Feniko to wyjątkowa firma pożyczkowa. Daje szansę na pożyczenie niewielkiej kwoty, takiej o jaką zwykliśmy się ubiegać w przypadku chwilówek. A jednocześnie mamy możliwość spłaty zobowiązania w czterech ratach. Można pożyczyć od 300 do 1000 zł. Taka suma podreperuje domowy budżet, pozwoli na opłacenie rachunków, naprawę, mały remont czy ważny zakup, a nie wpędzi nas w długi. Cztery, niewysokie raty (maksymalnie w wysokości 344,23 zł przy pożyczce 1000 zł) można spłacić z łatwością i bez zbędnych problemów. Spłacenie 1000 zł po 30 dniach jest zdecydowanie trudniejsze.

Z oferty Feniko mogą skorzystać osoby w każdym wieku, zarówno te bardzo młode (po 18 roku życia), jak i starsze, już na emeryturze i w sędziwym wieku. Niewiele firm oferuje tak szeroki przedział wiekowy. Młode osoby, nawet posiadające stałą, miesięczną pracę czy seniorzy co miesiąc otrzymujący swoje świadczenia, często są odrzucane przez banki i pozbankowe firmy – na szczęście w Feniko mogą wnioskować o gotówkę i jedni, i drudzy.

Oferta w Feniko to także doskonałe rozwiązanie dla zabieganych. Cała procedura wnioskowania nie zajmuje wiele czasu, nie trzeba żadnych dokumentów, a formalności są ograniczone do minimum. Decyzja pożyczkodawcy także jest błyskawiczna, podobnie jak wysyłanie środków do klienta. Można więc otrzymać pożyczkę na konto nawet po 15 minutach.

Zalety i wady pożyczki w Feniko

Każdy medal ma dwie strony – także i pożyczka ma swoje wady i zalety. Obiektywne omówienie mocnych i słabych stron oferty pozwoli na podjęcie przemyślanej i mądrej decyzji. Dlatego poniżej prezentujemy zalety oraz wady pożyczki ratalnej przygotowanej przez Feniko.

Zalety:

 • możliwość rozłożenia pożyczki na cztery niewysokie raty,
 • prosty i szybki proces wnioskowania o pożyczkę,
 • brak ukrytych kosztów,
 • minimum formalności,
 • pożyczka oferowana również dla osób z negatywną historią kredytową i komornikiem,
 • szeroki przedział wiekowy,
 • możliwość wcześniejszej spłaty,
 • możliwość sprawdzenia kosztów jeszcze przed złożeniem wniosku.

Wady:

 • mały zakres gotówki, o którą można wnioskować,
 • brak możliwości zmiany okresu kredytowania,
 • pożyczka nie jest udzielana przez weekend,
 • brak możliwości przedłużenia terminu spłaty,
 • firma nie udziela kolejnej pożyczki w czasie trwania poprzedniej.

Co o firmie mówią sami klienci, czyli opinie o Feniko

Sowa Finansowa tę część serwisu oddaje w ręce klientów Feniko. Staramy się nie interweniować w treści pozostawianych przez was komentarzy – ograniczamy jedynie przeginanie z tzw. hejtowaniem, spamem i przesadną „łaciną” :) Mamy świadomość, że opinia prawdziwych klientów Feniko ma bardzo duże znaczenie dla każdego, kto zastanawia się nad pożyczką ratalną w tej firmie. Liczymy zatem na waszą wylewność i szczerość. Powiedz co myślisz, jakie masz doświadczenia i daj dobrą radę innym.

Podziel się swoją opinią o marce Feniko i napisz jakie masz doświadczenia z pożyczaniem w tej firmie. Wiele osób czeka na twoją opinię.

Umieszczane przez klientów opinie o Feniko stanowią jedno z kryteriów oceny tej firmy w naszej porównywarce.

Pożyczasz 500
od 300 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 61 dni
Koszt 0
RRSO: 0%

Ocena: 4.51 (3125 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 14 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
2 lat temu

Feniko ma nowe pożyczki, szybka kasa była w 20 minut

czysty_flow
czysty_flow
4 lat temu

wzięcie pożyczki w feniko jest banalnie proste :)

kasia_malusia
kasia_malusia
4 lat temu

długi czas na spłatę, przyjaźni pracownicy, to z pewnością ogromne atuty tej firmy, ale dla mnie najważniejsza jest łatwa weryfikacja ;)

lajk
lajk
4 lat temu

jeśli znowu będę potrzebował pożyczki, ponownie zwrócę się do feniko.

Daniel Surma
Daniel Surma
4 lat temu

korzystała moja mama i ja – oboje jesteśmy zadowoleni :)

marcin buczkowski
marcin buczkowski
4 lat temu

Spłacam i jestem zadowolony. Profesjonalna obsługa.

Daniel Surma
Daniel Surma
4 lat temu

polecam Feniko! :)

mis_koralgol
mis_koralgol
4 lat temu

Wziełam 1000zł i wszystko przebiegło w porządku.

Monia Pit
Monia Pit
4 lat temu

Dla mnie atutem tej firmy jest szybka weryfikacja i długi okres na spłate !

Tomasz GR
Tomasz GR
4 lat temu

Super że na nich trafiłem. P}olecam

Jowitka Z
Jowitka Z
4 lat temu

Nie jestem za braniem pożyczek ale jeśli już trzeba to polece Feniko. Potrzebowałam na szybko gotówki i udzielili mi pożyczki. Mają możliwe do spełnienia warunki.

Sebastian Zasucha
Sebastian Zasucha
4 lat temu

Wziołem jedną chwilówke. Dziś wpłyneły pieniążki. Mam nadzieje że spłata będzie równie bezproblemowa jak pożyczka.

marcin buczkowski
marcin buczkowski
4 lat temu

Ja też mogłęm liczyć na bezproblemową pożyczke i spłata była taka sama .

beata gontarska
beata gontarska
4 lat temu

Jak dla mnie super. Nie przejechałem sie na Feniko, wręcz przeciwnie jestem zadowolony że tak szybko dostałem pieniądze a weryfikacja trwała tak krótko.

marcin buczkowski
marcin buczkowski
4 lat temu

Ja właśnie spłaciłem trzecią pożyczkę. Ani razu nie miałem problemów z Feniko. Jeśli będe potrzebował czwartej to napewno skorzystam z ich ofery :)

ina_marchucka
ina_marchucka
4 lat temu

bardzo dobra firma, zdecydowanie polecam :)

mariano_polonialo
mariano_polonialo
4 lat temu

z czystym sumieniem polecam feniko, korzystalem raz :)

youkohama
youkohama
5 lat temu

Właśnie spłacam już druga pożyczkę od feniko, drugi raz 1000 zł na 4 raty

nataniela
nataniela
5 lat temu

Ciocia wspominała, że pożyczała kilkaset złotych w tym feniko. Jak będę potrzebować, to może też skorzystam, bo wydaje się w porządku

IrekP
IrekP
5 lat temu

Ja wziąłem u nich dwa razy pieniądze. Pewnie znalazłabym coś tańszego, szczególnie, że są firmy, które dają pierwszą pożyczkę za darmo. Ale Feniko jako jedyne oferuje 4 miesiące na spłatę. Przy tego typu pożyczkach to już jest dużo czasu

marcin buczkowski
marcin buczkowski
4 lat temu
Reply to  IrekP

Dokladnie :) dodatkowo mają świetna obsługe

Olkacherio
Olkacherio
5 lat temu

Ja również polecam :)

Karolkmic
Karolkmic
5 lat temu

Przeanalizowałem, fajna oferta. Gdybym potrzebował, to może bym skorzystał

Swizzy
Swizzy
5 lat temu

Te wady, które wypisaliście to chyba są w każdej chwilówce. Za to feniko ma dużo zalet, których w innych firmach nie znajdziecie

Jakub Zaremba
Jakub Zaremba
5 lat temu

Z mojej strony mogę polecić, przekonałem się ,,na własnej skórze” – szybko i rzetelnie. Dobrze by było, gdyby każda z firm z pożyczkami, chwilówkami działała w ten sposób.