star-full star-empty star-half balance money calendar file check star-full star-empty star-half balance money calendar file check

Feniko – mała pożyczka na raty

logo_feniko

Feniko to pozbankowa firma pożyczkowa, która oferuje niewielkie pożyczki w systemie ratalnym. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują małej kwoty, ale rozłożonej na raty. Nie zawsze da się spłacić 1000 zł po 30 dniach. W Feniko można ten 1000 zł podzielić na cztery raty. Planujesz wziąć pożyczkę w tej firmie? Sprawdź, co warto o niej wiedzieć!

Aktualizacja: Marka Feniko zakończyła działalność początkiem roku 2018. Nowi klienci nie mają już możliwości składania wniosków o pożyczkę. Osoby, które aktualnie spłacają swoje zobowiązania w tej firmie wciąż mogą natomiast zalogować się do platformy.

Podstawowe informacje na temat Feniko

Adres:

Dagona Sp. z o.o.

ul. Fabryczna 12

43-100 Tychy

Kontakt:

Telefon: 801005022

Email: kontakt@feniko.pl

Godziny pracy:

Poniedziałek-Piątek

8.00-18.00

Pozostałe informacje:

NIP: 646-295-0868

REGON: 366664080

KRS: 0000665953

Historia firmy Feniko

Feniko to marka należąca do firmy Nummus Finanse. To stosunkowo nowy gracz na pozbankowym rynku finansowym, bo swoją działalność rozpoczął w listopadzie 2015 roku. Feniko wyróżnia się wśród innych firm pożyczkowych – bo niejako jest połączeniem chwilówki (niskie kwoty na krótki okres) i pożyczki ratalnej. Cieszy się dużym powodzeniem wśród pożyczkobiorców. Feniko działa zgodnie z przepisami prawnymi, w pełni legalnie i bezpiecznie.

Warunki pożyczania w Feniko

Feniko oferuje pożyczki rozłożone na cztery dogodne raty. Nie można zmienić okresu kredytowania – bez względu na wybraną kwotę zawsze będzie on trwał cztery miesiące. Każdy klient może jednak zadecydować o wysokości pożyczki. Od razu też zapozna się z wszystkimi kosztami oraz wysokością miesięcznej raty. W dalszej części tego artykułu sprawdzimy, kto może pożyczyć w Feniko, jakie są szczegółowe koszty pożyczki oraz pozostałe warunki otrzymania gotówki.

Charakterystyka pożyczkobiorcy – kto może pożyczyć w Feniko?

O pożyczkę w Feniko może ubiegać się osoba, która:

 • posiada pełną zdolność do pełnienia czynności prawnych,
 • jest pełnoletnia,
 • posiada polskie obywatelstwo,
 • stale zamieszkuje na terenie Polski,
 • charakteryzuje się odpowiednią zdolnością kredytową,
 • legitymuje się numerem PESEL oraz polskim dowodem osobistym,
 • ma stałe źródło dochodu (umowę o pracę, zlecenie, dzieło, własna działalność, gospodarstwo rolne, alimenty, zasiłek, renta, emerytura i inne),
 • posiada adres e-mail oraz numer telefonu.

Co ciekawe, Feniko – nie sprawdza baz kredytowych w celu weryfikacji klienta. Nie określa też jasno przedziału wiekowego pożyczkobiorcy. Najważniejszym warunkiem otrzymania pożyczki jest podsiadanie stałego, miesięcznego i udokumentowanego dochodu. Z oferty Feniko mogą zatem skorzystać i osoby młode, które ukończyły 18 lat, a mają dodatkową, stałą pracę albo emeryci.

Parametry i koszty pożyczki – ile i za ile można pożyczyć w Feniko?

W Feniko można pożyczać niewielkie kwoty – od 300 zł do maksymalnie 1000 zł. Każda kwota, bez względu na jej wysokość, zostanie rozłożona na cztery raty. W momencie wybrania za pomocą suwaka interesujących klienta parametrów od razu pojawiają się następujące informacje odnośnie kosztów pożyczki:

 • oferowana kwota,
 • prowizja,
 • planowane odsetki,
 • planowana rata miesięczna,
 • całkowity koszt pożyczki,
 • RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania),
 • termin spłaty pożyczki.

Feniko nie ukrywa żadnych kosztów, wszystkie koszty są już omówione jeszcze przed złożeniem wniosku. Można testować, czy korzystniej pożyczyć 500 czy 1000 zł.

Dodatkowe informacje na temat Feniko

Cały proces wnioskowania o pożyczkę w Feniko nie zajmuje wiele czasu. Wypełnienie formularza to maksymalnie 20-30 minut. Wszystkie formalności załatwiane są online, co jest nie tylko zdecydowanie szybsze, ale i wygodniejsze dla klienta, jak i dla firmy.  Jeśli decyzja Feniko o przyznaniu pożyczki będzie pozytywna, przelew ze środkami zostanie wykonany natychmiast. Aby móc wnioskować o gotówkę, należy przygotować dowód osobisty, telefon, e-mail, bankowość internetową oraz informacje na temat swojego zatrudnienia. Firma nie sprawdza klientów w bazach kredytowych, jedynie weryfikuje informacje na temat dochodów i miejsca zatrudnienia. Negatywna historia, a także zajęcie przez komornika nie są przeszkodą w udzieleniu pożyczki. Feniko posiada tylko jedno, ogólne konto (w ING Banku Śląskim),dlatego czas otrzymania środków może się wydłużyć.

Opinie na temat Feniko

Opinie na temat firmy to ważny wyznacznik, czy dana oferta jest korzysta i czy warto z niej korzystać. Chcesz wiedzieć, co o Feniko myślą jej dotychczasowi klienci? Zapraszamy do lektury artykułu, w którym można dowiedzieć się więcej na temat opinii o Feniko.

Opinie o Feniko

Korzystałeś z pożyczki w Feniko? Koniecznie podziel się swoją opinią z innymi!

Ocena: 4.08 (311 głosów)
100% online
Pożyczasz 500
od 500 zł do 3000 zł
Okres 30 dni
od 30 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 100 zł do 1500 zł
Okres 30 dni
od 7 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
Pożyczasz 500
od 200 zł do 5000 zł
Okres 30 dni
od 10 dni do 30 dni
Koszt 0
RRSO: 0%
avatar
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Stefan
Stefan
1 rok temu

Feniko ma nowe pożyczki, szybka kasa była w 20 minut

Daniel Surma
Daniel Surma
3 lat temu

polecam Feniko! :)